PiSkorz pisze:W PiS-ie trafiają się ludzie o niejasnej przeszłości ale są to wyjątki . Natomiast w tzw. opozycji totalnej jest to regułą . Nie bez powodu Platforma , Nowoczesna , Kodziarze i PSL z taką zawziętością bronią ubeckich emerytur .

Poproszę o 10 przykładów. Nie powinieneś mieć z tym problemów skoro to reguła.

Twoja ulubiona rozgłośnia - dlaczego ???

Dyskusje na temat radiofonii w Polsce i nie tylko... Nowości, wywiady, programy. Oceńmy rozgłośnie i technikę radiową

Moderatorzy: Lolek00, Bilu1939, Marchewa, Worek, Moderator, Administrator, Super Moderator

Awatar użytkownika
PiStacjowy
Radny wojewódzki
Radny wojewódzki

Postautor: PiStacjowy » 06 maja 2010, 01:32

Słucham polskiego Radia (1,2,3), Radio Maryja i lokalnego Radio Rzeszów.
Przyznam się szczerze, ze kiedyś słuchałem Zet czy Rmf a niedawno Eski.
Teraz stwierdzam, że w radiu Zet i Rmf jeśli chodzi o politykę jest totalna nagonka na PiS, jeśli chodzi o muzykę to przeważnie są stare hity puszczane kilka razy dziennie, więc obecnie istnienie tych stacji nie ma dla mnie sensu.
Jeśli chodzi o Eskę to muzyka jest w porządku bo puszczają nowości, ale rozmowy ze słuchaczami czy jakieś teksty o polityce to są na żenującym poziomie.
W Radiu Maryja ciekawe są "Rozmowy niedokończone". Polecam.

Niestety w dzisiejszym świecie jest opinia, że RMF czy Zet są cool, redaktorzy tych stacji wmawiają ludziom kto jest cool a kto mocher, na kogo głosować, a z kogo się śmiać. Szczególnie młodzi ludzie przesiąkają tym jak gąbka. Mamy wielu ludzi na tym świecie, którzy wychowali się w innych czasach i nie działa na nich ta fala mediów. A co będzie za 50 lat? Ktoś kto ma dziś 20 lat i ma mózg przesiąknięty RMF-em za 50 lat będzie myślał podobnie jak teraz, a ktoś kto za 50 lat bedzie miał 20 lat? To już będzie totalnie cool. Polska idzie w kierunku zniewolenia...
LUDZIE! OTWÓRZCIE OCZY! ZAKOŃCZMY TEN CHOCHOLI TANIEC PLATFORMY

Awatar użytkownika
Worek
Administrator
Administrator

Postautor: Worek » 06 maja 2010, 05:44

No widzisz jaki podły jest ten świat. RM i TV Trwam wali w PO jak w cymbał a PiS wychwala pod niebiosa i takie nic jak radio zet czy rmf pozwala sobie na krytykowanie PiS. Niebywałe.
"Poskrobcie z wierzchu konserwatystę a znajdziecie kogoś, kto przedkłada przeszłość nad jakąkolwiek przyszłość." - Frank Herbert

Awatar użytkownika
PiStacjowy
Radny wojewódzki
Radny wojewódzki

Postautor: PiStacjowy » 06 maja 2010, 09:53

Uwierz mi kolego, że gdyby media w Polsce były normalne, obiektywne, uczciwe to RM nie musiałoby mieszać się w politykę. Jestem tego pewny. W RM byłyby tylko transmisje mszy i modlitwy. Ale skoro jest jak jest to RM musi otwierać oczy ludziom. Może kiedyś zauważysz, że media jadą po PiS nie dlatego, że PiS jest zły bo tej partii nic nie można zarzucić, nie ma w niej złodziei, a politycy w większości chcą dobra ojczyzny, ale jadą po PiSie tylko dlatego, żeby prawdziwych Polaków odciągnąć od władzy, a władzę oddać w ręcę... no właśnie, Tusk i jego dziadek z Wermachtu, pomyśl sam, czy Donald Tusk to prawdziwy Polak z krwi i kości, luknij na samo nazwisko i historię jego dziadka, który tłukł na wojnie twojego dziadka... Ale media mącą w głowie ludziom i wychodzi na to, ze oskarżanie Tuska o to że miał takiego a nie innego dziadka to wielki skandal i przekonują Polaków, że oskarżenia PiS są kompromitujące dla PiS. Powiesz, co tam historia... Jasne, co tam przelane miliony krwi przez naszych przodków, liczy się tu i teraz, liczy się Doni i jego druga Irlandia, gdzie ta Irlandia?

Michał Gackowski
Radny gminny
Radny gminny

Postautor: Michał Gackowski » 06 maja 2010, 10:46

Przepraszam ale nie wytrzymam. Nie ma co zarzucić PiSowi :?: Lista byłaby długa od socjalistycznych pomysłów w gospodarce poczynając. Poprzez pracę mojej zony dobrze poznałem środowisko RM i musze stwierdzić, ze to tak samo zmanipulowana sekta jak środowisko GW. Są siebie warci. Oczywiście jeśli idzie o większośc o wyjątkach tu nie mówie. :twisted:

Nigdy nie głosowałem na PO ale chyba muszę stanąć w jej obronie. Nawet jeśli Tusk miał dziadka w Wermachcie to co z tego :?: Jako Niemiec gdzie miał służyć :?: Problem pojawiłby się dopiero gdyby dziadek służył w SS. Wybacz jak dla mnie zarzut dla ciemniaków. Tusk to nazwisko i ile wiem kaszubskie a mieszana rodzina nie jest niczym nowym :wink:

Awatar użytkownika
Worek
Administrator
Administrator

Postautor: Worek » 06 maja 2010, 10:55

To czy w Polsce są media obiektywne czy nie to mi generalnie wisi zwiędłym kalafiorem bo sam potrafię ocenić co jest dla mnie dobre a co złe. Dlatego jak już tutaj pisałem słucham RM i oglądam TVN24 i sobie wyciągam swoje własne wnioski z informacji nadawanych przez te stacje. Po prostu PiStacjowy, nie wydaje mi się aby kiedykolwiek gdziekolwiek takie coś jak obiektywizm w mediach dało się zrealizować. Ja nie mam złudzeń, że nie - więc nie utyskuję na RM, że wali w PO bo RM ma do tego prawo o ile prawa nie łamie. Tak samo prawo ma TVN24 czy dziennikarze tam pracujący do swoich preferencji politycznych. Nie widzę tu nic zdrożnego czy nieuczciwego.

Piszesz o odciąganiu prawdziwych Polaków od władzy. Sam dajesz świadectwo tego, że PiS dzieli naród na dobrych głosujących na PiS i złych głosujących na innych. To prosta socjotechnika, która jednocześnie jest nieprawdziwa i zwyczajnie kłamliwa. To jak ciosy poniżej pasa w boksie.
Bardzo dobrym przykładem przytoczonym przez Ciebie jest dziadek Tuska. Trzeba być wyjątkowym skurwysynem (Marchewa - nie potrafić użyć innego, łagodniejszego określenia) aby robić zarzut człowiekowi, który został siłą do niemieckiej armii wcielony, uciekł z niej i z wojny wrócił z naszywką POLAND na ramieniu. Dla mnie to szczyt szczytów najgorszych manipulacji, nieuczciwości, kłamliwości i.........kupę niecenzuralnych określeń na takie działania. (tym razem Marchewa się trochę bardzie postarałem)

Akurat ta historia dotyka moją rodzinę bardzo mocno. Mój dziadek mieszkał z rodzicami rzut beretem od granicy z Prusami Wschodnimi. Generalnie dość mocno wymieszane etnicznie towarzystwo tam mieszkało. Mój dziadek pod koniec wojny został siłą wcielony do Wehrmachtu i kładł miny przed nadciągającą Armią Czerwoną na ówczesnym Memelu. Dano mu wyraźnie do zrozumienia, że jeśli ucieknie to cała jego rodzina wyląduje w obozie koncentracyjnym. Miejscowy niemiecki urzędnik Państwowy uprzedził rodzinę dziadka, że przygotowywane są listy z nazwiskami rodzin siłą wcielonych do armii. Rodzina dała znać dziadkowi, że uciekają. Przenieśli się na południe a dziadek dał dyla do Breslau. Tam zresztą poznał moją babcię. Niestety Niemcy nie dali za wygraną i jego stryj i syn stryja zostali aresztowani i dokonali żywota w Oświęcimiu. Informacja o ich "likwidacji" dotarła do zaprzyjaźnionego urzędnika 2 tygodnie po aresztowaniu więc Niemcy się nie certolili z rodzinami "dezerterów". Babci brat zginął w kampanii wrześniowej w wyniku zakażenia po odniesionych ranach. Leży na cmentarzu w Grodzisku Mazowieckim. Był ułanem.

Mojej Matki brat jest obywatelem niemieckim. Mam sporo rodziny w Niemczech ale sam Niemcem się nie czuje. Nie mówię po niemiecku i jakoś nie czuje potrzeby krwi aby tego języka się uczyć. Z rodziną gadam po angielsku.

Piszę to, żeby Ci uzmysłowić, że historia nie jest czarno-biała jak to próbuje PiS i Papcio Rydzyk wkładać swoim wyznawcom do łbów. Wojna robiła różne psikusy i nie da się czasem jednoznacznie określić kto był w niej dobry a kto zły. Piszę tu o jednostkach bo nie mam żadnych wątpliwości, że tak faszyzm jak i komunizm był zły ale niekiedy ludzkie losy układały się bardzo różnie. Jedni sobie z tym radzili i pozostawali uczciwymi ludźmi patrz dziadek Tuska no i mój a byli tacy, którzy nie i tyle. Pisząc to zdaje sobie sprawę, że mnie zaraz genetyczni patrioci o prostych jak cep życiorysach okrzykną Niemcem, Wehrmachtem i antychrystem ale ja nie mam zamiaru się przeszłości swojej rodziny wstydzić. Bo nie mam czego.
"Poskrobcie z wierzchu konserwatystę a znajdziecie kogoś, kto przedkłada przeszłość nad jakąkolwiek przyszłość." - Frank Herbert

Awatar użytkownika
Waga
Minister
Minister

Postautor: Waga » 06 maja 2010, 13:39

Akurat w tej sprawie stanę po stronie Worka bo historia mojej rodziny w czasie wojny była również niezwykle poplątana a my, ludzie w końcu urodzeni po wojnie, niektórzy jak np ja, wychowani w oparach powojennych animozji wynikłych na skutek takich czy innych decyzji członków naszych rodzin nie możemy ponosić odpowiedzialności za dziania naszych dziadków, babć czy ojców. Sytuacje były niezwykle skomplikowane a każdy przecież chce żyć. Nie mogę czuć się w żaden sposób odpowiedzialny za błędy przodków.

W sprawie bezstronności mediów zadałbym pytanie co to jest bezstronność mediów?
TVN i Polsat są stacjami prywatnymi, więc muszą postępować w zgodzie z poglądami i linia polityczną właścicieli, to zawsze ogranicza obiektywność w jakiś sposób. Podobnie RM, TV Trwam. TVP podzielona jest aktualnie między PiS i SLD i odzwierciedla poglądy tych partii jako mających w tej chwili na nie wpływ. GW wydawana przez Agorę odzwierciedla poglądy akcjonariuszy czyli właścicieli kapitału Agory a ten ma taki skład ciekawy jaki ma i trudno oczekiwać żeby wbrew swoim udziałowcom GW drukowała teksty. Wiara w tzw bezstronne media nie ma sensu, bo nigdy już takich nie będzie, niby jak one mogły wyglądać? Bez własnego rozumu i interpretacji podawanych przez media "faktów" nie rozbieriosz.
"Nie ma takiego okrucieństwa ani takiej niegodziwości, której nie popełniłby skądinąd łagodny i liberalny rząd, kiedy zabraknie mu pieniędzy." Alexis de Tocqueville

Awatar użytkownika
Worek
Administrator
Administrator

Postautor: Worek » 06 maja 2010, 14:04

Zgadza się Waga, szkoda prądu na gadki o obiektywnych mediach i tyle.

Awatar użytkownika
PiStacjowy
Radny wojewódzki
Radny wojewódzki

Postautor: PiStacjowy » 06 maja 2010, 20:49

Ja jakoś lepiej czuje się gdy Polską rządzi prawdziwy Polak patriota, a Tusk i jego niemieckie korzenie oraz co najważniejsze (ważniejsze od tych korzeni) polityka proniemiecka prozachodnia, proirlandzka itd. Jak chce Polskiej władzy i polityki propolskiej, nie chce tego co jest na zachodzie, nie chce wysypu innych nacji jak we Francji czy Anglii. Uważam, ze Polska jest dla Polaków, powinni w niej rządzić Polacy, właścicielami Polskich firm powinni być Polacy itd. A Tusk dąży do tego, że Polacy będą siedzieć na kasach a cały majątek będzie należał do zagranicy. Ja mam prawo mieć takie zdanie, a ty masz prawo mieć zdanie, że Zachód jest cool.

Michał Gackowski
Radny gminny
Radny gminny

Postautor: Michał Gackowski » 07 maja 2010, 00:44

A tak lubiani przez Kaczyńskiego Jagiellonowie byli 100% Polakami :wink: :?:

Awatar użytkownika
Worek
Administrator
Administrator

Postautor: Worek » 07 maja 2010, 05:40

Michał Gackowski pisze:A tak lubiani przez Kaczyńskiego Jagiellonowie byli 100% Polakami :wink: :?:

A ostatni Piastowie jacy byli strasznie Polscy.

Awatar użytkownika
Cynik
Moderator
Moderator

Postautor: Cynik » 07 maja 2010, 07:54

Mniej więcej jak Sasi czy Wazowie ;)
"Patriotism is the virtue of the vicious." - O.Wilde

Awatar użytkownika
Worek
Administrator
Administrator

Postautor: Worek » 07 maja 2010, 08:20

A Stefcio Batory jakim był polakiem. Takim, że hoho.

Awatar użytkownika
Waga
Minister
Minister

Postautor: Waga » 07 maja 2010, 14:17

A tak lubiani przez Kaczyńskiego Jagiellonowie byli 100% Polakami

A ostatni Piastowie jacy byli strasznie Polscy.

Mniej więcej jak Sasi czy Wazowie

A Stefcio Batory jakim był polakiem. Takim, że hoho.

...................i skutek takich wyborów to 123 lata utraty niepodległości!
"Nie ma takiego okrucieństwa ani takiej niegodziwości, której nie popełniłby skądinąd łagodny i liberalny rząd, kiedy zabraknie mu pieniędzy." Alexis de Tocqueville

Awatar użytkownika
Nazgul
Moderator
Moderator

Postautor: Nazgul » 07 maja 2010, 14:20

Naucz się historii.

Tusk to polak. Narodowo i etnicznie.
A poza tym uważam, że trzeba zakazać cyfr arabskich. ;)
"Rząd próbuje przekonać Wysoką Izbę, że konstytucja nie obowiązuje, posługując się sprostytuowanymi prawnikami" JKaczyński 2003 r.

Awatar użytkownika
Worek
Administrator
Administrator

Postautor: Worek » 07 maja 2010, 14:38

Waga, nie rób sobie jaj. Utrata niepodległości była skutkiem wielu, wielu czynników. Jagiellonowie stworzyli z RP jedną z większych potęg w Europie.

Poza tym pojęcie narodowości zaczęło mieć znaczenie dopiero w XIX wieku. Wcześniej nie był to istotny czynnik scalający Państwo.

Wróć do „Radio”