PiSkorz pisze:W PiS-ie trafiają się ludzie o niejasnej przeszłości ale są to wyjątki . Natomiast w tzw. opozycji totalnej jest to regułą . Nie bez powodu Platforma , Nowoczesna , Kodziarze i PSL z taką zawziętością bronią ubeckich emerytur .

Poproszę o 10 przykładów. Nie powinieneś mieć z tym problemów skoro to reguła.

Powstanie Warszawskie

Wszelkie polemiki dotyczące wydarzeń, które wpłynęły na obecny kształt Świata. Twoja subiektywna ocena...

Moderatorzy: Lolek00, Bilu1939, Marchewa, Worek, Moderator, Administrator, Super Moderator

Awatar użytkownika
Clint Eastwood
Minister
Minister

Postautor: Clint Eastwood » 04 lipca 2014, 16:54

ok, panowie worku i accepted, ta rozmowa zaczyna przekraczać moje kompetencje ;)
chciałem rzucić kilka pytań i tematów do zastanowienia się i wplątałem się w dyskusje, w której nie mam jednoznacznie wyrobionej opinii.
trochę nawet wam zazdroszczę, że wy macie ;)

Awatar użytkownika
Nazgul
Moderator
Moderator

Postautor: Nazgul » 04 lipca 2014, 17:36

co do głupiego sojuszu z Francją - a zkim innym? z ZSRR? propozycje typu czechosłowacja byly niemożliwe politycznie bo czesi nigdy (i dziś też) nie chcieliby takiego sojuszu.
co do małych entent to powstały przy znacznym wysiłkiem dyplomacji franc.
A poza tym uważam, że trzeba zakazać cyfr arabskich. ;)
"Rząd próbuje przekonać Wysoką Izbę, że konstytucja nie obowiązuje, posługując się sprostytuowanymi prawnikami" JKaczyński 2003 r.

Awatar użytkownika
Jojo
Minister
Minister

Postautor: Jojo » 25 lipca 2014, 19:17

Zbliża się kolejna rocznica Powstania Warszawskiego i znowu media będą nam wciskały kit jaki to był piękny zryw Warszawiaków, z jakim to heroizmem walczyli.
Dla mnie to był idiotyzm. Powinniśmy o tej dacie hańby zapomnieć.
Tyle ofiar, zniszczona W-wa w imię czego???
Nie dość że ci ludzie ginęli w powstaniu, to jeszcze po wojnie wujek Kaczyńskiego KGBowiec Wilhelm podpisywał wyroki śmierci na zakapowanych przez Rajmunda AK-wców.
Art. 173. Konst.

Sądy i Trybunały są władzą odrębną i niezależną od innych władz.

Awatar użytkownika
Nazgul
Moderator
Moderator

Postautor: Nazgul » 25 lipca 2014, 20:15

bo walczyli z heroizmem.

hańby? stuknij się.

a decyzje militarne to inna sprawa.
A poza tym uważam, że trzeba zakazać cyfr arabskich. ;)
"Rząd próbuje przekonać Wysoką Izbę, że konstytucja nie obowiązuje, posługując się sprostytuowanymi prawnikami" JKaczyński 2003 r.

Westwood
Poseł
Poseł

Postautor: Westwood » 26 lipca 2014, 07:08

Jojo pisze:Zbliża się kolejna rocznica Powstania Warszawskiego i znowu media będą nam wciskały kit jaki to był piękny zryw Warszawiaków, z jakim to heroizmem walczyli.
Dla mnie to był idiotyzm. Powinniśmy o tej dacie hańby zapomnieć.
Tyle ofiar, zniszczona W-wa w imię czego???
Nie dość że ci ludzie ginęli w powstaniu, to jeszcze po wojnie wujek Kaczyńskiego KGBowiec Wilhelm podpisywał wyroki śmierci na zakapowanych przez Rajmunda AK-wców.

Może odniosę się po kolei do poszczególnych twierdzeń, kolego Jojo. Żaden to bohaterski zryw, ale należy odróżnić media chwalące te bezsensowną i wręcz idiotyczną klęskę od mediów, które twierdzą, że to była celowa świadoma i fatalna w skutkach decyzja dowództwa AK, które postawiło na kartę życie ponad 200.000 Polaków i zamieniła Warszawę w ruinę.

Czy Warszawiacy walczyli z heroizmem? Tak, walczyli z niezwykłym godnym podziwu heroizmem. Czy powinniśmy o tej dacie zapomnieć? W żadnym przypadku! Przede wszystkim należy rozliczyć - tylko niestety historycznie i etycznie - winnych tej tragedii, nieżyjących dziś awanturników i decydentów. Należy raz na zawsze napisać w podręcznikach historii, że to była fatalna w skutkach, świadoma i celowo podjęta decyzja awanturników politycznych, dla których własne ideologie i fobie były ważniejsze od życia tysięcy niewinnych i bohatersko walczących ofiar. Pamięć tych ofiar musi trwać.

Nie wiem po co wspominasz o wuju Wilhelmie i ojcu Rajmundzie? To nie dlatego śp. Lech i nadal żyjący Jarosław są politycznymi zerami. Co ma piernik do wiatraka? Lecha i Jarosława nie wolno obciążać odpowiedzialnością za grzechy wuja i ojca. Niczym nie różni się Twoja postawa od postawy politycznego zera nazwiskiem Jacek Kurski, który wygrzebał ze śmietnika historii dziadka z Wehrmachtu Donalda Tuska. Lech i Jarosław są zerami nie z powodu wuja czy ojca, one są zerami z racji swoich czynów.
Poza tym uważam, że należy ujawnić treść ostatniej rozmowy telefonicznej braci K.

Awatar użytkownika
Jojo
Minister
Minister

Postautor: Jojo » 26 lipca 2014, 10:16

Westwood, nie obciążam Jarka i Lecha za grzechy przodków, ale jest takie coś jak geny. A tam mogło coś po nich pozostać i na pewno pozostało.
Art. 173. Konst.

Sądy i Trybunały są władzą odrębną i niezależną od innych władz.

Awatar użytkownika
Clint Eastwood
Minister
Minister

Postautor: Clint Eastwood » 26 lipca 2014, 12:47

"Przyjeżdżają tu, do Anglii, ludzie z powstania warszawskiego, z walk podziemnych, z więzień niemieckich – pokaleczeni, wymęczeni, wydarci z nerwów, z błyskami triumfu w umęczonych oczach z własnego i swego narodu odwagi i bohaterstwa. Czy mam im powiedzieć, prócz wyrazów czci, podziwu, współczucia i miłości, że bohaterstwo jest jak ogień – przynieść może szkodę lub korzyść zależnie od tego, kto stał z tyłu za tymi aktami bohaterstwa i kto nimi kierował, i że podczas tej wojny ani rząd polski w Londynie, ani kierownictwo czteropartyjne w kraju nie wykazało rozumu politycznego?

Polacy są narodem bohaterskim, ale aparat selekcji politycznej działa u nas potwornie. Ludzie, którym brakuje jakiejkolwiek zdolności politycznej, jakiejkolwiek zdolności przewidywania i oceniania zjawisk politycznych, nie wahają się brać na siebie odpowiedzialności za losy całego narodu i prowadzą go od katastrofy do katastrofy."

Stanisław "Cat" Mackiewicz.

Awatar użytkownika
Bilu1939
Moderator
Moderator

Postautor: Bilu1939 » 26 lipca 2014, 13:17

Jojo pisze:A tam mogło coś po nich pozostać i na pewno pozostało.

Niewiele było osób na tym forum, które w swoich fanatycznych wymysłach i manipulacjach posuwały się tak daleko i za razem oburzało się cynicznie na zachowania drugiej strony, jak Ty. Nie masz chłopie, wstydu. Oczywiście, gra gitara, bo o Kaczorze można wszystko. Przejdzie nawet linki zawierające zdjęcie LK w mycce, w towarzystwie rabina otagowane #syjonizm i podpisane: korzenie zobowiązują.

Westwood
Poseł
Poseł

Postautor: Westwood » 26 lipca 2014, 17:36

Bilu1939 pisze:
Jojo pisze:A tam mogło coś po nich pozostać i na pewno pozostało.

Niewiele było osób na tym forum, które w swoich fanatycznych wymysłach i manipulacjach posuwały się tak daleko i za razem oburzało się cynicznie na zachowania drugiej strony, jak Ty. Nie masz chłopie, wstydu. Oczywiście, gra gitara, bo o Kaczorze można wszystko. Przejdzie nawet linki zawierające zdjęcie LK w mycce, w towarzystwie rabina otagowane #syjonizm i podpisane: korzenie zobowiązują.

Nic by mi nie przeszkadzało, gdyby Lech i Jarosław byli Żydami i nosili mycki i pejsy. Nie jestem antysemitą. Ale podejrzewam, że nie są, bo poprawni politycznie i rasowo felietoniści ojdyra wytknęliby im to już z tysiąc razy. Nie lubię określenia "Kaczor" używanego w stosunku do bliźniaków, brzmi ono prymitywnie i banalnie. O Kaczorze można wszystko, powiadasz drogi Bilu1939? Bo ja wiem? A o Tusku i Komorowskim nie można wszystkiego? Nie chcę teraz cytować co o urzędującym prezydencie i premierze krzyczano pod Pałacem Namiestnikowskim. Byłeś kiedyś na Krakowskim Przedmieściu dziesiątego dnia któregokolwiek miesiąca w ciągu ostatnich 52 miesięcy? Nie musiałeś być, bo nie ma takiego obowiązku, pytam z czystej ciekawości. Ja byłem dwa razy. Widziałem nienaturalnie wykrzywione twarze obrońców krzyża z odległości kilku zaledwie metrów, słyszałem ich krzyki i słownictwo, wobec którego repliki bohaterów filmu "Psy" Pasikowskiego należałoby uznać za niewinne harcerskie pogadanki. Muszę przyznać, że nie odważyłbym się nawet na zwrócenie im nawet drobnej uwagi, bo na twarzach wypisany mieli taki wyraz miłości do bliźniego, ze wolałem nie ryzykować. Oczywiście w interesie prawdy trzeba powiedzieć, że nie wszyscy obrońcy krzyża tak się zachowywali, niektórzy grzecznie odmawiali różaniec i stali z pochylonymi głowami przy krzyżu.

Oczywiście każdy może obie krzyczeć co mu się żywnie podoba, mamy przecież demokrację i wolność słowa. Bilu1939, którego sobie cenię, bo nie jest fanatykiem i zawsze stara się argumentować swoje tezy, czasami wybiórczo komentuje tylko niektóre moje wypowiedzi, innych wystrzegając się niczym ojciec dyrektor studia TVN. W jedne z ostatnich wypowiedzi komentowałeś m. in. weta śp. Lecha Kaczyńskiego z wetami Komorowskiego, ale słowem nie odniosłeś się do braku reakcji ze strony Lecha Kaczyńskiego na znieważenie śp. Marii Kaczyńskiej przez Tadeusza Rydzyka.

Cóż, ja też nie zawsze poruszam wszystkich wątków- przyznaję się bez policji. :lol:
Poza tym uważam, że należy ujawnić treść ostatniej rozmowy telefonicznej braci K.

Klamot88
Wójt
Wójt

Postautor: Klamot88 » 01 sierpnia 2014, 21:03

Tadeusz Płużański o niszczeniu obrazu Powstania Warszawskiego w propagandzie PRLu i dzisiaj
https://www.youtube.com/watch?v=zFdZbRL ... c87fDrzEyA

kowalskil
Radny gminny
Radny gminny
Kontaktowanie:

Postautor: kowalskil » 04 sierpnia 2014, 21:18

Westwood pisze:... Czy Warszawiacy walczyli z heroizmem? Tak, walczyli z niezwykłym godnym podziwu heroizmem. Czy powinniśmy o tej dacie zapomnieć? W żadnym przypadku! Przede wszystkim należy rozliczyć - tylko niestety historycznie i etycznie - winnych tej tragedii, nieżyjących dziś awanturników i decydentów. Należy raz na zawsze napisać w podręcznikach historii, że to była fatalna w skutkach, świadoma i celowo podjęta decyzja awanturników politycznych, dla których własne ideologie i fobie były ważniejsze od życia tysięcy niewinnych i bohatersko walczących ofiar. Pamięć tych ofiar musi trwać. ...

Mam u siebie ksiazke "Nasz Dom, 1919-1989." Nasz Dom to sierociniec Warszawski; bylem jego wychowankiem, za czasow PRL. Prawie wszyscy wychowankowie tego domu zgineli w szeregach AK. Czytam tutaj opisy ich bohaterskich walk, osobiscie znalem autorow tych opisow, Pan Henryk--moj wychowaca i Pan Zdzislaw--dyrektor sierocinstwa. Oczywiscie, nie wiedzialem wtedy ze byli oni oficerami AK. Zolnierze nie sa odpowiedzialni za decyzje dowodctwa. Wykonujac rozkazy gineli za ojczyzne.

Ludwik Kowalski
Ludwik Kowalski

Pamietnik bylego komunisty ==> http://ludkow.info

Awatar użytkownika
gazda
Minister
Minister

Postautor: gazda » 06 sierpnia 2014, 21:08

kowalskil pisze:Oczywiscie, nie wiedzialem wtedy ze byli oni oficerami AK. Zolnierze nie sa odpowiedzialni za decyzje dowodctwa. Wykonujac rozkazy gineli za ojczyzne.

A co robili wtedy żydowscy komuniści tacy jak pan?
Wszędzie tam, gdzie bezwzględny liberalizm dochodzi do stanowczej przewagi, następuje stopniowa likwidacja narodu, jego typu i indywidualności. - Zygmunt Balicki

kowalskil
Radny gminny
Radny gminny
Kontaktowanie:

Postautor: kowalskil » 07 sierpnia 2014, 00:10

gazda pisze:
kowalskil pisze:Oczywiscie, nie wiedzialem wtedy ze byli oni oficerami AK. Zolnierze nie sa odpowiedzialni za decyzje dowodctwa. Wykonujac rozkazy gineli za ojczyzne.

A co robili wtedy żydowscy komuniści tacy jak pan?

To samo co wiekrzosc moich polskich kolegow partyjnych.

Ludwik
Ludwik Kowalski

Pamietnik bylego komunisty ==> http://ludkow.info

Atylla
Minister
Minister

Postautor: Atylla » 07 sierpnia 2014, 17:53

skasowane. tu nie podwórko a my nie twoi kumple z podwórka. - naz

dawno punktów nie miałeś? to teraz masz.

chamstwo, najprymitywniejsze jakie może być.

[ Dodano: Pią 08 Sie, 2014 ]
Nazgul, jak nie masz pojęcia to się nie udzielaj. To stare powiedzenie z lat 70/80 używane przez członków Solidarności na określenie komunistów. Jakby tatuś walczył o wolność to byś wiedział ...
Ostatnio zmieniony 07 sierpnia 2014, 19:49 przez Atylla, łącznie zmieniany 2 razy.

dejpanspokój
Marszałek województwa
Marszałek województwa

Postautor: dejpanspokój » 19 września 2014, 13:12

Westwood pisze:Nic by mi nie przeszkadzało, gdyby Lech i Jarosław byli Żydami i nosili mycki i pejsy. Nie jestem antysemitą. Ale podejrzewam, że nie są

Są.

PS. Nie pamiętam kto to powiedział, ale na pytanie o udział w Powstaniu powiedział jakoś tak: "Patrząc z perspektywy czasu, nie. Ale będąc jego świadkiem, tak.

Podzielam pogląd Westwood. Nieodpowiedzialne dowództwo wysłało na rzeź i spalenie miasta swoich obywateli. A, więc pamięć - tak, sens - nie.
Żeby Polska...

Wróć do „Ocena wydarzeń historycznych”