PiSkorz pisze:W PiS-ie trafiają się ludzie o niejasnej przeszłości ale są to wyjątki . Natomiast w tzw. opozycji totalnej jest to regułą . Nie bez powodu Platforma , Nowoczesna , Kodziarze i PSL z taką zawziętością bronią ubeckich emerytur .

Poproszę o 10 przykładów. Nie powinieneś mieć z tym problemów skoro to reguła.

Dmowski, prekursor oszołomów

Kto był wielki ? Kim są osoby, które do dziś wbudzają kontrowersje i dyskusje ? Politycy na Świecie. Wybitni Polacy. Jednostki...

Moderatorzy: Lolek00, Bilu1939, Marchewa, Worek, Moderator, Administrator, Super Moderator

Awatar użytkownika
NRohirrim
Prezydent
Prezydent
Kontaktowanie:

Postautor: NRohirrim » 21 stycznia 2013, 23:46

mateuszjkl pisze:Dlatego ich po prostu nie toleruję i nie chciałbym ich w Polsce.

Spoko, i tak tu raczej żadne tłumy nie zamierzają przyjeżdżać. Bo i po co? Ewentualne problemy z imigracją to jeden z ostatnich potencjalnych problemów jaki miałaby Polska.

mateuszjkl pisze:Daje przykład Turków Niemieckich. Idź zapytaj się któregoś niemca mającego do czynienia z tymi niby " normalnymi muzułmanami" czy ich lubi. Nie można ich lubieć bo się izolują.

Rozmawiam z Niemcami. I mnie i ich bardziej obchodzą takie tematy jak np. najnowsze wychodzące bmw, a nie to co robią w wolnym czasie Turcy. Kogo to obchodzi? Pracują, płacą podatki, nie powodują zbyt wielu problemów.

I nie mówię tutaj tylko o Talibach bo oni mają jakąś idee .

Zabronienie kobietom pracy i edukacji, nakazanie mężczyznom odpowiednich bród, zabranianie prognoz pogody, komputerów, tv, muzyki, zdjęć itd. Świetne idee po prostu.
,,Lepiej żeby mowa była lepsza od ciszy, lub milcz'' - Dionizos z Halikarnasu

Awatar użytkownika
mateuszjkl
Minister
Minister

Postautor: mateuszjkl » 21 stycznia 2013, 23:50

Spoko, i tak tu raczej żadne tłumy nie zamierzają przyjeżdżać. Bo i po co? Ewentualne problemy z imigracją to jeden z ostatnich potencjalnych problemów jaki miałaby Polska.

Dlatego póki co śpię spokojny;).

Rozmawiam z Niemcami. I mnie i ich bardziej obchodzą takie tematy jak np. najnowsze wychodzące bmw, a nie to co robią w wolnym czasie Turcy. Kogo to obchodzi? Pracują, płacą podatki, nie powodują zbyt wielu problemów.

Może źle się wyraziłem. Pogadaj z tymi co znają Turków. Pracują - aha , często ogranicza się to do pracy nocnej (o ile wiesz co mam na myśli ) , a potem doimy tych wrednych niemców :D!

Zabronienie kobietom pracy i edukacji, nakazanie mężczyznom odpowiednich bród, zabranianie prognoz pogody, komputerów, tv, muzyki, zdjęć itd. Świetne idee po prostu.

Mając na myśli idea , miałem na myśli walkę o swoją ziemię.

Awatar użytkownika
Cynik
Moderator
Moderator

Postautor: Cynik » 22 stycznia 2013, 00:11

Norek - niemcy nie kupują BMW. To nie jest niemiecka firma, ale bawarska. Niemieckie są Audi, Porshe, Mercedes, Vw. Nie nauczyłeś się tego jeszcze?
"Patriotism is the virtue of the vicious." - O.Wilde

Awatar użytkownika
NRohirrim
Prezydent
Prezydent
Kontaktowanie:

Postautor: NRohirrim » 22 stycznia 2013, 00:25

Jeżeli rozmawiamy tu o uprzedzeniach, to Żydów nigdy nie lubiłem. Ale ostatnio odkryłem w sobie pewną może małą, ale jednak niechęć w stosunku do Cyganów, chociaż wcześniej pozostawałem długo neutralny wobec tej grupy.

Pomagałem koledze rozstawiać stoisko z fajerwerkami, to widziałem jak przez godzinę obok kręcili się Romowie i odstraszali potencjalnych klientów. Chodzili w tych swoich tabunach całą gromadą w tę i w kółko, wydawali ciągle okrzyki, robili zamieszanie, wrzeszczeli na siebie, szarpali się ze sobą nawzajem, zaczepiali nachalnie przechodzące osoby: dzieci o jałmużnę, dorośli o kupienie perfumów.

Innym razem niedawno (w innym mieście zresztą) widziałem jak jakieś Cyganki zaczepiają natarczywie kobietę na ulicy proponując wróżenie, a w tym czasie jeszcze bezczelnie znajoma tej kobiety została okradziona.

Marek K.
Poseł
Poseł

Postautor: Marek K. » 22 stycznia 2013, 00:35

Norek - niemcy nie kupują BMW. To nie jest niemiecka firma, ale bawarska. Niemieckie są Audi, Porshe, Mercedes, Vw. Nie nauczyłeś się tego jeszcze?

A od kiedy ta firma nie jest niemiecka? Chyba ,ze nie zrozumialem Twojej wypowiedzi.

Jeżeli rozmawiamy tu o uprzedzeniach, to Żydów nigdy nie lubiłem. Ale ostatnio odkryłem w sobie pewną może małą, ale jednak niechęć w stosunku do Cyganów, chociaż wcześniej pozostawałem długo neutralny wobec tej grupy.

Czyli powoli rozwijasz sie Kamerad!

Pomagałem koledze rozstawiać stoisko z fajerwerkami, to widziałem jak przez godzinę obok kręcili się Romowie i odstraszali potencjalnych klientów.

Sprawdzales tozsamosc tych delikwentow?

Chodzili w tych swoich tabunach całą gromadą w tę i w kółko, wydawali ciągle okrzyki, robili zamieszanie, wrzeszczeli na siebie, szarpali się ze sobą nawzajem, zaczepiali nachalnie przechodzące osoby: dzieci o jałmużnę, dorośli o kupienie perfumów.

Rozumiem, ze powiadomiles odpowiednie sluzby o tych wybrykach?

Innym razem niedawno (w innym mieście zresztą) widziałem jak jakieś Cyganki zaczepiają natarczywie kobietę na ulicy proponując wróżenie, a w tym czasie jeszcze bezczelnie znajoma tej kobiety została okradziona.

I znowu, mam nadzieje, masz dowody na to.

Awatar użytkownika
Cynik
Moderator
Moderator

Postautor: Cynik » 22 stycznia 2013, 02:15

Marek K. pisze:A od kiedy ta firma nie jest niemiecka? Chyba ,ze nie zrozumialem Twojej wypowiedzi.

To taka złośliwość niemców w stosunku do bawarczyków: "BMW ist nich Deutches auto" jak to mawia znajomy niemiec. BMW - Bei Mercedes Weggeschmissen, Bring Mich in die Werkstatt, Bayrischer Mist Wagen - Ta część Niemiec nie do końca jest "niemiecka", powiedzmy że z historycznego powodu ulega modzie na separatyzm ze wskazaniem na Austrię. Bawarczycy nie uważają się za Niemców tylko za Bawarczyków, nawet chadecka CSU nie pozwala działać CDU na terenie Bawarii, stąd stanowią sojusz w Bundestagu. CDU na terenie Niemiec, CSU w Bawarii. Bawaria jest jak Austria krajem katolickim, więcej w niej "średniowiecza" mentalnego i typowego dla Polski katolicyzmu. W końcu B16 pochodzi z Bawarii. Niemcy są protestanckie.

Marek K. pisze:I znowu, mam nadzieje, masz dowody na to.

A to jest popularne w Barcelonie i byłem tego świadkiem. Tu wróżenie, czy róże dla kobiety - ale potrafi Ci na bezczelnego kasę z portfela wyciągnąć. Polują obcokrajowców, aby im "pomóc" wydostać drobne z portfela. Jak jedziesz do Barcelony - nie chowaj wszystkich pieniędzy razem i noś luźno drobniaki.

Przejedź się A18 z Olszyny do Krzyżowej, stoją na poboczu i na "brak paliwa" vel "to daj pan pieniądze, a ja mam tu zegarek rolex, wrócę to ci oddam" lub "jadę klientowi dać sprzęd budowlany/ogrodniczy". Sprzęt nie działa, poza obudową nic nie ma albo jest spalony, zegarek to patyna a gościa więcej nie zobaczysz. Chyba że znów będziesz jechał tamtą drogą ;) Auto klasy premium a niby bez paliwa. Na tym odcinku nie radzę się zatrzymywać.
"Patriotism is the virtue of the vicious." - O.Wilde

Awatar użytkownika
Adi
Premier
Premier

Postautor: Adi » 22 stycznia 2013, 09:18

Malory pisze:
Kwestia czy sensownie język stawia kobiety i gejów jako gorszych? Tak jak z Żydami.

Język jest odzwierciedleniem kultury a tak się składa że w naszej zoofile, pedofile czy pedały są z różnych względów gorsi, podobnie jak niektóre nacje.

A z "kobietami" to już nie manipuluj, bo to jest w określonym kontekście, podobnie jak wyzywanie kobiety od chłopobaby.

Malory pisze:Zwłaszcza skoro przezwisko od Żyda wzięło się od przedsiębiorczości Żydów- a to raczej nie świadczy o tym że byli tymi gorszymi.

A tam akurat przedsiębiorczości, jakoś nikt nie wyzywa nikogo od przedsiębiorczych niemców. Widziałeś filmik, wnioski wyciągnij sobie sam.

Awatar użytkownika
Malory
Marszałek województwa
Marszałek województwa

Postautor: Malory » 22 stycznia 2013, 09:32

dobry filmik Mallory, kto to?

Pat Condell- brytyjski komik, ateista i komentator społeczny znany z jechania po islamie, katolikach i UE.

Język jest odzwierciedleniem kultury

W przypadku takich wyzwisk raczej niskiej kultury.

A z "kobietami" to już nie manipuluj, bo to jest w określonym kontekście, podobnie jak wyzywanie kobiety od chłopobaby.

A Żyda nie używasz w przypadku określonego kontekstu?

I nie manipuluje- ot porównanie kogoś do kobiety jest przykładem obelgi.

A tam akurat przedsiębiorczości, jakoś nikt nie wyzywa nikogo od przedsiębiorczych niemców.

"Oszwabiłeś mnie"?

Widziałeś filmik, wnioski wyciągnij sobie sam.

:lol: HA HA HA HA!

Ty na serio bierzesz jeden filmik na YT za rzetelny argument w dyskusji? Dobry jesteś! :lol: Tym gorzej dla nas bo wychodzi że wedle YT wszyscy Polacy to wulgarne, niedorozwoje umysłowe, które nie potrafią znaleźć zatrudniania u siebie więc żyją wszędzie gdzie się da robiąc za roboli o haśle przewodnim "Zap...ać trzeba", którzy twierdzą że Ziemia ma 7 księżyców a dżihad to afrykańskie plemię.
System pracy zarobkowej jest wynikiem przywłaszczenia indywidualnego narzędzi produkcji i ziemi; jest on zarazem koniecznym warunkiem rozwoju produkcji kapitalistycznej: wraz z nią musi też zginąć.
- Piotr Kropotkin

Awatar użytkownika
NRohirrim
Prezydent
Prezydent
Kontaktowanie:

Postautor: NRohirrim » 22 stycznia 2013, 09:59

Malory pisze:Pat Condell- brytyjski komik, ateista i komentator społeczny znany z jechania po islamie, katolikach i UE.

Masło maślane. Jak napisałeś, że Brytyjczyk to już nie musiałeś dodawać, że komik :grin:

Awatar użytkownika
Adi
Premier
Premier

Postautor: Adi » 22 stycznia 2013, 10:13

Malory pisze:W przypadku takich wyzwisk raczej niskiej kultury.

Znaczy wyzywanie od debila,chuja, skurwysyna to wysoka kultura a od pedała niska?:)

Malory pisze:I nie manipuluje- ot porównanie kogoś do kobiety jest przykładem obelgi.

Tym tropem do mężczyzny także.(przykład chłopobaby)

Malory pisze:
"Oszwabiłeś mnie"?

Potrafisz zadawać pytania z sensem?

Malory pisze:Ty na serio bierzesz jeden filmik na YT za rzetelny argument w dyskusji? Dobry jesteś! :lol:

No przecież jaki jest żyd każdy widzi

https://www.google.pl/search?client=ubu ... 4ASPo4GgCQ

Wystarczy?:)

Malory pisze: Wedle YT wszyscy Polacy to wulgarne, niedorozwoje umysłowe, które nie potrafią znaleźć zatrudniania u siebie więc żyją wszędzie gdzie się da robiąc za roboli o haśle przewodnim "Zap...ać trzeba", którzy twierdzą że Ziemia ma 7 księżyców a dżihad to afrykańskie plemię.

Skoro masz takie wrażenie to już Twój problem:)

Awatar użytkownika
Malory
Marszałek województwa
Marszałek województwa

Postautor: Malory » 22 stycznia 2013, 10:33

Znaczy wyzywanie od debila,chuja, skurwysyna to wysoka kultura a od pedała niska?:)

Ogólnie odwoływanie się do tego typu wyzwisk.

Tym tropem do mężczyzny także.(przykład chłopobaby)

Bo facet właśnie nie chce żeby kobieta była mu podobna, bo to "obywatel drugiej kategorii". To on ma nosić spodnie a nie ona.

Potrafisz zadawać pytania z sensem?

To jest właśnie przykład wyzwania kogoś od Niemca. Oszukałeś mnie- czyli oszwabiłeś.

No przecież jaki jest żyd każdy widzi

https://www.google.pl/sea...MMem64ASPo4GgCQ

Wystarczy?:)

Wpisz Polak.

Skoro masz takie wrażenie to już Twój problem:)

Akurat moje wyobrażenia wychodzą poza Internet.
System pracy zarobkowej jest wynikiem przywłaszczenia indywidualnego narzędzi produkcji i ziemi; jest on zarazem koniecznym warunkiem rozwoju produkcji kapitalistycznej: wraz z nią musi też zginąć.
- Piotr Kropotkin

Awatar użytkownika
Adi
Premier
Premier

Postautor: Adi » 22 stycznia 2013, 12:55

Malory pisze:Bo facet właśnie nie chce żeby kobieta była mu podobna, bo to "obywatel drugiej kategorii". To on ma nosić spodnie a nie ona.

No bo ona ma nosić spódnicę, chłopobaba to coś jak spedalony facet własnie, stąd analogia.

Malory pisze:To jest właśnie przykład wyzwania kogoś od Niemca. Oszukałeś mnie- czyli oszwabiłeś.

Nie znam tego wyzwiska, natomiast znam "nie bądź żyd".

Malory pisze:Wpisz Polak.

Wpisałem i wyskoczyli losowi ludzie z czego najczęściej milicjant Andrzej będący satyrą Polaków na samych siebie.

Malory pisze:Akurat moje wyobrażenia wychodzą poza Internet.

No więc masz problem wychodzący poza internet/

Awatar użytkownika
Malory
Marszałek województwa
Marszałek województwa

Postautor: Malory » 22 stycznia 2013, 13:41

No bo ona ma nosić spódnicę

Prawdziwy wolnościowiec jak się patrzy.

Nie znam tego wyzwiska

Wielu rzeczy nie znasz. Przyzwyczajaj się.

Wpisałem i wyskoczyli losowi ludzie z czego najczęściej milicjant Andrzej będący satyrą Polaków na samych siebie.

No właśnie. Tak samo istnieje określenie "polactwo" i wcale nie jest pozytywniejsze od "żydostwa".

No więc masz problem wychodzący poza internet/

Tworzenia wizerunku Żydów na podstawie YT i Google?
- Piotr Kropotkin

Awatar użytkownika
Adi
Premier
Premier

Postautor: Adi » 22 stycznia 2013, 14:20

Malory pisze:
Prawdziwy wolnościowiec jak się patrzy.

No dokładnie. Jeśli baba założy spodnie i doklei sobie wąsy to niech jej nie dziwią reakcje innych. To jest właśnie wolność.

Malory pisze:No właśnie. Tak samo istnieje określenie "polactwo" i wcale nie jest pozytywniejsze od "żydostwa".

Ale co mnie to obchodzi? To mój problem jakiś? my nie chcemy żydów i cyganów, a gdzieś tam nie chcą nas. Praktycznie każda nacja tak ma że gdzieś ich nie lubią, tyle że jedne to akceptują a drugie jak żydzi piszą donosy i protesty. Między innymi właśnie dlatego żydów nie lubią bardziej niż innych

Malory pisze:
Tworzenia wizerunku Żydów na podstawie YT i Google?

Na podstawie ich kultury, historii, fotografii , realnego doświadczenia i paru pomniejszych.
Moja sprawa na podstawie czego.
Ja ich osobiście nie lubię, nie jestem w tym osamotniony i nie znam nikogo kto by ich lubił. Mamy prawo do swojej opinii czy nie mamy?

Awatar użytkownika
Malory
Marszałek województwa
Marszałek województwa

Postautor: Malory » 22 stycznia 2013, 14:54

No dokładnie. Jeśli baba założy spodnie i doklei sobie wąsy to niech jej nie dziwią reakcje innych. To jest właśnie wolność.

"Uwielbiam wolność, dopóki ktoś nie wykorzystuje jej w sposób, który mi się nie podoba. Wtedy ją za to opierniczę".

Ale co mnie to obchodzi? To mój problem jakiś?

To Cię obchodzi że twierdzisz że określenia świadczą o grupie. Skoro Polacy sami sobie jadę to wychodzi że nie są wedle Twego punktu widzenia lepsi od Żydów.

Na podstawie ich kultury, historii, fotografii , realnego doświadczenia i paru pomniejszych.
Moja sprawa na podstawie czego.

Realne doświadczenie. Już widzę ile to Żydów już cię okradło. :lol:

Z realnych doświadczeń to póki co okraść, pobić i oczernić mnie chcieli sami Polacy i żaden Żyd.

Ja ich osobiście nie lubię, nie jestem w tym osamotniony i nie znam nikogo kto by ich lubił. Mamy prawo do swojej opinii czy nie mamy?

Nie wiem czy wiesz na czym polega idea forum internetowego. Otóż możesz tutaj wrzucić swoje opinie. Reszta użytkowników może je podzielić, olać lub jeśli są durne jak paczka gwoździ zmieszać z błotem i wyszydzić. Jak nie podoba Ci się że ludziom się nie podobają Twoje opinie- zachowaj je dla siebie.
- Piotr Kropotkin

Wróć do „Postacie z minonych epok”