PiSkorz pisze:W PiS-ie trafiają się ludzie o niejasnej przeszłości ale są to wyjątki . Natomiast w tzw. opozycji totalnej jest to regułą . Nie bez powodu Platforma , Nowoczesna , Kodziarze i PSL z taką zawziętością bronią ubeckich emerytur .

Poproszę o 10 przykładów. Nie powinieneś mieć z tym problemów skoro to reguła.

Szczesliwa dwunastka RM (moze kiedys lista wszechczasow?)

Dyskusje na temat radiofonii w Polsce i nie tylko... Nowości, wywiady, programy. Oceńmy rozgłośnie i technikę radiową

Moderatorzy: Lolek00, Bilu1939, Marchewa, Worek, Moderator, Administrator, Super Moderator

Wszech_Polak
Radny wojewódzki
Radny wojewódzki
Kontaktowanie:

Postautor: Wszech_Polak » 11 sierpnia 2005, 20:23

XXviX pisze:To nie jest smieszne. Mnie uczyli, ze szanuje sie przekonania innych osob...

Nie wyśmiewam poglądów, w tym przypadku.

XXviX pisze:Zla i grzechu powiadasz? Obawiam sie ze odsetek satanistow-zabojcow i odsetek katoli-mordercow jest nieporownywalny i wypada lepiej po stronie tych pierwszych.

Oczywiście, bo proporcje są "trochę" inne. Nie wyobrażam sobie 95% satanistów w Polsce.

XXviX pisze:No coz widze ze pojecie zla i grzechu masz specyficzne Wszech_Polaku.

A ja widzę, że Ty nie masz żadnego pojęcia. I to jest Twój problem.

zły
Wójt
Wójt

Postautor: zły » 11 sierpnia 2005, 21:26

Wrzechpolak co ty wiesz o Sataniźmie?

Wiesz czym się różni pseudosatanista od satanisty?

Wiesz jakimi przesłankami kieruje się filozofia satanistyczna?

Weź też pod uwagę, że nie każdy ma obowiązek czcić jakikolwiek autorytet, a tym bardziej nie każdy ma ochotę przekształacać przywódcę religijnegi (choćby najfajniejszego) w jakiegoś bożka, ikonę popkultury.

Ale nawet ikony popkultury po jakimś czasie bledną- nawet papież na antenie RM- kolei rzeczy taka jest.
"Nie podcina się gałęzi na której się siedzi... chyba , że zamierzaj ą Cię na niej powiesić"

Stanisław J. Lec

zuikaku
Wicepremier
Wicepremier

Postautor: zuikaku » 11 sierpnia 2005, 21:43

Posty zamieszczane tutaj przez RussionFana i XXviX utwierdzają mnie w przekonaniu, że symaptycy lewicy (konkretnie ich druga, środkowa grupa wg mojej klasyfikacji) mają istną antykatolicką fobię i są w stanie poprzeć największy nawet absurd - jak satanizm - byle tylko dowalić kościołowi.

Wszyscy natomiast wiemy (oprócz owych "postępowców"), iż pewne poglądy i ideologie, takie jak hitleryzm i satanizm, nie powinny być tolerowane.

Momentami zdumiewa mnie to, co proponuje lewica. Ufam jednak, że nie wszyscy zwolennicy tej orientacji są tak skłonni do pochwały absurdów.

Bardzo charakterystyczne jest to, że zostałem nazwany człowiekiem nietolerancyjnym z tego powodu, że nie chcę dopuszczać satanizmu jako jednej z możliwych doktryn. Wygląda na to, że w swej wojnie o rząd dusz, lewica na tyle już zdobyła wpływów, że bardzo wielu ludzi wyznaje ideał "człowieka tolerancyjnego", który jest osobą uznającą praktycznie wszystko, z wyjątkiem może chrześcijaństwa.

Nie ulega wątpliwości, że dominującym prądem w dzisiejszej kulturze jest liberalizm. Szkoda tylko, że jest on w wersji "soc" co oznacza, że został walnie zmodyfikowany przez echa i wpływy socjalizmu/marksizmu. Jest bardzo ciekawą rzeczą analizować to, w jaki sposób animatorzy owej ideologii mnożą swe wpływy wśród ludzi, i jak wygrywają swoją wojnę kulturową. Naprawdę, bardzo ciekawy temat do rozważań!

zły
Wójt
Wójt

Postautor: zły » 11 sierpnia 2005, 22:00

ziu komunizm i faszyzm są wymienione w Konstytucji i jako takie nie mogą być promowane.

Satanizm to jest pewna ideologia i światopoglą mówiący o człowieku i o tym jak powinien zachowywać się w społeczeństeie (jedna zwielu ideologii)- to samo się tyczy społecznej nauki kościoła. Uważasz iż branie w obronie Satanizmu jest objawem fobii antykatolickich co nie jest prawdą.

W sataniżmie nie ma nic z egalitaryzmu tzn nie dązy on do poszerzenia swych wpływów ideologicznych jak czyni to kościół i nazywa to "ewangelizacją" (indoktrynacja nie jedno ma imię). Choćby nie wiem jak nie podobał ci się satanizm ma on prawo do zaistnienia na płaszczyźnie publicznej. Prawo to gwarantuje Konstytucja RP.

Każdy ma prawo się nie zgodzić z tezami satanizmu- tak samo jak każdy może podważać dorobek katolicyzmu- niezależnie czy mówimy o religii, filozofii, czy ideologii.

na pocieszenie mogę ci powiedzieć iż pod względem społeczno-ekonomicznym doktryna satanistyczna jest bliziutko upr a nie sld.
"Nie podcina się gałęzi na której się siedzi... chyba , że zamierzaj ą Cię na niej powiesić"

Stanisław J. Lec

Awatar użytkownika
RussionFan
Marszałek województwa
Marszałek województwa

Postautor: RussionFan » 11 sierpnia 2005, 23:18

Zuikaku: Masz chociaz ogledne pojecie o czym piszesz? Bo wydaje mi się, że nie. Wybacz, ale to Ty jestes zaslepiony i nie dostrzegasz oczywistych prawd, mimo iz próbujesz to zarzucić mi i XXviXowi. Cywilizowany świat już dawno zaakceptowal wolnosc religijną i swiatopogladową, ale najwidoczniej ostatnie bastiony skrajnej prawicy dalej wiedzą co jest dla świata lepsze.
A co ma hitleryzm wspólnego z satanizmem? Za ile istnień ludzkich jest odpowiedzialny satanizm? Satanizm nie promuje nienawiści, propaguje naturalny wszystkim ludzkiom egoizm, wg którego i tak większość ludzi żyje (od obrzydliwie bogatego Rydzyka, który bezczelnie biadoli jaki to on jest biedny i jak to ofiary spadły, poprzez uwikłanych w afery polityka lewicy do skorumpowanych działaczy piłkarskich).
Gdyby to co piszemy(ja i XXivX) było absurdem, to napisałbyś choćby jeden argument na poparcie tej tezy, a poza pustym "satanizm nie powinien być tolerowany" i idiotycznym przyrównaniu go do hitleryzmu na nic więcej nie było Cię stać.
Oczywiście jesteś osobą nietolerancyjną i to nie podlega dyskusji. Nie tolerujesz innych wyznań/poglądów. Oczywiście mogą Ci się nie podobać jakieś cechy w satanizmie (mi sie w chrzescijanswie wiekszosc nie podoba), ale chyba wcale nie zamirzasz sie bronić, że satanizmu nie tolerujesz.
Poza tym satanizm - w przeciwieństwie do KK - nie naucza, że jedyna droga do zbawienia prowadzi przez wyznawanie jego zasad, nie opowaida bajeczek o Jezusie/bogu/stworzenia świata na których poparcie nie ma absolutnie nic, nie jest odpowiedzialny za setki tysięcy morderstw na tle religijnym i światopoglądowym, nie szerzy nietolerancji i nie tworzy ochronnej sieci dla tysięcy pedofilów.

Awatar użytkownika
XXviX
Senator
Senator

Postautor: XXviX » 12 sierpnia 2005, 09:56

Wszech_Polak pisze:Oczywiście, bo proporcje są "trochę" inne. Nie wyobrażam sobie 95% satanistów w Polsce.

Dlatego mowie "odsetek" jednych i drugich. Ile ofiar przypada na jednego sataniste i jednego katolika. odpowiesz?

XXviX pisze:No coz widze ze pojecie zla i grzechu masz specyficzne Wszech_Polaku.

A ja widzę, że Ty nie masz żadnego pojęcia. I to jest Twój problem.[/quote]

Co za argument... Jak tam u Ciebie ze zdrowym rozsadkiem? Ja wypisalem co uwazam za zle. I uwazam, ze jesli cos jest godnego potepienia, to tylko ta katolicka pycha i obluda. Badz tak mily i wypowiedz sie, ale merytorycznie, jesli umiesz. Powiedz mi w czym to satanisci sa gorsi od katolikow?
Rząd, w duchu liberalnym, ma pomysł na rozwiązanie problemu głodu i bezrobocia. Proponuje, żeby głodni zjedli bezrobotnych.

FAQ GOD

Awatar użytkownika
Templariusz
Radny powiatowy
Radny powiatowy

Postautor: Templariusz » 12 sierpnia 2005, 10:44

Kotożercy tutaj???? Nie no w głowie mi się nie mieści jak można w ogóle porównywać katlocyzm z satanizmem. Są rzeczy złe i dobre z natury. Jak można mówić że szatan jest dobry? Tolerancja zbiera żniwo. Smutne to.

Awatar użytkownika
XXviX
Senator
Senator

Postautor: XXviX » 12 sierpnia 2005, 10:47

Templariusz pisze:Kotożercy tutaj???? Nie no w głowie mi się nie mieści jak można w ogóle porównywać katlocyzm z satanizmem.

Racja. Obrazimy satanistow :P
Rząd, w duchu liberalnym, ma pomysł na rozwiązanie problemu głodu i bezrobocia. Proponuje, żeby głodni zjedli bezrobotnych.

FAQ GOD

Wszech_Polak
Radny wojewódzki
Radny wojewódzki
Kontaktowanie:

Postautor: Wszech_Polak » 12 sierpnia 2005, 18:32

zły pisze:Wiesz jakimi przesłankami kieruje się filozofia satanistyczna?

Owszem, wiem. Ideologia skrajnego egoizmu bez zasad moralnych i etycznych. Całkowita wolność przekonań, bez żadnych zakazów i nakazów, prowadząca ostatecznie do anarchii. To w wielkim skrócie.

Kosai
Wójt
Wójt

Postautor: Kosai » 13 sierpnia 2005, 02:23

Templariusz , kolejny który nie zna tematu a gada głupoty. Satanizm polega na okreslonym stylu życia , nie ma czarnych mszy . Satanista nie wierzy w zadnego szatana , jeno reprezentuje okreslony styl bycia . Nie ma rzeczy z natury złych bądź dobrych . To abstrakcja .

Wszech_Polak
Radny wojewódzki
Radny wojewódzki
Kontaktowanie:

Postautor: Wszech_Polak » 13 sierpnia 2005, 07:00

Kosai pisze:Nie ma rzeczy z natury złych bądź dobrych . To abstrakcja .

I tu się mylisz. Jest zupełnie odwrotnie.

zuikaku
Wicepremier
Wicepremier

Postautor: zuikaku » 14 sierpnia 2005, 19:33

Zauważcie, że satanizmu tutaj bronią tylko "postępowcy". Czyżby były jakieś związki między lewicą a satanizmem? :D

RussionFan walnął tekst :
Cywilizowany świat już dawno zaakceptowal wolnosc religijną i swiatopogladową

No to dlaczego nie należy mieć światopoglądu anty-satanistycznego skoro taka wolność? Nie wolno mi chcieć likwidacji satanizmu? To gdzie moja "wolność światopoglądowa"?

Czy owa "wolność" ma oznaczać, że teraz każdy ma lubieć albo przynajmniej znosić najgorsze nawet draństwo jak satanizm? Tak pojęta wolność oznacza anarchię i wymazywanie wszystkich tych, ktorzy mają jakąś definicję zła.

Twierdzenie, że niby świat cywilizowany zaakceptował już pełną wolność ideologii jest mitem - spójrzecie na Unię Europejską, która ewidentnie usiłuje zepchnąć światopogląd chrześcijański i konserwatywny na margines.

A co ma hitleryzm wspólnego z satanizmem?

Wrogość wobec tradycji, moralności, chrześcijaństwa, promowane skrajnego darwinizmu społecznego, głoszenie kultu siły. Idiotyczne jest niedostrzeganie tych podobieństw.
Oczywiście jesteś osobą nietolerancyjną

To oczywiście jest komplement, bo zła - w tym satanizmu - nie należy tolerować. Niezależnie co mówi na ten temat taki mistrz jak Jerzy Urban.

Nie tolerujesz innych wyznań/poglądów

Niektórych z pewnością nie toleruję. Ale to powinno się przecie podobać zwolennikom "wolności światopoglądowej" bo to jest właśnie moja ścieżka.

Ekscesy niektórych księży katolickich nie są argumentem za obroną satanizmu.

zuikaku
Wicepremier
Wicepremier

Postautor: zuikaku » 14 sierpnia 2005, 19:47

XXviX wylicza, że liczba dewiantów i szubrawców wśród satanistów jest mniejsza niż wśród katolików, co ma być argumentem, że satanizm jest lepszy od katolicyzmu lub przynajmniej nie jest taki zły.

No to panie XXviX policz sobie pan jaki procent gauleiterów hitlerowskiej partii NSDAP to ludzie, którzy osobiście popełnili jakieś morderstwo - po czym porównaj pan sobie ten odsetek z procentową ilością kryminalistów i morderców w jakimś narodzie demokratycznym.

Wniosek będzie interesujący : wśród czołowych prominentów nazistowskich było procentowo mniej zabójców niż w społeczeństwach demokratycznych. I co z tego? Mamy twierdzić, że lepiej być hitlerowcem niż żyć w demokracji tak jak lepiej być satanistą niż katolikiem???

Dygnitarze NSDAP nikogo osobiscie nie zabijali, lecz głosili ideologię chwalącą zło prowadzące także do usprawiedliwiania zabijania, zupełnie identycznie jak dzisiejsi sataniści.

Awatar użytkownika
XXviX
Senator
Senator

Postautor: XXviX » 15 sierpnia 2005, 22:32

zuikaku pisze:XXviX wylicza, że liczba dewiantów i szubrawców wśród satanistów jest mniejsza niż wśród katolików, co ma być argumentem, że satanizm jest lepszy od katolicyzmu lub przynajmniej nie jest taki zły.

To oczywiste. Przy katolicyzmie satanizm wyglada jak filozofia pacyfistow.

zuikaku pisze:No to panie XXviX policz sobie pan jaki procent gauleiterów hitlerowskiej partii NSDAP to ludzie, którzy osobiście popełnili jakieś morderstwo - po czym porównaj pan sobie ten odsetek z procentową ilością kryminalistów i morderców w jakimś narodzie demokratycznym.

Sam policz, moze drgnie cos w Twoim widocznie zastanym umysle. Chcesz tak liczyc? Prosze porownaj sobie swoich notabli NSDAP do kierownictwa partii politycznych w wybranym narodzie. Nie musi byc demokratyczny. Tak sie robi porownania drogi zuikaku...

Ale, jak widze liczenie ciezko idzie, wiec teraz podam prosto: policz sobie liczbe mordercow na 1000 chrzescijan i 1000 satanistow.

zuikaku pisze:Wniosek będzie interesujący : wśród czołowych prominentów nazistowskich było procentowo mniej zabójców niż w społeczeństwach demokratycznych.

Taki wniosek to mogles chyba tylko Ty wyciagnac... Obawiam sie, ze powinienes wrocic do podstawowki. Nie tylko matematyka szwankuje, ale takze zdolnosc logicznego myslenia. Popracuj nad soba...

zuikaku pisze:I co z tego? Mamy twierdzić, że lepiej być hitlerowcem niż żyć w demokracji tak jak lepiej być satanistą niż katolikiem???

Hehe. A moze lepiej byc hitlerowcem niz satanista? Rownie sensowne i nie pozbawione uroku...

zuikaku pisze:Dygnitarze NSDAP nikogo osobiscie nie zabijali, lecz głosili ideologię chwalącą zło prowadzące także do usprawiedliwiania zabijania, zupełnie identycznie jak dzisiejsi sataniści.

Ekspertem od satanistow to Ty juz nie zostaniesz, wiec poczytaj sobie chociaz wypowiedzi ktore tu padly. A potem popros zeby ktos ci to wytlumaczyl. Jak widzisz podobienstwa miedzy satanizmem a hitleryzmem, to nalezy wspolczuc.

FAQ GOD

zuikaku
Wicepremier
Wicepremier

Postautor: zuikaku » 16 sierpnia 2005, 01:29

XXviX -> Zarzucasz mi brak logiki? Ależ ja tylko szedłem tropami twych porównań. Porównałem bardzo małą i specyficzną grupę (szefów NSDAP) do szerokiego ogółu (populacji krajów demokratycznych).

Ty zaś zrobiłeś to samo: zestawiłeś marginalną i charakterystyczą społeczność satanistów z o wiele liczniejszą i zdecydowanie bardziej zróżnicowaną populacją wyznawców chrześcijaństwa, w skład której wchodzą najrozmaitsze klasy społeczne czy grupy zawodowe o zróżnicowanej charakterystyce.

Zatem sam masz problemy z logiką. Tym bardziej, że w swoim zaślepieniu antyreligijnym nie widzisz podobieństw między hitleryzmem a satanizmem.

Czy ja mam wracać do podstawówki? Z pewnością wyznawcom satanizmu i ich obrońcom przydałałaby się douczanka z sensu najbardziej elementarnych pojęc dobra i zła, które oni starają się zamazywać. Odpowiednie kursy są organizowane w przedszkolach.

Przy katolicyzmie satanizm wyglada jak filozofia pacyfistow.

Gdzie to wyczytałeś? W "Nie"?

Wróć do „Radio”