PiSkorz pisze:W PiS-ie trafiają się ludzie o niejasnej przeszłości ale są to wyjątki . Natomiast w tzw. opozycji totalnej jest to regułą . Nie bez powodu Platforma , Nowoczesna , Kodziarze i PSL z taką zawziętością bronią ubeckich emerytur .

Poproszę o 10 przykładów. Nie powinieneś mieć z tym problemów skoro to reguła.

Jan Paweł II - Karol Wojtyła

Kto był wielki ? Kim są osoby, które do dziś wbudzają kontrowersje i dyskusje ? Politycy na Świecie. Wybitni Polacy. Jednostki...

Moderatorzy: Lolek00, Bilu1939, Marchewa, Worek, Moderator, Administrator, Super Moderator

Awatar użytkownika
XXviX
Senator
Senator

Postautor: XXviX » 13 listopada 2005, 16:56

zuikaku pisze:Ten cytat dowodzi sprzeciwu Jezusa wobec gniewu, a nie wobec kary śmierci.

Znowu pudlo. Niedosc ze ciemnoty wciskasz to jeszcze nie wiesz o czym piszesz. To jest interpretacja przykazania "nie zabijaj". A to ni mniej ni wiecej oznacza stosunek Jezusa do krzywdzenia innych. Nie dosc ze nie zabijaj, to nawet w gniew nie wpadaj.

Druga sprawa to zdanie teologow. No coz moze i popieraja kare smierci ale moi drodzy oponenci od siedmiu bolesci, to JEST ICH INTERPRETACJA. Koniec i kropka. Mozecie do nich pisac listy z prosba o wytlumaczenie niekonsekwencji - ja tylko przytoczylem ich slowa.
Rząd, w duchu liberalnym, ma pomysł na rozwiązanie problemu głodu i bezrobocia. Proponuje, żeby głodni zjedli bezrobotnych.

FAQ GOD

zuikaku
Wicepremier
Wicepremier

Postautor: zuikaku » 13 listopada 2005, 18:08

"Słyszeliście, iż powiedziano przodkom: Nie będziesz zabijał a kto by zabił, pójdzie pod sąd. A Ja wam powiadam, że każdy kto się gniewa na brata swego , pójdzie pod sąd."

Skąd wiesz, że jest to zakaz kary śmierci? Tutaj wyraźnie jest zaznaczony sprzeciw wobec gniewu,bo czy uważasz, że Chrystus sprzeciwiał się stawianiu morderców przed sądem także? Nie wynika z tego wcale wrogość wobec KS. Poszukaj już lepiej jakiegoś innego cytatu.

Natomiast interpretacja teologów
zapewnienie ze Jezus nie bedzie wywracal praw Zydow do gory nogami.
przywołana przez ciebie wcale nie wskazuje tutaj na jakieś sprzeciwy Jezusa wobec kary śmierci , a zatem nie masz co zarzucać owym teologom niekonsekwencji.

Awatar użytkownika
XXviX
Senator
Senator

Postautor: XXviX » 13 listopada 2005, 19:12

zuikaku pisze:
Skąd wiesz, że jest to zakaz kary śmierci? Tutaj wyraźnie jest zaznaczony sprzeciw wobec gniewu,bo czy uważasz, że Chrystus sprzeciwiał się stawianiu morderców przed sądem także? Nie wynika z tego wcale wrogość wobec KS. Poszukaj już lepiej jakiegoś innego cytatu.

IMO jest duzo bardziej doslowny niz Twoj cytat. No ale jak nie rozumiesz to juz tlumacze: Nie tylko nie wolno krzywdzic blizniego (a czymze jest Twoja kara smierci? laskotkami?? ) a nawet nie powinnismy popadac w gniew.

zuikaku pisze: Natomiast interpretacja teologów
[...]

Lol. Ja chyba sobie ta dyskusje odpuszcze... Jak mam z kims tak pojetnym wymieniac poglady to dziekuje... Z mojej strony EOT...
Rząd, w duchu liberalnym, ma pomysł na rozwiązanie problemu głodu i bezrobocia. Proponuje, żeby głodni zjedli bezrobotnych.

FAQ GOD

zuikaku
Wicepremier
Wicepremier

Postautor: zuikaku » 13 listopada 2005, 21:40

Jeżeli z tych słów Jezusa
"Nie będziesz zabijał a kto by zabił, pójdzie pod sąd. A Ja wam powiadam, że każdy kto się gniewa na brata swego , pójdzie pod sąd."

ktoś wyciąga wniosek o kategorycznym Jezusowym sprzeciwie wobec kary śmierci, to równie dobrze na podstawie tego cytatu może twierdzic, że Chrystus był przeciwnikiem stawiania morderców przed sądami.

Awatar użytkownika
ikti
Wójt
Wójt

Postautor: ikti » 13 listopada 2005, 21:47

XXviX pisze:IMO jest duzo bardziej doslowny niz Twoj cytat. No ale jak nie rozumiesz to juz tlumacze: Nie tylko nie wolno krzywdzic blizniego (a czymze jest Twoja kara smierci? laskotkami?? ) a nawet nie powinnismy popadac w gniew.

Bardzo dobra parafraza! :wink:
Tylko, że kara śmierci nie jest koniecznie krzywdą. Jest sprawiedliwą karą za uczyniki.
Przestań myśleć po ludzku analizując Biblię. Życie doczesne nie jest najważniejsze. Najważniejsze jest zbawienie.
Co do gniewu to na zbrodniarza nie należy się gniewać, raczej należy mu współczuć.
XXviX pisze:Lol. Ja chyba sobie ta dyskusje odpuszcze... Jak mam z kims tak pojetnym wymieniac poglady to dziekuje... Z mojej strony EOT...

No tak, idziesz po linii najmniejszego oporu. Dyskutujesz sobie z zuikaku a moje wpisy ignorujesz...

Kosai
Wójt
Wójt

Postautor: Kosai » 15 listopada 2005, 00:44

Ehh , że też twórcy tej religii nie mogli wsadzić w usta Jezusa słów które rozwiały toczącą się tu dyskusje .

Awatar użytkownika
Ambioryks
Poseł
Poseł

Postautor: Ambioryks » 26 stycznia 2012, 16:42

Z jednej strony, JP2 zrehabilitował Galileusza, przeprosił za zbrodnie KK z przeszłości, dopuścił możliwość teorii ewolucji, wydał mnóstwo dokumentów kościelnych i napisał wiele książek, a z drugiej, nie złagodził nauczania KK w sprawach seksu i antykoncepcji. Poza tym, będąc papieżem-pielgrzymem, nigdy nie sprzeciwiał się swojej osobistej popularności wśród wiernych i sam przyczyniał się do tego, że często wielbili go ci, którzy nawet nie znali jego poglądów i nie przeczytali ani jednej jego książki ani wydanego przez niego dokumentu. A taki stan rzeczy nie powinien być, bo ci otumanieni wierni tak naprawdę sami nie zdawali sobie sprawy, co i kogo popierają, za czym się opowiadają. JP2 doprowadził do sytuacji iście schizofrenicznej wśród swoich wielbicieli - tak naprawdę byli oni heretykami, niezgadzającymi się z KK ani z JP2 np. w kwestii osobowego istnienia szatana, dziewictwa Maryi, seksu przedmałżeńskiego, masturbacji i antykoncepcji, a mimo to uważali go za autorytet i wielbili go, a gdy zmarł, histeryzowali i płakali gorzkimi łzami, nie wiedząc, kogo tak naprawdę opłakują. Stworzony przez media wizerunek JP2 w dużej mierze nie odpowiada jego prawdziwemu wizerunkowi.

Co do HIV w Afryce, to się nie wypowiem, bo nie mam tu dostatecznej wiedzy ani kompetencji. Natomiast co do kary śmierci, to zacytuję oficjalne stanowisko KK:
http://www.katechizm.opoka.org.pl/rkkkIII-2-2.htm
Katechizm Kościoła Katolickiego pisze:2267 Kiedy tożsamość i odpowiedzialność winowajcy są w pełni udowodnione, tradycyjne nauczanie Kościoła nie wyklucza zastosowania kary śmierci, jeśli jest ona jedynym dostępnym sposobem skutecznej ochrony ludzkiego życia przed niesprawiedliwym napastnikiem.

A co do stanowiska Jezusa wobec KK, to przecież on nie uratował dwóch łotrów, którzy zostali ukrzyżowani razem z nim. Z punktu widzenia chrześcijanina są tylko dwie możliwości: albo Jezus uznawał KŚ za słuszną i sprawiedliwą, albo popełnił morderstwo przez zaniechanie. Bo jako Syn Boży, który przywrócił życie Łazarzowi, z pewnością dysponował wystarczającą mocą, by uratować tych dwóch.

Awatar użytkownika
Nazgul
Moderator
Moderator

Postautor: Nazgul » 28 stycznia 2012, 00:12

Fajna manipulacja A. szkoda, że "zapomniałeś" zacytować resztę paragrafu. bo jakby jest dokładnie odwrotnie.
no i pominąłeś osobiste zdanie tego o kim jest ten temat.

uzasadnienie teologiczne... o jezu... nie teologizuj proszę.
A poza tym uważam, że trzeba zakazać cyfr arabskich. ;)
"Rząd próbuje przekonać Wysoką Izbę, że konstytucja nie obowiązuje, posługując się sprostytuowanymi prawnikami" JKaczyński 2003 r.

Lolek00
Moderator
Moderator

Postautor: Lolek00 » 28 stycznia 2012, 00:31

Jeżeli jednak środki bezkrwawe wystarczają do obrony życia ludzkiego wystarczą do obrony i zachowania bezpieczeństwa osób przed napastnikiem i do ochrony porządku publicznego oraz bezpieczeństwa osób, władza powinna stosować te środki, gdyż ograniczyć się do tych środków, ponieważ są bardziej zgodne z konkretnymi uwarunkowaniami dobra wspólnego i bardziej odpowiadają godności osoby ludzkiej.
Istotnie dzisiaj, biorąc pod uwagę możliwości, jakimi dysponuje państwo, aby skutecznie ukarać zbrodnię i unieszkodliwić tego, kto ją popełnił, nie odbierając mu ostatecznie możliwości skruchy, przypadki absolutnej konieczności usunięcia winowajcy "są bardzo rzadkie, a być może już nie zdarzają się wcale".
Vivat et res publica et qui, illam regit

Awatar użytkownika
Ambioryks
Poseł
Poseł

Postautor: Ambioryks » 28 stycznia 2012, 12:29

Nazgul pisze:Fajna manipulacja A. szkoda, że "zapomniałeś" zacytować resztę paragrafu.

Nie zapomniałem. Wiem, że dla KK kara śmierci to zupełna ostateczność. Ale XXX chciał dowodu, że KK dopuszcza KŚ, więc ten dowód pokazałem. Więc to żadna manipulacja. Zaprzeczyłem stwierdzeniu, jakoby KK nie dopuszczał KŚ w żadnym wypadku i w żadnych okolicznościach - bo zdaje się tak twierdzi XXX.

Jasne, że KK nie popiera szafowania KŚ bez umiaru. Wręcz przeciwnie. Ale nie twierdzi, że w żadnym wypadku nie można stosować KŚ.
Jeżeli jednak środki bezkrwawe wystarczają do obrony życia ludzkiego

Otóż to. Jeżeli. A jeżeli nie wystarczą, to można zastosować KŚ.

Awatar użytkownika
Nazgul
Moderator
Moderator

Postautor: Nazgul » 29 stycznia 2012, 00:11

Jezu - to było wałkowane z 10 razy w temacie o KS. XXX miał posta w 2005 roku.

wracamy do tematu- JPII ew. możesz sobie sprawdzić w kontekście stanowiska JPII i KK.
http://nowezycie.archidiecezja.wroc.pl/ ... 06/03.html

wspomniana część katechizmu KK pochodzi z Evangelium Vitae - JPII.

---oczywiście nasza prawica z JPII na klapie i ustach ale jego słowa w d...
A poza tym uważam, że trzeba zakazać cyfr arabskich. ;)
"Rząd próbuje przekonać Wysoką Izbę, że konstytucja nie obowiązuje, posługując się sprostytuowanymi prawnikami" JKaczyński 2003 r.

Wróć do „Postacie z minonych epok”