PiSkorz pisze:W PiS-ie trafiają się ludzie o niejasnej przeszłości ale są to wyjątki . Natomiast w tzw. opozycji totalnej jest to regułą . Nie bez powodu Platforma , Nowoczesna , Kodziarze i PSL z taką zawziętością bronią ubeckich emerytur .

Poproszę o 10 przykładów. Nie powinieneś mieć z tym problemów skoro to reguła.

:: Adolf Hitler :: diabeł w owczej skórze ::

Kto był wielki ? Kim są osoby, które do dziś wbudzają kontrowersje i dyskusje ? Politycy na Świecie. Wybitni Polacy. Jednostki...

Moderatorzy: Lolek00, Bilu1939, Marchewa, Worek, Moderator, Administrator, Super Moderator

Awatar użytkownika
cactus
Radny gminny
Radny gminny

:: Adolf Hitler :: diabeł w owczej skórze ::

Postautor: cactus » 06 października 2004, 17:52

Podejżewam, że dla wielu jest to osoba BARDZO kontrowersyjna - ale postarajcie się spojrzeć na jego osobę nie przez pryzmat negatywnych posunięć, lecz jako człowieka chcącego dojść do władzy... aczkolwiek za wszelką cenę...

P.S.

Jestem bardzo ciekaw jaki jest wasz stosunek do tej osoby, która niewątpliwie stała się symbolem minionej epoki - niezbyt trafnym symbolem...
Obrazek

Iblis
Marszałek województwa
Marszałek województwa

Postautor: Iblis » 06 października 2004, 18:34

Z tego co napisałeś to wynika, że raczej dla Ciebie jest to postać kontrowersyjna. Dla mnie to postać prosta. Zakompleksiony, sfrustrowany, artysta – megaloman, którego niepowodzenia życiowe doprowadziły do radykalizmu. Jako władca się nie sprawdzał ale w tej roli czuł się spełniony i czerpał z niej jak każdy Sancho Pansa, który opływa w luksusy. Decyzje strategiczne podejmował na podstawie wróżb i nie pozwalał się budzić bez względu na sytuację. Ogólnie rzecz biorąc karierowicz, który osiągnął posadkę i się jej trzymał jednocześnie chcąc spełnić swą wizję artystyczną (totalna cenzura artystyczna w III Rzeszy). Wywołanie wojny i zbrodniczy antysemityzm to raczej konsekwencje kariery politycznej, a nie coś o czym marzył. Po prostu tylko w ten radykalny sposób (w swoim mniemaniu) mógł się utrzymać przy władzy.

Może rzeczywiście parę rzeczy, które napisałem są kontrowersyjne.
Ostatnio zmieniony 07 października 2004, 07:57 przez Iblis, łącznie zmieniany 1 raz.

Obywatel
Senator
Senator

Postautor: Obywatel » 06 października 2004, 21:37

cactus'SS

Chcesz rozważać ten przypadek klinicznie?
Bo jako człowieka polityka to chyba nie ma sensu.
Zapomniałeś zamienić "za wszelką cenę" na "po trupach".
Pudrujesz Hitlera? tak mi się coś właśnie wydaje...spójrzmy inaczej....rozważmy...taka lekka sugestia.
Pojedz sobie do Oświęcimia dla otrzeźwienia.
Albo zapytaj więźniów o "kontrowersje".

Awatar użytkownika
cactus
Radny gminny
Radny gminny

Postautor: cactus » 10 października 2004, 15:30

Ok rozumiem nagonkę na jego osobę – nie jest to kandydat to pokojowej nagrody Nobla ani do jakiejkolwiek nagrody… spoko

Ten temat ma za zadanie sprawdzenie podejścia ludzi do osoby A. Hitlera – racja jest on zbrodniarzem wojennym i to największego kalibru – to fakt historyczny.

Ale mam pytanie – Czy ktoś tu czytał książkę Mein Kampf – autorstwa A. Hitlera – to jest coś niebywałego, totalne pranie mózgu – ten człowiek twierdzi, że już jako mały dziecko interesował się kondycją polityczną kraju – i w tym momencie nasuwa się pytanie czy skrajnie neo – nazistowskie ugrupowania, których jest sporo w Niemczech nie zagrażają polityce wewnętrznej tego kraju i innym krajom europy wschodniej?

Więc nie jestem jakimś wyznawcą nazizmu – jak sugeruje kolega, a wręcz przeciwnie – to jest totalnie spatrzony sposób władzy!

P.S.

Byłem w Katyniu i Brzezince – wiem jak to wszystko wyglądało i wygląda teraz – jednak obozy koncentracyjne to nie wymysł Niemców, a Rosjan z tą tylko różnicą, że Rosjanie wykorzystywali ciężkie warunki klimatyczne do masowych mordów, a Niemcy musieli chwycić po drastyczniejsze środki takie jak gaz Cyklo-B
Obrazek

Obywatel
Senator
Senator

Postautor: Obywatel » 10 października 2004, 15:55

cactus'SS

Hitler od dziecka interesował się kondycją poglądową swoich rówieśników, których przekonywał do słuszności swojej słowotokiem i agresją.
To chyba swiadczy o chorobie psychicznej rozwijajacej sie przez lata.
Neonazizm jest niebezpieczny gdyż jest podtrzymywany przez żyjących jeszcze faszystów z czasów ich dobrobytu za Adolfa.
Jest podtrzymywany poprzez nienawiśc do emigrantów którzy rzekomo nie tylko żyją z podatków (zasiłki) ale tez wyrugowują prawowitych Niemców (lub tez innych,zależnie od kraju) z możliwości pracy zajmując im miejsca.
Najbardziej niebezpieczną forma jest nasz rodzimy podparty religią.

Książka która napisał A.H została już wielokrotnie oceniona pod różnymi kątami, i nie ma sensu chyba kolejny raz potwierdzać jej niedorzeczności, zresztą wcale nie dziwnej biorąc pod uwagę fakt że pisał to człowiek chory psychicznie.
Nie wiem w jakim aspekcie chcesz rozpatrywać tą osobę i czego sie starasz doszukać?
Co chcesz pzredstawić w nowym świetle?

Awatar użytkownika
baba Jaga
Starosta
Starosta

Postautor: baba Jaga » 10 października 2004, 15:56

cactus'SS pisze:Ok rozumiem nagonkę na jego osobę – nie jest to kandydat to pokojowej nagrody Nobla ani do jakiejkolwiek nagrody… spoko

Możesz mi to wytłumaczyć? Bo chyba miałes co innego na myśli, a co innego napisałeś? Jeśli tak, to na drugi raz wystrzegaj sie takich błędów.

Awatar użytkownika
cactus
Radny gminny
Radny gminny

Postautor: cactus » 15 października 2004, 18:50

cactus'SS pisze:Ok rozumiem nagonkę na jego osobę – nie jest to kandydat to pokojowej nagrody Nobla ani do jakiejkolwiek nagrody… spoko

Ten temat ma za zadanie sprawdzenie podejścia ludzi do osoby A. Hitlera – racja jest on zbrodniarzem wojennym i to największego kalibru – to fakt historyczny.

Widzisz jakbyś przeczytał do końca, a nie łapał mnie za słówka to byś wiedział co miałem na myśli - ja ani nie pochwalam jego osoby, ani też nie neguje - jest zbrodniażem i wiele już ludzie o nim sądów wydali, a ten temat ma za zadanie otworzyć ludziom oczy na fakt, że nazizm nie umarł wraz z Hitlerem - tylko żyje i nadal się rozwija, co nie jest zbytnio miłą perspektywą... przynajmniej jak dla mnie
Obrazek

Obywatel
Senator
Senator

Postautor: Obywatel » 15 października 2004, 18:56

cactus'SS

Ale to wszystkim wiadomo i to od lat,szczególnie w USA.
Nie napisałeś niczego nowego.

Ale dobra zakładamy że ludzie nie wiedzieli i otworzyli oczy na nazizm i...co dalej?

Iblis
Marszałek województwa
Marszałek województwa

Postautor: Iblis » 16 października 2004, 11:21

Obywatelu. Szczególnie w USA to „wiedzą”, że nazistami byli Polacy :!:

Obywatel
Senator
Senator

Postautor: Obywatel » 16 października 2004, 13:37

Iblis

Mnie chodzi tu o kiwtnący nazizm w USA.

Awatar użytkownika
RussionFan
Marszałek województwa
Marszałek województwa

Postautor: RussionFan » 23 października 2004, 23:28

cactus'SS pisze:Byłem w Katyniu i Brzezince – wiem jak to wszystko wyglądało i wygląda teraz – jednak obozy koncentracyjne to nie wymysł Niemców, a Rosjan z tą tylko różnicą, że Rosjanie wykorzystywali ciężkie warunki klimatyczne do masowych mordów, a Niemcy musieli chwycić po drastyczniejsze środki takie jak gaz Cyklo-B

nie prawda, obozy koncentracyjne to wymysl Anglikow.
----------
Moderator: Dyskusję o obozach koncentracyjnych (w tym historii ich powstania) proszę kontynuować w pokoju Ocena wydarzeń historycznych (temat: Obozy koncentracyjne). Dziękuję.
----------

A co do postaci Hitlera, to denerwuje mnie ta nagonaka na niego. Było wiele wojen i wszystkie one były dość okrutne, ale tylko Hitler i Stalin mają tak negatywną opinie. Oczywiście więcej ludzi zmarło przez Hitlera niż np. Bismarcka, ale wynika to z skali operacji wojennych prowadzonych podczas 2. wojny światowej, a nie z tego, że inni najeźdzcy byli mniej brutalni.

Awatar użytkownika
cactus
Radny gminny
Radny gminny

Postautor: cactus » 24 października 2004, 19:06

No właśnie też mnie drażni ta ciągła nagonka na Hitlera, Stalina, Fidela i innych - takich jak oni są 1 000 a ciągle się mówi o maxymalnie 10 osobach... więc to są już oklepane tomosy i schematy - jak mowa o zbrodni to przytacza się jednego z nich za wzór "zbrodniarza doskonałego"...
Obrazek

Iblis
Marszałek województwa
Marszałek województwa

Postautor: Iblis » 24 października 2004, 19:57

Zbrodniarzy rzeczywiście było wielu, ale Ci akurat dobrze wstrzelili się w czas i miejsce dzięki czemu mieli największe osiągnięcia w ludobójstwie. Dlatego zawsze są podawani jako przykład.

To zupełnie jak z aktorami. wielu jest dobrych, a mówi się tylko o kilku, bo zagrali w popularnych filmach. Trzeba się z tym pogodzić.

Awatar użytkownika
Bilu1939
Moderator
Moderator

Postautor: Bilu1939 » 18 października 2011, 13:06

Kolejne doniesienia o tym gdzie i kiedy zmarł Adolf Hitler. Tym razem w roli głównej badacze z Wielkiej Brytanii.
http://www.rp.pl/artykul/153228,735159- ... tynie.html

Awatar użytkownika
NRohirrim
Prezydent
Prezydent
Kontaktowanie:

Postautor: NRohirrim » 18 października 2011, 13:23

Fajny tytuł książki :smile:
,,Lepiej żeby mowa była lepsza od ciszy, lub milcz'' - Dionizos z Halikarnasu

Wróć do „Postacie z minonych epok”