PiSkorz pisze:W PiS-ie trafiają się ludzie o niejasnej przeszłości ale są to wyjątki . Natomiast w tzw. opozycji totalnej jest to regułą . Nie bez powodu Platforma , Nowoczesna , Kodziarze i PSL z taką zawziętością bronią ubeckich emerytur .

Poproszę o 10 przykładów. Nie powinieneś mieć z tym problemów skoro to reguła.

Newsweek jak Der Stürmer

Znane i mniej znane tytuły gazet i periodyków. Felietoniści i znane postacie. Wszystko o pisaniu...

Moderatorzy: Lolek00, Bilu1939, Marchewa, Worek, Moderator, Administrator, Super Moderator

Awatar użytkownika
Worek
Administrator
Administrator

Re: Newsweek jak Der Stürmer

Postautor: Worek » 10 stycznia 2016, 21:21

Warto się oswoić z tym stylem prowadzenia propagandy.
"Poskrobcie z wierzchu konserwatystę a znajdziecie kogoś, kto przedkłada przeszłość nad jakąkolwiek przyszłość." - Frank Herbert

Awatar użytkownika
Bilu1939
Moderator
Moderator

Postautor: Bilu1939 » 10 stycznia 2016, 22:24

Czym to się różni Worek od twojego "PiS to narodowy-socjalizm"? Takie samo granie skojarzeniami, czyż nie? ;)

PS. na wszelki wypadek napiszę - okładka kretyńska.
"Konserwatysta jest wrogiem radykalizmu, zarówno prawicowego, jak i lewicowego. Konserwatysta jest patriotą, ale nie jest nacjonalistą. Konserwatysta jest zwolennikiem autorytetu i poszanowania władzy, ale jest wrogiem despotyzmu" - Janusz Radziwiłł.

Marek K.
Poseł
Poseł

Postautor: Marek K. » 10 stycznia 2016, 22:26

Czym to się różni Worek od twojego "PiS to narodowy-socjalizm"?

Czy to, ze inni gadaja glupoty, upowaznia Ciebie do bredzenia w ten sam sposob?

Awatar użytkownika
marcinsz
Wicepremier
Wicepremier

Postautor: marcinsz » 11 stycznia 2016, 22:59

Marek K. pisze:
Czym to się różni Worek od twojego "PiS to narodowy-socjalizm"?

Czy to, ze inni gadaja glupoty, upowaznia Ciebie do bredzenia w ten sam sposob?

A jakże!
Art. 45. Każdy ma prawo do sprawiedliwego i jawnego rozpatrzenia sprawy bez nieuzasadnionej zwłoki przez właściwy, niezależny, bezstronny i niezawisły sąd.
Art. 174. Sądy i Trybunały wydają wyroki w imieniu Rzeczypospolitej Polskiej.

NIE PREZYDENT!

Awatar użytkownika
gazda
Minister
Minister

Postautor: gazda » 15 kwietnia 2016, 22:19

Obrazek
Wszędzie tam, gdzie bezwzględny liberalizm dochodzi do stanowczej przewagi, następuje stopniowa likwidacja narodu, jego typu i indywidualności. - Zygmunt Balicki

Awatar użytkownika
Nazgul
Moderator
Moderator

Postautor: Nazgul » 15 kwietnia 2016, 23:13

Nawet w jpg trzeba skłamać bo jest zbyt mało dramatycznie? Bo o to, ze zrozumiesz tekst to Cię nie posądzam.

REKLAMA

Newsweek.plOpinie
AA
Podziel się
Dawid Karpiuk
Dawid Karpiuk
Dziennikarz działu Kultura
Więcej artykułów »
Skończmy z tą Polską

06-01-2016 , ostatnia aktualizacja 06-01-2016 09:18
Poleć
Tweet
Skomentuj
660
godło, orzeł, Polska
fot. Marek Szczepański / źródło: Newsweek
Czyli krótka i przygnębiająca historia o tym jak PIS wziął Polskę na własność.

Mam trzydzieści dwa lata. Mieszkam z dziewczyną, z którą nie mam ślubu. Jestem wegetarianinem. Moja dziewczyna jeździ na rowerze. Mój ojciec jest prawosławny, moja matka jest protestantką. Urodziłem się w Warszawie i w dzieciństwie parę razy byłem w cerkwi, w której pięknie śpiewają. Byłem też w kościele ewangelicko-augsburskim, w którym jest miła atmosfera i zdarzają się świetne koncerty. W szkole zamiast religii miałem wolne. Inne dzieci mi zazdrościły.

Nie jem mięsa, bo żal mi zwierząt, które są poddawane potwornej, obrzydliwej przemocy. Zazdroszczę determinacji weganom. Uważam, że obowiązkiem każdego cywilizowanego kraju jest inwestowanie w odnawialne źródła energii. Mam nadzieję, że kiedyś w ogóle nie będziemy zabijać zwierząt. Mam nadzieję, że kiedyś nie będzie ludzi uprzedzonych do innych kultur, nie będzie rasistów, nie będzie szowinizmów. Mam nadzieję, że kiedyś nie będzie Polski. Chociaż przez chwilę.

O Polskę najłatwiej sobie wytrzeć gębę. Polską można wszystko wytłumaczyć, na Polsce można zbijać kasę, Polskę można doić ile wlezie, na Polsce można sobie urządzić karierkę. Jeśli ktoś jest wystarczająco cwany, może z Polski żyć przez dziesięciolecia i nie narzekać. To, co w polskości najlepsze można z niej wymazać, wielką literaturę przyciąć, wielkie dylematy przeoczyć. Polskość jest wielka tam, gdzie jest trudna. Tam gdzie jest zbyt prosta, zbyt jednoznaczna, jarmarczna, zaściankowa staje się potworkiem, z którym trudno się żyje. Ostatnio żyjemy z nim dwadzieścia cztery godziny na dobę, siedem dni w tygodniu.
Najlepiej z Polski żyje oczywiście prezes Kaczyński, człowiek trudniący się polskością całe swoje dorosłe życie. Nie podejmę się wyliczenia ile kosztuje Polskę prezes Kaczyński, bo zdaje się, że najbardziej spektakularne momenty kariery prezesa jeszcze przed nami, a za każdy z nich przyjdzie nam słono zapłacić.
REKLAMA

Newsweek.plOpinie
AA
Podziel się
Dawid Karpiuk
Dawid Karpiuk
Dziennikarz działu Kultura
Więcej artykułów »
Skończmy z tą Polską

06-01-2016 , ostatnia aktualizacja 06-01-2016 09:18
Poleć
Tweet
Skomentuj
660
godło, orzeł, Polska
fot. Marek Szczepański / źródło: Newsweek
Czyli krótka i przygnębiająca historia o tym jak PIS wziął Polskę na własność.

Mam trzydzieści dwa lata. Mieszkam z dziewczyną, z którą nie mam ślubu. Jestem wegetarianinem. Moja dziewczyna jeździ na rowerze. Mój ojciec jest prawosławny, moja matka jest protestantką. Urodziłem się w Warszawie i w dzieciństwie parę razy byłem w cerkwi, w której pięknie śpiewają. Byłem też w kościele ewangelicko-augsburskim, w którym jest miła atmosfera i zdarzają się świetne koncerty. W szkole zamiast religii miałem wolne. Inne dzieci mi zazdrościły.

Nie jem mięsa, bo żal mi zwierząt, które są poddawane potwornej, obrzydliwej przemocy. Zazdroszczę determinacji weganom. Uważam, że obowiązkiem każdego cywilizowanego kraju jest inwestowanie w odnawialne źródła energii. Mam nadzieję, że kiedyś w ogóle nie będziemy zabijać zwierząt. Mam nadzieję, że kiedyś nie będzie ludzi uprzedzonych do innych kultur, nie będzie rasistów, nie będzie szowinizmów. Mam nadzieję, że kiedyś nie będzie Polski. Chociaż przez chwilę.

O Polskę najłatwiej sobie wytrzeć gębę. Polską można wszystko wytłumaczyć, na Polsce można zbijać kasę, Polskę można doić ile wlezie, na Polsce można sobie urządzić karierkę. Jeśli ktoś jest wystarczająco cwany, może z Polski żyć przez dziesięciolecia i nie narzekać. To, co w polskości najlepsze można z niej wymazać, wielką literaturę przyciąć, wielkie dylematy przeoczyć. Polskość jest wielka tam, gdzie jest trudna. Tam gdzie jest zbyt prosta, zbyt jednoznaczna, jarmarczna, zaściankowa staje się potworkiem, z którym trudno się żyje. Ostatnio żyjemy z nim dwadzieścia cztery godziny na dobę, siedem dni w tygodniu.
Najlepiej z Polski żyje oczywiście prezes Kaczyński, człowiek trudniący się polskością całe swoje dorosłe życie. Nie podejmę się wyliczenia ile kosztuje Polskę prezes Kaczyński, bo zdaje się, że najbardziej spektakularne momenty kariery prezesa jeszcze przed nami, a za każdy z nich przyjdzie nam słono zapłacić.

To jest wojna kultur, ale tę wojnę wypowiedzieli jedni Polacy drugim Polakom
Poseł Stanisław Pięta też trochę już z Polski wyciągnął. Czwarta kadencja w Sejmie, a przed objęciem coraz bardziej wątpliwie prestiżowej funkcji polskiego parlamentarzysty, związany ze SKOK-ami. Czyli wiadomo. Parę tygodni temu poseł napisał na Twitterze, że jeśli „funkcjonariusz publiczny zaangażuje się w hecę WOŚP, niech nazajutrz składa raport o zwolnienie ze służby”. Jurek Owsiak nie podoba się prawicy od dawna, wytyka mu się, że nie każdą zebraną złotówkę przeznacza na cele charytatywne i tak dalej. Ile by nie przeznaczał i tak bije posła Piętę na głowę, bo na posła Piętę i jego kolegów Polska tylko wydaje, a na Owsiaka nie. Posłance Pawłowicz nie będziemy niczego wyliczać, bo z posłanki jest chociaż jakaś korzyść – mówi na głos to, co bardziej przytomni parlamentarzyści PiS-u zachowują dla siebie.

Swoje, w sferze symbolicznej i nie tylko, kosztuje nas też minister Waszczykowski, twarz wizerunkowej katastrofy rządu Prawa i Sprawiedliwości. Wszyscy znają na pamięć słowa ministra Waszczykowskiego, ale przytoczmy je raz jeszcze, tak są smaczne.

– Poprzedni rząd – tłumaczy minister – realizował (…) określony lewicowy program. Tak jakby świat według marksistowskiego wzorca musiał automatycznie rozwijać się tylko w jednym kierunku - nowej mieszaniny kultur i ras, świata złożonego z rowerzystów i wegetarian, którzy używają wyłącznie odnawialnych źródeł energii i walczą ze wszelkimi przejawami religii. To ma niewiele wspólnego z tradycyjnymi polskimi wartościami.

Tradycyjne polskie wartości to taki straszak. Stosują go ludzie pokroju ministra Waszczykowskiego kiedy nie mają racji. A chcą mieć.

Rzeczywiście to jest wojna kultur, ale tę wojnę wypowiedzieli jedni Polacy drugim Polakom. Nie jacyś tam zagraniczni. Minister Waszczykowski z jego idiotyczną pogardą dla stylu życia milionów Polaków, z jego kompletnym niezrozumieniem współczesnego świata (nie wspominając o kompletnym niezrozumieniu Marxa, ale to inna historia), minister Waszczykowski jest wśród tych, którzy tę wojnę wypowiedzieli.

Tradycyjne polskie wartości to taki straszak. Stosują go ludzie pokroju ministra Waszczykowskiego kiedy nie mają racji. A chcą mieć
A jak w końcu Europa się odwróci, jak nas wreszcie prezes Kaczyński, prezydent Duda, premier Szydło, ministrowie Waszczykowski, Macierewicz i Ziobro wypchną poza europejską wspólnotę wartości prosto w ręce Putina, wtedy podniesie się lament, że nas znów zdradzono. Podczas gdy zdradziliśmy się sami. Polska historia hańby jest, niestety, długa i niespecjalnie barwna. Ludzie nowej władzy i ich medialni klakierzy zajęli w niej miejsce odpowiednio eksponowane. Na ich upadek będzie się oczywiście patrzyło ze złośliwą przyjemnością. Tylko szkoda czasu. Może więc niechże już ta Polska zdechnie, będzie nam wszystkim trochę lżej. Będziemy się mogli lepiej zrozumieć – jak ktoś palnie jakąś bzdurę, to palnie, a nie wyrazi troskę o polską rację stanu. Jak ktoś będzie doił podatników, bo się nie potrafi zabrać do innej pracy, to się będzie nazywał cwaniaczkiem, a nie patriotą. To Polską tłumaczą się zwyrodnialcy, którzy biją cudzoziemców na ulicach polskich miast, albo urządzają palenie Żyda na wrocławskim rynku. Z Polską w sercach maszerują ulicami miast szowiniści, faszyści i zadymiarze. Ta Polska nie ma nic wspólnego z Polską jej prawdziwych bohaterów. Może więc czas z tej Polski zrezygnować? Chociaż na chwilę.
A poza tym uważam, że trzeba zakazać cyfr arabskich. ;)
"Rząd próbuje przekonać Wysoką Izbę, że konstytucja nie obowiązuje, posługując się sprostytuowanymi prawnikami" JKaczyński 2003 r.

Awatar użytkownika
gazda
Minister
Minister

Postautor: gazda » 15 kwietnia 2016, 23:46

I po co ten bełkot wrzucasz tutaj?
Wszędzie tam, gdzie bezwzględny liberalizm dochodzi do stanowczej przewagi, następuje stopniowa likwidacja narodu, jego typu i indywidualności. - Zygmunt Balicki

Awatar użytkownika
Nazgul
Moderator
Moderator

Postautor: Nazgul » 15 kwietnia 2016, 23:52

Dla tych, którzy potrafią zrozumieć o co gościowi chodziło. no przecież nie dla Ciebie,

Bez sensu napisał, powinien założyć, że przecież może go przeczytać jakiś niezbyt rozgarnięty albo o złej woli i zrobi obrazek.
A poza tym uważam, że trzeba zakazać cyfr arabskich. ;)
"Rząd próbuje przekonać Wysoką Izbę, że konstytucja nie obowiązuje, posługując się sprostytuowanymi prawnikami" JKaczyński 2003 r.

Awatar użytkownika
gazda
Minister
Minister

Postautor: gazda » 16 kwietnia 2016, 00:07

Najlepiej pisać, że ktoś czegoś nie zrozumiał. W ten sposób można tłumaczyć każdy bełkot.

Paw
Wicepremier
Wicepremier

Postautor: Paw » 16 kwietnia 2016, 06:59

...Może więc czas z tej Polski zrezygnować? Chociaż na chwilę.

http://m.newsweek.pl/waszczykowski-rowe ... 772,1.html
Dokładnie zdefiniował o jaką Polskę mu chodzi.

Awatar użytkownika
Cynik
Moderator
Moderator

Postautor: Cynik » 16 kwietnia 2016, 07:55

Gazdo, ty naprawdę nie rozumiesz co się dzieje czy udajesz takiego 'nieogarniętego'? Spójrz chłopie dalej niż na czubek własnego nosa.
"Patriotism is the virtue of the vicious." - O.Wilde

Awatar użytkownika
Marchewa
Administrator
Administrator
Kontaktowanie:

Postautor: Marchewa » 16 kwietnia 2016, 13:34

Rozumie pewnie 20 gr od postu ;)
Spory polityczne trwają najdłużej gdy obie strony nie maja racji.
Gonzalez Suarez

Bagin90
Starosta
Starosta

Postautor: Bagin90 » 26 sierpnia 2016, 18:49

Tomasz Lis na twitterze, czyli klasyczne samozaoranie :lol:
https://twitter.com/lis_tomasz/status/7 ... 61?lang=pl

Oboz III RP dziadzieje bardzo szybko i bardzo brzydko. Szkoda.
Bojkot Nazgula - z tym panem nie rozmawiam, nie zwracam uwagi na jego posty, traktuje jak powietrze. Dopoki nie wyjasni sprawy z edytowanym po czasie postem.

Bagin90
Starosta
Starosta

Postautor: Bagin90 » 22 stycznia 2017, 15:19

http://www.newsweek.pl/historia/polskie ... 834,1.html
Zgoda nie była jednak obozem zarządzanym przez nazistów. Powstała później w 1945 roku na miejscu filii obozu w Auschwitz-Birkenau. Otworzyli ją Polacy.

nikt nie musiał budować. – Do ich stworzenia wykorzystano nienaruszoną infrastrukturę nazistowską

Warunki w polskich obozach nie odbiegały od tych panujących w obozach prowadzonych przez nazistów. Głód, choroby, katorżnicza praca, terror. Komendant w obozie w Świętochłowicach Salomon Morel z satysfakcją witał więźniów zapewnieniem, że „Auschwitz to pestka, przy tym, co im tam zgotuje”. – Nie żartował – pisze Łuszczyna.

Nazistowskie, nie niemieckie. Polskie, nie komunistyczne.

Kilka historycznych faktow:
- Ilu ludzi zginelo w nazistowskich obozach? Kilka mln. III Rzesza istniala 12 lat.
- Ilu ludzi zginelo w komunistycznych obozach PRL-u? Kilkadziesiat tysiecy. PRL istnial 45 lat.
- Jak nazisci zdobyli w Niemczech wladze? Wygrali demokratyczne wybory, na NSDAP glosowalo blisko 40% Niemcow.
- Jak komunisci zdobyli w Polsce wladze? Na bagnetach Sowietow po "wyzwoleniu" terytoriow RP przez Armie Czerwona.

Po przeczytaniu takiego obrzydlistwa medialnego trudno nie zadac sobie pytania czy kapital rzeczywiscie nie ma narodowosci. Pewnie nie ma. Natomiast jesli to co proponuje liberalna opozycja, medialna i polityczna, ma miec twarz i zawartosc Newsweeka to chyba warto przy okazji nastepnych wyborow zrobic to czego nie zrobilem w 2015, zaglosowac.
Bojkot Nazgula - z tym panem nie rozmawiam, nie zwracam uwagi na jego posty, traktuje jak powietrze. Dopoki nie wyjasni sprawy z edytowanym po czasie postem.

Awatar użytkownika
Cynik
Moderator
Moderator

Postautor: Cynik » 22 stycznia 2017, 16:31

Artykuł opisuje książkę, masz pretensje do nierzetelności artykułu czy książki?
"Patriotism is the virtue of the vicious." - O.Wilde

Wróć do „Prasa”