PiSkorz pisze:W PiS-ie trafiają się ludzie o niejasnej przeszłości ale są to wyjątki . Natomiast w tzw. opozycji totalnej jest to regułą . Nie bez powodu Platforma , Nowoczesna , Kodziarze i PSL z taką zawziętością bronią ubeckich emerytur .

Poproszę o 10 przykładów. Nie powinieneś mieć z tym problemów skoro to reguła.

10 najwybitniejszych Polaków XX i XXI wieku

Kto był wielki ? Kim są osoby, które do dziś wbudzają kontrowersje i dyskusje ? Politycy na Świecie. Wybitni Polacy. Jednostki...

Moderatorzy: Lolek00, Bilu1939, Marchewa, Worek, Moderator, Administrator, Super Moderator

Awatar użytkownika
NRohirrim
Prezydent
Prezydent
Kontaktowanie:

Postautor: NRohirrim » 05 grudnia 2011, 18:59

No tak, gdzie tam Sienkiewiczowi, Prusowi, czy Reymontowi do Gombrowicza bleh, co nie?

Awatar użytkownika
mrmaldoror
Radny powiatowy
Radny powiatowy

Postautor: mrmaldoror » 05 grudnia 2011, 19:08

Wiedziałem, że się powołasz na tych Panów, po prostu wiedziałem, brakuje jeszcze Orzeszkowej, Konopnickiej i Mickiewicza XD.
Napisałem gdziekolwiek, że uważam ich za złych pisarzy? Nie, bo ich za złych nie uważam. Prus się nie starzeje, Reymont zasługiwał na Nobla jak żaden spośród naszych laureatów, Sienkiewicz był bardzo dobry. Do tego dochodzi Różewicz, Skamandryci, Schulz, Dąbrowska, Nałkowska, Witkacy, Borowski, Grudziński, Herbert, Barańczak... cały zastęp ludzi z których można ułożyć pierwszą dwusetkę. Równie dobrze mógłbyś się uczepić, że wymieniłem w swoim topie Góreckiego, a nie np. Szymanowskiego, Smolenia zamiast Kabaretu Starszych Panów, Hasa zamiast Kieślowskiego etc. No ale oczywiście lepiej założyć, że nie mam jakieś wąty do Sienkiewicza. :cool:

Paw
Wicepremier
Wicepremier

Postautor: Paw » 05 grudnia 2011, 19:14

NRohirrim88 pisze:
mrmaldoror pisze:Witold Gombrowicz
A co wybitnego robił?

NRohirrim88 pisze:No tak, gdzie tam Sienkiewiczowi, Prusowi, czy Reymontowi do Gombrowicza bleh, co nie?

Jeny, Romek! To Ty? :shock: Przecież wiem :wink:

Awatar użytkownika
mrmaldoror
Radny powiatowy
Radny powiatowy

Postautor: mrmaldoror » 05 grudnia 2011, 19:17

Ej,ale protektorat Romka nie jest czymś, co by dyskredytowało tę trójkę. Tak samo jak Różewicz i Hłasko nie stają się grafomanami przez sam fakt, że przez pewien czas tworczyli w nurcie socrealizmu.

Awatar użytkownika
NRohirrim
Prezydent
Prezydent
Kontaktowanie:

Postautor: NRohirrim » 05 grudnia 2011, 19:24

Na mojej rozszerzonej do setki liście Konopnickiej także nie zabrakło. A Borowskiego, Schultza, Barańczaka za co chciałbyś umieścić w pierwszej dwusetce?

Awatar użytkownika
mrmaldoror
Radny powiatowy
Radny powiatowy

Postautor: mrmaldoror » 05 grudnia 2011, 19:36

Na mojej rozszerzonej do setki liście Konopnickiej także nie zabrakło.

No wiesz, domniemaną lesbijkę xd? Ale poważniej mówiąc: słusznie, tylko czy aby na pewno za jej całokształt twórczości, czy może tylko za to, że miała u siebie wers: "nie będzie Niemiec pluł nam w twarz" ;->? Bo w tym pierwszym przypadku nie bardzo rozumiałbym np. Twojej niechęci do twórców lewicowych. Wiesz, z dzisiejszego punktu widzenia Konopnicka była bardzo socjaldemokratyczna, jak zdecydowana większość pozytywistów, do tego wspierała Żydów (vide "Mendel Gdański").

A Borowskiego, Schultza, Barańczaka za co chciałbyś umieścić w pierwszej dwusetce?

Zakładając, że to nie byłby ranking Polaków jako takich (bo wtedy dałoby się wyjaśnić, że mielibyśmy rodaków którzy działali w innych dziedzinach, a powinni powyższych z listy wyprzeć), tylko polskich pisarzy, to podaj chociaż jeden powód, dla których mieliby się tam NIE znaleźć. Powód bycia rzekomym "komuchem" czy "żydem" się nie liczy (tak swoją drogą, to Barańczak współtworzył KOR).

Już Ci mówiłem, że w kwestii ideologicznych się nie dogadamy. Bo to, że oceniasz artystów (ludzi tworzących sztukę, nie laurki na cześć jedynie słusznego światopoglądu) pod kątem kryteriów ideologicznych, jest po prostu ewidentne.

Awatar użytkownika
NRohirrim
Prezydent
Prezydent
Kontaktowanie:

Postautor: NRohirrim » 05 grudnia 2011, 19:42

mrmaldoror pisze:Zakładając, że to nie byłby ranking Polaków jako takich (bo wtedy dałoby się wyjaśnić, że mielibyśmy rodaków którzy działali w innych dziedzinach, a powinni powyższych z listy wyprzeć), tylko polskich pisarzy, to podaj chociaż jeden powód, dla których mieliby się tam NIE znaleźć. Powód bycia rzekomym "komuchem" czy "żydem" się nie liczy (tak swoją drogą, to Barańczak współtworzył KOR).

Powód jak powód. Tak swoją drogą, Barańczak w latach 1967-1969 należał do PZPR.

Już Ci mówiłem, że w kwestii ideologicznych się nie dogadamy. Bo to, że oceniasz artystów (ludzi tworzących sztukę, nie laurki na cześć jedynie słusznego światopoglądu) pod kątem kryteriów ideologicznych, jest po prostu ewidentne.

Nie tylko. Takiego np. Ferdydurke nie da się czytać.

Awatar użytkownika
mrmaldoror
Radny powiatowy
Radny powiatowy

Postautor: mrmaldoror » 05 grudnia 2011, 19:52

Tak swoją drogą, Barańczak w latach 1967-1969 należał do PZPR.

Dwa lata w PZPR-ze mają przekreślać jego dorobek jako poety, członka "Brulionu" oraz tłumacza? Błagam Cię XD. Ale swoją drogą dobrze wiedzieć, że potwierdzasz tezę iż:

to, że oceniasz artystów (ludzi tworzących sztukę, nie laurki na cześć jedynie słusznego światopoglądu) pod kątem kryteriów ideologicznych, jest po prostu ewidentne.

Nie tylko. Takiego np. Ferdydurke nie da się czytać.

Ciekawe, jakim cudem np. ja przeczytałem XD. I oprócz mnie w ch*j innych ludzi, m.in. ten wredny Schulz, córki tego jeszcze wredniejszego pedała Iwaszkiewicza, całe zastępy czytelników, naukowców etc. no i w sumie chyba Ty też, inaczej nie mógłbyś stwierdzić, że coś jest "nie do czytania", taki paradoks.

Oprócz tego - nie odpowiedziałeś na moje dwa pytania:

tylko czy aby na pewno za jej całokształt twórczości, czy może tylko za to, że miała u siebie wers: "nie będzie Niemiec pluł nam w twarz" ;->?

podaj chociaż jeden powód, dla których mieliby się tam NIE znaleźć.

Argument przynależności do PZPR-u to nie argument, wybitny artysta może być równie dobrze nawet hitlerowcem (reżyserka Leni Riefenstahl).

Awatar użytkownika
NRohirrim
Prezydent
Prezydent
Kontaktowanie:

Postautor: NRohirrim » 05 grudnia 2011, 20:07

mrmaldoror pisze:Dwa lata w PZPR-ze mają przekreślać jego dorobek jako poety, członka "Brulionu" oraz tłumacza?

Coś w tym stylu.

Ciekawe, jakim cudem np. ja przeczytałem XD. I oprócz mnie w ch*j innych ludzi, m.in. ten wredny Schulz, córki tego jeszcze wredniejszego pedała Iwaszkiewicza, całe zastępy czytelników, naukowców etc. no i w sumie chyba Ty też, inaczej nie mógłbyś stwierdzić, że coś jest "nie do czytania", taki paradoks.

Kilka stron.

mrmaldoror pisze:Argument przynależności do PZPR-u to nie argument

Przynależność do PZPR jest argumentem. Członek PZPR to komunista, a kto jest komunistą, nie jest Polakiem - a powyższa lista to lista najwybitniejszych Polaków.

Awatar użytkownika
mrmaldoror
Radny powiatowy
Radny powiatowy

Postautor: mrmaldoror » 05 grudnia 2011, 20:14

Coś w tym stylu.

:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

Członek PZPR to komunista, a kto jest komunistą, nie jest Polakiem.

Narodowość jest wrodzona, czy to Ci się podoba, czy nie.

Analogicznie Niemka Leni Riefenstahl nie mogłaby się znaleźć na liście najwybitniejszych Polaków.

Analogiczne to owa "analogia" nie ma nic do rzeczy, mogłaby się znaleźć na liście najwybitniejszych Niemców. A skoro o Niemcach i hitleryzmie mowa... 88 to nie jest Twój rocznik, co :->?

Zrozumiałe?

Nie. :lol: :lol: :lol:

Awatar użytkownika
NRohirrim
Prezydent
Prezydent
Kontaktowanie:

Postautor: NRohirrim » 05 grudnia 2011, 20:19

mrmaldoror pisze:Narodowość jest wrodzona, czy to Ci się podoba, czy nie.

Ale z narodowości można zrezygnować. A komuniści tak właśnie robią. Mało tego, również zwalczają narodowości.

Awatar użytkownika
mrmaldoror
Radny powiatowy
Radny powiatowy

Postautor: mrmaldoror » 05 grudnia 2011, 20:33

Masz rację, Barańczak niczego innego nie robił w swoim życiu, tylko zrzekał się polskości, zwalczał Polaków, bił jako ZOMO-wiec pałami studentów, zagłuszał Radio Wolna Europa, podawał Palikotowi naboje do zestrzelenia Tupolewa i parzył kawę Stalinowi. You're right...

[center]
Obrazek
[/center]

...NOT.
Ostatnio zmieniony 05 grudnia 2011, 21:22 przez mrmaldoror, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Nazgul
Moderator
Moderator

Postautor: Nazgul » 05 grudnia 2011, 21:17

a jedno zdjęcie by nie wystarczyło?
A poza tym uważam, że trzeba zakazać cyfr arabskich. ;)
"Rząd próbuje przekonać Wysoką Izbę, że konstytucja nie obowiązuje, posługując się sprostytuowanymi prawnikami" JKaczyński 2003 r.

Awatar użytkownika
NRohirrim
Prezydent
Prezydent
Kontaktowanie:

Postautor: NRohirrim » 05 grudnia 2011, 22:03

Wystarczy, że był w PZPR.
,,Lepiej żeby mowa była lepsza od ciszy, lub milcz'' - Dionizos z Halikarnasu

Awatar użytkownika
mrmaldoror
Radny powiatowy
Radny powiatowy