PiSkorz pisze:W PiS-ie trafiają się ludzie o niejasnej przeszłości ale są to wyjątki . Natomiast w tzw. opozycji totalnej jest to regułą . Nie bez powodu Platforma , Nowoczesna , Kodziarze i PSL z taką zawziętością bronią ubeckich emerytur .

Poproszę o 10 przykładów. Nie powinieneś mieć z tym problemów skoro to reguła.

Newsweek jak Der Stürmer

Znane i mniej znane tytuły gazet i periodyków. Felietoniści i znane postacie. Wszystko o pisaniu...

Moderatorzy: Lolek00, Bilu1939, Marchewa, Worek, Moderator, Administrator, Super Moderator

Awatar użytkownika
gazda
Minister
Minister

Newsweek jak Der Stürmer

Postautor: gazda » 25 sierpnia 2014, 20:51

Jak widać tygodnik lisa ma obsesję na pewnym punkcie zupełnie tak jak pewna niemiecka gazeta w latach 30 XX w. :smile:

Obrazek
Wszędzie tam, gdzie bezwzględny liberalizm dochodzi do stanowczej przewagi, następuje stopniowa likwidacja narodu, jego typu i indywidualności. - Zygmunt Balicki

Awatar użytkownika
Clint Eastwood
Minister
Minister

Postautor: Clint Eastwood » 25 sierpnia 2014, 23:51

ryszard kapuściński opisywał w "chrystusie z karabinem na ramieniu" taką historię: jest sobie w jakimś kraju południowoamerykańskim pisemko związane z lewicową bojówką. pisemko owo ma dosyć ciekawy sposób finansowania swojej działalności. publikuje co jakiś czas artykuł o tym, że ksiądz x z parafii x' jest pedofilem. target to lud prosty, kieruje się logiką "że jak coś wydrukowali to musi być prawda" i ksiądz doskonale o tym wie. idzie do redaktora z awanturą, bo news oczywiście wyssany z palca. redaktor mówi, że oczywiście i że wszystko jasne, i za 200 (tutaj lokalna waluta) gazeta zamieści sprostowanie. ksiądz płaci dwieście i następnego dnia w pisemku ukazuje się sprostowanie, że oczywiście ksiądz x z parafii x' pedofilem nie jest i gazeta przeprasza za pomyłkę, bo pedofilem jest ksiądz y z parafii y'. i historia zatacza krąg ;)

tak mi się skojarzyło. :mrgreen:

Awatar użytkownika
Anubis
Poseł
Poseł

Re: Newsweek jak Der Stürmer

Postautor: Anubis » 26 sierpnia 2014, 00:48

gazda pisze:Jak widać tygodnik lisa ma obsesję na pewnym punkcie zupełnie tak jak pewna niemiecka gazeta w latach 30 XX w. :smile:

Obrazek

Okładka ma przyciągnąć, żeby kupić. I tyle. Nie wiem w czym widzisz problem.

Awatar użytkownika
Clint Eastwood
Minister
Minister

Postautor: Clint Eastwood » 26 sierpnia 2014, 11:54

nie ma problemu. jest natomiast spostrzeżenie, że newsweek celuje w target "faktów i mitów", czyli buraka doznającego preejakulacji na widok antyklerykalnych kolaży z liżącymi się księżmi. co świadczy o obniżeniu poziomu niegdyś wartościowego pisma.

Awatar użytkownika
Nazgul
Moderator
Moderator

Postautor: Nazgul » 26 sierpnia 2014, 20:11

Der Sturmer Naziści i antysemici używający takich samych gestów jak ty i wyznający podobne poglądy nawoływali do mordowawia ludzi.
A poza tym uważam, że trzeba zakazać cyfr arabskich. ;)
"Rząd próbuje przekonać Wysoką Izbę, że konstytucja nie obowiązuje, posługując się sprostytuowanymi prawnikami" JKaczyński 2003 r.

Awatar użytkownika
gazda
Minister
Minister

Postautor: gazda » 26 sierpnia 2014, 20:29

Nazgul pisze:Der Sturmer Naziści i antysemici używający takich samych gestów jak ty i wyznający podobne poglądy nawoływali do mordowawia ludzi.

Ojej, znowu chcesz sprowadzić temat na inne tory? Ludzie którzy mieli poglądy podobne do moich ginęli za wolną Polskę walcząc z nazistowską zarazą. Mam ci wymienić jakie zbrodnie popełniali twoi ideologiczni mistrzowie?

Anubis pisze:Okładka ma przyciągnąć, żeby kupić. I tyle. Nie wiem w czym widzisz problem.

Powstaje pytanie czy za wszelką cenę. Niech se żyda na okładkę dadzą zamiast księdza a zobaczysz jaki będzie efekt.
Wszędzie tam, gdzie bezwzględny liberalizm dochodzi do stanowczej przewagi, następuje stopniowa likwidacja narodu, jego typu i indywidualności. - Zygmunt Balicki

Awatar użytkownika
Nazgul
Moderator
Moderator

Postautor: Nazgul » 26 sierpnia 2014, 20:33

Ojej, znowu chcesz sprowadzić temat na inne tory?
To ty dałeś taki tytuł. dość chamsko manipulujący. ale ci się nie uda bo ja widziałem Der Sturmer i wiem co tam było i czym różni się od Newsweeka. inni użytkownicy zapewne nie.

Ludzie którzy mieli poglądy podobne do moich ginęli za wolną Polskę walcząc z nazistowską zarazą.
więc potępiam ich za antysemityzm i chwalę za poświęcenie w walce z wrogie. a ty hailujesz 60 lat powojnie gdy już nie można się wyprzeć wiedzy czym to smakuje.
"Rząd próbuje przekonać Wysoką Izbę, że konstytucja nie obowiązuje, posługując się sprostytuowanymi prawnikami" JKaczyński 2003 r.

Awatar użytkownika
gazda
Minister
Minister

Postautor: gazda » 26 sierpnia 2014, 20:41

Nazgul pisze:To ty dałeś taki tytuł. dość chamsko manipulujący. ale ci się nie uda bo ja widziałem Der Sturmer i wiem co tam było i czym różni się od Newsweeka. inni użytkownicy zapewne nie.

W Der Sturmer na okładkach była nienawiść do żydów, a w Nesweeku nienawiść do kleru. Taka drobna różnica. :wink:

Awatar użytkownika
Nazgul
Moderator
Moderator

Postautor: Nazgul » 26 sierpnia 2014, 21:47

taka drobna różnica, że na okłądce Newsweeka nikt np. nie wysadza w powietrze ze swastyką na ręku wykoślawionej i potwornej postaci symbolizującej katolickiego księdza.
w środku nikt nie twierdzi, że ksieża mordują, gwałcą, rabują, zarażają tyfusem, wykrwawiają dzieci, oddają część diabłu itp. całość nie jest okraszona "karykaturami" księży jako potworów i zwierząt typu szczury, księży nie nazywa się wszami, parchami, psami, szczurami, zarazą itp.nie nawołuje się do poradzenia sobie "z tą plagą'. nie tworzy się historii globalnego spisku księży mającego na celu zniszczenie świata, doprowadzenia do wielkiej wojny, wymordowania Polaków itp. brak rysunków lewaka depczących po księżach i ratujących małe dziatki przed gwałtem/śmiercią.

jak widać nie taka drobna.

jak się skończył przekaz DS można obejrzeć w Oświęcimiu.

Natomiast w Polsce na szczęście skończyła się epoka, gdy o księżach katolickich i ich przestępstwa, pazerności czy chybionej polityce nie wolno było mówić. i z tego korzysta Newsweek tworząc mocne reklamowe okładki podnoszące mu sprzedaż. bo ludzie są tymi sprawami zainteresowani i nie są im obojętne. więc chcą o tym czytać. Toteż NW. pisze.

ja nie widzę jakiejśc strasznej przeginy w tych okładach, choć tej o gejach i pedofilli mogli by sobie darować bo są niesmaczne i nadmiernie epatujące.

reszta ok.

Awatar użytkownika
Clint Eastwood
Minister
Minister

Postautor: Clint Eastwood » 26 sierpnia 2014, 22:00

Nazgul pisze: Natomiast w Polsce na szczęście skończyła się epoka, gdy o księżach katolickich i ich przestępstwa, pazerności czy chybionej polityce nie wolno było mówić. i z tego korzysta Newsweek tworząc mocne reklamowe okładki podnoszące mu sprzedaż. bo ludzie są tymi sprawami zainteresowani i nie są im obojętne. więc chcą o tym czytać. Toteż NW. pisze.
- ta epoka była tylko na kartach antyklerykalnych propagandówek jak "nie" i "fakty i mity", które swoją drogą ukazują się w polsce od lat.

[ Dodano: Wto 26 Sie, 2014 ]
Nazgul pisze:ale ci się nie uda bo ja widziałem Der Sturmer i wiem co tam było i czym różni się od Newsweeka. inni użytkownicy zapewne nie.
- tak, to jest wiedza tajemna. nikt tutaj na pewno nie wie co to jest der sturmer... :roll:

Awatar użytkownika
Nazgul
Moderator
Moderator

Postautor: Nazgul » 27 sierpnia 2014, 10:00

ta epoka była tylko na kartach antyklerykalnych propagandówek jak "nie" i "fakty i mity", które swoją drogą ukazują się w polsce od la
kupowanych przez liczbe osób....
no włąsnie teraz to mainstream.

- tak, to jest wiedza tajemna. nikt tutaj na pewno nie wie co to jest der sturmer...
a miałeś w "ręku" chociaż skany lub ksero? nie mówiąc o tłumaczeniu?

no to chyba, tylko ja....

pytanie numer swa - jak myślisz ilu słyszało ten tytuł?

Awatar użytkownika
Jojo
Minister
Minister

Postautor: Jojo » 27 sierpnia 2014, 10:15

a miałeś w "ręku" chociaż skany lub ksero? nie mówiąc o tłumaczeniu?

no to chyba, tylko ja....

A twoi przodkowie to prenumerowali :idea: pytam z ciekawości skąd to masz.
Obrazek
szczerze mówiąc nigdy nie słyszałem o tej gazecie, albo cokolwiek to jest.
Art. 173. Konst.

Sądy i Trybunały są władzą odrębną i niezależną od innych władz.

Awatar użytkownika
Adi
Premier
Premier

Postautor: Adi » 27 sierpnia 2014, 10:39

Zastanawiam się co by było gdyby Newsweek zamiast księży katolickich umieszczał by na okładkach rabinów i zajmował się dewiacjami tamtejszego środowiska.
Obstawiam że przestał by istnieć.

http://www.prawy.pl/z-zagranicy2/4329-t ... ia-a-zydzi

http://wolna-polska.pl/wiadomosci/pedof ... ow-2013-06

Awatar użytkownika
Clint Eastwood
Minister
Minister

Postautor: Clint Eastwood » 27 sierpnia 2014, 13:10

Nazgul pisze: pytanie numer swa - jak myślisz ilu słyszało ten tytuł?
- nazgulu, istnienie czaspisma der sturmer odnotowały podręczniki do historii na poziomie (przynajmniej) szkoły średniej, nazwa pojawia się też w lekturach szkolnych (na pewno w "kamieniach na szaniec", które omawia się teraz w gimnazjum). poglądu, że jako nieliczny przyswoiłeś materiał dostępny maturzyście nie mogę nazwać inaczej, niż nieuzasadnioną megalomanią. :)

Nazgul pisze:a miałeś w "ręku" chociaż skany lub ksero?
- mój od lat niepraktykowany niemiecki nie pozwala mi na czytanie tegoż w oryginale. ale oczywiście oglądałem nagłówki i karykatury, z opracowań wiem o czym w nim pisano. w erze internetu i cyfryzacji zasobów archiwalnych to nie jest jakiś większy problem, żeby sobie przejrzeć kilka numerów propagandówki streychera.

Nazgul pisze: no włąsnie teraz to mainstream.
- i to dobrze, że mainstreamowe pisma przejęły język i techniki ww szmatławców?

Awatar użytkownika
Nazgul
Moderator
Moderator

Postautor: Nazgul » 27 sierpnia 2014, 18:59

jako megalomanię to uznają co najwyżej przypuszczenie, że nastolatek zapamięta rysunek z boku tekstu podpisem der sturmer. i jeszcze mialby po kilku latach to skojarzyć i zrozumieć manipulację.... a już o fakcie, że red. nacz skazali na śmierć w Norymberdze za zbrodnie przeciwko ludzkości nie wspomnę.

tak, o to własnie chodzi. coś się tam obiło o uszy, to się skojarzyło, skojarzenie zostaje a potem okazuje się ,że krytyka kościola to Ubeckie metody, pisanie o problemach to der Sturmer a zabrania częsci dotacji to likwidacja kościoła stalinowskimi metodami.

przekaz jest prosty - mówienie o problemach kościoła jest jak prześladowanie Żydów w latach 30.

brawo.

fajnie mieć internet i kilak obrazków ja miałem w reku reprodukcję, to raz. dwa trzeba mieć chęć i wiedzę, żeby tego poszukać.

- i to dobrze, że mainstreamowe pisma przejęły język i techniki ww szmatławców?
lol. serio?
Ostatnio zmieniony 27 sierpnia 2014, 19:10 przez Nazgul, łącznie zmieniany 2 razy.

Wróć do „Prasa”