PiSkorz pisze:W PiS-ie trafiają się ludzie o niejasnej przeszłości ale są to wyjątki . Natomiast w tzw. opozycji totalnej jest to regułą . Nie bez powodu Platforma , Nowoczesna , Kodziarze i PSL z taką zawziętością bronią ubeckich emerytur .

Poproszę o 10 przykładów. Nie powinieneś mieć z tym problemów skoro to reguła.

Cała prawda o masonach, szatanie i UE

Dyskusje na temat radiofonii w Polsce i nie tylko... Nowości, wywiady, programy. Oceńmy rozgłośnie i technikę radiową

Moderatorzy: Lolek00, Bilu1939, Marchewa, Worek, Moderator, Administrator, Super Moderator

Awatar użytkownika
Cynik
Moderator
Moderator

Postautor: Cynik » 27 listopada 2008, 21:50

Pozerstwo?
Feel to pozerstwo, Doda, Rutowicz i cała ta chmara celebrytów z posłem Kurskim na czele. To są pozerzy. Muzyka Behemoth i ich styl prezencji niewiele się różni od przedstawicieli glam czy innych gwiazd tzw: black metalu: Kiss, King Diamond, Dimmu Borgir (z tych bardziej znanych co się malują). Nawet nie wiesz jaką radochę zrobili Metal Mindowi za tą sprawę przeciwko Gorgoroth - reklama w mediach poszła, niedawno była promocja tego wydawnictwa i jakoś nikt nie robił szumu. Ale marka została utrwalona. Więcej takich napalonych jak Nowak moralizatorów, to więcej ciekawych kapel będzie się pojawiać.
Tak na marginesie - Nazgul - słyszałeś nazwę King Crimson? :D
Purpurowy król ;) to już wiele powinno wyjaśnić ;) Co prawda nie było tam darcia żadnych książeczek, ale same tytuły "Starless and Bible Black", "On The Court Of The Crimson King", "Red" ;D
A niewinny "Sympathy to the devil" Stonesów ? :D Bardzo dobry tekst.
Czy aby ta cezura nie idzie w absurd? Właśnie w wyniku narzucania takich ograniczeń rośnie popyt na coraz ostrzejsze brzmienia. Nawet moje maluchy miały etap słuchania Rhapsody, kiedy ich rówieśnicy słuchali Fasolek. ;)
"Patriotism is the virtue of the vicious." - O.Wilde

Awatar użytkownika
Marchewa
Administrator
Administrator
Kontaktowanie:

Postautor: Marchewa » 28 listopada 2008, 08:04

Cynik pisze:A niewinny "Sympathy to the devil" Stonesów ? :D

Niewinny? No wiesz...
Spory polityczne trwają najdłużej gdy obie strony nie maja racji.
Gonzalez Suarez

Awatar użytkownika
Nazgul
Moderator
Moderator

Postautor: Nazgul » 28 listopada 2008, 12:45

Stary...historię z "666" (Iron Maiden) i nietoperzami, tudzież Księciem Ciemności (Ozzy) czy KISS (Knighs in service satan :) ) wymyślono dla podniesienia sprzedarzy na długo przed tym jak przestałeś walić w pieluchy, nawet takie panienkowe granie jak HIM (His inferno Majesty) sie do tego odnosi.

I jak scenicznym obrazem Feela jest beczenie i romantyzm, jak Britney twierdziła, że jest dziewicą a chłopcy z Bayer Full że są przystojni tak różne zespoły szafowały związkami z okultyzmem itp. Niczym to nie różni się od Dody czy Viollety Villas i jej włosów. Inny jest target tych zabiegów więc inne są sposoby.
Niektóre zespoły ubierają dziwne maski, pieszczochy na piętnaście centymetrów i "wyśpiewują" teksty o pieprzeniu swojej martwej siostry każdego dnia(bardzo częsty temat - typowy live motiv pewnych odłamów Blacka i Gore). Nie zmienia to sprawy, że jest to TYLKO I WYŁĄCZNIE sceniczny wizerunek. Ja to nazywam pozerstwem, śmieszy mnie fascynacja fanów "złem" męża, ojca dzieciom z lekkim brzuszkiem śpiewający o o nekrofilią i zarzynaniu dziatek. Taki gatunek, taka konwencja. Nic więcej.

Ogólnie, machy, dziary, dziwne stroiki i głupawe teksty głównie Blackowych kapel wzbudzają we mnie co najwyżej śmiech i pogardę. Rzadko, bardzo rzadko za ta muzyka i sceniczny miszmasz niesie ze sobą coś świeżego i mającego wartość artystyczna. Pozowanie w dziedzinie na wzmocnienie starych pomysłów dziadka Ozzego jest już całkowicie żałosne.

Słusznie zauważyłeś, że kontrowersje, zakazy itp przerażonych króliczków dają wzrost sprzedaży - i wszystko jasne dlaczego black metalowi pozerzy starają się je wywołać. Bo ta poza daje kasę! Manewr przećwiczył Ozzy z nietoperzem i od tego czasu narodziło się jego 103490 odmian.
A poza tym uważam, że trzeba zakazać cyfr arabskich. ;)
"Rząd próbuje przekonać Wysoką Izbę, że konstytucja nie obowiązuje, posługując się sprostytuowanymi prawnikami" JKaczyński 2003 r.

Awatar użytkownika
Cynik
Moderator
Moderator

Postautor: Cynik » 29 listopada 2008, 03:00

Nazgul pisze:Stary...historię z "666" (Iron Maiden) i nietoperzami, tudzież Księciem Ciemności (Ozzy) czy KISS (Knighs in service satan :) ) wymyślono dla podniesienia sprzedarzy na długo przed tym jak przestałeś walić w pieluchy, nawet takie panienkowe granie jak HIM (His inferno Majesty) sie do tego odnosi.

No to mogę się pochwalić że wtedy okres pieluchy miałem dawno za sobą ;) Niektórych tu owszem nie było wtedy w planach nawet ;) Dawniej był Him, dzisiaj masz inne Gosie Andrzejewicz czy jak to się to niemieckie coś nazywa - chyba Tokio Hotel. Jest popyt - jest produkt.

Nazgul pisze:Ja to nazywam pozerstwem, śmieszy mnie fascynacja fanów "złem" męża, ojca dzieciom z lekkim brzuszkiem śpiewający o o nekrofilią i zarzynaniu dziatek. Taki gatunek, taka konwencja. Nic więcej.

podobnie możesz wjechać na aktorów w teatrze, pisarzy kreujących. dla Mansona jest to niezły biznes - ludzie lubią przebierane szmatki i opowieści rodem z krypty bo lubią się bać. Sceniczny image - żadne pozerstwo. Gabriel buźkę malował zanim pożegnał się z Genesis - wtedy małym zespolikiem z niewielką ilością osiągnięć, znalazł wielu następców żywo kopiujących jego styl. To element przedstawienia, zwłaszcza że muzyka rockowa i metalowa ociera się o koncept w kolejnych albumach. Coś na miarę oper ze spójnym libretto.

Nazgul pisze:Ogólnie, machy, dziary, dziwne stroiki i głupawe teksty głównie Blackowych kapel wzbudzają we mnie co najwyżej śmiech i pogardę. Rzadko, bardzo rzadko za ta muzyka i sceniczny miszmasz niesie ze sobą coś świeżego i mającego wartość artystyczna. Pozowanie w dziedzinie na wzmocnienie starych pomysłów dziadka Ozzego jest już całkowicie żałosne.
Świeże to przyniósł Fripp w Schizofreniku na debiutanckim albumie pół wieku temu. Dzisiaj tego słucham i na przestrzeni lat brzmi to bardzo nowocześnie. Ale zerknij sobie oczkami w kierunku skandynawskim. Niemcy i francuzi są jeszcze w erze pudel-metalu, skandynawowie mają to w swojej kulturze - teatralne gesty dla podniesienia przekazu. Maski i malunki mają podkreślić ich emocje, zresztą takie są oczekiwania publiczności.

Nazgul pisze:Słusznie zauważyłeś, że kontrowersje, zakazy itp przerażonych króliczków dają wzrost sprzedaży - i wszystko jasne dlaczego black metalowi pozerzy starają się je wywołać. Bo ta poza daje kasę! Manewr przećwiczył Ozzy z nietoperzem i od tego czasu narodziło się jego 103490 odmian.
Ozzy to już wrak, dzieciaki ładnie mu startują, zwłaszcza Kelly ze swoim elektro-popem w stylu noire. Ludzie lubią krzyk, mocne słowa, emocje w muzyce, złość. Bo ludzie lubią się buntować i lubią się bać. To powoduje zwiększone wydzielanie adrenaliny oraz endorfiny. A to narkotyk, który uzależnia. Poza tym to przemysł!
Na pl.muzyka.rock kiedyś była dyskusja, jak ktoś podejrzał Marylina Mansona że poszedł umyć zęby - od czci i wiary go wyzywali za fakt, że osoba "tak zbuntowana i przesiąknięta złem" zdradziła ideały i ... umyła zęby! ;)
To jest przemysł Nazgulu. Tu za błaznowanie się kosi kasę. Dlatego tak istotny w muzyce metalowej jest image sceniczny, czasem pewnie by pomóc zrozumieć co tam wokalista charczy do mikrofonu ;)

Marchewa pisze:Niewinny? No wiesz...

Zauważ jak lekko napisany, jak idealnie dobrana melodia i to w zespole, który generalnie by się nie oskarżało o takie utwory. NIe zapomnij, że w latach 70tych rodził się konsumpcjonizm, co dało upust twórcom okołoprogresywnym wyrosłym gdzieś na ruchu hippisowskim. Floydzi, Stonesi, Fripp & co. Ich teksty sarkastycznie odnosiły się do wyścigu szczurów i bardziej skupiały się na emocjach. Nierzadko teksty pisano lekko wzbogacając swoją świadomość ziółkami czy inną chemią. Doorsi byli buntowniczy na przykład, tam ich policjanci pałowali ile wlazło - ale nikt nie wyleciał do Frippa za Schizofrenika czy "On The Court of..." czy do Jaggera za "Sympathy", który mi się bardzo podoba - nawet w dręczącej wersji Axla Rose.

Awatar użytkownika
Nazgul
Moderator
Moderator

Postautor: Nazgul » 29 listopada 2008, 14:52

Sceniczny image - żadne pozerstwo.
Oczywiście , że pozerstwo. To nie kwestia makijarzu na scenie czy głupawych tekstów dla nastolatków. To również kwestia całej otoczki.
Sugestia, że trzeba wyglądać jak pajac, żeby grać BM jest dosyć żałosna, prawda? (tak jak, że trzeba nazwać się satanistą by być wolnym :lol: ). To jest przerost formy nad treścią, mówi to, że taka Britney czy Nergal nie ma wiele do zaoferowania muzycznie i artystycznie, że jego/jej muzyka nie wystarczy , żeby ludzie jej słuchali. Że trzeba robić cyrk. Bo inaczej pies z kulawą noga by się nie obejrzał.

Nie wiem, ja słucham muzyki. Mam gdzieś jak wygląda okładka płyty, co zażywa wokalista, jak wyglądają na scenie, jakie ploty o nich krążą. Gdyby Manson nie grał cholernie dobrej, zarówno technicznie jak i artystycznie muzyki, to mógłby żreć własne odchody, pić mocz chorych na syfilis prostytutek a ja i tak nie puściłbym sobie jego płyty... Kłopot polega na tym, że sporo ludzi i dzieci słucha Mansona właśnie z powodu takich plotek i "tekstów" a nie dlatego, że doceniają samą muzykę. Manson tym różni się od Britney czy Nergala, że wg. mnie za szopką coś u niego bardzo dobrego stoi i gra...

Kurde nie wiem, jak wyglądają i skąd są ci wszyscy ludzie których słucham... (no wiem jak wygląda wokalista Sepultury, Slayer, Metallica czy inni starsi...)
"Rząd próbuje przekonać Wysoką Izbę, że konstytucja nie obowiązuje, posługując się sprostytuowanymi prawnikami" JKaczyński 2003 r.

Awatar użytkownika
XXviX
Senator
Senator

Postautor: XXviX » 30 listopada 2008, 09:45

Nazgul pisze:Manson tym różni się od Britney czy Nergala, że wg. mnie za szopką coś u niego bardzo dobrego stoi i gra...

Boję się zapytać co u niego stoi i gra ;) IMO Nazgul przesadzasz. Tak już utarło się, że hip-hopowcy występują w spodniach o kroku poniżej kolan, rockersi w jeansach, a blackmetalowcy wyglądają jak trupy/wampiry/diabły. To jest jakiś sceniczny image. Zresztą przesadziłeś twierdząc, że Behemot to tylko ten image. Akurat technicznie są jednymi z lepszych. A ich muza to już od wielu lat nie black tylko death metal. I to najwyższej klasy.
Rząd, w duchu liberalnym, ma pomysł na rozwiązanie problemu głodu i bezrobocia. Proponuje, żeby głodni zjedli bezrobotnych.

FAQ GOD

Awatar użytkownika
Cynik
Moderator
Moderator

Postautor: Cynik » 30 listopada 2008, 18:11

Przypomniał mi się polski rockowy zespół "Fatum" z utworem "Demon" ;D
Poza tym szanowni koleżeństwo skandynawski metal odwołuje się częstokroć do ichnej mitologii, amerykański mówi o problemach społecznych jakie ich drążą - faktycznie jakby się uprzeć to liryka Metalliki bliższa jest temu co wyrażają hiphopowcy niż przypisywanej im satanistycznej otoczki.

AmaliaBezhetska
Stażysta
Stażysta

Postautor: AmaliaBezhetska » 02 grudnia 2008, 21:28

masoneria? biedni ludzie, dlaczego boicie się tego, czego nie znacie? Wasi sąsiedzi i znajomi są bardziej niebezpieczni. Zupełnie nie rozumiem, dlaczego w artykułach i programach konserwatystów pojawiają się tezy jakoby zainteresowanie kuchnią duchowością medycyną i sportem wschodu było jakimś spiskiem. Czy to, że ktoś mnie zachęca do wegetarianizmu czy kuchni pięciu przemian oznacza, że chce mi zrobić krzywdę? każdy wie, że nie

Natomiast realnie na to patrząc, to dlaczego tak świetnie oglądało się archiwum x? bo był tam spisek!!!!!!!!! Tak jak kiedyś niektórzy podejrzewali rząd usa o to, że ukrywa lądowanie kosmitów, tak i teraz niektórzy podejrzewają masonerię o to, że szerzenie tolerancji to zło. Może mają po prostu potrzebę zaistnienia i zwrócenia na siebie uwagi... .
Idzie o to, że człowiek, który w głębi siebie nie kryje niespodzianki, z reguły nie bywa interesujący

Awatar użytkownika
Cynik
Moderator
Moderator

Postautor: Cynik » 03 grudnia 2008, 12:08

a no to może jeszcze Pan Samochodzik oraz Skarb narodów! Tam była masoneria ! :) i to po dobrej stronie. To właśnie ich przeciwnicy byli tymi złymi :)

Ciekawe czy Erich von Daeniken był masonem.... ;)

Przypomina mi to nawoływania do pogromu żydów w średniowieczu. Problem polegał na dyskryminowaniu żydów, którym pomimo to interes szedł lepiej niż katolickim czy protestanckim mieszczanom. By się "oddłużyć" u żyda czy po prostu przejąć jego biznes (czy to rynek/klientów/majątki) robiło się pogrom głosząc, że żydzi składają ofiary z dzieci.
Konserwatyści walczą z wyimaginowanymi "masonami" by mieć w swoim programie ochronę przed winnymi całego zła - donkichotyzm - nic innego.

Awatar użytkownika
Ambioryks
Poseł
Poseł

Postautor: Ambioryks » 03 grudnia 2008, 12:45

Cynik pisze:Konserwatyści walczą z wyimaginowanymi "masonami"

Nie konserwatyści, tylko katoliccy konserwatyści pokroju Giertychów (Jędrzeja i Macieja). Wiesz, Bartyzel jest konserwatystą, podobnie zresztą jak Adam Wielomski, a jednak jakoś nie zajmuje się tropieniem wpływów masonerii.

Awatar użytkownika
Marchewa
Administrator
Administrator
Kontaktowanie:

Postautor: Marchewa » 03 grudnia 2008, 13:11

Ambioryks pisze:Wiesz, Bartyzel jest konserwatystą, podobnie zresztą jak Adam Wielomski, a jednak jakoś nie zajmuje się tropieniem wpływów masonerii.

Nie żebym coś podejrzewał ale to podejrzane ;)

Gonzalez Suarez

AmaliaBezhetska
Stażysta
Stażysta

Postautor: AmaliaBezhetska » 03 grudnia 2008, 17:17

Masz rację tu chodzi o zwykłą zazdrość - ktoś zarabia kokosy np. organizując kursy medycyny chińskiej, a ktoś inny po prostu mu zazdrości - i co robi zazdrośnik? zajada kiełbasę z bułkami popijając tanim piwem i twierdzi, że tego typu kursy są wynalazkiem szatana.
Każdy ma prawo sam sobie wybrać sposób spędzania wolnego czasu. ja tam wolę kurs medycyny chińskiej od tego drugiego
Idzie o to, że człowiek, który w głębi siebie nie kryje niespodzianki, z reguły nie bywa interesujący

Awatar użytkownika
Nazgul
Moderator
Moderator

Postautor: Nazgul » 03 grudnia 2008, 17:19

Zgadzam się Masońska Marchewko.

zuikaku
Wicepremier
Wicepremier

Postautor: zuikaku » 03 grudnia 2008, 23:54

Nikt tak zaciekle nie tropi masonów jak lewicowcy zacięcie tropią tropicieli masonów.

Awatar użytkownika
Marchewa
Administrator
Administrator
Kontaktowanie:

Postautor: Marchewa » 04 grudnia 2008, 09:12

Bo tropiciele masonów to w istocie masoni przebrani za tropicieli masonów a masoni tropieni przez tropicieli masonów to w istocie... masoni.

Podsumowując wszyscy jesteśmy w jednej loży ;)

Gonzalez Suarez

Wróć do „Radio”