PiSkorz pisze:W PiS-ie trafiają się ludzie o niejasnej przeszłości ale są to wyjątki . Natomiast w tzw. opozycji totalnej jest to regułą . Nie bez powodu Platforma , Nowoczesna , Kodziarze i PSL z taką zawziętością bronią ubeckich emerytur .

Poproszę o 10 przykładów. Nie powinieneś mieć z tym problemów skoro to reguła.

Piłsudski - jaki był naprawdę?

Wszelkie polemiki dotyczące wydarzeń, które wpłynęły na obecny kształt Świata. Twoja subiektywna ocena...

Moderatorzy: Lolek00, Bilu1939, Marchewa, Worek, Moderator, Administrator, Super Moderator

Doni
Radny powiatowy
Radny powiatowy

Postautor: Doni » 21 sierpnia 2013, 09:16

Milion razy wolę Piłsudskiego, Sobieskiego i innych wielkich niż ryżego tuska, który zniszczył z Rostowskim i innymi partaczami Polskę w kilka lat. A jeśli ktoś mi wyjedzie, że tusk i ta jego banda to zbawienie dla Polski to ma wyprany mózg przez telewizor.

Awatar użytkownika
Marchewa
Administrator
Administrator
Kontaktowanie:

Postautor: Marchewa » 21 sierpnia 2013, 09:31

Doni, do wylewania żalów i obsesji w Temacie Tuska masz dziesiątki innych tematów. Ten go nie dotyczy.
Spory polityczne trwają najdłużej gdy obie strony nie maja racji.
Gonzalez Suarez

Doni
Radny powiatowy
Radny powiatowy

Postautor: Doni » 21 sierpnia 2013, 09:38

Przecież wiem, że będziecie tego zdrajcę bronić, więc co innego mi możesz napisać.

Awatar użytkownika
Blitzwing
Starosta
Starosta

Postautor: Blitzwing » 21 sierpnia 2013, 14:24

Wygnał zaborców w wielkim powstaniu czy jak?
Zorganizował wespół z Dmowskim politykę i armię polskiego państwa.

Wygodna wymówka dla każdego tyrana.
Wygodna wymówka wszystkich szmaciarzy, którzy jawnie kradną i krzyczą, że zamknięcie ich za to ogranicza ich wolność.

Jakoś nie pomogło jakbyś nie pamiętał historii.
Jakoś mu się zmarło, mądralo.

To czemu musiał go utrzymywać nielegalnie.
Bo nikt mu do pięt nie dorastał póki żył.

Ja się tam urażony nie czuję. Mnie ktoś przyrównał do Łukaszenki?
Może sprawdź pochodzenie. Ja dziś zorientowałem się na przykład, że pradziadkowie Jana Vincenta vel ministra finansów mieli na imię Mojżesz i Lea.

Od razu zrzucać na Tuska. Buhs był powodem do nieszanowania Amerykanów? Negatywne komentarze pod adresem Polaków to nie wina rządu tylko naszego społeczeństwa. Czasem trzeba z pokorą przyznać się do winy- że to my zawodzimy jako społeczeństwo, którego nasz obecny rząd jest tylko małym wycinkiem.
Tym społeczeństwem rządzi dziś Tusk i jego matoły. Oni przepraszają choć nie powinni za wszystko i wszystkich, więc reprezentują naród jako całość. Tfu.

Tylko to wymaga uczciwego traktowania wszystkich tych narodów.
I wymaga, żeby wschodnie tajne służby nie pakowały się w naszą wewnętrzną politykę.
Long live Europe!

1234
Radny wojewódzki
Radny wojewódzki

Postautor: 1234 » 23 sierpnia 2013, 16:29

Kod: Zaznacz cały

Raczej przeciw Dmowskiemu.

Wygodna wymówka wszystkich szmaciarzy, którzy jawnie kradną i krzyczą, że zamknięcie ich za to ogranicza ich wolność.

Rozumiem, że to odnośnik do afery Czechowicza? Sanacyjny minister z budżetu państwa przelewa pieniądze na działalność swojego ugrupowania. Niechby dzis jaki Tusk czy inny Kaczyński spróbował taki numer wyciąć...

Kod: Zaznacz cały

No zara, a skoro nikt mu do pięt nie dorastał, to co mu szkodziło "zetrzeć sie" z opozycją na gruncie demokratycznych wyborów? Przeca jak taki nieskalany był, to od ręki by wygrał.

Awatar użytkownika
Nazgul
Moderator
Moderator

Postautor: Nazgul » 23 sierpnia 2013, 17:04

Raczej przeciw Dmowskiemu.
raczej dla Polski.
A po za ty uważam, że trzeba zakazać cyfr arabskich. ;)
"Rząd próbuje przekonać Wysoką Izbę, że konstytucja nie obowiązuje, posługując się sprostytuowanymi prawnikami" JKaczyński 2003 r.

Awatar użytkownika
Blitzwing
Starosta
Starosta

Postautor: Blitzwing » 23 sierpnia 2013, 17:35

1234 pisze:Raczej przeciw Dmowskiemu.
Przed niepodległością przeciw Dmowskiemu ? Do książki!

1234 pisze:Rozumiem, że to odnośnik do afery Czechowicza? Sanacyjny minister z budżetu państwa przelewa pieniądze na działalność swojego ugrupowania. Niechby dzis jaki Tusk czy inny Kaczyński spróbował taki numer wyciąć...
Odnośnik do zabójstwa prezydenta i zwalczających się wzajemnie stronnictw w momencie, gdy za granicą czyhały wrogi ZSRR i Republika Weimarska.

1234 pisze:No zara, a skoro nikt mu do pięt nie dorastał, to co mu szkodziło "zetrzeć sie" z opozycją na gruncie demokratycznych wyborów? Przeca jak taki nieskalany był, to od ręki by wygrał.
Odsyłam do Wieczorkiewicza. Świetnie wyjaśnił w swojej "Historii Polski", dlaczego wtedy nie szło na 'gruncie demokratycznym'.
Long live Europe!

Awatar użytkownika
Malory
Marszałek województwa
Marszałek województwa

Postautor: Malory » 23 sierpnia 2013, 19:46

Piłsudski to wespół politykę robił ale z socjalistami, których potem zdradził... jak to zresztą miał w zwyczaju.

To czemu nie zamknięto Piłsudskiego za okradanie pociągów jak już każdy kto wylądował w lochu za sanacji to złodziej.

Jakoś mu się zmarło, mądralo.

O tak już widzę ile by zmienił. Już widzę jak heroicznie by bronił Polski 1 i 17 września. Zapewne zrobiłby to co zrobił ostatnim razem kiedy przyszli bolszewicy- złożyłby dymisję. Tylko nie byłoby osoby nad nim która by ją odrzuciła.

To jak był taki super to po co nielegalnie miał ten tytuł?

Może sprawdź pochodzenie. Ja dziś zorientowałem się na przykład, że pradziadkowie Jana Vincenta vel ministra finansów mieli na imię Mojżesz i Lea.

Tak to na pewno przez mojego pradziadka Niemca i babcię Niemkę. :roll:

Zwyczajnie nie jestem Piłsudskim więc latają mi teksty rzucane pod jego adresem. To się nazywa fanatyzm już jak ktoś się czuje obrażony opinią na temat osoby którą się nie jest i pochodzi spoza grona bliskich.
System pracy zarobkowej jest wynikiem przywłaszczenia indywidualnego narzędzi produkcji i ziemi; jest on zarazem koniecznym warunkiem rozwoju produkcji kapitalistycznej: wraz z nią musi też zginąć.
- Piotr Kropotkin

Awatar użytkownika
Blitzwing
Starosta
Starosta

Postautor: Blitzwing » 23 sierpnia 2013, 20:08

Kolejny stek bzdur, ale czego się po zielonym spodziewać.

Piłsudski to wespół politykę robił ale z socjalistami, których potem zdradził... jak to zresztą miał w zwyczaju.
Wystąpienie z partii to nie zdrada. A że koncepcje polityczne PPSu mu później nie odpowiadały, trudno.

To czemu nie zamknięto Piłsudskiego za okradanie pociągów jak już każdy kto wylądował w lochu za sanacji to złodziej.
Bzdurzysz, jakby w II RP były gułagi. Za atak na ruskie pociągi mieli go zamykać ? Co za głupoty.

O tak już widzę ile by zmienił. Już widzę jak heroicznie by bronił Polski 1 i 17 września. Zapewne zrobiłby to co zrobił ostatnim razem kiedy przyszli bolszewicy- złożyłby dymisję. Tylko nie byłoby osoby nad nim która by ją odrzuciła.
Kolejne bzdury i nadinterpretacja. Po pierwsze za jego życia nie byłoby pierwszego, ani siedemnastego września.

To jak był taki super to po co nielegalnie miał ten tytuł?
A dlaczego nielegalnie, skoro był Pierwszym Marszałkiem Polski ?

Zwyczajnie nie jestem Piłsudskim więc latają mi teksty rzucane pod jego adresem.
A mi latają teksty pseudo- i antypolaków w zielonych mundurkach.
Long live Europe!

Awatar użytkownika
Malory
Marszałek województwa
Marszałek województwa

Postautor: Malory » 23 sierpnia 2013, 20:18

Wystąpienie z partii to nie zdrada. A że koncepcje polityczne PPSu mu później nie odpowiadały, trudno

Sam mówił że tylko pozorował żeby osiągnąć dzięki PPS swoje cele.

Bzdurzysz, jakby w II RP były gułagi.

A niby nie było obozów dla więźniów politycznych?

Za atak na ruskie pociągi mieli go zamykać ? Co za głupoty.

To weź okradnij teraz Rosjanina i powiedz polskiemu sędzi że to się nie liczy bo był innej narodowości. Jakby to czy jesteś złodziejem zależało kogo okradasz. OK grabieżcą- złodziejstwo działa nieco inaczej.

A dlaczego nielegalnie, skoro był Pierwszym Marszałkiem Polski ?

Bo zdradził swój mundur organizując zamach stanu? Ty byś nadal nazywał generałem osobę która by wystąpiła przeciwko własnemu krajowi?

A mi latają teksty pseudo- i antypolaków w zielonych mundurkach.

Właśnie to pokazujesz jak bardzo ci latają. :roll:
System pracy zarobkowej jest wynikiem przywłaszczenia indywidualnego narzędzi produkcji i ziemi; jest on zarazem koniecznym warunkiem rozwoju produkcji kapitalistycznej: wraz z nią musi też zginąć.
- Piotr Kropotkin

Awatar użytkownika
Blitzwing
Starosta
Starosta

Postautor: Blitzwing » 23 sierpnia 2013, 20:30

Malory pisze:A niby nie było obozów dla więźniów politycznych?
Bolszewickie bzdury rozpowiadane w ZSRR, bo Piłsudski nie patyczkował się z bolszewickim ścierwem, które nie zdążyło uciec do siebie po ataku na Polskę. Jedynym miejscem, które można nazwać obozem to Bereza - ale co to za obóz, który przez 5 lat miał ledwo 5 tys. lokatorów, a umarło tam nie więcej niż 20 osób ? Zwykłe więzienie.

o weź okradnij teraz Rosjanina i powiedz polskiemu sędzi że to się nie liczy bo był innej narodowości. Jakby to czy jesteś złodziejem zależało kogo okradasz. OK grabieżcą- złodziejstwo działa nieco inaczej.
Okradnę go jak tylko znowu zajmie mój kraj i przesunie sobie granicę. Wtedy cokolwiek będzie nazywał swoim, będę mu kradł, bo będę się czuł u siebie. Zrobię to zwłaszcza, jak będę potrzebował kasę na zakup broni, żeby ich wystrzelać.

Bo zdradził swój mundur organizując zamach stanu? Ty byś nadal nazywał generałem osobę która by wystąpiła przeciwko własnemu krajowi?
On ten kraj wyzwolił i chwała mu, że nie mógł patrzeć, jak banda nieudaczników znowu go traci.
Long live Europe!

Aimar
Marszałek województwa
Marszałek województwa

Postautor: Aimar » 23 sierpnia 2013, 20:34

Piłsudski był bucem, prymitywem i dyktatorem. To nie ulega wątpliwości. Nie ulega również wątpliwości, że nie było w tym czasie nikogo lepszego na jego miejsce. Coś jak z Wałęsą kilkadziesiąt lat później. Poziom naszej polityki w okresie międzywojennym był większą katastrofą niż mamy obecnie i z tego wynikała jego pozycja. Nikodem Dyzma.
Zabijał obywateli żeby utrzymać się przy korycie - fakt
Wysyłał ludzi do obozów koncentracyjnych lub więzień z wyrokami po 30 lat tylko za poglądy polityczne - fakt.
Katastrofalny brak wiedzy i zacofanie umysłowe czego dalekosiężnym skutkiem była kompromitacja w kampanii wrześniowej - fakt.
Z drugiej strony historia pokazała, że Dmowski i jego faszyści doprowadzili by nas do jeszcze większej ruiny.
Dla mnie temat tego człowieka jest zamknięty. Tak samo jak temat Jaruzelskiego czy Wałęsy.

Awatar użytkownika
Blitzwing
Starosta
Starosta

Postautor: Blitzwing » 23 sierpnia 2013, 20:40

Aimar pisze:Piłsudski był bucem, prymitywem i dyktatorem. To nie ulega wątpliwości.
Nie wierzę... Wyobraź sobie, że jednak ulega to wątpliwości. Dla wielu.

Aimar pisze:Nie ulega również wątpliwości, że nie było w tym czasie nikogo lepszego na jego miejsce. Coś jak z Wałęsą kilkadziesiąt lat później.
Aż niedobrze się robi, jak się tych dwóch porównuje.

Poziom naszej polityki w okresie międzywojennym był większą katastrofą niż mamy obecnie i z tego wynikała jego pozycja.
Dziwne, że tak długo jak żył, aspirowaliśmy nawet do mocarstwowej pozycji. A że katastrofa nastąpiła później - zgoda.

Aimar pisze:Wysyłał ludzi do obozów koncentracyjnych lub więzień z wyrokami po 30 lat tylko za poglądy polityczne - fakt.
Chyba w Fakcie wyczytane. Nie było w Polsce żadnych obozów.

Aimar pisze:Z drugiej strony historia pokazała, że Dmowski i jego faszyści doprowadzili by nas do jeszcze większej ruiny
Własne przemyślenia ? A na jakiej podstawie ?
Long live Europe!

Awatar użytkownika
Malory
Marszałek województwa
Marszałek województwa

Postautor: Malory » 23 sierpnia 2013, 21:09

Bereza - ale co to za obóz, który przez 5 lat miał ledwo 5 tys. lokatorów, a umarło tam nie więcej niż 20 osób ? Zwykłe więzienie.

I ja mam na myśli. To jak Bereza jest z tymi wynikami zwykłym więzieniem to Guantanamo Bay musi być hotelem z minimum 3 gwiazdkami.

Okradnę go jak tylko znowu zajmie mój kraj i przesunie sobie granicę. Wtedy cokolwiek będzie nazywał swoim, będę mu kradł, bo będę się czuł u siebie. Zrobię to zwłaszcza, jak będę potrzebował kasę na zakup broni, żeby ich wystrzelać.

Czyli też masz mentalność grabieżcy.

On ten kraj wyzwolił

Atakując go? Narzucając dyktaturę? OK rozumiem że ZSRR tak nazwało agresję na Polskę i narzucenie jej dyktatury, ale to nie znaczy że to poprawnie użyte sformułowanie.
- Piotr Kropotkin

Awatar użytkownika
Nazgul
Moderator
Moderator

Postautor: Nazgul » 24 sierpnia 2013, 15:17

To czemu nie zamknięto Piłsudskiego za okradanie pociągów jak już każdy kto wylądował w lochu za sanacji to złodziej
słabe - strasznie hejtujesz na ta postać.
Piłsudski nie był żadnym złodziejem bo nikogo nie okradł dla swego zysku. równie dobrze można ludzi AK nazwać mordercami bo strzelali do Niemców.
A po za ty uważam, że trzeba zakazać cyfr arabskich. ;)
"Rząd próbuje przekonać Wysoką Izbę, że konstytucja nie obowiązuje, posługując się sprostytuowanymi prawnikami" JKaczyński 2003 r.

Wróć do „Ocena wydarzeń historycznych”