PiSkorz pisze:W PiS-ie trafiają się ludzie o niejasnej przeszłości ale są to wyjątki . Natomiast w tzw. opozycji totalnej jest to regułą . Nie bez powodu Platforma , Nowoczesna , Kodziarze i PSL z taką zawziętością bronią ubeckich emerytur .

Poproszę o 10 przykładów. Nie powinieneś mieć z tym problemów skoro to reguła.

Nasz Dziennik

Znane i mniej znane tytuły gazet i periodyków. Felietoniści i znane postacie. Wszystko o pisaniu...

Moderatorzy: Lolek00, Bilu1939, Marchewa, Worek, Moderator, Administrator, Super Moderator

Jak oceniasz "Nasz Dziennik" ? W skali od 1 - 5

1
15
63%
2
2
8%
3
0
Brak głosów
4
3
13%
5
4
17%

Liczba głosów: 24

kajzer
Marszałek województwa
Marszałek województwa

Postautor: kajzer » 23 listopada 2014, 21:09

Piszesz
ak oceniacie takie zachowanie? Moje odczucia są bardzo złe.

Ja wierzę w Boga nie w kawałki blachy .. Ludzie kupuja kropelki krwi świętych gwoździe z krzyża Chrystusa.. Biznes się kręci naiwni kupują dewocjonalia.. A sama gazeta.. Nasz Dziennik moim zdaniem to szmatławiec .. Szkoda kasy na niego..
Ostatnio zmieniony 24 listopada 2014, 09:16 przez kajzer, łącznie zmieniany 1 raz.

bytrek
Radny wojewódzki
Radny wojewódzki

Postautor: bytrek » 23 listopada 2014, 21:12

Optymista pisze:Wróciłem z niedzielnej mszy świętej. W ramach ogłoszeń duszpasterskich odczytano zachętę do kupowania naszego dziennika, do którego w najbliższym czasie będzie dołączony poświęcony medalik.

Jak oceniacie takie zachowanie? Moje odczucia są bardzo złe. W świątyni prowadzi się agitację tytułu prasowego, który żeby zwiększyś sprzedaż dorzuca poświęcone medaliki. Ech :(

Ksiądz zachęcał czy nakazywał? Bo to różnica czy on kazał kupić tą gazetę, czy tez poinformował mieszkańców, że fajne medaliki za free w gazecie będą.

Awatar użytkownika
Optymista
Minister
Minister

Postautor: Optymista » 23 listopada 2014, 21:18

Zachęcał. Co do formy przekazu nie bardzo mam zastrzeżenia, choć niewątpliwie było to namawianie, a jako marchewkę dodano obrazek. Całkowicie nieodpowiednie na takie praktyki wydawało mi się miejsce.

No i mam bardzo sceptyczne podejście do hurtowego święcenia i potem sprzedawania produktów jako dodatek do gazety itp. Gazeta Polska czy Nasz Dziennik już kiedyś takie rzeczy robiły, ale nigdy nie szło to przez kościoły.
"Today's gonna be a good day :)

Awatar użytkownika
Marchewa
Administrator
Administrator
Kontaktowanie:

Postautor: Marchewa » 23 listopada 2014, 21:31

Not my circus, not my monkeys ;)
Spory polityczne trwają najdłużej gdy obie strony nie maja racji.
Gonzalez Suarez

PiSkorz
Wicepremier
Wicepremier

Postautor: PiSkorz » 23 listopada 2014, 21:34

Optymista pisze:Wróciłem z niedzielnej mszy świętej. W ramach ogłoszeń duszpasterskich odczytano zachętę do kupowania naszego dziennika, do którego w najbliższym czasie będzie dołączony poświęcony medalik.

Jak oceniacie takie zachowanie? Moje odczucia są bardzo złe. W świątyni prowadzi się agitację tytułu prasowego, który żeby zwiększyś sprzedaż dorzuca poświęcone medaliki. Ech :(

Jak ci się nie podoba w kościele to nie chodź tam . Po co tam lazłeś ??. Żeby szkalować Kościół ??. Księża to nie są aniołowie i im też potrzebne są pieniądze bo z czegoś żyć muszą .
Gdy parafia jest bogata to i księża mają lepiej ale gdy taki książ trafi do jakiejś dziury zabitej dechami to klepie biedę .

Jakiś miesiąc temu w moim kościele przyjezdny ksiądz rozdawał medaliki za darmo. Obok niego była taca do której jak ktoś chciał to jakiś pieniądz włożył a jak nie to nie . Za darmola też medalik dostał . Ja 5 zł dałem ale przynajmniej połowa nic nie położyła księżulkowi .
"Upadliśmy poniżej progu cywilizacyjnego."
T. Jasudowicz

Awatar użytkownika
Optymista
Minister
Minister

Postautor: Optymista » 23 listopada 2014, 21:43

Piskorz, dlaczego Ty mnie atakujesz? W którym miejscu ja szkaluję Kościół? Ty masz naprawdę problemy z tym, co czytasz. Jesteś w swojej nienawiści tak zacietrzewiony, że straciłeś umiejętność logicznego rozumowania.

Medaliki nie będą sprzedawane przez kościół. Była to reklama prasy, żeby pójść do kiosku i kupić. A gazeta dorzuca jako marchewkę poświęcone medaliki. Czyli ktoś w redakcji dokonuje masowego święcenia, i żeby zwiększyć nakład dorzuca święcone medaliki. Całkiem, jak Kaczor Donald, który do swoich numerów dodawał kiedyś zawsze jakąś badziewiastą zabawkę. Pytanie tylko, czy prasie katolickiej, za jaką się uważa ND to wypada. O ile się nie mylę, Gość Niedzielny itp takich gratisów nie dorzucają.

PiSkorz
Wicepremier
Wicepremier

Postautor: PiSkorz » 23 listopada 2014, 22:16

Optymista pisze:Piskorz, dlaczego Ty mnie atakujesz? W którym miejscu ja szkaluję Kościół? Ty masz naprawdę problemy z tym, co czytasz. Jesteś w swojej nienawiści tak zacietrzewiony, że straciłeś umiejętność logicznego rozumowania.

Medaliki nie będą sprzedawane przez kościół. Była to reklama prasy, żeby pójść do kiosku i kupić. A gazeta dorzuca jako marchewkę poświęcone medaliki. Czyli ktoś w redakcji dokonuje masowego święcenia, i żeby zwiększyć nakład dorzuca święcone medaliki. Całkiem, jak Kaczor Donald, który do swoich numerów dodawał kiedyś zawsze jakąś badziewiastą zabawkę. Pytanie tylko, czy prasie katolickiej, za jaką się uważa ND to wypada. O ile się nie mylę, Gość Niedzielny itp takich gratisów nie dorzucają.

Pomysł ze sprzedażą medalików razem z ND jest nieszczególny to fakt ale przestępstwem to też nie jest . Mnie bardziej wnerwia gdy w RM podczas modlitwy jakaś osoba mówi np : modliła się Julka z Przyciasnychmajtek . Uważam że modlitwa jest sprawą osobistą każdego człowieka i nie potrzeba chwalić się tym na cały świat .

Ale co zrobić . Różni ludzie mają różne pomysły .

T. Jasudowicz

Awatar użytkownika
Optymista
Minister
Minister

Postautor: Optymista » 23 listopada 2014, 22:34

Piskorz pisze:Pomysł ze sprzedażą medalików razem z ND jest nieszczególny to fakt ale przestępstwem to też nie jest . Mnie bardziej wnerwia gdy w RM podczas modlitwy jakaś osoba mówi np : modliła się Julka z Przyciasnychmajtek . Uważam że modlitwa jest sprawą osobistą każdego człowieka i nie potrzeba chwalić się tym na cały świat .

Ale co zrobić . Różni ludzie mają różne pomysły .
Piskorz pisze:Ale co zrobić . Różni ludzie mają różne pomysły .

Pamiętam, że w szkole siostra zakonna nas uczyła, że nie można sprzedawać święconych rzeczy i np. dlatego rzeczy w sklepach z dewocjonaliami nigdy nie są poświęcone. Coś się chyba jednak zmieniło, bo teraz z tego co widzę w Internecie, nie jest to niedopusczalne, tak jak napisałeś wyżej.

Też uważam, że to nie jest zbyt fajny pomysł, no ale jak napisałeś - ludzie mają różne pomysły.

kajzer
Marszałek województwa
Marszałek województwa

Postautor: kajzer » 24 listopada 2014, 09:18

Piszesz
akiś miesiąc temu w moim kościele przyjezdny ksiądz rozdawał medaliki za darmo.

A tak poważnie zapytam poco ci medalik jest potrzebny..???

PiSkorz
Wicepremier
Wicepremier

Postautor: PiSkorz » 24 listopada 2014, 21:33

kajzer pisze:Piszesz
akiś miesiąc temu w moim kościele przyjezdny ksiądz rozdawał medaliki za darmo.

A tak poważnie zapytam poco ci medalik jest potrzebny..???

Po to abyś ty się pytał .

T. Jasudowicz

kajzer
Marszałek województwa
Marszałek województwa

Postautor: kajzer » 24 listopada 2014, 21:44

Czyli nosisz medalik dal rozrywki..???

PiSkorz
Wicepremier
Wicepremier

Postautor: PiSkorz » 25 listopada 2014, 21:23

kajzer pisze:Czyli nosisz medalik dal rozrywki..???

Tobie nie muszę się tłumaczyć . A jak chcesz mieć rozrywkę to włóż sobie granat w wiadome miejsce .

A tak na poważnie . Jestem katolikiem i noszę medalik . I to wszystko .

T. Jasudowicz

kajzer
Marszałek województwa
Marszałek województwa

Postautor: kajzer » 26 listopada 2014, 00:58

Piskorz beż zbędnej zwłoki tak poważnie .. Potrafisz uzasadnić poco katolikowi medalik..??
Ja nie nosze bo nie mam takiej potrzeby wierze w Boga.??
Pisze jak Jest...!!

Wróć do „Prasa”