PiSkorz pisze:W PiS-ie trafiają się ludzie o niejasnej przeszłości ale są to wyjątki . Natomiast w tzw. opozycji totalnej jest to regułą . Nie bez powodu Platforma , Nowoczesna , Kodziarze i PSL z taką zawziętością bronią ubeckich emerytur .


Poproszę o 10 przykładów. Nie powinieneś mieć z tym problemów skoro to reguła.

Ataki na Radio Maryja

Dyskusje na temat radiofonii w Polsce i nie tylko... Nowości, wywiady, programy. Oceńmy rozgłośnie i technikę radiową

Moderatorzy: Lolek00, Bilu1939, Marchewa, Worek, Moderator, Administrator, Super Moderator

Awatar użytkownika
mg
Poseł
Poseł
Posty: 1897
Rejestracja: 24 września 2004, 00:17
Lokalizacja: Ostrów Wielkopolski

Ataki na Radio Maryja

Postautor: mg » 21 stycznia 2006, 00:32

Idę sobie miastem, patrze, a tu wielki plakat Wprostu "ROZŁAM?" i zdjęcie Dziwisza oddzielonego pęknięciem od Rydzyka.

Potem czytam o tym artykuł:
http://wprost.pl/ar/?O=86040


I okazuje się, że o Dziwiszu już w środku nic nie ma, oprócz opisu dni skupienia na których była PO.


Co to ma być?


No już przesadzają. Jak nazwać np. poniższy wywiad Życińskiego:
http://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/ ... 13939.html

Jak nie mieszaniem się w politykę?


To już jest chore. Grubo ponad połowa biskupów KEP popiera Radio, wielokrotnie w jego obronie wypowiadał się np. Głódź i inni, ale w mediach wciąż nienawistne ujadanie opierane na wypowiedziach Życińskiego itp. Tak jak np. niedawne doniesienie, że telewizja i szkoła z Torunia działają niezgodnie z prawem kanonicznym. A jest to kłamstwo, bo są w prawie kanonicznym rozwiązania na działalność prywatną, na takiej zasadzie działa np. TV Puls..
Ostatnio zmieniony 21 stycznia 2006, 00:40 przez mg, łącznie zmieniany 1 raz.
Nie sposób zrozumieć narodu polskiego, tej wielkiej tysiącletniej wspólnoty tak głęboko stanowiącej o mnie, o każdym z nas, bez Chrystusa Jeśli byśmy odrzucili ten klucz dla zrozumienia naszego narodu, narazilibyśmy się na zasadnicze nieporozumienie. JPII

Awatar użytkownika
ikti
Wójt
Wójt
Posty: 493
Rejestracja: 28 stycznia 2005, 12:06
Lokalizacja: Warszawa

Postautor: ikti » 21 stycznia 2006, 00:38

Ależ ty mg nawiwny jesteś.
W politykę mieszać się można - ale po dobrej stronie. Życińskiego ani Obirka nikt nie będzie się czepiał.

Po drugie rozłam w Kościele to tworzy Wprost a nie Radio Maryja.
Właściwie co tydzień we Wprost jest jakiś artykuł o Rydzyku i ciągle straszą tym rozłamem, który jak na złość nie chce zaistnieć.
Ostatnio nawet PO chciało przekupić episkopat dając 20 mln na katolickie szkoły aby wreszcie rozprawił się z Radiem Maryja, które bezczelnie ośmiela się mówić co innego niż "wolne" media mówić powinny.
Prawda nie leży po środku. Prawda leży tam gdzie leży.

Awatar użytkownika
mg
Poseł
Poseł
Posty: 1897
Rejestracja: 24 września 2004, 00:17
Lokalizacja: Ostrów Wielkopolski

Postautor: mg » 21 stycznia 2006, 00:41

Masz rację, rzygają na potęgę, już sami poczucie umiaru stracili. O rozłamie to ja się dowiaduje tylko z tych mediów i tylko od Życińskiego, Bonieckiego, Pieronka, itp. Na stronie Radia mogę sobie przeczytać mnóstwo artykułów w których arcybiskupi bronią Radia Maryja.


Ciekawa teza o tych szkołach, że PO chciało w ten sposób przekupić.
Nie sposób zrozumieć narodu polskiego, tej wielkiej tysiącletniej wspólnoty tak głęboko stanowiącej o mnie, o każdym z nas, bez Chrystusa Jeśli byśmy odrzucili ten klucz dla zrozumienia naszego narodu, narazilibyśmy się na zasadnicze nieporozumienie. JPII

Wszech_Polak
Radny wojewódzki
Radny wojewódzki
Posty: 292
Rejestracja: 27 września 2004, 03:19
Lokalizacja: Górny Śląsk/Małopolska
Kontaktowanie:

Postautor: Wszech_Polak » 21 stycznia 2006, 00:44

A co powiecie na to? (Bp Pieronek dla GW)

Zapóźnienia w rozwiązaniu sprawy radia mogą się jednak skończyć schizmą w Kościele w Polsce. W końcu słuchacze radia to 4 mln ludzi.

- Tym bym się nie przejmował. Dawniej radia słuchało 6 mln ludzi. To znaczy, że za kilka lat będą dwa miliony. Zresztą dla mnie ilość nie ma znaczenia, raczej jakość. Kogo to radio może przekonać? W jaki sposób? Taki, w jaki docierają do ludzi Lepper czy Giertych? No to będą mieli takich słuchaczy.

I coś dla równowagi:

Są ludzie, którzy już widzą niepokojące zmiany. Na przykład ci, którym odebrano prawo do demonstrowania w Poznaniu, mówią, że nowy układ polityczny jest zagrożeniem dla demokracji. Mają rację czy przesadzają?

- Czepianie się Poznania to próba sprowadzenia całego problemu do sprawy, która zawsze będzie kontrowersyjna. Świat idzie w złym kierunku, jeśli demokrację chce się testować tego typu sprawami. Nie tędy droga. Popędy można i należy opanowywać. Dla mnie rodzina jest rzeczą świętą i nikt nie wbije mi do głowy, żebym zrezygnował z niej na rzecz dziwolągów homoseksualnych czy lesbijskich. Proszę mi wybaczyć, ale to przez moją świadomość nie jest w stanie się przedrzeć.

Pomimo, że zgadzam się z ogólnym sensem wypowiedzi Pieronka w pytaniu o "sprawę poznańską", to wydaje mi się, że użycie sformuowania "dziwoląg" w stosunku do ludzi, mających wyraźne problemy ze swoją seksualnością, jest przynajmniej lekkim przegięciem.

Całość: http://serwisy.gazeta.pl/wyborcza/1,42786,3113043.html

Awatar użytkownika
mg
Poseł
Poseł
Posty: 1897
Rejestracja: 24 września 2004, 00:17
Lokalizacja: Ostrów Wielkopolski

Postautor: mg » 21 stycznia 2006, 05:24

A tak w ogóle to co oni rozumieją przez "sprawę radia"? Bo ja rozumiem że:
- popieranie konkretnej opcji politycznej
- zarzuty o "antysemityzm", "ksenofobię" itp.

Popieranie partii to konkretny zarzut, ja się pod nim mogę częściowo podpisać. Tyle, że nie potrzeba takiej nienawiści w atakach na Radio aby się tą sprawą zająć. I obłudy, bo nie raz bp Pieronek popierał PO i atakował Kaczyńskich - ale jemu jak widać wolno.

Zarzut o antysemityzm itp. jak dla mnie nie ma znaczenia, bo jak długo od kilku miesięcy słucham tego radia żadnych antysemickich tekstów nie słuchałem, a wręcz przeciwnie, pojawiały się raczej filosemickie.

Więc o co chodzi?

Czymże jest więc "sprawa Radia"?


Wygląda na to, że jest to po prostu sprawa cenzury, zamknięcia ust niewygodnym mediom. Po prostu: nie mówią tego co trzeba to trzeba ich zamknąć.
Nie sposób zrozumieć narodu polskiego, tej wielkiej tysiącletniej wspólnoty tak głęboko stanowiącej o mnie, o każdym z nas, bez Chrystusa Jeśli byśmy odrzucili ten klucz dla zrozumienia naszego narodu, narazilibyśmy się na zasadnicze nieporozumienie. JPII

Awatar użytkownika
maxio
Senator
Senator
Posty: 2736
Rejestracja: 04 listopada 2004, 23:03
Lokalizacja: Ogolnie swiat

Postautor: maxio » 21 stycznia 2006, 11:17

MG jeżeli nawet J.Kaczyński mówi że chodzi tam bo chce ucywilizować RM to znaczy że widzi taką potrzebe ?
Uważa że poprostu nie jest "ucywilizowane" .

We wproscie z tego tygodnia jest artykuł o RM (a nawet dwa).
Po jednej stronie jest Rydzyk ... abp. Sławoj Leszek Głódź czy bp. Andrzej Dzięga a po stronie abp. Dziwisza jest kard. Glemp, abp.Gocławski czy tam abp. Gołębiewski .

Dziwisz w przeciwieństwie do Rydzyka nigdy się nie opowiedział za tym czy innym kandydatem czy za tą czy inną partią . To jest właśnie różnica .
Prawda jest taka że Glemp i Dziwisz boją się jak to określił ks. Kazimierz Sowa (prezes radia Puls) że dąży do rozbica episkopatu . Jak sam zresztą powiedział nikt nie może w Polsce decydować samodzielnie o kierunku życia duchownego i religinego i nie może być "dwóch ośrodków decyzyjnych" czy ośrodka który nie zależał by od episkopatu .

RM jest prowadzone przez zakon podawane jest jako katolickie i musi być zgodne z tym co jest przyjęte przez episkopat . Jeżeli oczywiście ma być to katolicka rozgłośnia .

Nie może być sytuacji że Radio Maryja (i niejako KK przez niego) opowie się jednoznacznie za jakimś kandydatem na prezydenta czy za jakąś partią do sejmu .

Jakbyś ty np. zareagował gdyby otwarcie na antenie Radia Puls nawoływano do głosowania na Tuska i na PO ... mówiono o potrzebie zatopienia PIS i otwarcie kłamano i przeinaczano fakty na temat ludzi z PIS czy Kaczyńskiego . Gdyby właśnie np. zaproszono do studia tylko Zytę Gilowską (jak była jeszcze w PO) i mówiono o niej prawdziwy profesor a na Kaczyńskiego profesor z prezentu ...
I tak dalej i tak dalej .


KK uznaje że Radio Maryja czy Radio Puls jako środek niejako "promocji" katolicyzmu . Rydzyk miał popularyzować to co ustanawia episkopat i watykan . To nie jest prywatna rozgłośnia Rydzyka w której on może mówić co chce . To jest rozgłośnia katolicka prowadzona przez osoby duchowne .

Poczytaj sobie artykuł "Rokosz Rydzyka" we Wprost ks. Kazimierza Sowy.
Jak powiedział ks.Sowa Watykan w tej sprawie wypowiedział się bardzo wyraźnie "dlatego też dziś chyba nikt nie może mieć złudzeń że brak gotowości poddania się decyzjom episkopatu ze strony ojca Rydzyka czy jego kościelnych przełożonych będzie poprostu oznaczał zmianę dyrektora" .

Będzie to samo co było z Jankowskim . Szalał , wygłupiał się do czasu ...Gocłowski postanowił go odwołać . To pojechał spotkać się z Papieżem (będąc pewnym że JPII go poprze) ... a jak wrócił to nie powiedział nic na temat wizyty i posłusznie odszedł ze stanowiska . To chyba wyraźny sygnał jaki stosunek do poglądów typu Jankowskiego ma Watykan .
Nowy avatar ktory ma zadowolic wszystkich :)

Awatar użytkownika
RussionFan
Marszałek województwa
Marszałek województwa
Posty: 1181
Rejestracja: 22 października 2004, 20:15
Lokalizacja: z Czwartego Wymiaru

Postautor: RussionFan » 21 stycznia 2006, 13:15

Przecież to jest przedstawienie dla głupców.
Rozłam w Kościele? Koniec RM? Nie ma o niczym takim mowy, nikt nie tknie RM, nikt w hierarchi kościelnej nie jest aż tak głupi i nikt w RM nie jest tak głupi, żeby doprowadzić do rozłamu Kościoła.
Całe to show Życińskiego, Glempa i innych jest robione tylko dla tych, którzy chcą je oglądać.
Czy Glemp mógłby zamknąć usta Rydzykowi? Oczywiście, że tak.
Czy Glemp myśli, że zrobi to swoimi nic nieznaczącymi wypowiedziami, za którymi nie idą czyny? Oczywiście, że nie.
Wniosek: nie jest to szczera krytka RM; jej celem jest jedynie zachowanie ludzkiej twarzy u tych, którzy nie tolerują RM (przykład: maxio).

Awatar użytkownika
mg
Poseł
Poseł
Posty: 1897
Rejestracja: 24 września 2004, 00:17
Lokalizacja: Ostrów Wielkopolski

Postautor: mg » 21 stycznia 2006, 16:50

RussionFan: przeczytałem cały twój post, zgadzam się z nim w połowie. Tzn. tak naprawdę nie ma woli atakowania RM w kościele, większość biskupów je popiera. Zmieniać je można ale nie przez jadowitą medialną nagonkę. Jest przecież niepisana zasada publicznego niekrytykowania instytucji kościelnych. To szkodzi Kościołowi.

Maxio: nie przeczytałem twojego postu. Takie lanie wody na całą stronę ... NO CZŁOWIEKU OPANUJ SIĘ ILE MOŻNA CIE PROSIĆ. Pisz krótko a nie referaty.
Nie sposób zrozumieć narodu polskiego, tej wielkiej tysiącletniej wspólnoty tak głęboko stanowiącej o mnie, o każdym z nas, bez Chrystusa Jeśli byśmy odrzucili ten klucz dla zrozumienia naszego narodu, narazilibyśmy się na zasadnicze nieporozumienie. JPII

Wszech_Polak
Radny wojewódzki
Radny wojewódzki
Posty: 292
Rejestracja: 27 września 2004, 03:19
Lokalizacja: Górny Śląsk/Małopolska
Kontaktowanie:

Postautor: Wszech_Polak » 22 stycznia 2006, 02:07

Maxio - jakbyś słuchał radia, a nie powtarzał zwykłe oszczerstwa to byś wiedział, że nikt nie mówił z RM o "zatapianiu Platformy"! Owszem, na spotkaniu RM w Częstochowie była mowa o platformie, ale nie o tej politycznej! W dodatku mówił o tym jakiś biskup, a nie Ojciec Rydzyk, którego sens wypowiedzi był całkiem inny od publicznie przedstawionego przez pismaków z Wyborczej! Proszę więcej nie powielać publicznie tej nieprawdziwej informacji...
ps. Wystarczy wyjąć z jakiegoś przemówienia część słów, po swojemu je zinterpretować i... manipulacja medialna gotowa. Nie dajmy się manipulacjom!

wrem
Senator
Senator
Posty: 2586
Rejestracja: 11 listopada 2004, 21:30

Postautor: wrem » 22 stycznia 2006, 10:09

Wszech_Polak musisz tu sie ukajac i zrozumiec maxia - dla niego Platforma to symbol kultu religijnego - cos jak krzyz dla katolika. Bluziernstwo bylo w RM i to fakt :)

Awatar użytkownika
XXviX
Senator
Senator
Posty: 2139
Rejestracja: 01 października 2004, 10:27
Lokalizacja: Konin

Postautor: XXviX » 02 lutego 2006, 07:21

Wydaje mi sie, ze to racjonalny apel

Polecam ostatnie zdanie jako argument w kontrargumencie do apelu Goclowskiego. Cos w tym jest...
Rząd, w duchu liberalnym, ma pomysł na rozwiązanie problemu głodu i bezrobocia. Proponuje, żeby głodni zjedli bezrobotnych.

FAQ GOD

Awatar użytkownika
RussionFan
Marszałek województwa
Marszałek województwa
Posty: 1181
Rejestracja: 22 października 2004, 20:15
Lokalizacja: z Czwartego Wymiaru

Postautor: RussionFan » 02 lutego 2006, 13:43

Gocłowski to Żyd i mason, być może kryminalista. Sam mówi o neutralności Kościoła, ale jak to on wtrąca się w politykę (vide organizacja spotkania Tusk-Kaczyński) to już jest ok.

Awatar użytkownika
Dziadek Mróz
Senator
Senator
Posty: 2534
Rejestracja: 06 grudnia 2004, 17:41
Lokalizacja: teraz Toruń
Kontaktowanie:

Postautor: Dziadek Mróz » 06 lutego 2006, 16:38

Kościół skrytykował okoliczności zawarcia tej umowy w wydanym w sobotę specjalnym komunikacie Biura Prasowego Episkopatu. Zaznaczono w nim, że "media wiązane z Kościołem nie działały w jego imieniu". Biskupi przypomnieli też komunikat Nuncjatury Apostolskiej w Polsce z 9 stycznia, w którym można przeczytać: "niezgodna z prawem działalność duchownych czy osób zakonnych nie jest działaniem Kościoła katolickiego i w związku z tym jego instytucje nie mogą ponosić odpowiedzialności, tak prawnej, jak i moralnej, za takie poczynania".


http://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/ ... l?skad=rss
Yo, she-bitch! Let's go!

Awatar użytkownika
Dziadek Mróz
Senator
Senator
Posty: 2534
Rejestracja: 06 grudnia 2004, 17:41
Lokalizacja: teraz Toruń
Kontaktowanie:

Postautor: Dziadek Mróz » 30 marca 2006, 09:36

Nuncjusz atakuje!
:lol:
NUNCJATURA APOSTOLSKA W POLSCE
N.12.121/06

Duchowni Kościoła katolickiego, niezależnie od sprawowanej aktualnie czy w przeszłości funkcji, są zobowiązani do przestrzegania przepisów prawa kanonicznego, w tym również w zakresie powinności i uprawnień, wynikających ze święceń przyjętych w diecezji lub instytucie zakonnym. Obowiązują ich także przepisy prawa partykularnego (postanowienia Konferencji Episkopatu Polski i normy synodalne) oraz – w przypadku duchownych zakonnych – przepisy konstytucji. Analogiczne normy prawne obowiązują osoby zakonne, które nie są duchownymi. Te normy prawa stanowią podstawę wykonywania jurysdykcji oraz zarządzania i administrowania swoimi sprawami przez Kościół katolicki i są respektowane przez władze i prawo polskie na podstawie art. 5 Konkordatu.

Podejmowanie przez duchownych (osobiście lub przez inne osoby lub instytucje, np. fundacje) czy akceptowanie (także milczące) działań instytucjonalnych w oparciu o prawo polskie, które w jakikolwiek sposób angażują autorytet Kościoła wymaga pisemnej zgody własnego ordynariusza, a w przypadku instytucji o zasięgu ogólnopolskim – także zgody Konferencji Episkopatu Polski.

Działalność, o której wyżej, podejmowana z pominięciem lub wbrew przepisom prawa kościelnego, uważana jest za bezprawną, szkodliwą dla Kościoła i podlegającą sankcjom kanonicznym, a władzy kościelnej daje podstawy do domagania się naprawienia szkód. Sprawca tych działań pozostaje w konflikcie z prawem kanonicznym i ponosi wszelką odpowiedzialność za jej skutki, w tym również finansowe, cywilnoprawne, karne czy karno-skarbowe.

Dowolna interpretacja obowiązującego prawa kościelnego (np. że zdanie Kościoła nie ma nic do rzeczy w takich sytuacjach) wprowadza w błąd wiernych i jest współdziałaniem, a niekiedy zachętą do działań niezgodnych z prawem.

Nuncjatura Apostolska w Polsce, spełniając swój urzędowy obowiązek, przypomina obowiązujące normy prawa i oświadcza, że niezgodna z prawem działalność duchownych czy osób zakonnych nie jest działaniem Kościoła katolickiego i w związku z tym jego instytucje nie mogą ponosić odpowiedzialności, tak prawnej, jak i moralnej, za takie poczynania.


Warszawa, 9 stycznia 2006
Yo, she-bitch! Let's go!

Awatar użytkownika
Dziadek Mróz
Senator
Senator
Posty: 2534
Rejestracja: 06 grudnia 2004, 17:41
Lokalizacja: teraz Toruń
Kontaktowanie:

Postautor: Dziadek Mróz » 02 kwietnia 2006, 08:06

Żydzi z REM prześladują radio!
:)
Rada Etyki Mediów (REM) wyraziła oburzenie z powodu języka, jakiego użył felietonista Radia Maryja Stanisław Michalkiewicz. Według Rady wypowiedź Michalkiewicza dotycząca roszczeń organizacji żydowskich do spadku po ofiarach zagłady w Polsce była antysemicka i wypowiedziana "językiem nienawiści".

REM zaapelowała do Radia Maryja, "rozgłośni przedstawiającej się jako katolicka, o zaniechanie podobnych publikacji".

"Rada Etyki Mediów wyraża oburzenie z powodu języka, jakim posłużył się w swym felietonie w Radiu Maryja (27 marca b.r.) Stanisław Michalkiewicz, mówiąc o roszczeniach organizacji żydowskich do spadku po ofiarach Zagłady w Polsce" - czytamy w oświadczeniu Rady, które w sobotę otrzymała PAP.

"Sprawa może podlegać różnym ocenom, na pewno zasługuje na poważne potraktowanie. Jest zresztą przedmiotem rozważań i rozstrzygnięć prawnych. Autorowi posłużyła do prymitywnej wypowiedzi antysemickiej" - napisano w oświadczeniu.

Kategoryczne, ale słabo udokumentowane zarzuty, wypowiedział on językiem nienawiści, używając pogardliwych określeń i powtarzając wielokrotnie sformułowania: "przedsiębiorstwo holocaust", "firma holocaust", które poza kontekstem, w jakim powstały (książka Normana Finkelsteina p.t. "O przemyśle Holocaustu"), są obelżywymi epitetami" - podkreśliła REM.

W marcowym felietonie Michalkiewicz powiedział m.in., że "gdy my tu jesteśmy zajęci wprowadzaniem demokracji na Ukrainie i Białorusi od tyłu zachodzą nas >Judajczykowie<, próbując wymusić na naszym rządzie zapłatę haraczu zwanego dla niepoznaki rewindykacjami".

Według Michalkiewicza rewindykacyjne żądania środowisk Żydowskich rozpoczęły się w latach 90-ych gdy Polska starała się o wejście do NATO. "Środowiska żydowskie głównie w Ameryce zażądały wtedy od rządu polskiego łapówki z tego tytułu i rząd tę łapówkę zapłacił. Przybrała ona postać ustawy o stosunku państwa do gmin wyznaniowych żydowskich" - powiedział Michalkiewicz.

"Zachęcony tymi łatwymi pieniędzmi Światowy Kongres Żydów - główna firma koncernu >holocaustowej industrii< ustami swego ówczesnego sekretarza pana Israela Singera zażądała od Polski kolejnego haraczu - tym razem chodziło o mienie pozostawione przez Żydów zabitych podczas wojny przez Niemców" - dodał.

Według Michalkiewicza Siger zagroził Polsce, że jeśli nie zastosuje się do żądań Kongresu i nie przekaże co najmniej 60 mld dolarów to "będzie upokarzana na arenie międzynarodowej". "W ramach tego upokarzania były urządzane awantury przez Żydów na terenie oświęcimskiego obozu, rozdmuchiwanie incydentu w Jedwabnem, a obecnie trwające przygotowania do wielkiej propagandowej imprezy w Kielcach w rocznic tzw. pogromu" - powiedział Michalkiewicz.

Według niego "menedżerowie przedsiębiorstwa holocaust chcą od państwa polskiego te miliardy dolarów wyłudzić".

Ponadto we wspomnianym felietonie Michalkiewicz określił "Gazetę Wyborczą" mianem "osobliwego przykładu żydowskiej piątej kolumny na terenie Polski".

Felieton w formie elektronicznej dostępny jest na stronach internetowych Radia Maryja.

http://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/ ... l?skad=rss
Yo, she-bitch! Let's go!


Wróć do „Radio”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość