PiSkorz pisze:W PiS-ie trafiają się ludzie o niejasnej przeszłości ale są to wyjątki . Natomiast w tzw. opozycji totalnej jest to regułą . Nie bez powodu Platforma , Nowoczesna , Kodziarze i PSL z taką zawziętością bronią ubeckich emerytur .

Poproszę o 10 przykładów. Nie powinieneś mieć z tym problemów skoro to reguła.

Antypolonizmy GW (1)

Znane i mniej znane tytuły gazet i periodyków. Felietoniści i znane postacie. Wszystko o pisaniu...

Moderatorzy: Lolek00, Bilu1939, Marchewa, Worek, Moderator, Administrator, Super Moderator

Awatar użytkownika
marcinsz
Wicepremier
Wicepremier

Postautor: marcinsz » 08 kwietnia 2012, 01:26

dziki00 pisze:ten Michnik to widzę wzór cnót i zalet tu masz jego życiorys i powiem ci że nieco się różni o twojego

W wypowiedzi, której udzieliłem „Gazecie Polskiej” (artykuł „Pamięć jak krzyż – nie zniknie” z 11 sierpnia 2010 r.) sformułowałem nieprawdziwe, obraźliwe zarzuty i sugestie w stosunku do „Gazety Wyborczej” i tym samym będącej jej wydawcą spółki pod firmą Agora S.A z siedzibą w Warszawie. Przyznaję, że te stwierdzenia nie miały oparcia w faktach a jednocześnie mogły narażać Agorę S.A na niekorzystne konsekwencje w zakresie prowadzonej przez nią działalności wydawniczej, w szczególności na utratę dobrego imienia, wiarygodności, renomy i zaufania niezbędnych do prowadzenia takiej działalności.

Przepraszam Agorę S.A, wydawcę „Gazety Wyborczej” za rozpowszechnianie tej wypowiedzi, godzącej w jej dobre imię i wiarygodność w odbiorze opinii publicznej.

Niniejsze oświadczenie składam w następstwie przegranego procesu sądowego.

http://www.gazetapolska.pl/16434-oswiad ... ymkiewicza

Osobiście nie mam pojęcia jak wyglądają autentyczne życiorysy. Dla mnie dużo ważniejsze jest kto faktycznie przegrywa procesy. Ten pan też wypisywał właśnie własną wersję życiorysu na temat Michnika.

Ale ja chciałem pokazać coś zupełnie innego, mianowicie fakt iż grzebanie w życiorysach a już w ogóle w nawiązaniu do powiązań rodzinnych jest wyjątkowo głupie. PRL i obecna Polska to dwa różne światy. Konrad - on może się zniżać do tego poziomu i dla nas wszystkich będzie lepiej jak tak zostanie gdy będzie to robił tylko on. On pokazuje tylko że nic merytorycznego do powiedzenia nie ma.

Awatar użytkownika
D.Konrad
Radny wojewódzki
Radny wojewódzki

Postautor: D.Konrad » 08 kwietnia 2012, 10:58

Nic to gazeta GW czytaj Gówno Warta umiera.
czytają ją już tylko ludzie pokroju Worka i tym podobni delikwenci.
Do widzenia panie Michnik , panu już dziękujemy.

Awatar użytkownika
Anioł
Poseł
Poseł

Postautor: Anioł » 08 kwietnia 2012, 12:38

Te panie Kondrat wzorze cnót i wszelkiej prawdy, odpowiesz w końcu na moje pytanie?

Marek K.
Poseł
Poseł

Postautor: Marek K. » 08 kwietnia 2012, 14:00

Raczej Tobie nie odpowie Aniol, musialby sie przyznac, ze to durna argumentacja,jaka sie posluguje.

dziki00
Wójt
Wójt

Postautor: dziki00 » 08 kwietnia 2012, 22:14

Źródła informacji, hmm, no to raczej nie to, bo nic w artykule o źródłach nie ma.
źródła informacji o Adamie Michniku znajdujące się np w Wikipedii w której życiorys tego pana ci odpowiada to głównie publikacja agory trochę mało wiarygodne, sędzia we własnej sprawie?
Hmm, a może to wiarygodność autora który jest znany na całą Polskę, posiada wiele nagród dziennikarskich i nie tylko, no nie można o nim złego słowa powiedzieć
a czy wiarygodność autora odzwierciedlają jego nagrody? Adam Michnik ma dużo nagród szczególnie za czasów komunizmu i rządów SLD a więc takie nagrody mnie nie przekonują.
No cóż to może być takiego w tym artykule co sprawia że staje się on wiarygodny, może nam powiesz dziki00. Jestem naprawdę ciekaw.
przeczytaj chociaż ten życiorys który ci wysłałem a znajdziesz w nim wiele odniesień do wywiadów z A. Michnikiem i jego publikacji oraz jego poglądów.
http://pl.wikipedia.org/wiki/Komisja_Michnika a dlatego jego przeszłości nie można do końca udowodnić, nie uważasz że komisja ta była powołana w trochę dziwnym momencie i szybko zakończyła swoją działalność?
GW - nie czytam, TVN -nie oglądam, na PO nie głosuję

Awatar użytkownika
Nazgul
Moderator
Moderator

Postautor: Nazgul » 08 kwietnia 2012, 22:25

W sensie, że SB w 68 wsadziło agenta to więzienia? ale bzdura stary!. takie bzdury pierdolą Ci co co 81 itp siedzieli pod kołdrą u mamuni jak JKaczyński. bo im gul lata, że tacy kolesie jak Michnik walczyli wtedy gdy za walkę o niepodległą dostawało się w ŁEB. kulę. i dół w lesie.

i dlatego i K**** zazdroszczą. i na nich plują.
A po za ty uważam, że trzeba zakazać cyfr arabskich. ;)
"Rząd próbuje przekonać Wysoką Izbę, że konstytucja nie obowiązuje, posługując się sprostytuowanymi prawnikami" JKaczyński 2003 r.

dziki00
Wójt
Wójt

Postautor: dziki00 » 08 kwietnia 2012, 22:39

Adam Michnik siedzący wówczas w więzieniu i mający być pod jakoby specjalnym (w rozumieniu bardziej rygorystycznym niż zwykli więźniowie polityczni) nadzorem Służby Bezpieczeństwa nie tylko dysponował w celi bogatym księgozbiorem, ale i pisał tam systematycznie duże artykuły oraz obszerne książki, które jakoby przemycał później na zewnątrz, gdzie byly one publikowane (w wydawnictwach podziemnych jak i emigracyjnych, a także normalnej prasie na Zachodzie) pod jego nazwiskiem.
a komisja według ciebie funkcjonowała odpowiednio ? proszę cię, ty to jesteś zmanipulowany.

Awatar użytkownika
Anioł
Poseł
Poseł

Postautor: Anioł » 08 kwietnia 2012, 22:41

źródła informacji o Adamie Michniku znajdujące się np w Wikipedii w której życiorys tego pana ci odpowiada to głównie publikacja agory trochę mało wiarygodne, sędzia we własnej sprawie?

Masz 21 lat i jeszcze się nie nauczyłeś że Wikipedia to nie jest źródło informacji? Widać że nie nauczyłeś się również że jeżeli stawia się jakąś tezę, zarzut, stwierdzenie to należy napisać skąd wzięło się informacje. Wikipedia nie może być źródłem, bo jest to strona do której każdy ma dostęp i każdy może zmienić jej zawartość.

a czy wiarygodność autora odzwierciedlają jego nagrody?

Czyli anonimowa osoba jest dla Ciebie bardziej wiarygodna od kogoś kogo dane można sprawdzić? <brawo>

przeczytaj chociaż ten życiorys który ci wysłałem a znajdziesz w nim wiele odniesień do wywiadów z A. Michnikiem i jego publikacji oraz jego poglądów.

Wstawiasz link do jakiegoś artykułu w którym nijako można ustalić kim jest autor, później odsyłasz mnie po źródła informacji do Wikipedii. No sorry, ale nie rozumiem dlaczego miałbym tracić czas na czytanie czegoś, czego nie mogę nawet sprawdzić czy jest prawdziwe?

Równie dobrze mógłbyś mi tutaj wkleić artykuł z Super Expressu mówiący o tym że kotojeleń istnieje i wmawiać mi "No patrz, napisali tak więc to musi być prawda".

dziki00
Wójt
Wójt

Postautor: dziki00 » 08 kwietnia 2012, 22:47

Masz 21 lat i jeszcze się nie nauczyłeś że Wikipedia to nie jest źródło informacji? Widać że nie nauczyłeś się również że jeżeli stawia się jakąś tezę, zarzut, stwierdzenie to należy napisać skąd wzięło się informacje. Wikipedia nie może być źródłem, bo jest to strona do której każdy ma dostęp i każdy może zmienić jej zawartość.
nauczyłem się więc skąd ty czerpiesz informacje na temat A. Michnika które są zapewne najprawdziwsze?
Czyli anonimowa osoba jest dla Ciebie bardziej wiarygodna od kogoś kogo dane można sprawdzić? <brawo>
idąc twoim tokiem myślenia wystarczy być sławnym i racja zawsze jest po jego stronie? <brawo>
Wstawiasz link do jakiegoś artykułu w którym nijako można ustalić kim jest autor, później odsyłasz mnie po źródła informacji do Wikipedii. No sorry, ale nie rozumiem dlaczego miałbym tracić czas na czytanie czegoś, czego nie mogę nawet sprawdzić czy jest prawdziwe?
w tekście masz odniesienia to źródeł wywiady jakich udzielał i jak zmieniał poglądy w swoich dziełach.
A do komisji Michnika się nie odniesiesz? Wszystko zgodnie z prawem się odbywało? Jak tak to gratulacje obiektywizmu. <brawo>

Awatar użytkownika
Anioł
Poseł
Poseł

Postautor: Anioł » 08 kwietnia 2012, 23:12

nauczyłem się więc skąd ty czerpiesz informacje na temat A. Michnika które są zapewne najprawdziwsze?

Nauczyłeś się, a pomimo tego wskazujesz mi wikipedię jako źródło informacji, nauka widać poszła w las. A co ja wiem o Michniku? Nie za wiele, nigdy nie interesowałem się życiem tego człowieka, jak na razie skomentowałem tylko ten artykuł co nam sprezentowałeś i napisałem Ci dlaczego nie mam powodu do uwierzenia w to co jest w nim napisane.

idąc twoim tokiem myślenia wystarczy być sławnym i racja zawsze jest po jego stronie? <brawo>

Niezupełnie, wartość człowieka można określić na podstawie jej życia, czym się zajmowała, co osiągnęła itp. Nie wiem czy A. Michnik jest w stu procentach wiarygodny, ale sprawia wrażenie bardziej wiarygodnego od anonimowego dziennikarza.

w tekście masz odniesienia to źródeł wywiady jakich udzielał i jak zmieniał poglądy w swoich dziełach.

Po pierwszych kilku akapitach, w których nie ma nawet wzmianki o źródłach skąd wzięły się informacje, dałem sobie spokój.

A do komisji Michnika się nie odniesiesz? Wszystko zgodnie z prawem się odbywało? Jak tak to gratulacje obiektywizmu. <brawo>

Nie, po prostu mnie to nie ciekawi, jak na razie odnoszę się jedynie do artykułu i jego wiarygodności, średnio interesuje mnie komisja Michnika. A tak po za tym ostatnią rzeczą którą chciałbym robić podczas świąt, to studiować sprawę komisji Michnika. Szkoda mi życia na to...

dziki00
Wójt
Wójt

Postautor: dziki00 » 08 kwietnia 2012, 23:22

Po pierwszych kilku akapitach, w których nie ma nawet wzmianki o źródłach skąd wzięły się informacje, dałem sobie spokój.
akurat pierwsze kilka akapitów jest o jego rodzinie co jest mało ważne, jak możesz wyrobić sobie opinię czytając jednostronne informacje?

Niezupełnie, wartość człowieka można określić na podstawie jej życia, czym się zajmowała, co osiągnęła itp. Nie wiem czy A. Michnik jest w stu procentach wiarygodny, ale sprawia wrażenie bardziej wiarygodnego od anonimowego dziennikarza.
" sprawia wrażenie " no właśnie.

Nie, po prostu mnie to nie ciekawi, jak na razie odnoszę się jedynie do artykułu i jego wiarygodności, średnio interesuje mnie komisja Michnika. A tak po za tym ostatnią rzeczą którą chciałbym robić podczas świąt, to studiować sprawę komisji Michnika. Szkoda mi życia na to...
dlatego nie pojmujesz pewnych kwestii.
I na koniec nigdzie na podałem Wikipedii jako źródło informacji.

Awatar użytkownika
Anioł
Poseł
Poseł

Postautor: Anioł » 08 kwietnia 2012, 23:32

akurat pierwsze kilka akapitów jest o jego rodzinie co jest mało ważne, jak możesz wyrobić sobie opinię czytając jednostronne informacje?

Dalej sobie już tylko przejrzałem, nie mam już siły ani chęci czytać tych wypocin. Ani śladu źródeł, jest kilka odniesień do jakiś wywiadów, ale ogólnych źródeł skąd autor czerpał wiedzę na temat Michnika brak.

" sprawia wrażenie " no właśnie.

A autor artykułu nic nie sprawia, bo nic o nim nie wiem.

dlatego nie pojmujesz pewnych kwestii.

Tylko że ja nie dyskutuję z Tobą na temat tego czym zajmował się w życiu Michnik, tylko nad wiarygodnością informacji które nam przedstawiłeś. Cały temat kręci się w okół "wiarygodności" mediów, więc o tym pisze.

I na koniec nigdzie na podałem Wikipedii jako źródło informacji.

http://pl.wikipedia.org/wiki/Komisja_Michnika a dlatego jego przeszłości nie można do końca udowodnić, nie uważasz że komisja ta była powołana w trochę dziwnym momencie i szybko zakończyła swoją działalność?

Idę spać, Wesołych Świąt.

dziki00
Wójt
Wójt

Postautor: dziki00 » 10 kwietnia 2012, 10:11

Tylko że ja nie dyskutuję z Tobą na temat tego czym zajmował się w życiu Michnik, tylko nad wiarygodnością informacji które nam przedstawiłeś. Cały temat kręci się w okół "wiarygodności" mediów, więc o tym pisze.
temat jest antypolonizm GW dlatego piszę o Michniku redaktorze tej gazety i pokazuję jak postępował i jakie wartości wyznawał redaktor tegoż pisma.
Nauczyłeś się, a pomimo tego wskazujesz mi wikipedię jako źródło informacji, nauka widać poszła w las.
chyba rozmawialiśmy na temat życiorysu Michnika, ja wrzuciłem link do komisji Michnika w której masz źródło i jest to informacja potwierdzona.

Awatar użytkownika
Nazgul
Moderator
Moderator

Postautor: Nazgul » 10 kwietnia 2012, 17:31

no własnie jak postępował. tylko napisz jak postępował a nie sugestię kilku jego biznesowych konkurentów, którzy sądzą, że jakoś postępował :)

GW w przeciwieństwie do np takiego Ekspresu Wieczornego Braki Kaczyńskich czy inncy bardzo prawicowych gazet tamtego okresu przetrwała i wyrosła na dominanta z dwóch postawowych powodów:

a) miała poglądy do wspierania a nie partię jak reszta
b) była projektem komercyjnym a nie partyjnym. czyli miała się sprzedawać a nie propagandować w okolicach wyborów.
c)profesjonalizm tworzenia i finansów.

ot cała tajemnica ale nieudaczniki z prawej strony wiedzą oczywiście lepiej :lol:
A po za ty uważam, że trzeba zakazać cyfr arabskich. ;)
"Rząd próbuje przekonać Wysoką Izbę, że konstytucja nie obowiązuje, posługując się sprostytuowanymi prawnikami" JKaczyński 2003 r.

dziki00
Wójt
Wójt

Postautor: dziki00 » 10 kwietnia 2012, 19:58

@nazgul a powiedz mi skąd gazeta wyborcza miała pieniądze na otworzenie działalności?
co do tego jak postępował to przeczytaj życiorys do którego wkleiłem link możesz pominąć początek bo jest o jego rodzinie.

Wróć do „Prasa”