PiSkorz pisze:W PiS-ie trafiają się ludzie o niejasnej przeszłości ale są to wyjątki . Natomiast w tzw. opozycji totalnej jest to regułą . Nie bez powodu Platforma , Nowoczesna , Kodziarze i PSL z taką zawziętością bronią ubeckich emerytur .

Poproszę o 10 przykładów. Nie powinieneś mieć z tym problemów skoro to reguła.

Wojciech Jaruzelski

Kto był wielki ? Kim są osoby, które do dziś wbudzają kontrowersje i dyskusje ? Politycy na Świecie. Wybitni Polacy. Jednostki...

Moderatorzy: Lolek00, Bilu1939, Marchewa, Worek, Moderator, Administrator, Super Moderator

ponad
Marszałek województwa
Marszałek województwa

Postautor: ponad » 28 grudnia 2013, 23:24

Worek pisze:Lechu dostał nagrodę prawie lata po wprowadzeniu SW.

Co rozumiesz przez ,,prawie" ? I jaki wpływ miał czas wprowadzenia SW na nagrode dla LW
Ostatnio zmieniony 28 grudnia 2013, 23:27 przez ponad, łącznie zmieniany 1 raz.
-,,do czasów,w których istnieje prawda,a tego co się stało, nie można zmienić.
Z epoki identyczności, epoki samotności, z epoki Wielkiego Brata, z epoki dwójmyslenia -pozdrawiam was!"

Awatar użytkownika
Worek
Administrator
Administrator

Postautor: Worek » 28 grudnia 2013, 23:26

ponad pisze:
Worek pisze:Lechu dostał nagrodę prawie 2 lata po wprowadzeniu SW.

Co rozumiesz przez ,,prawie" ? I jaki wpływ miał czas wprowadzenia SW na nagrode dla LW

To twoja teza. Broń jej.
"Poskrobcie z wierzchu konserwatystę a znajdziecie kogoś, kto przedkłada przeszłość nad jakąkolwiek przyszłość." - Frank Herbert

ponad
Marszałek województwa
Marszałek województwa

Postautor: ponad » 28 grudnia 2013, 23:30

Wiem, więc co i czego mam bronić ,chronologi,faktów?
Ostatnio zmieniony 28 grudnia 2013, 23:32 przez ponad, łącznie zmieniany 1 raz.

Z epoki identyczności, epoki samotności, z epoki Wielkiego Brata, z epoki dwójmyslenia -pozdrawiam was!"

Awatar użytkownika
Worek
Administrator
Administrator

Postautor: Worek » 28 grudnia 2013, 23:31

ponad pisze:Wiem, więc co i czego mam bronić ?

Własnych słów, chłopie. Matko Boska Późnowieczorna, ehhhh.
"Poskrobcie z wierzchu konserwatystę a znajdziecie kogoś, kto przedkłada przeszłość nad jakąkolwiek przyszłość." - Frank Herbert

ponad
Marszałek województwa
Marszałek województwa

Postautor: ponad » 28 grudnia 2013, 23:33

Możesz jaśniej chronologia Ci się nie zgadza ,fakty ? Pisz ,rozmawiaj.
Chodzi Ci o to że wynikiem SW ,było otrzymanie przez LW nagrody Nobla ?
Ostatnio zmieniony 28 grudnia 2013, 23:39 przez ponad, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Worek
Administrator
Administrator

Postautor: Worek » 28 grudnia 2013, 23:36

Ależ proszę bardzo:
ponad pisze:Afganistan - wtedy dla opinii publicznej trzeci świat, sredni dostęp do faktów
Polska - kraj urodzenia papieża ,antykomunisty chodźby w cudzysłowiu, w międzyczasie elektryk z tego kraju dostaje pokojową nagrodę Nobla.

Może odłożymy tą dyskusję na inny czas, trzeźwiejszy. Co o tym myślisz? Tylko odpowiedz zanim kolejny raz zgubisz swój własny wątek.

ponad
Marszałek województwa
Marszałek województwa

Postautor: ponad » 28 grudnia 2013, 23:41

Worek pisze:Może odłożymy tą dyskusję na inny czas, trzeźwiejszy

A masz jakiś problem problem z alkoholem?Czy ten Nobel jest dla Ciebie wyrocznią , jak dla Cynika jego pobyt w wojsku ?

Awatar użytkownika
Worek
Administrator
Administrator

Postautor: Worek » 28 grudnia 2013, 23:47

ponad pisze:A masz jakiś problem problem z alkoholem?Czy ten Nobel jest dla Ciebie wyrocznią , jak dla Cynika jego pobyt w wojsku ?

Kolejny raz uciekasz od tematu dyskusji.
Przypominam tezę, którą mam nadzieję jesteś w stanie obronić:
ponad pisze:Afganistan - wtedy dla opinii publicznej trzeci świat, sredni dostęp do faktów
Polska - kraj urodzenia papieża ,antykomunisty chodźby w cudzysłowiu, w międzyczasie elektryk z tego kraju dostaje pokojową nagrodę Nobla.

ponad
Marszałek województwa
Marszałek województwa

Postautor: ponad » 28 grudnia 2013, 23:49

Worek pisze:Lechu dostał nagrodę prawie 2 lata po wprowadzeniu SW. Próbujesz dopasować fakty do własnych przekonań. To baaaardzo niedobrze.

...Otrzymał ja po zniesieniu stanu wojennego, w tym sęk ?

Awatar użytkownika
Worek
Administrator
Administrator

Postautor: Worek » 28 grudnia 2013, 23:59

ponad pisze:...Otrzymał ja po zniesieniu stanu wojennego, w tym sęk .

W czym sęk? Rozwiń swoją myśl, proszę.

ponad
Marszałek województwa
Marszałek województwa

Postautor: ponad » 29 grudnia 2013, 00:05

Nie mam w zwyczaju, interpretować niedopowiedzeń.Wczoraj rozmawiałem z moderatorem tego forum ,który uwypuklał mi poszkodowanych po stronie zomo przy pacyfikacji kopalni,do wczoraj śniły mu się inwazje nuklearne. Nie ja go zrobiłem moderatorem .
Nie wróże z fusów ...co Tobie na rzeczy

Awatar użytkownika
Worek
Administrator
Administrator

Postautor: Worek » 29 grudnia 2013, 00:46

ponad pisze:Nie mam w zwyczaju, interpretować niedopowiedzeń.

Chyba ci się okienka w przeglądarce popierniczyły. To nie portal randkowy dla kochających inaczej a forum dyskusyjne.

Awatar użytkownika
Cynik
Moderator
Moderator

Postautor: Cynik » 29 grudnia 2013, 01:16

Masz czlowieku obraz dokumentalny z TVP, jak widzę w Trwam nie poleci to nie jest ro prawda - zgadza się? Ponad, nie odrobiłeś lekcji z historii. Nie będziemy ciebie jej uczyć. Pocieszę Ciebie - mnie armia szkoliła po SW, maturę robiłem w jej trakcie. Ale juź mój brat się załapał, a że tam swoje posiedział i jako absolwent studiów technicznych siedział przy sztabie to miał większą wiedzę niż przeciętny poborowy. Wystarczy dopytać ludzi którzy byli wtedy w wojsku. Kompleksy? Jedyną osobą spalającą się z wstydu i kompleksów jesteś Ty, za to twoje pokolenie ludzi pokroju mnie czy Worka wyzywa od złodziei - ponieważ my strajkowaliśmy w sierpniu 1988 o to, abyś Ty kolego mógł żyć w wolnej Polsce. Choć znając Ciebie pewnie takich strajków nie znałeś, co zresztą mnie by wcale nie dziwiło. Dzisiaj to z naszych podatków Ty masz możliwość studiowania za darmo. Masz już licencjat w łapie? Chyba nie z historii, współczeną na pewno byś oblał. A teraz do meritum, błotem można się później poobrzucać, widać że masz w tym spore doświadcenie - z merytoryką już znacznie gorzej.

Nie bądź debilem, Ponad. Czytaj niedoszkałciuchu kto był u władzy w ZSRR, co to oznaczało. Ty naprawdę niewiele wiesz o sytuacji w ZSRR i całym Układzie Warszawskim. Leonid Breżniew jedynie tym się od Stalina różnił, że nie wprowadził tak powszechnego terroru. Obalił Chruszczowa, cofnął destalinizację, oddał kraj w ręce KGB, nakazal interwencję w Czechosłowacji w 1968 r. i w Afganistanie w 1979 r. Dokładnie urządzał takie same czystki jak Stalin na szczytach władzy ZSRR. Zatrzymał cały układ warszawski w stagnacji, finansował wszystkie ugrupowania komunistyczne dzialające w krajach poza RWPG. Wojenkami i utrzymywaniem rewolucji w krajach afrykańskich oraz rywalizacją z USA doprowadził kraj do ruiny. Byś wiedział z kim mieliśmy do czynienia. To był chory czlowiek i do wszystkiego zdolny. Nie mówimy o słuszności wprowadzenia ale o odpowiedzialności Jaruzelskiego jako głowy państwa za wprowadzenie. Czy faktycznie jak nas dzisiaj przekonują Rosjanie wprowadzenie nie było uzasadnione - czy jednak miał powody do obaw że jak nie on wewnętrznie, to rewolucję stłumią wojska ukladu warszawskiego. Mój stan wiedzy wyraziłem powyżej, sam bym chciał wiedzieć jak to było, z tym że ja jestem w stanie zaakceptować każdą odpowiedź - Ty jak widać nie. Poszerz swoją wiedzę o okres PRL, stosunki z Rosją, biografie opozycji, przywódców.

Co do samego Nobla dla Wałęsy - zobacz jak działa komitet noblowski. Kto dzisiaj dostaje nagrodę. Kolejny spisek? Skoro na topie była kwestia stanu wojennego - popytaj polonii ówczesnej jak to wyglądał za granicą. Jedyne nazwisko przewijające się w mediach brzmiało Lech Wałęsa, to nic dziwnego że ktoś go nominował. Komuniści go nie puścili na ceremonię wręczenia nagrody, w jego imieniu odebrała żona z synem. Tylko źe ta kwestia jest tutaj poza tematem, wciskasz kolego kolejny wyrwany temat w wątek - po co??
"Patriotism is the virtue of the vicious." - O.Wilde

ponad
Marszałek województwa
Marszałek województwa

Postautor: ponad » 29 grudnia 2013, 15:46

Cynik pisze:Masz czlowieku obraz dokumentalny z TVP, jak widzę w Trwam nie poleci to nie jest ro prawda - zgadza się?

Średnio kręcą mnie różańce.
Cynik pisze: za to twoje pokolenie ludzi pokroju mnie czy Worka wyzywa od złodziei
:shock:
....
Cynik pisze:Czy faktycznie jak nas dzisiaj przekonują Rosjanie wprowadzenie nie było uzasadnione - czy jednak miał powody do obaw że jak nie on wewnętrznie, to rewolucję stłumią wojska ukladu warszawskiego. Mój stan wiedzy wyraziłem powyżej, sam bym chciał wiedzieć jak to było, z tym że ja jestem w stanie zaakceptować każdą odpowiedź -

https://www.google.pl/url?sa=t&rct=j&q= ... 7178,d.Yms
https://www.google.pl/url?sa=t&rct=j&q= ... 7178,d.Yms
Te artykuły ,to żadna wyrocznia, ale pokazują nastawienie generała .
Zgodzę się ,że Jaruzelski mógł doprowadzić do takiej inwazji ,swoimi namolnymi prośbami .

To Worek uwiesil się Wałęsy ,gdy porównałem jego walke z komunizmem ,z walczącymi z represjami komunistów ,afgańskich rebeliantów.

Awatar użytkownika
Cynik
Moderator
Moderator

Postautor: Cynik » 29 grudnia 2013, 20:53

Ponad, cały czas mówisz o poszlakach, to nie są dowody.
"Patriotism is the virtue of the vicious." - O.Wilde

Wróć do „Postacie z minonych epok”