PiSkorz pisze:W PiS-ie trafiają się ludzie o niejasnej przeszłości ale są to wyjątki . Natomiast w tzw. opozycji totalnej jest to regułą . Nie bez powodu Platforma , Nowoczesna , Kodziarze i PSL z taką zawziętością bronią ubeckich emerytur .

Poproszę o 10 przykładów. Nie powinieneś mieć z tym problemów skoro to reguła.

Piłsudski - jaki był naprawdę?

Wszelkie polemiki dotyczące wydarzeń, które wpłynęły na obecny kształt Świata. Twoja subiektywna ocena...

Moderatorzy: Lolek00, Bilu1939, Marchewa, Worek, Moderator, Administrator, Super Moderator

kordikos
Radny wojewódzki
Radny wojewódzki
Kontaktowanie:

Piłsudski - jaki był naprawdę?

Postautor: kordikos » 19 sierpnia 2013, 12:03

O tym że był wielkim patriotą i dowódcą wojskowym to wszyscy słyszeliśmy.

Jednak na jego temat istnieją hm... teorie spiskowe? Np.:
-był "podesłany" przez Niemów żeby prowadził wygodną dla nich "politykę zagraniczną" - czyli atakował na wschód. Niektórzy sądzą, że Piłsudski sam sprowokował Bolszewików do ataku na Polskę
-Nawet dla hitlterowskich Niemiec był kimś hm... zasłużonym? Obrazek z faktopedii:
Obrazek

O tym że był dyktatorem i wprowadzał terror o tym nie trzeba wspominać.

A który obraz marszałka jest dla was bardziej prawdziwy?

Awatar użytkownika
Worek
Administrator
Administrator

Postautor: Worek » 19 sierpnia 2013, 12:09

kordikos pisze:był "podesłany" przez Niemów żeby prowadził wygodną dla nich "politykę zagraniczną" - czyli atakował na wschód.

To, że go wypuścili z więzienia po to aby ogarnął sytuację w Polsce to akurat prawda. Z drugiej strony trudno uznać ciągłość polityki Niemieckiej za Republiki Weimarskiej i III Rzeszy w kierunki rosyjskim.

kordikos pisze:Niektórzy sądzą, że Piłsudski sam sprowokował Bolszewików do ataku na Polskę

To akurat lewacka propaganda, która uczepiła się ataku wyprzedzającego Polaków. Ruskie i tak by Polskę zaatakowały idąc na pomoc rewolucji niemieckiej.

kordikos pisze:-Nawet dla hitlterowskich Niemiec był kimś hm... zasłużonym?

Bo dokopał komuchom i był alergicznie antykomunistyczny.

kordikos pisze:A który obraz marszałka jest dla was bardziej prawdziwy?

Nie jest czarnobiały i jednoznaczny. Dla jednych może być bohaterem dla innych zbrodniarzem, wszystko zależy od tego jaki kawałek jego historii ci bardziej leży na sercu.

Wątek na temat Dziadka masz tutaj:

http://www.forum.polityka.org.pl/viewtopic.php?t=1073

po kiego tworzysz kolejny????
"Poskrobcie z wierzchu konserwatystę a znajdziecie kogoś, kto przedkłada przeszłość nad jakąkolwiek przyszłość." - Frank Herbert

Awatar użytkownika
Blitzwing
Starosta
Starosta

Postautor: Blitzwing » 19 sierpnia 2013, 13:36

kordikos pisze:był "podesłany" przez Niemów żeby prowadził wygodną dla nich "politykę zagraniczną" - czyli atakował na
Pewnie dlatego Niemcy powybijali mu zęby - żeby go przekonać do siebie. Dobre.

Worek pisze: Z drugiej strony trudno uznać ciągłość polityki Niemieckiej za Republiki Weimarskiej i III Rzeszy w kierunki rosyjskim.
A nawet nie można jej uznać, bo polityka Trzeciej Rzeszy wobec sanacyjnej Polski do śmierci Piłsudskiego była po prostu przyjazna. Czego za nic w świecie nie można powiedzieć o polityce Republiki Weimarskiej, która traktowała nas jak państwo przejściowe i gdzie pruskie junkry odpowiadały za antypolskie nastroje w społeczeństwie.

kordikos pisze:-Nawet dla hitlterowskich Niemiec był kimś hm... zasłużonym?
Był po prostu jedynym polskim przywódcą ostatnich 200 lat, który był powszechnie szanowany w Europie. Podziwiał go i Hitler, i Stalin. Goering szedł pierwszy za trumną Dziadka podczas jego pogrzebu. Tak traktuje się w cywilizowanych państwach mężów stanu.

Worek pisze:Nie jest czarnobiały i jednoznaczny. Dla jednych może być bohaterem dla innych zbrodniarzem, wszystko zależy od tego jaki kawałek jego historii ci bardziej leży na sercu.
Ma krew na rękach, chociażby gen. Rozwadowskiego. Ale tak bywa w przypadku ludzi wielkich, że ich wielkość przesłania wady. Dziś go brakuje w Polsce i osobiście niecierpliwe oczekuję na polityka takiego formatu w naszym kraju.
Long live Europe!

kordikos
Radny wojewódzki
Radny wojewódzki
Kontaktowanie:

Postautor: kordikos » 19 sierpnia 2013, 14:29

Wątek na temat Dziadka masz tutaj:

http://www.forum.polityka...opic.php?t=1073

po kiego tworzysz kolejny????

Coś nie tak działa ta forumowa szukajka, wpisuje "Piłsudski" i "przeszukaj tytuły wiadomości" a pokazuje tylko to
http://www.forum.polityka.org.pl/viewto ... i%B3sudski

Doni
Radny powiatowy
Radny powiatowy

Postautor: Doni » 20 sierpnia 2013, 09:01

Chciałbym aby Piłsudski żył teraz. Przeczyściłby tyłki na górze.

Awatar użytkownika
Kuba
Marszałek województwa
Marszałek województwa

Postautor: Kuba » 20 sierpnia 2013, 09:54

A ja bym nie chciał. Łukaszenka nam niepotrzebny.
Polacy jako Słowianie przez setki lat za naturalne środowisko zamieszkania mieli puszcze, łąki, lasy. Chęć likwidowania większej ilości ogródków działkowych równa się zamachowi na wartości narodowe.

Doni
Radny powiatowy
Radny powiatowy

Postautor: Doni » 20 sierpnia 2013, 10:02

Co za antypolska nienawiść do własnego przodka.

Awatar użytkownika
Blitzwing
Starosta
Starosta

Postautor: Blitzwing » 20 sierpnia 2013, 10:57

I to przodka, dzięki któremu nie gada taki po rosyjsku lub niemiecku.
Long live Europe!

Awatar użytkownika
Kuba
Marszałek województwa
Marszałek województwa

Postautor: Kuba » 20 sierpnia 2013, 11:14

Nie potępiam Piłsudskiego, który ma wiele zasług. Chodzi o to, że w dzisiejszych czasach styl uprawiania polityki Piłsudskiego bardziej by przypominał Łukaszenkę niż zachodnich polityków. Dlatego nie chciałbym abyśmy mieli dziś takiego polityka.
Polacy jako Słowianie przez setki lat za naturalne środowisko zamieszkania mieli puszcze, łąki, lasy. Chęć likwidowania większej ilości ogródków działkowych równa się zamachowi na wartości narodowe.

Awatar użytkownika
Malory
Marszałek województwa
Marszałek województwa

Postautor: Malory » 20 sierpnia 2013, 11:34

Co za antypolska nienawiść do własnego przodka.

Cóż za kult- porównaj Piłsudskiego do Łukaszenki to już jesteś antypolakiem. :P Porównaj Tuska do Łukaszenki i jesteś patriota.

To się nazywa dopiero sukces indoktrynacji.
System pracy zarobkowej jest wynikiem przywłaszczenia indywidualnego narzędzi produkcji i ziemi; jest on zarazem koniecznym warunkiem rozwoju produkcji kapitalistycznej: wraz z nią musi też zginąć.
- Piotr Kropotkin

Doni
Radny powiatowy
Radny powiatowy

Postautor: Doni » 20 sierpnia 2013, 13:14

Nie wiem jak Ciebie ale mnie nikt nie indoktrynował. Mam własny rozum i historia Polski nie jest mi obca. Za to obecne edukowanie Polaków daje wiele do życzenia. Co roku nowe podręczniki i fałszowanie Polskiej historii.

I wbrew pozorom właśnie ktoś taki jak Piłsudski jest nam potrzebny, ktoś silny i dumny z własnej ojczyzny, a nie takie sprzedajne ... którzy plują na pamięć historyczną, zadłużają kraj i społeczeństwo, którzy zrujnowali 1000 lat Polskiej krwawicy. Od 30 lat rząd robi z Polski prostytutkę Europy.

Awatar użytkownika
Kuba
Marszałek województwa
Marszałek województwa

Postautor: Kuba » 20 sierpnia 2013, 13:19

Zupełnie nie zrozumiałeś tego co napisałem.

Awatar użytkownika
Blitzwing
Starosta
Starosta

Postautor: Blitzwing » 20 sierpnia 2013, 13:25

Doni pisze:Mam własny rozum i historia Polski nie jest mi obca. Za to obecne edukowanie Polaków daje wiele do życzenia. Co roku nowe podręczniki i fałszowanie Polskiej historii. (...)Od 30 lat rząd robi z Polski prostytutkę Europy.
Bo w Polsce lepiej jest uczyć religii, wychowania seksualnego i może za niedługo jeszcze wprowadzą zajęcia z multikulturalizmu, czyli dlaczego nie należy otwierać dzioba, jak Arab wysadza się w powietrze.

Kuba pisze:Zupełnie nie zrozumiałeś tego co napisałem.
Ja zrozumiałem. Mimo to porównywanie Piłsudskiego do Łukaszenki to jak porównanie Messiego z Rasiakiem.
Long live Europe!

Doni
Radny powiatowy
Radny powiatowy

Postautor: Doni » 20 sierpnia 2013, 13:42

Wiesz dla nich to Jaruzelski to jest gość, więc co tam dla nich Piłsudski czy Sobieski III.

Awatar użytkownika
Kuba
Marszałek województwa
Marszałek województwa

Postautor: Kuba » 20 sierpnia 2013, 13:44

Szanuję Komendanta, jestem byłym członkiem Związku Strzeleckiego Strzelec, którego geneza jest wiadoma i nie mam zamiaru Piłsudskiemu umniejszać zasług. Ale jego styl uprawiania polityki był dobry wtedy, ale dziś mógłby być porównywany z putinowsko-łukaszenkowskim.

Blitzwing pisze:
Doni pisze:Mam własny rozum i historia Polski nie jest mi obca. Za to obecne edukowanie Polaków daje wiele do życzenia. Co roku nowe podręczniki i fałszowanie Polskiej historii. (...)Od 30 lat rząd robi z Polski prostytutkę Europy.
Bo w Polsce lepiej jest uczyć religii, wychowania seksualnego i może za niedługo jeszcze wprowadzą zajęcia z multikulturalizmu, czyli dlaczego nie należy otwierać dzioba, jak Arab wysadza się w powietrze.

A co do tego pełna zgoda.

Doni pisze:Wiesz dla nich to Jaruzelski to jest gość, więc co tam dla nich Piłsudski czy Sobieski III.

Daruj sobie.

Wróć do „Ocena wydarzeń historycznych”