PiSkorz pisze:W PiS-ie trafiają się ludzie o niejasnej przeszłości ale są to wyjątki . Natomiast w tzw. opozycji totalnej jest to regułą . Nie bez powodu Platforma , Nowoczesna , Kodziarze i PSL z taką zawziętością bronią ubeckich emerytur .

Poproszę o 10 przykładów. Nie powinieneś mieć z tym problemów skoro to reguła.

Moja własna tragedia z "Gazetą Wyborczą"

Znane i mniej znane tytuły gazet i periodyków. Felietoniści i znane postacie. Wszystko o pisaniu...

Moderatorzy: Lolek00, Bilu1939, Marchewa, Worek, Moderator, Administrator, Super Moderator

Awatar użytkownika
Marchewa
Administrator
Administrator
Kontaktowanie:

Moja własna tragedia z "Gazetą Wyborczą"

Postautor: Marchewa » 25 września 2006, 23:05

Na początek może wyznam że lubię "Gazetę Wyborczą". Zawsze miała ciekawe dodatki, bardzo dobre teksty polityczne i znakomity dział kultury. Nie grzeszyła nadmiarem obiektywizmu jednak potrafiła dostrzec osoby o bardzo odległych poglądach (jak Rafał Ziemkiewicz czy Stefan Niesiołowski). Było to pismo rzekłbym centrolewicowe ale z naciskiem na centro. Przyjemnie (przynajmniej dla mnie) różowiutkie.

No i co najważniejsze GW była kapitałowo i kierowniczo polska w odróżnieniu od kopii niemieckich gazet jakimi są "Fakt" (Bild) i "Dziennik" (Die Welt).

Od przejęcia władzy przez PiS coś jednak w GW bardzo się popsuło. Gazeta przyjęła bardzo bezkrytyczną opcję pro PO. I nie chodzi mi o krytykę PiS (nie darzę bowiem tej partii sympatią) a o pisanie o działaczach PO na granicy hagiografii. Widać to zwłaszcza po gdańskim wydaniu GW w którym prezydentowi z PO wystawia się laurki tak słodkie że aż bolą zęby.

Wciąż lubię GW, ale coraz rzadziej ją czytam :(. Wolę wstyd się przyznać "Dziennik" który choć proniemiecki potrafi balansować na cienkiej linie między dziennikarską rzetelnością a powinnością wobec linii pisma.

Ciekawe czy GW się obudzi ? I czy nie będzie za późno :?:
Spory polityczne trwają najdłużej gdy obie strony nie maja racji.
Gonzalez Suarez

Awatar użytkownika
Nazgul
Moderator
Moderator

Postautor: Nazgul » 25 września 2006, 23:16

Dziennik? Jest za to wyraźnie "konserwatyniutki" :)
Wyborcza ma tego pecha, że jest jednoznacznie kojażona - i stąd jej kłopot. Zasada wzajemności...

co do "gdańska" to nie bedę bronił...

Ciekawa jest jednak dyskusja pomiedzy dziennikażami "dworskimi" a "antyPiSowymi". Jedni i drudzy przeginają (choć nie udało mi się znalesć przegięć Żakowskiego i mało Lisa za to multum Semki, Ziemkiewicza czy Pospieszalskiego (?) )
A poza tym uważam, że trzeba zakazać cyfr arabskich. ;)
"Rząd próbuje przekonać Wysoką Izbę, że konstytucja nie obowiązuje, posługując się sprostytuowanymi prawnikami" JKaczyński 2003 r.

Awatar użytkownika
Dimitroff
Radny powiatowy
Radny powiatowy

Postautor: Dimitroff » 26 września 2006, 17:05

A Ziemkiewicza to za dworskiego uznajesz?

GW czytałem przez całe dzieciństwo, na tej gazecie się wychowałem.
Dopiero niedawno zacząłem zauważać przekłamania i stronniczość. No i ten szalejący feminizm w sobotnich "WO" :/
Z grubsza rzecz biorąc KoLiber, ale nie powinno się ludzi szufladkować, prawda?
Wypowiedź lub jej fragment oznaczony "*" powinna być traktowana z przymrużeniem oka.

Awatar użytkownika
Nazgul
Moderator
Moderator

Postautor: Nazgul » 26 września 2006, 17:20

Użyłem ""....
To raczej podział na tych , którzy są konserwami a liberaluchami...

choć nie da się ukryć "obozy" też istnieją

co do Z. to zawsze uważałem go za zadufanego literata ...(bo jego tówrczości pisarstwem nie nazwę)
"Rząd próbuje przekonać Wysoką Izbę, że konstytucja nie obowiązuje, posługując się sprostytuowanymi prawnikami" JKaczyński 2003 r.

Awatar użytkownika
Dziadek Mróz
Senator
Senator
Kontaktowanie:

Postautor: Dziadek Mróz » 26 września 2006, 19:04

Ziemkiewicz to dworski pisarczyk.
"GW" nie jest szczytem marzeń, bezstronności itp. Ale lepszej gazety nie ma.
A "WO" nie czytam, od razu lądują w koszu.
Yo, she-bitch! Let's go!

zuikaku
Wicepremier
Wicepremier

Postautor: zuikaku » 26 września 2006, 22:07

od Wyborczej lepszy jest Dziennik i Rzeczpospolita, przynajmniej tak nie manipulują

Awatar użytkownika
Dziadek Mróz
Senator
Senator
Kontaktowanie:

Postautor: Dziadek Mróz » 26 września 2006, 22:23

Od Dziennika lepsza jest Wyborcza, przynajmniej tak nie manipuluje. A od Rzeczpospolitej ciekawsza.
Yo, she-bitch! Let's go!

zuikaku
Wicepremier
Wicepremier

Postautor: zuikaku » 26 września 2006, 23:47

a skąd! dopiero co miałeś wątek z przykładem manipulacji Wyborczej

Awatar użytkownika
Dziadek Mróz
Senator
Senator
Kontaktowanie:

Postautor: Dziadek Mróz » 27 września 2006, 06:56

A bo niektórzy nie mają manii prześladowczej na punkcie innych gazet. Wystarczy obejrzeć sobie komentarze do artykułów na stronie "Gazety". Prawdziwe seanse nienawiści.
Yo, she-bitch! Let's go!

Awatar użytkownika
Nazgul
Moderator
Moderator

Postautor: Nazgul » 27 września 2006, 07:49

W jednej sprawie "D" jest lepszy niż "W" - dział komentarzy i felietonów.
Mogę np z Ziemkiewiczem nie zgadzać, ale czytam. A oprócz tego mam Żakowskiego, Lisa i wielu innych...
Daje to szerszy pogląd na wiele spraw...

zuikaku
Wicepremier
Wicepremier

Postautor: zuikaku » 27 września 2006, 17:44

Dziadek Mróz pisze:A bo niektórzy nie mają manii prześladowczej na punkcie innych gazet

ja nie mam manii prześladowczej, dlatego mówię, że Wyborcza to po prostu manipulanci

Awatar użytkownika
August
Wójt
Wójt

Postautor: August » 22 października 2006, 19:26

Ta lewicowa gazeta nigdy mi sie nie podobała.
Czytał tkoś z was Gonica Warszawskiego ?
Świetny...
"Niech się dzieje wola Nieba, z nią się zawsze zgadzać trzeba."

Awatar użytkownika
Nazgul
Moderator
Moderator

Postautor: Nazgul » 11 stycznia 2007, 19:55

Jedno pytanie. Czy Adam Michnik był dla was kiedykolwiek autorytetem. (chodzi mi o lata 90!)

Awatar użytkownika
Dziadek Mróz
Senator
Senator
Kontaktowanie:

Postautor: Dziadek Mróz » 11 stycznia 2007, 20:45

Nie, ale im bardziej prawicowi naganiacze plują w niego jadem tym bardziej mi się podoba.
Yo, she-bitch! Let's go!

Moderate
Stażysta
Stażysta

Postautor: Moderate » 17 stycznia 2007, 13:25

Nazgul pisze:W jednej sprawie "D" jest lepszy niż "W" - dział komentarzy i felietonów.
Mogę np z Ziemkiewiczem nie zgadzać, ale czytam. A oprócz tego mam Żakowskiego, Lisa i wielu innych...
Daje to szerszy pogląd na wiele spraw...

Między innymi z tego powodu czytam "Dziennik". Nie chcę czytać w kółko komentatorów, jak Olejnik, Lis, Żakowski, którzy czasem się pospierają, ale tak raczej delikatnie i w gruncie rzeczy się zgadzają. "Dziennik" oczywiście nie jest szczytem obiektywizmu. Mimo że w założeniach miał być całkowicie neutralny, jest jednak "prawoskrętny" - ale np. w debatach na jego łamach pojawiają się osoby o zupełnie sprzecznych poglądach. Czasami wręcz doznaję zaskoczenia (choć w sumie nie powinienem), gdy poproszeni o komentarz do danej sprawy publicyści są w większości poglądów lewicowych. I za to brawo.

Nie jest więc (takie słowo tu padło) wstydem czytać "Dziennik". Coś takiego jak ta gazeta było na polskim rynku potrzebne - jako kolejne miejsce dyskusji, kolejne opiniotwórcze medium. Na - dodajmy - jeszcze słabo rozwiniętym rynku medialnym.

Wróć do „Prasa”