PiSkorz pisze:W PiS-ie trafiają się ludzie o niejasnej przeszłości ale są to wyjątki . Natomiast w tzw. opozycji totalnej jest to regułą . Nie bez powodu Platforma , Nowoczesna , Kodziarze i PSL z taką zawziętością bronią ubeckich emerytur .

Poproszę o 10 przykładów. Nie powinieneś mieć z tym problemów skoro to reguła.

Okrągły Stół

Wszelkie polemiki dotyczące wydarzeń, które wpłynęły na obecny kształt Świata. Twoja subiektywna ocena...

Moderatorzy: Lolek00, Bilu1939, Marchewa, Worek, Moderator, Administrator, Super Moderator

ElDario
Minister
Minister

Postautor: ElDario » 18 lutego 2014, 15:40

Cofa się wg. Twoich wyobrażeń. I lepiej niech tak zostanie.

Praktycznie pod każdym obecne cywilizacja jest całkowicie sprzeczna z zasadami cywilizacji Europejskiej. Już cywilizacja muzułmańska która jest obca jest bardziej zblizona do europejskiej.
Poskrobcie z wierzchu socjalistę a znajdziecie nazistę albo komunistę.

Awatar użytkownika
Adi
Premier
Premier

Postautor: Adi » 18 lutego 2014, 15:42

marcinsz pisze:1/4 społeczeństwa z waszym wyobrażeniem funkcjonowania jednostek w społeczeństwie to istna katastrofa dla wszystkich.

Nie dla wszystkich tylko dla systemu socjalistycznego.

marcinsz pisze:Wy jesteście po prostu a-spoleczni,.

A nawet a-socjalistyczni.

ElDario
Minister
Minister

Postautor: ElDario » 18 lutego 2014, 15:43

Naprawdę gdyby chodziło tylko o ciebie czy Adiego miałbyś moje błogosławieństwo. Jednak z praktyki wiem że głupota potrafi być zarazliwa. 1/4 społeczeństwa z waszym wyobrażeniem funkcjonowania jednostek w społeczeństwie to istna katastrofa dla wszystkich.

Przykro mi że masz o sobie tak niskie mniemanie.

Wy jesteście po prostu a-spoleczni, nie ma dla was różnic pomiędzy potrzebą jednostki a potrzebą społeczeństwa. Nie potraficie własnych potrzeb przełożyć na ewentualne skutki dla całych społeczeństw w których tak naprawdę zyjecie.

Bo nie jestem Chińczykiem albo komunistą. To jest właśnie cecha cywilizacji europejskiej, egoizm prowadzi do samodoskonalenia się jednostek.

A co to jest to społeczeństwo ? Dla mnie nie istnieje. Jest naród, rodziny, kobiety, mężczyźni. A nie jakieś społeczeństwo. To bzdura.

Awatar użytkownika
Adi
Premier
Premier

Postautor: Adi » 18 lutego 2014, 15:53

ElDario pisze:A co to jest to społeczeństwo ? Dla mnie nie istnieje. Jest naród, rodziny, kobiety, mężczyźni. A nie jakieś społeczeństwo. To bzdura.

"Społeczeństwo" to jest usprawiedliwienie socjalistów by okradać obywatela.

Awatar użytkownika
marcinsz
Wicepremier
Wicepremier

Postautor: marcinsz » 18 lutego 2014, 15:57

Adi pisze:
ElDario pisze:A co to jest to społeczeństwo ? Dla mnie nie istnieje. Jest naród, rodziny, kobiety, mężczyźni. A nie jakieś społeczeństwo. To bzdura.

"Społeczeństwo" to jest usprawiedliwienie socjalistów by okradać obywatela.

Bardzo ciekawe podejście.

Naprawdę chciałbym abyście mieli możliwość nie płacenia absolutnie niczego! Żadnych podatków, ubezpieczeń i czego tam jeszcze sobie nie wymyślicie.

- brak podatków - brak możliwości chodzenia, jeżdżenia, bywania gdziekolwiek co jest państwowe. Zgadza cię się co? No przecież nikt inny płacić za was nie powinien.

- brak obowiązkowych ubezpieczeń - w przypadku na robienia szkody, poszkodowany decyduje co z wami zrobić, wykorzystać w pracy czy na narządy - uczciwe chyba?

- brak jakichkolwiek praw budowlanych - normalni budują się tam gdzie zrzesza się ci co szanują własną i cudzą własność - wy gdziekolwiek indziej i możecie budować co chcecie i ten obok was też co chce.

- brak przymusowej szkoły - wasza wiedza, wasz problem.

- możecie między sobą sprzedawać, produkować cokolwiek chcecie, wyłącznie na zasadzie obupulnej zgody, umowy. Nie ma żadnych odszkodowań jeśli produkt spełniałby minimum określone w umowie. Brak wiedzy co podpisujecie w żaden sposób was nie broni. Brak umowy pisemnej - brak jakichkolwiek praw.

- w przypadku nie płacenia podatków placicie za wszystko, każdy wpis, wypis interwencję policji, straży, pogotowia. Absolutnie Wszystkiego. Gdy was nie stać spłacacie czym macie włącznie w naturze. Żadnych pożyczek ulg od panstwa. Nikt za was przecież płacić nie może.

- i tak dalej i tak dalej...

Zgadza się?
Ostatnio zmieniony 18 lutego 2014, 16:09 przez marcinsz, łącznie zmieniany 1 raz.

ElDario
Minister
Minister

Postautor: ElDario » 18 lutego 2014, 16:01

Naprawdę chciałbym abyście mieli możliwość nie płacenia absolutnie niczego! Żadnych podatków, ubezpieczeń i czego tam jeszcze sobie nie wymyślicie.

Aha, my wymyśliliśmy haracz na rzecz państwa.

Awatar użytkownika
Adi
Premier
Premier

Postautor: Adi » 18 lutego 2014, 16:02

Płacisz Dario jakieś ubezpieczenia bo ja nie?

ElDario
Minister
Minister

Postautor: ElDario » 18 lutego 2014, 16:04

Tak, OC. Genralnie rzecz biorąc i tak bym go raczej płacił nawet jakby nie było obowiązkowe.

Awatar użytkownika
Adi
Premier
Premier

Postautor: Adi » 18 lutego 2014, 16:09

A faktycznie, OC ja też.

Awatar użytkownika
marcinsz
Wicepremier
Wicepremier

Postautor: marcinsz » 18 lutego 2014, 16:24

Więc co? Robimy sprawdzam?

Chcecie udowodnić że nie jesteście zwykłymi łajzami którzy marzą by żyć za cudze?

- nie chcecie płacić OC - ok

ale nikt nie chce czekać na waszą rekompensatę szkód - chyba się ze mną zgodzicie? Z jakiej paki ktoś ma czekać i udzielać wam jakiegoś kredytu którego udzielić np. nie chce? (czekanie, rozkładanie na raty itp itd to defacto kredyt)

Co proponujecie? Ja mam takie propozycje:

- operujecie na gotówce jeśli takową posiadacie
- operujecie na własnym mieniu jeśli takowe posiadacie
- liczycie na rodzinę - jeśli jeszcze takową posiadacie
- robicie z rzutki i inne cudactwa.
- i sprzedajecie siebie i najbliższych - byle tylko móc spłacić szkody na czas.

Może jakieś sugestie?

Jedziemy dalej?

Podatków też nie chcecie chyba płacić co?
Ubezpieczeń zdrowotnych, emerytalnych itp itd.

A teraz może sami napiszecie W KOŃCU jak faceci co proponujecie w zamian?

Byle to coś nie opierało się na niczyjej pomocy (przymusowa pomoc - socjalizm przecież, pomoc dobrowolna - nie zawsze jest pewna)
Ostatnio zmieniony 18 lutego 2014, 16:25 przez marcinsz, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Adi
Premier
Premier

Postautor: Adi » 18 lutego 2014, 16:24

marcinsz pisze:- brak podatków - brak możliwości chodzenia, jeżdżenia, bywania gdziekolwiek co jest państwowe. Zgadza cię się co? No przecież nikt inny płacić za was nie powinien.

- 1 podatek, pogłówne. Na tzw państwo minimalne w skład którego wchodzi infrastruktura drogowa i inne niezbędne elementy właśnie.

marcinsz pisze:- brak obowiązkowych ubezpieczeń - w przypadku na robienia szkody, poszkodowany decyduje co z wami zrobić, wykorzystać w pracy czy na narządy - uczciwe chyba?

Uczciwsze niż dzisiaj kiedy menel może rozwalić komuś merca i nie płacić nic.

Dwa że bardziej zasadne jest wykupywanie OC na zasadzie ubezpieczyciel zwraca szkody ubezpieczanego auta a nie zwraca za szkody jakie wyrządzi ktoś kto sobie ubezpieczy.

marcinsz pisze:- brak jakichkolwiek praw budowlanych - normalni budują się tam gdzie zrzesza się ci co szanują własną i cudzą własność - wy gdziekolwiek indziej i możecie budować co chcecie i ten obok was też co chce.

Tak, o możesz budować u siebie co chcesz o ile nie wpływa to na sąsiada.

marcinsz pisze:- w przypadku nie płacenia podatków placicie za wszystko, każdy wpis, wypis interwencję policji, straży, pogotowia. Absolutnie Wszystkiego. Gdy was nie stać spłacacie czym macie włącznie w naturze. Żadnych pożyczek ulg od panstwa. Nikt za was przecież płacić nie może.

Przecież służby są wliczane w państwo minimalne własnie, więc o czym bredzisz?

Nie gadaj że przez te wszystkie lata kłótni nawet nie sprawdziłeś naszej opcji?

Awatar użytkownika
marcinsz
Wicepremier
Wicepremier

Postautor: marcinsz » 18 lutego 2014, 16:29

Adi pisze:- 1 podatek, pogłówne. Na tzw państwo minimalne w skład którego wchodzi infrastruktura drogowa i inne niezbędne elementy właśnie.

Ile, kto płaci, co jeśli nie ma!

Bez pieprzenia Adi! Nie kręć tylko pisz jasno!

Adi pisze:marcinsz napisał/a:

- brak obowiązkowych ubezpieczeń - w przypadku na robienia szkody, poszkodowany decyduje co z wami zrobić, wykorzystać w pracy czy na narządy - uczciwe chyba?

Uczciwsze niż dzisiaj kiedy menel może rozwalić komuś merca i nie płacić nic.

Dwa że bardziej zasadne jest wykupywanie OC na zasadzie ubezpieczyciel zwraca szkody ubezpieczanego auta a nie zwraca za szkody jakie wyrządzi ktoś kto sobie ubezpieczy.

Gówno mnie obchodzi co jest dziś!

Obchodzi mnie wasz świat! Bez żadnej pomocy! Opisz jak to chciałbyś rozwiązać.

Masz mi udowodnić że nie jesteś łajzą marzącą o życiu za cudze! - pamiętaj!

- brak jakichkolwiek praw budowlanych - normalni budują się tam gdzie zrzesza się ci co szanują własną i cudzą własność - wy gdziekolwiek indziej i możecie budować co chcecie i ten obok was też co chce.

Tak, o możesz budować u siebie co chcesz o ile nie wpływa to na sąsiada.

Tak jest dziś! Nie chcesz nic zmieniać a jeśli chcesz to co?

- w przypadku nie płacenia podatków placicie za wszystko, każdy wpis, wypis interwencję policji, straży, pogotowia. Absolutnie Wszystkiego. Gdy was nie stać spłacacie czym macie włącznie w naturze. Żadnych pożyczek ulg od panstwa. Nikt za was przecież płacić nie może.

Przecież służby są wliczane w państwo minimalne własnie, więc o czym bredzisz?

Nie gadaj że przez te wszystkie lata kłótni nawet nie sprawdziłeś naszej opcji?

ok, wracamy do punktu pierwszego i czekam na odpowiedź
Art. 45. Każdy ma prawo do sprawiedliwego i jawnego rozpatrzenia sprawy bez nieuzasadnionej zwłoki przez właściwy, niezależny, bezstronny i niezawisły sąd.
Art. 174. Sądy i Trybunały wydają wyroki w imieniu Rzeczypospolitej Polskiej.

NIE PREZYDENT!

Awatar użytkownika
Adi
Premier
Premier

Postautor: Adi » 18 lutego 2014, 16:33

marcinsz pisze:

Ale to propozycja wyszła sama z ministerstwa Ubezpieczasz auto, wtedy w razie szkody twój ubezpieczyciel ci zwraca. Nie ubezpieczysz, nikt ci nie zwraca.
Dużo sensowniejsze i prostsze. No i wykupisz u kiepskiego ubezpieczyciela to sam poniesiesz tego konsekwencje a nie ktoś komu wyrządzisz szkody

marcinsz pisze:

A teraz może sami napiszecie W KOŃCU jak faceci co proponujecie w zamian?

Byle to coś nie opierało się na niczyjej pomocy (przymusowa pomoc - socjalizm przecież, pomoc dobrowolna - nie zawsze jest pewna)

To jest bardzo proste, każdy wybiera sam czy i jakie płaci ubezpieczenie. Naprawdę będziesz zgrywał kretyna który tego nie rozumie?

[ Dodano: Wto 18 Lut, 2014 ]
marcinsz pisze:
Ile, kto płaci, co jeśli nie ma!

Około 200,300 zł . Płaci każdy pracujący.

marcinsz pisze:

Obchodzi mnie wasz świat! Bez żadnej pomocy! Opisz jak to chciałbyś rozwiązać.[/quote[

Co jak chciałbym rozwiązać? B widać nerwy ci puszczają i piszesz nieskładnie.

marcinsz pisze:Masz mi udowodnić że nie jesteś łajzą marzącą o życiu za cudze! - pamiętaj![/'quote]

Bardzo prosto, każdy decyduje o swoich pieniądzach i nikt nikogo nie utrzymuje.

Ty jesteś za to jak to określiłeś łajzą marzącą o życiu za cudze bo chcesz zmuszać jednych by utrzymywali drugich.

marcinsz pisze:
Tak jest dziś!

Kpisz sobie sugerując że dzisiaj można sobie budować cokolwiek na własnym terenie o ile nie wpływa to na sąsiada czy po prostu sam już nie wiesz co wypisujesz?

ElDario
Minister
Minister

Postautor: ElDario » 18 lutego 2014, 16:41

ale nikt nie chce czekać na waszą rekompensatę szkód - chyba się ze mną zgodzicie? Z jakiej paki ktoś ma czekać i udzielać wam jakiegoś kredytu którego udzielić np. nie chce? (czekanie, rozkładanie na raty itp itd to defacto kredyt)

Ale dzisiaj tak jest że się czeka kilka miesiący bo ubezpieczyciel specjalnie zwleka.

Ja tak jak mówię, i tak bym płacił OC.

Gdzie tak wyczytałeś ?

to jest moja prywtna sprawa. Natomiast państwo nie ma prawa przymuszać do tego aby płacić, a tym bardziej na obowiązkowe na ZUS, NFZ

Awatar użytkownika
marcinsz
Wicepremier
Wicepremier

Postautor: marcinsz » 18 lutego 2014, 16:41

Adi pisze:Ale to propozycja wyszła sama z ministerstwa Ubezpieczasz auto, wtedy w razie szkody twój ubezpieczyciel ci zwraca. Nie ubezpieczysz, nikt ci nie zwraca.
Dużo sensowniejsze i prostsze. No i wykupisz u kiepskiego ubezpieczyciela to sam poniesiesz tego konsekwencje a nie ktoś komu wyrządzisz szkody

PISZESZ NIE PRAWDĘ!

Propozycja jest taka że Twój ubezpieczyciel tylko i wyłącznie WYCENIA szkody! Płaci ubezpieczyciel sprawcy, OC jest NADAL OBOWIĄZKOWE!

Propozycja kompletnie nie adekwatna do stawianego tu problemu.

Nadal czekam na Twoje propozycje co jeśli brak jest ubezpieczenia - uprzedzam że żadne burdele, przymusowe prace czy niewolnictwo nie wchodzą w grę. Liczy się tylko kasa w całości. Dla poszkodowanego, dla służb porządkowych, dla służb ratowniczych, dla szpitali.

To jest bardzo proste, każdy wybiera sam czy i jakie płaci ubezpieczenie. Naprawdę będziesz zgrywał kretyna który tego nie rozumie?

Każdy wybiera ubezpieczenie i dziś!

Co w przypadku braku ubezpieczenia? Nie interesuje mnie pomoc państwa jaka jest dzisiaj - chory "socjalizm" nie ma prawa istnieć - zgadza się!?

Odpowiedz w kwestii podatków!

[ Dodano: Wto 18 Lut, 2014 ]
Adi pisze:Około 200,300 zł . Płaci każdy pracujący.

ok liczymy:

w III kwartale 2013 mieliśmy 15 738 000 ludzi pracujących

każdy po 300zł daje nam 4 721 400 000 zł

sprowadzamy obecne budżety:

Wystarczy MON 2013r -- 31 200 000 000zł

Więc siedmiokrotnie zmniejszamy budżet MON, reszta minister NIE ISTNIEJE!

Adi - czekam jak to wyjaśnisz i jak tą kwotę podzielisz?

Ale dzisiaj tak jest że się czeka kilka miesiący bo ubezpieczyciel specjalnie zwleka.

To jest dzisiaj - wasz świat ma być lepszy - udowodnij!

ElDario pisze:Cytat:

Ja tak jak mówię, i tak bym płacił OC.

Napisałeś "raczej", jaką dasz gwarancję za tych co by nie płacili? Jak ty od takiego nieubezpieczonego chciałbyś wyciągnąć szkody?

ElDario pisze:Cytat:

to jest moja prywtna sprawa. Natomiast państwo nie ma prawa przymuszać do tego aby płacić, a tym bardziej na obowiązkowe na ZUS, NFZ

Oznacza to brak ubezpieczeń zdrowotnych, chorobowych, wypadkowych, rentowych itp, itd

Kto cię utrzymuje w przypadku niezdolności do pracy? Przypominam - państwo "socjalistyczne" nie istnieje, dobra wola ludzi wyczerpała się, rodzice i rodzina dawno w ramach długów sprzedali już swe narządy i dawno nie żyją.

Z czego się utrzymujesz?

Wróć do „Ocena wydarzeń historycznych”