PiSkorz pisze:W PiS-ie trafiają się ludzie o niejasnej przeszłości ale są to wyjątki . Natomiast w tzw. opozycji totalnej jest to regułą . Nie bez powodu Platforma , Nowoczesna , Kodziarze i PSL z taką zawziętością bronią ubeckich emerytur .

Poproszę o 10 przykładów. Nie powinieneś mieć z tym problemów skoro to reguła.

Wojciech Jaruzelski

Kto był wielki ? Kim są osoby, które do dziś wbudzają kontrowersje i dyskusje ? Politycy na Świecie. Wybitni Polacy. Jednostki...

Moderatorzy: Lolek00, Bilu1939, Marchewa, Worek, Moderator, Administrator, Super Moderator

ponad
Marszałek województwa
Marszałek województwa

Postautor: ponad » 21 grudnia 2013, 22:55

Worek pisze:
ponad pisze:A jakich potrzebujesz jeszcze dowodów ?

Na Twoją głupotę, nie.

Więc co kierowało Donaldem T.? Ja mu dialogów nie pisałem.
-,,do czasów,w których istnieje prawda,a tego co się stało, nie można zmienić.
Z epoki identyczności, epoki samotności, z epoki Wielkiego Brata, z epoki dwójmyslenia -pozdrawiam was!"

Awatar użytkownika
Worek
Administrator
Administrator

Postautor: Worek » 21 grudnia 2013, 23:00

ponad pisze:Więc co kierowało Donaldem T.?

Nieodparta chęć policzenia głosów.
ponad pisze:Ja mu dialogów nie pisałem.

Ani nie montowałeś filmu. Za to gdzieś zostawiłeś własny pomyślunek.
"Poskrobcie z wierzchu konserwatystę a znajdziecie kogoś, kto przedkłada przeszłość nad jakąkolwiek przyszłość." - Frank Herbert

Aimar
Marszałek województwa
Marszałek województwa

Postautor: Aimar » 21 grudnia 2013, 23:02

A ja zacytuję pewnego Żyda: "odpierdolcie się od generała".
Jaruzelski powinien być sądzony w 1990 roku. Wtedy by się wyjaśniło czy złamał prawo czy nie. Schedę po nim przejęła obecna i wcześniejsza komuna (TAK TAK KORWIN też tam był i czerpał z tego kasę - wtedy się dziadziowi podobało). Robienie teraz szopki z umierającego faceta który ma 91 lat jest tak samo żałosne jak oglądanie zomowca Rutkowskiego któremu zakonnica urodziła dziecko. Po prostu polaczkowy Zal.

ponad
Marszałek województwa
Marszałek województwa

Postautor: ponad » 21 grudnia 2013, 23:09

Worek pisze:Ani nie montowałeś filmu. Za to gdzieś zostawiłeś własny pomyślunek

A sorry to Ty tam Worek byłeś , która już kadencja na sejm,teraz ? Film producja 1994r.
Czyli wszyscy chcieli , tylko DT ,tam wmanipulowany , pewnie przez Olszewskiego
Aimar pisze:A ja zacytuję pewnego Żyda: "odpierdolcie się od generała".
Jaruzelski powinien być sądzony w 1990 roku. Wtedy by się wyjaśniło czy złamał prawo czy nie. Schedę po nim przejęła obecna i wcześniejsza komuna (TAK TAK KORWIN też tam był i czerpał z tego kasę - wtedy się dziadziowi podobało).

Sądzony być powinien , ale czy było czym sadzić prokuratorami , sędziami starego systemu , jeden Olszewski gówna nie wyplemi, z mózgów ludzi starego systemu .
Ale jako nieliczny wyszedł przed szereg sądzić ,stare czyny .

Z epoki identyczności, epoki samotności, z epoki Wielkiego Brata, z epoki dwójmyslenia -pozdrawiam was!"

ElDario
Minister
Minister

Postautor: ElDario » 24 grudnia 2013, 01:13

TAK TAK KORWIN też tam był i czerpał z tego kasę - wtedy się dziadziowi podobało

Ale gdzie dokładnie był i co robił ?

[ Dodano: Wto 24 Gru, 2013 ]
Robienie teraz szopki z umierającego faceta który ma 91 lat jest tak samo żałosne

A ja przywołam przykład Żydów którzy jeszcze starszych ścigali. I dobrze.
Poskrobcie z wierzchu socjalistę a znajdziecie nazistę albo komunistę.

Awatar użytkownika
Cynik
Moderator
Moderator

Postautor: Cynik » 26 grudnia 2013, 20:57

Radzę pośledzić przeszłość idoli przed ślepymi osądami. Historycy jeszcze przez dziesieciolecia będą się doktoryzować i habilitować na Stanie Wojennym, po otwarciu archiwów USA czy Wielkiej Brytanii będzie można dokonać faktycznego sądu nad twórcami SW.
"Patriotism is the virtue of the vicious." - O.Wilde

Lolek00
Moderator
Moderator

Postautor: Lolek00 » 26 grudnia 2013, 21:05

Rozumiem że otwarcie archiwum w UK - coś wniesie do kwestii ofiar i motywacji ówczesnych służb, pierniczenie.
Vivat et res publica et qui, illam regit

Awatar użytkownika
gazda
Minister
Minister

Postautor: gazda » 27 grudnia 2013, 00:08

Ale po co cytować pajaca kochającego komunistycznych zbrodniarzy i bandytów?
Wszędzie tam, gdzie bezwzględny liberalizm dochodzi do stanowczej przewagi, następuje stopniowa likwidacja narodu, jego typu i indywidualności. - Zygmunt Balicki

ponad
Marszałek województwa
Marszałek województwa

Postautor: ponad » 27 grudnia 2013, 00:12

Cynik pisze:Radzę pośledzić przeszłość idoli przed ślepymi osądami.

Ty jak zwykle ,bronisz krystalicznie czystych .

Awatar użytkownika
Cynik
Moderator
Moderator

Postautor: Cynik » 27 grudnia 2013, 03:55

A na co Lolku liczysz? Rozliczanie autorów stanu wojennego, do których zaliczyć należy także kilkoro wojujących działaczy tzw opozycji tak na marginesie może nie różnić się niczym od rozliczenia komendanta głównego za użycie ostrej amunicji przy tłumieniu zamieszek kibolskich. I w jednym i w drugim przypadku odpowiedzialność się rozmywa. Jeżeli był takowy weźmy pierwsze z brzegu - rozkaz strzelania do górników, to wywiad brytyjski na pewno będzie miał informację o takowym, autorze i dacie wydania. Możesz przyjąć to jak Gazda - zlewką gówniarza niedoedukowanego historycznie, który nie ma nawet własnych poglądów bo skąd miałby je mieć, a możesz przez chwilę pomyśleć - kto rozporządził pacyfikację dla przykładu Kopalni Wujek, czemu w ruch poszły armatki wodne, skąd tyle ofiar po obu stronach barykady. Jeżeli były jakieś dokumenty w tej sprawie, zapewne strawił je ogień. Ale jest duża nadzieja że fotokopie przypadkiem leżą sobie cierpliwie w archiwach od Moskwy po Waszyngton.

Awatar użytkownika
Blitzwing
Starosta
Starosta

Postautor: Blitzwing » 27 grudnia 2013, 08:18

Jaruzelski powinien być sądzony w 1990 roku. Wtedy by się wyjaśniło czy złamał prawo czy nie. Schedę po nim przejęła obecna i wcześniejsza komuna (TAK TAK KORWIN też tam był i czerpał z tego kasę - wtedy się dziadziowi podobało). Robienie teraz szopki z umierającego faceta który ma 91 lat jest tak samo żałosne jak oglądanie zomowca Rutkowskiego któremu zakonnica urodziła dziecko. Po prostu polaczkowy Zal.
Rzadko się zgadzam z autorem postu, ale tu ma rację. Za późno na sąd nad Jaruzelskim, osądzić powinno się tych, którzy się z nim przy Okrągłym Stole ugadali i poniszczyli akta. Niech go osądzi historia, Polacy już nie zdążą. Zresztą jego karą jest publiczny ostracyzm, który będzie tym większy, im większa będzie świadomość, czym się w życiu wyróżnił.

Stan Wojenny nie był taką tragedią, jaką większość na prawicy chciałaby widzieć. Tak naprawdę Jaruzelski przeprowadził go na tyle sprawnie, że ofiar było minimum. Nie było przeszkód, żeby regularną armią zrobił z Solidarności i swojego narodu miazgę. Ale on działał pragmatycznie, wiedział już, jaki jest los komunizmu i dlatego razem z Kiszczakiem obmyślili plan, jak pokojowo oddać władzę ludziom, na których kwitów wystarczy im do naturalnej śmierci w godziwych warunkach. Także nie to jest najgorsze, co zrobili w 1981 roku - tylko to, co stało się na początku tzw. "wolnej Polski".
Long live Europe!

ponad
Marszałek województwa
Marszałek województwa

Postautor: ponad » 27 grudnia 2013, 10:04

Cynik pisze:a możesz przez chwilę pomyśleć - kto rozporządził pacyfikację dla przykładu Kopalni Wujek, czemu w ruch poszły armatki wodne, skąd tyle ofiar po obu stronach barykady.

Według Ciebie ,pewnie górnicy ,albo opozycja. :shock:

Awatar użytkownika
Cynik
Moderator
Moderator

Postautor: Cynik » 27 grudnia 2013, 11:29

Według mnie? W ogóle wiesz o czym mówisz? W 1981 r. Mielibyśmy powtórkę z Powstania Warszawskiego, tylko taką na cały kraj. Ławrow wciskał kity jak to w sumie Polska nikogo nie interesowała - a co miał powiedzieć - inaczej przyznałby że mieli czego tu pilnować - czytaj broni jądrowej rozmieszczonej w Polsce. Oficjalnie jej tu nie było, nieoficjalnie kolego Ponad masz 22 lata i nie wiesz zbyt wiele o faktycznej sytuacji w stosunkach Polska-ZSRR ani jak wyglądały sławetne manewry na wschodniej i zachodniej granicy kraju. Jaruzelski miał się czego bać, ale jest za wcześnie na osądzanie go za stan wojenny póki są zamknięte archiwa. Polska dyplomacja powinna zrobić wszystko aby je otworzyć - udowodnić mu całkowicie winę i odpowiedzialność albo zolnić z niej. To są sprawy, których bez gruntownej wiedzy się nie rozstrzygnie, medialny przekaz i bełkot ambicji zbuntowanych historyków zniekształcają historię. Nie bez przyczyny brytyjski i amerykański wywiad ukrywają przed Polakami materiały dot.śmierci Sikorskiego, z podobnych powodów informacji o faktycznej genezie stanu wojennego się nie dowiesz, masz tylko strzępki informacji z rożnych stron i domysły. Mnie cieszy że to wszystko skończyło się bezkrwawo, nie przypominało Rumunii a byłoby znacznie gorzej, kto wie czy nie jak w Jugosławii.

Awatar użytkownika
Blitzwing
Starosta
Starosta

Postautor: Blitzwing » 27 grudnia 2013, 12:41

W 1981 r. Mielibyśmy powtórkę z Powstania Warszawskiego, tylko taką na cały kraj.
Chyba lekka przesada...

Oficjalnie jej tu nie było, nieoficjalnie kolego Ponad masz 22 lata i nie wiesz zbyt wiele o faktycznej sytuacji w stosunkach Polska-ZSRR ani jak wyglądały sławetne manewry na wschodniej i zachodniej granicy kraju.
A są jakieś nieoficjalne informacje na ten temat ? Mówiąc szczerze nigdy o tym nie słyszałem.

Jaruzelski miał się czego bać, ale jest za wcześnie na osądzanie go za stan wojenny póki są zamknięte archiwa. Polska dyplomacja powinna zrobić wszystko aby je otworzyć - udowodnić mu całkowicie winę i odpowiedzialność albo zolnić z niej. To są sprawy, których bez gruntownej wiedzy się nie rozstrzygnie, medialny przekaz i bełkot ambicji zbuntowanych historyków zniekształcają historię. Nie bez przyczyny brytyjski i amerykański wywiad ukrywają przed Polakami materiały dot.śmierci Sikorskiego, z podobnych powodów informacji o faktycznej genezie stanu wojennego się nie dowiesz, masz tylko strzępki informacji z rożnych stron i domysły. Mnie cieszy że to wszystko skończyło się bezkrwawo, nie przypominało Rumunii a byłoby znacznie gorzej, kto wie czy nie jak w Jugosławii.
Jaruzelski po pierwsze bał się stracić stanowisko, ewentualnie potem życie. Myślę, że cały plan wprowadzenia SW nie był jego autorstwa, a został mu podsunięty przez KGB. Wiedzieli, że tak sumienny i w gruncie rzeczy nienaganny w obowiązkach oficer przeprowadzi go doskonale. Pytanie, co by się stało, gdyby Jaruzelski się wtedy postawił i powiedział "NIE!" Rosjanie nie musieli tu niczym wjeżdżać, bo wojska mieli w Polsce dużo, a poza granicami naszego kraju były jeszcze armie NRD i Czechosłowacji, praktycznie na rozkaz Moskwy. Najważniejsze zdanie w tej wypowiedzi - bez otwartego archiwum sowieckiego nigdy się nie dowiemy, jak było naprawdę.
Long live Europe!

ponad
Marszałek województwa
Marszałek województwa

Postautor: ponad » 27 grudnia 2013, 21:52

Cynik pisze: W 1981 r. Mielibyśmy powtórkę z Powstania Warszawskiego

Według mnie, to Ty ciekawy produkt jesteś , może Hiroszima, stary to były rok 81 .
Cynik pisze:Według mnie? W ogóle wiesz o czym mówisz?

Ja tak a TY?
Cynik pisze:Ponad masz 22 lata i nie wiesz zbyt wiele o faktycznej sytuacji w stosunkach Polska-ZSRR

Ja mam 22 lata ,nie mam prawa pamietać, ale Twoje teorie są osłane dziwną tajemnicą,jakieś ówczesne służby ,czy mitologia?Masz jakieś fakty i ich źródła ?
Cynik pisze:a co miał powiedzieć - inaczej przyznałby że mieli czego tu pilnować - czytaj broni jądrowej rozmieszczonej w Polsce

Czytam i widze że zachód świetnie zna powody ustanowienia stanu wojennego , ale jest nieświadom zagrożenia nuklearnego .(wybiórczy był ten twój wywiad z zachodu)
Cynik pisze: Polska dyplomacja powinna zrobić wszystko aby je otworzyć

Dyplomacja świetnie się spisuje ,gdy trzeba poprosić , lub przepraszać ,nie ta liga
Cynik pisze:medialny przekaz i bełkot ambicji zbuntowanych historyków zniekształcają historię.

,,Ambicja zbuntowanych historyków zniekształca historie"-pisałeś gdzieś, kiedyś,legalnie przed rokiem 89?
Cynik pisze:Nie bez przyczyny brytyjski i amerykański wywiad ukrywają przed Polakami materiały dot.śmierci Sikorskiego

Argumenty według potrzeb , w czasach Sikorskiego ,praktycznie wojna na dwa fronty (Sikorski mógł wadzić wywiadom zachodnim, pod presją Moskwy),rok 81 jeden okupant ,pewnie też im wadził więc usa/uk wprowadził w Polsce stan wojenny . :mrgreen:
Cynik pisze:byłoby znacznie gorzej, kto wie czy nie jak w Jugosławii

Tak grupy etniczne, Ślązacy walczyli by o wolność z Wielkopolską , Pomorze puści flote na Podkarpacie :lol:

Wróć do „Postacie z minonych epok”