PiSkorz pisze:W PiS-ie trafiają się ludzie o niejasnej przeszłości ale są to wyjątki . Natomiast w tzw. opozycji totalnej jest to regułą . Nie bez powodu Platforma , Nowoczesna , Kodziarze i PSL z taką zawziętością bronią ubeckich emerytur .

Poproszę o 10 przykładów. Nie powinieneś mieć z tym problemów skoro to reguła.

Moja własna tragedia z "Gazetą Wyborczą"

Znane i mniej znane tytuły gazet i periodyków. Felietoniści i znane postacie. Wszystko o pisaniu...

Moderatorzy: Lolek00, Bilu1939, Marchewa, Worek, Moderator, Administrator, Super Moderator

Awatar użytkownika
NRohirrim
Prezydent
Prezydent
Kontaktowanie:

Postautor: NRohirrim » 30 kwietnia 2011, 16:41

Nie potrafili tego zrobić ponieważ ...?

wizjoner
Radny powiatowy
Radny powiatowy

Re: Moja własna tragedia z "Gazetą Wyborczą"

Postautor: wizjoner » 13 maja 2011, 10:50

Marchewa pisze:Na początek może wyznam że lubię "Gazetę Wyborczą". Zawsze miała ciekawe dodatki, bardzo dobre teksty polityczne i znakomity dział kultury. Nie grzeszyła nadmiarem obiektywizmu jednak potrafiła dostrzec osoby o bardzo odległych poglądach (jak Rafał Ziemkiewicz czy Stefan Niesiołowski). Było to pismo rzekłbym centrolewicowe ale z naciskiem na centro. Przyjemnie (przynajmniej dla mnie) różowiutkie.

No i co najważniejsze GW była kapitałowo i kierowniczo polska w odróżnieniu od kopii niemieckich gazet jakimi są "Fakt" (Bild) i "Dziennik" (Die Welt).

Od przejęcia władzy przez PiS coś jednak w GW bardzo się popsuło. Gazeta przyjęła bardzo bezkrytyczną opcję pro PO. I nie chodzi mi o krytykę PiS (nie darzę bowiem tej partii sympatią) a o pisanie o działaczach PO na granicy hagiografii. Widać to zwłaszcza po gdańskim wydaniu GW w którym prezydentowi z PO wystawia się laurki tak słodkie że aż bolą zęby.

Wciąż lubię GW, ale coraz rzadziej ją czytam :(. Wolę wstyd się przyznać "Dziennik" który choć proniemiecki potrafi balansować na cienkiej linie między dziennikarską rzetelnością a powinnością wobec linii pisma.

Gazeta Wyborcza to tuba propagandowa PO jeżeli szukasz prasy godnej zaufania to radzę właśnie "Dziennik" na twoim miejscu wstydziłbym się przyznawać do GW.

Ciekawe czy GW się obudzi ? I czy nie będzie za późno :?:

Paw
Wicepremier
Wicepremier

Postautor: Paw » 13 maja 2011, 12:15

Wizjoner, czy nie umiesz cytować wypowiedzi innych osób, czy jesteś manipulantem? Popraw swoje "posty" - cytaty. Tu i w innych tematach.

Awatar użytkownika
Worek
Administrator
Administrator

Postautor: Worek » 13 maja 2011, 12:21

Teraz pewnie śmieci na innym forum.
"Poskrobcie z wierzchu konserwatystę a znajdziecie kogoś, kto przedkłada przeszłość nad jakąkolwiek przyszłość." - Frank Herbert

wizjoner
Radny powiatowy
Radny powiatowy

Postautor: wizjoner » 14 maja 2011, 14:56

Dziadek Mróz pisze:Nie, ale im bardziej prawicowi naganiacze plują w niego jadem tym bardziej mi się podoba.

wreszcie przestał udawać i się już nie jąka....

Awatar użytkownika
Nuclear Winter
Radny wojewódzki
Radny wojewódzki

Postautor: Nuclear Winter » 03 czerwca 2011, 22:33

Część 1: artykuł
Po co zabawy w mierzenie nosów
Część 2: akcja obywatelska
Prośba o wysyłanie listów
Część 3: rzeczywistość
Wpisy na FB:

Andrzej Lippa
Chodzę do tej szkoły i wiem że żadne wybryki antysemickie nigdy nie miały tam miejsca. To przykre, że w taki sposób ludzie oczerniają moją szkołę. Bardzo lubię czytać "Wyborczą", ale po raz pierwszy z przykrością stwierdzam, że to co tam napisali to brednie nie mające nic wspólnego z rzeczywistością. Dlaczego żadnego listu nie wyślę. I innym radzę to samo
5 hours ago · LikeUnlike ·

*
*
6 people like this.
*
o
Kuba Loster
tak jak ja, z wyłączeniem czytania GW :) To co tam napisali to zwykły paszkwil. Żadnego spotkania rady pedagogicznej na ten temat nie było to po pierwsze (wiem, bo nauczyciele mówią), po drugie, czemu jak ten domniemany wybryk miał miejsce,... to miał miejsce we wrześniu, a GW pisze o tym pod sam koniec maja? Po trzecie : ten cały pseudo artykuł opiera się na donosie jakiegoś rodzica. Czy to naprawdę taki wielki problem powiedzieć rodzicowi mającemu wtyki w GW o kimś kogo się nie lubi o tym, ze robi jakieś dzikie rzeczy? Po czwarte - ja chodząc do tej szkoły i DOBRZE znając 'podejrzanego' NIGDY nie zetknąłem się z mierzeniem czyjejś części ciała.. o0 Chore fantazje dziennikarzy GW i tyle. Za 2 miesiące na ostatniej stronie tejże gazety ukaże się milimetrowe sprostowanie, że przepraszają za mówienie nieprawdy o krakowskim liceum w sprawie "mierzenia nosów".. a rodzice uczniów stojących przed wyborem LO będą im perswadować rezygnację z jedynki, bo w GAZECIE pisze, ze tam robią testy na czystość rasy.. paranoja i tyle.See More
3 hours ago · LikeUnlike · 4 people4 people like this.
o
Patrycja Kozicka
Sama uczęszczam do wspomnianej klasy i żadnego problemu z antysemityzmem faktycznie nie było - do momentu, gdy nie został on wspomniany na łamach Gazety Wyborczej. Ktoś, kto oczernił naszego kolegę, zachował się bardzo nieelegancko, a sama ...Gazeta powinna dokładniej sprawdzać swoje źródła. Moim zdaniem, cały artykuł był tylko próbą rozwiązania osobistego konfliktu, niemającego w istocie nic wspólnego ze sprawą żydowską. Nikt nikomu nie mierzył nosa czy obwodu czaszki, a także nie wyzywał. Jeśli wystąpił jakikolwiek rasizm, to zapewne przejawił się on u strony oskarżającej, która chciała pokazać swoją wyższość. To wszystko powinno zostać jak najszybciej wyjaśnione, a wspomniany w artykule chłopak, wychowawczyni i dyrektor naszej szkoły oficjalnie przeproszeni w sprostowaniu, które będzie zajmowało więcej niż jedną linijkę. Wysyłanie tych listów jest zwyczajnym aktem podążania ślepo za masą, kierowaną przez media, bez uprzedniego sprawdzenia autentyczności podanych informacji, a także próbą oceniania kogoś bez zapoznania się dogłębnie z całą sytuacją.

Nic do dodania.
Nas nie zniszczy pył i rdza, pokazała to historia
wypaczona, zakłamana, trwała i surowa niczym stal!
Nas nie zniszczy pył i rdza, my jesteśmy jak zębate koła,
doskonale spasowane, trwałe mocne i wytrzymałe!

Awatar użytkownika
gazda
Minister
Minister

Postautor: gazda » 04 czerwca 2011, 00:22

Jak dla mnie sprawa jest jasna. Pewnie było tak że pewna osoba w tej klasie nie lubiła innej osoby i powiedziała rodzicom że się nad nią znęcają po czym rodzic poszedł z tym do pismaków z wybiórczej a GW w swej głupocie nie sprawdziła tych informacji radosna że znowu może głosić że w Polsce panuje antysemityzm i rasizm.

Na całe szczęście nakład tego brukowca systematycznie spada.
Wszędzie tam, gdzie bezwzględny liberalizm dochodzi do stanowczej przewagi, następuje stopniowa likwidacja narodu, jego typu i indywidualności. - Zygmunt Balicki

Awatar użytkownika
Bilu1939
Moderator
Moderator

Postautor: Bilu1939 » 19 czerwca 2011, 13:49

Wspaniałomyślny dziennik "Gazeta Wyborcza" rozpoczęła akcję o nazwie misja21, polegającą na przywiezieniu do kraju 21 brytyjskich studentów, którzy na wspólnym blogu będą relacjonować i opiniować jak im się podoba w naszej ojczyźnie. Dziwny eksperyment Gazety opisuje na sportifo24.pl użytkownik, którego konto nosi nazwę euroWATCH. Dlaczego dziwny? Przeczytajcie sami.
http://euro2012.sportifo24.pl/162,dziwn ... -wyborczej

Awatar użytkownika
Worek
Administrator
Administrator

Postautor: Worek » 19 czerwca 2011, 14:10

Nie wiem po co GW zrobiła tą akcję ale to co wypisuje cytowany przez Ciebie użytkownik jest to skrajne polactwo.
Koleś nie wie o co chodzi ale już czuje spisek i chęć GW do pokazania Polski w złym świetle. To, że Polska nie jest znana szeroko na świecie to fakt znany. Komentarze przed przyjazdem do Polski tych ludzi typowe. Co złego w tym, że zobaczą jak jest naprawdę? Wiem - Gazeta Wyborcza. Dramat intelektualny.
"Poskrobcie z wierzchu konserwatystę a znajdziecie kogoś, kto przedkłada przeszłość nad jakąkolwiek przyszłość." - Frank Herbert

PiSkorz
Wicepremier
Wicepremier

Postautor: PiSkorz » 19 czerwca 2011, 19:40

Waga pisze:

Głos w wojnie polsko-polskiej.

Na wychowanie przeciętnego Polaka olbrzymi wpływ wywarło chrześcijaństwo. Jest to nasz dziejowy depozyt. Michnik jest od tego oderwany. Jego walka z komuna nie polegała na budowaniu Polski katolickiej, tylko na modernizacji marksizmu -leninizmu. Michnik należy do formacji babci Steinsbergowej . Stąd różnica w pojmowaniu polskości.[/quote]
"Upadliśmy poniżej progu cywilizacyjnego."
T. Jasudowicz

Awatar użytkownika
Clint Eastwood
Minister
Minister

Postautor: Clint Eastwood » 19 czerwca 2011, 19:54

ANNA_FS pisze:tylko na modernizacji marksizmu -leninizmu
do fanów michnika nie należę, wręcz przeciwnie, ale poczytaj sobie drogi marku marksa i lenina, a dopiero potem wygaduj takie bzdury. w tym, że michnikowi nie zależało na budowaniu polski katolickiej nie widzę nic zdrożnego i zaskakującego, jednak z tym marksizmem-leninizmem trochę przesadziłeś. chyba, że jesteś w stanie wskazać np. pozytywne odniesienia do myśli marksistowskiej w publicystyce albo korzystanie z porad lenina w działalności politycznej redaktora michnika po 89?
ja osobiście nie widzę, dostrzegam natomiast w środowisku wyborczej neofickie podejście do opacznie rozumianego neoliberalizmu, modernizmu i demokratyzacji.

Lolek00
Moderator
Moderator

Postautor: Lolek00 » 19 czerwca 2011, 20:49

Clint Eastwood, dla niektórych wszystko co laickie jest marksizmem i leninizmem.

Niektórzy nawet w neoliberalizmie doszukują się tego ohydnego marksistowskiego laicyzmu - co to ma być że pogoń za pieniądzem głowy ludziom obraca.

Tylko solidaryzm i "narodowa gospodarka" - to nic niema wspólnego z marksizmem :twisted: wszak rozgłośnia zatwierdziła.
Vivat et res publica et qui, illam regit

Twoja_stara
Wójt
Wójt

Postautor: Twoja_stara » 01 grudnia 2012, 19:58

Nazgul pisze:Ciekawa jest jednak dyskusja pomiedzy dziennikażami "dworskimi" a "antyPiSowymi". Jedni i drudzy przeginają (choć nie udało mi się znalesć przegięć Żakowskiego i mało Lisa za to multum Semki, Ziemkiewicza czy Pospieszalskiego (?) )

Ciekawe, że to mówisz - obaj przeginają, ale jednak nie obaj.
Gomułka o Katyniu - "Gdybyśmy ustalili fakty i doszli do wniosku [...], że sprawcami tych zbrodni są władze radzieckie, czy rzeczywiście jest to potrzebne dla nas, dla naszych stosunków?"

Awatar użytkownika
Nazgul
Moderator
Moderator

Postautor: Nazgul » 01 grudnia 2012, 21:56

obaj, bo Żakowski wali o faszyzmie PIS co jest przegięciem.. zdarzyło mu się też kilka wtop ala Ziemkiewicz.
A poza tym uważam, że trzeba zakazać cyfr arabskich. ;)
"Rząd próbuje przekonać Wysoką Izbę, że konstytucja nie obowiązuje, posługując się sprostytuowanymi prawnikami" JKaczyński 2003 r.

Twoja_stara
Wójt
Wójt

Postautor: Twoja_stara » 01 grudnia 2012, 22:04

Ziemkiewicz - jakie wtopy miał ? Skrytykował Michnika ? Uhh, straszne, śmiertelny grzech, jak śmie krytykować kochanego ojca narodu Szechtera ? Zresztą powiedziałeś, że nie mogłeś znaleźć przegięć Żakowskiego, co zmieniasz zdanie ? :twisted:
Gomułka o Katyniu - "Gdybyśmy ustalili fakty i doszli do wniosku [...], że sprawcami tych zbrodni są władze radzieckie, czy rzeczywiście jest to potrzebne dla nas, dla naszych stosunków?"

Wróć do „Prasa”