PiSkorz pisze:W PiS-ie trafiają się ludzie o niejasnej przeszłości ale są to wyjątki . Natomiast w tzw. opozycji totalnej jest to regułą . Nie bez powodu Platforma , Nowoczesna , Kodziarze i PSL z taką zawziętością bronią ubeckich emerytur .

Poproszę o 10 przykładów. Nie powinieneś mieć z tym problemów skoro to reguła.

Magna Polonia

Znane i mniej znane tytuły gazet i periodyków. Felietoniści i znane postacie. Wszystko o pisaniu...

Moderatorzy: Lolek00, Bilu1939, Marchewa, Worek, Moderator, Administrator, Super Moderator

Awatar użytkownika
Malory
Marszałek województwa
Marszałek województwa

Postautor: Malory » 24 kwietnia 2013, 21:40

Nie wiesz czym jest Naród?

Słyszałem wiele wersji, ale nigdy nie widziałem w praktyce. Z definicji nawet nie potrafię powiedzieć czy się zaliczam.

Parę konkretów jest.

Wskaż. Bo czytałem deklarację ideową i są tam zapiski typu "będziemy dążyć do niezależności energetycznej Polski", ale wzieli i zapomnieli napisać jak. I tak przy każdym punkcie.

Poza tym to tylko deklaracja ideowa a nie program gospodarczy Polski. Więc za wcześnie na takie wnioski.

To akurat idealny powód na wyciągnięcie wniosku że nie posiadają konkretnych recept skoro ich nie posiadają.

Teraz nawet krowa musi dawać tyle mleka ile karze urzędnik.

Było nie brać europejskiej łatwiej forsy i produkować ile się chce. Ja też bym nie płacił za nadprodukcję mleka bo i po co?

wyjeżdżają bo czują się wolni - a to nowość. chyba jest dokładnie odwrotnie.

Wolność wyboru miejsca zamieszkania.

Wina Historii ?
Ostatnio mówiłeś , że USA niepotrzebnie wydawało pieniądze na zbrojenia , że mogłoby się bez tego obejść. Kto wie co mogłoby się stać gdyby USA nie miało dobrego uzbrojenia.

Trochę by zaoszczędzili i może wtedy to oni by zbudowali LHC.

Zawsze ludzie wyjeżdżają z krajów mniej wolnych do bardziej wolnych. I tak jest w tym przypadku.

To czemu ludzie odjeżdżają do Chin zostawać specjalistami tam?

Generalnie USA zawsze było obrońcą Zachodniej cywilizacji który wspomógł upadek nazizmu, przyczynił się również do zatrzymania ekspansji komunizmu na całym świecie. Więc zarzucanie USA że za dużo wydają na zbrojenia jest czystą paranoją.

A ja myślałem że paranoją jest wydawanie więcej kasy na spluwy niż 14 innych supermocarstw walcząc z kolesiami uzbrojonymi w chińskie akacze i eksplodujące portki.

Kompletnym absurdem jest marudzenie że ktoś nam tyłek chroni.

Przed czym? ZSRR? Dobre wieści- robota dobrze wykonana od przeszło 20 lat.

Zapomniałeś że w Chinach wszystko 5 razy tańsze.

A armia kilkakrotnie razy większa.
System pracy zarobkowej jest wynikiem przywłaszczenia indywidualnego narzędzi produkcji i ziemi; jest on zarazem koniecznym warunkiem rozwoju produkcji kapitalistycznej: wraz z nią musi też zginąć.
- Piotr Kropotkin

Atylla
Minister
Minister

Postautor: Atylla » 24 kwietnia 2013, 22:07

Było nie brać europejskiej łatwiej forsy i produkować ile się chce. Ja też bym nie płacił za nadprodukcję mleka bo i po co?

łatwe pieniądze nie dają dobrobytu. Dobrobyt bierze się z pracy a nie z danych pieniędzy. Krolestwo Hiszpani zrabowało tony złota w Ameryce i co im to dało ? NRD dostawało miliardy od ZSRR, Afryka tam samo dostaje od UE.

To czemu ludzie odjeżdżają do Chin zostawać specjalistami tam?

Oczywiście jak nie podasz kretyńskiego przykładu to nie zaśniesz. Zresztą duże korporacje mają więcej wolności w chinach niż w UE. Więc nie dziwota że tam specjaliści wyjeżdżają.

[ Dodano: Sro 24 Kwi, 2013 ]
A ja myślałem że paranoją jest wydawanie więcej kasy na spluwy niż 14 innych supermocarstw walcząc z kolesiami uzbrojonymi w chińskie akacze i eksplodujące portki.

Wiem że ty byłybys zadowolany jakby komuniści rządzili na całym świecie i to cię najbardziej boli że USA na to nie pozwoli i nie pozwoliło.

Przed czym? ZSRR? Dobre wieści- robota dobrze wykonana od przeszło 20 lat

Teraz zagrożenie to Chiny, Korea Płn. Rosja to też nie pewniak. gdyby ropa była po 20 $ mielibyśmy tak kilka wojen domowych z których nie wiadomo co by się wylęgło.
"Nie daj się naprawiać hałastrze cienkoszyich, łysiejących wodzów. Nie proś, nie melduj, nie awanturuj się, nie ukorz, nie płaszcz, nie pełzaj."

Awatar użytkownika
Malory
Marszałek województwa
Marszałek województwa

Postautor: Malory » 28 kwietnia 2013, 20:05

łatwe pieniądze nie dają dobrobytu. Dobrobyt bierze się z pracy a nie z danych pieniędzy.

To nie biadol nad losem osób, którym mówi się ile mleka mają doić.

Oczywiście jak nie podasz kretyńskiego przykładu to nie zaśniesz. Zresztą duże korporacje mają więcej wolności w chinach niż w UE. Więc nie dziwota że tam specjaliści wyjeżdżają.

Błagam, teraz już nawet nie chce mi się googlować żeby kolejne twoje farmazony opisywać. Po prostu wejdź sobie sam na ranking krajów wedle wolności gospodarczej i sprawdź gdzie masz ChRL a gdzie kraje członkowskie UE.

Wiem że ty byłybys zadowolany jakby komuniści rządzili na całym świecie i to cię najbardziej boli że USA na to nie pozwoli i nie pozwoliło.

To mam dla Ciebie dobrą nowinę! Zimna Wojna się skończyła! ZSRR i Kominternu już nie ma. Mogą wracać z Niemiec i Włoch do domu paść krowy i strzelać do Meksykanów.

Kwestia że teraz na kilku Persów z przestarzałym sprzętem wydają więcej kasy niż na supermocarstwo z bronią nuklearną. Ich sprawa w sumie na co wydają- moja że przez to mam ich za kretynów nie szanujących pieniędzy swych podatników.

Teraz zagrożenie to Chiny, Korea Płn.

Chiny? Jak? Prowadzimy wymianę handlową, nasze placówki naukowe prowadzą wymiany, nasi przedsiębiorcy chętniej inwestują w nich niż w swoich rodaków.

Korea Północna nie ma zdolności skrzywdzić kogokolwiek poza Azją.

Kwestia że USA nad którym dostajesz takiej podniety w przeciwieństwie do ChRL czy Korei Północnej jeszcze nie tak dawno celowało w nasz kraj bronią nuklearną a teraz robisz z nich naszych obrońców.
System pracy zarobkowej jest wynikiem przywłaszczenia indywidualnego narzędzi produkcji i ziemi; jest on zarazem koniecznym warunkiem rozwoju produkcji kapitalistycznej: wraz z nią musi też zginąć.
- Piotr Kropotkin

Atylla
Minister
Minister

Postautor: Atylla » 28 kwietnia 2013, 20:47

Błagam, teraz już nawet nie chce mi się googlować żeby kolejne twoje farmazony opisywać. Po prostu wejdź sobie sam na ranking krajów wedle wolności gospodarczej i sprawdź gdzie masz ChRL a gdzie kraje członkowskie UE.

Ty zupełnie człowieku nie rozumiesz co się do ciebie mówi. Jak do dziecka. Nie chodzi mi o wolność gospodarczą. Tylko wolność dużych korporacji w sferze działania. Korporacja może w Chinach zatrudniać dzieci, może nie płacić części podatków jak posypie władzy, może nie płacić pensji, może nie wypłacać odszkodowań w razie wypadków przy pracy, nie musi się martwić o ekologie i robi co chce.

To mam dla Ciebie dobrą nowinę! Zimna Wojna się skończyła! ZSRR i Kominternu już nie ma. Mogą wracać z Niemiec i Włoch do domu paść krowy i strzelać do Meksykanów.

Wojna trwa cały czas.

Kwestia że teraz na kilku Persów z przestarzałym sprzętem wydają więcej kasy niż na supermocarstwo z bronią nuklearną. Ich sprawa w sumie na co wydają- moja że przez to mam ich za kretynów nie szanujących pieniędzy swych podatników.

Iran to pikuś. Masz chiny z ogromnym potencjałem i nieobliczalna Rosja. Trochę wyobraźni chłopie.

Chiny? Jak? Prowadzimy wymianę handlową, nasze placówki naukowe prowadzą wymiany, nasi przedsiębiorcy chętniej inwestują w nich niż w swoich rodaków.

No i ?

Korea Północna nie ma zdolności skrzywdzić kogokolwiek poza Azją.

Sama Korea nie ale z Chinami ?

Kwestia że USA nad którym dostajesz takiej podniety w przeciwieństwie do ChRL czy Korei Północnej jeszcze nie tak dawno celowało w nasz kraj bronią nuklearną a teraz robisz z nich naszych obrońców.

Akurat Reagan to nasz przyjaciel który również ma swoje zasługi w obaleniu komuny. Tyle że dla ciebie to nic nie znaczy bo walałbyś dalej żyć w realnym socjalizmie.
"Nie daj się naprawiać hałastrze cienkoszyich, łysiejących wodzów. Nie proś, nie melduj, nie awanturuj się, nie ukorz, nie płaszcz, nie pełzaj."

Awatar użytkownika
Malory
Marszałek województwa
Marszałek województwa

Postautor: Malory » 28 kwietnia 2013, 22:00

ie chodzi mi o wolność gospodarczą. Tylko wolność dużych korporacji w sferze działania. Korporacja może w Chinach zatrudniać dzieci, może nie płacić części podatków jak posypie władzy, może nie płacić pensji, może nie wypłacać odszkodowań w razie wypadków przy pracy, nie musi się martwić o ekologie i robi co chce.

To się teraz zastanów ile nie może.

Wojna trwa cały czas.

Raczej nigdy się nie zaczęła.

Iran to pikuś.

A tylko Iran Persi zamieszkują?

Masz chiny z ogromnym potencjałem i nieobliczalna Rosja. Trochę wyobraźni chłopie.

I z żadnym z nich USA złych stosunków nie ma a do ChRL nawet nie ma co startować jeśli nie chce zbankrutować.

No i ?

No i nie widzę jak mają być dla nas zagrożeniem.

Sama Korea nie ale z Chinami ?

A Chiny nie chcą by Korea robiła krzywdy w Azji.

Akurat Reagan to nasz przyjaciel który również ma swoje zasługi w obaleniu komuny.

I nasz przyjaciel by nas posłał do atmosfery w razie jakiegokolwiek konfliktu bloków.

Tyle że dla ciebie to nic nie znaczy bo walałbyś dalej żyć w realnym socjalizmie.

Radzę Ci to usunać bo zgłoszę do moderacji kłamstwa i oszczerstwa i poskarże się Mamie.
- Piotr Kropotkin

Atylla
Minister
Minister

Postautor: Atylla » 28 kwietnia 2013, 22:08

To się teraz zastanów ile nie może.

Duża korporacja w Chinach może wszystko. Dosłownie.

I z żadnym z nich USA złych stosunków nie ma a do ChRL nawet nie ma co startować jeśli nie chce zbankrutować.

powiedzmy że przychodzi kryzys światowy, popyt na chińskie towary maleje, PKB chin dramatycznie spada. w Ciagu 20 lat sytuacja się obraca. Jak Mongolowie wlaczyły z Chinami to też w Polsce się nikt nie przejmował ...

I nasz przyjaciel by nas posłał do atmosfery w razie jakiegokolwiek konfliktu bloków.

Rozumiem że twoje zdanie jest wynikiem głupoty i ignorancji i nie będę na nie odpowiadał.

Awatar użytkownika
Mjolner
Wójt
Wójt
Postautor: Mjolner » 09 maja 2013, 15:16

Obrazek

http://www.magnapolonia.net/

https://www.facebook.com/magnapolonia.net

Przedsprzedaż już 10.05.2013

Premiera i wysyłka: ok 27.05.2013(informacje na bieżąco na naszym Facebook)

100 stron A4, nowy skład, dobra treść!

Cena gazety: 12,50 zł

Cena gazety + płyta Ptaku -NaRa (http://www.youtube.com/watch?v=r1bwvtNcfKs) 23 zł

Cena gazeta+ płyta Ptaku NaRa+ przypinka - 25,50 zł

Do każdego egzemplarza dołączamy plakat.

Spis treści:

Słowo wstępne

Idea:

Droga idealisty- Krzysztof Kubacki

Narodowy radykalizm wciąż aktualny- Adam Seweryn

Rozważania nad Narodowym radykalizmem- Norbert Wasik

Korporacje Akademickie – kuźnica polskich elit- Artur Krzysztof Zienkiewicz

Nie jestem Sam – dr Marcin Masny

Nasza działalność:

Wywiad z Aleksandrem Krejckantem(Nowy Kierownik ONR)

Wywiad z Janem Turopolskim

Wywiad z Witoldem Stefanowiczem(Rzecznik Prasowy ONR)

Sekcja Kobieca RN- Adrianna Gąsiorek

GRH NSZ- Maciej Bełc

Aktualności:

Założenia i zagrożenia „paktu fiskalnego”- Karol Skorek

Gruby problem z dziećmi- Paulina

Niebezpieczeństwa i kontrowersje związane z metodą in vitro-
Piotr Giza

KIM SĄ "ANTYFASZYŚCI"?- Tomasz Dorosz

Historia:

W 70. rocznicę eksterminacji ludności polskiej
na Kresach Wschodnich w latach 1943 – 1947- Kpt. Konstanty Kopf

ONR przed wojna – koniec mitów dr Wojciech Jerzy Muszyński

Pielgrzymki młodzieży akademickiej na Jasną Górę w II RP- dr Rafał Dobrowolski

Kultura:

Sztuka i naród -Tomasz Dorosz

Twórczość i kultura- Krzysztof Kubacki

Wywiad z Marcinkiem3Z Patryk Wroński

Z honorem ( nie tylko Boziewicza)- Marta Cywińska

sport:

Stowarzyszenie Klub Sportów Walki "Triumfator" – etos rycerski w nowym wydaniu Robert Musiarowicz

Brazylijskie Jiu Jitsu- Tomasz Kosiński

Okiem Kibica:

PR czy realne zmiany na lepsze? -Piotr Koszecki

Sanitariuszka M.

Kibicowskim okiem kobiety

Track lista z płyty: wkrótce

http://www.magnapolonia.net/

https://www.facebook.com/magnapolonia.net

Wróć do „Prasa”