PiSkorz pisze:W PiS-ie trafiają się ludzie o niejasnej przeszłości ale są to wyjątki . Natomiast w tzw. opozycji totalnej jest to regułą . Nie bez powodu Platforma , Nowoczesna , Kodziarze i PSL z taką zawziętością bronią ubeckich emerytur .

Poproszę o 10 przykładów. Nie powinieneś mieć z tym problemów skoro to reguła.

Najlepsze programy, najlepsi dziennikarze

Wizualne informacje i ich czołowe postacie. Ekran daje wiele możliwości. Porozmawiaj o telewizji ->

Moderatorzy: Lolek00, Bilu1939, Marchewa, Worek, Moderator, Administrator, Super Moderator

Awatar użytkownika
XXviX
Senator
Senator

Postautor: XXviX » 14 kwietnia 2007, 08:09

Corranh pisze:Muzyka
Plastyka

Nie zgadzam się. Pewnie dlatego, że mam brata muzyka i kilku znajomych plastyków. Nie każdy chce klepać w klawiaturę.
Rząd, w duchu liberalnym, ma pomysł na rozwiązanie problemu głodu i bezrobocia. Proponuje, żeby głodni zjedli bezrobotnych.

FAQ GOD

Awatar użytkownika
Corranh
Senator
Senator

Postautor: Corranh » 14 kwietnia 2007, 09:09

XXviX pisze:Nie zgadzam się. Pewnie dlatego, że mam brata muzyka i kilku znajomych plastyków. Nie każdy chce klepać w klawiaturę.

Nie o to chodzi. Nikt nie chce likwidowac studiow artystycznych. Chodzi o przedmioty w szkole. To sa rzeczy ktorych sie nie da nauczyc. Trzeba miec najpierw talent. Wiekszosc ludzi nie ma i co im z tego przyszlo jak do konca gimnazjum musieli spiewac i malowac i nigdy nie udalo im sie wydac z siebie jednego czystego dzwieku lub narysowac jednej prostej kreski. To powinny byc zajecia opcjonalne, wtedy mialyby sens dla tej garstki ktora w nich uczestniczy. Męczzenie tym wszystkich to paranoja i wywalanie kasy w bloto.
Pan stworzył ludzi, a Samuel Colt uczynił ich równymi.

Awatar użytkownika
XXviX
Senator
Senator

Postautor: XXviX » 14 kwietnia 2007, 11:47

Corranh pisze:Nie o to chodzi. Nikt nie chce likwidowac studiow artystycznych. Chodzi o przedmioty w szkole. To sa rzeczy ktorych sie nie da nauczyc.

Mój brat jest licealistą i jak najbardziej gość od muzyki uczył go grać na elektryku. Mało tego pomógł całemu zespołowi w znalezieniu pomieszczenia na próby.

Corranh pisze:To powinny byc zajecia opcjonalne, wtedy mialyby sens dla tej garstki ktora w nich uczestniczy. Męczzenie tym wszystkich to paranoja i wywalanie kasy w bloto.

Nieprawda. Baśka, moja była dziewczyna w szkole odkryła, że ołówek nie gryzie. W LO dokładnie. A teraz jest po ASP i na stażu w Szwajcarii. Czasami nie wiadomo jakie mamy talenty :)
Rząd, w duchu liberalnym, ma pomysł na rozwiązanie problemu głodu i bezrobocia. Proponuje, żeby głodni zjedli bezrobotnych.

FAQ GOD

Awatar użytkownika
Corranh
Senator
Senator

Postautor: Corranh » 14 kwietnia 2007, 13:10

XXviX pisze:Mój brat jest licealistą i jak najbardziej gość od muzyki uczył go grać na elektryku. Mało tego pomógł całemu zespołowi w znalezieniu pomieszczenia na próby.

No i super. Niech wiec gosc z muzyki robi fakultatywne lekcje dla grupki utalentowanych uczniow i im pomaga w rozwijaniu swoich zdolnosci. Btw. w liceum juz muzyki nie ma o ile mi wiadomo.

Awatar użytkownika
XXviX
Senator
Senator

Postautor: XXviX » 14 kwietnia 2007, 13:30

Corranh pisze:Btw. w liceum juz muzyki nie ma o ile mi wiadomo.

Eeee, źle wyszło. Gość od muzyki uczył go w podstawówce, czy jak to sie tam teraz zwie. Teraz brat jest licealistą.

FAQ GOD

Awatar użytkownika
Corranh
Senator
Senator

Postautor: Corranh » 14 kwietnia 2007, 13:44

XXviX pisze:Eeee, źle wyszło. Gość od muzyki uczył go w podstawówce, czy jak to sie tam teraz zwie. Teraz brat jest licealistą.

No w kazdym razie to nei zmienia faktu ze w przypadku wiekszosci ludzi to nie ma sensu bo w zyciu sie z nich artystow nie zrobi. sa szkoly muzyczne, moga byc pozalekcyjne zajecia, ale przymusowe lekcje muzyki czy plastyki dla wszystkich nie maja sensu.

Awatar użytkownika
Nazgul
Moderator
Moderator

Postautor: Nazgul » 14 kwietnia 2007, 13:45

Tu się nie zgadzam.

Dzieci powinny mieć spory wybór fakultatywnych zajęć. Nie powinno się cisnąć zapalonego sportowca na kółko gry na gitarze.

Jednakże uważam, że przedmioty typu Plastyka, Muzyka powinny być utrzymane.
Oprócz funkcji "odkrywania talentów" czy chociażby podstawowej znajomości tych ważnych dziedzin kultury ludzkiej spełniają one ważną funkcję społeczną (np nauka hymnu i dziedzictwa kulturowego Polski) oraz funkcje wykształcania, dwóch bardzo ważnych dla ogólnego rozwoju dziecka, zbiorów umiejętności - umiejętności artykulacji mowy (nic tak dobrze nie wykształca mięśni oddechowych i aparatu artykulacyjnego jak śpiew) oraz umiejętności twórczego myślenia i wyobraźni, koniecznej w każdej dziedzinie ludzkiej aktywności (obrazki, rzeźba itp). Następnym z ważnych aspektów jest socjalizacja dzieci poprzez naukę wyrażania siebie i oceny prac innych (plastyka) i współpracy w grupie (muzyka).

Zgadzam się jednak, że od poziomu liceum wszystkie te przedmioty powinny być fakultatywne. W podstawówce i gimnazjum jest to jednak absurdalne, ponieważ dzieci nie wiedzą w czym są dobre a poza tym co z dziećmi muzykalnymi na siłę wciskanymi na kurs rysunku bo tatuś z mamusią są architektami??
A po za ty uważam, że trzeba zakazać cyfr arabskich. ;)
"Rząd próbuje przekonać Wysoką Izbę, że konstytucja nie obowiązuje, posługując się sprostytuowanymi prawnikami" JKaczyński 2003 r.

Awatar użytkownika
Corranh
Senator
Senator

Postautor: Corranh » 14 kwietnia 2007, 13:51

Od poziomu liceum juz nie istnieja, ale w gimnazjum tez juz doskonale wiadomo kto ma talent artystyczny a kto nie. Te lekcje to jest paranoja. Ja to pamietam tak: sprawdzian z maty, a ja sie ucze grac kolendy na cymbalkach zeby nie zanizac sobie sredniej :wink:

Awatar użytkownika
Corranh
Senator
Senator

Postautor: Corranh » 14 kwietnia 2007, 13:54

Nazgul pisze:W podstawówce i gimnazjum jest to jednak absurdalne, ponieważ dzieci nie wiedzą w czym są dobre a poza tym co z dziećmi muzykalnymi na siłę wciskanymi na kurs rysunku bo tatuś z mamusią są architektami??

I tak sa wciskane jesli rodzice sie upra. Szkoda tylko ze ktos uzdolniony matematycznie i kompletnie pozbawiony poczucia rytmu musi obowiazkowo raz w tygodniu stresowac sie lekcja muzyki ktora nigdy na nic mu sie nie przyda nawet jesli jego rodzice sa normalni.

Awatar użytkownika
Nazgul
Moderator
Moderator

Postautor: Nazgul » 14 kwietnia 2007, 13:57

podtrzymuję swoje zdanie...
:)
A po za ty uważam, że trzeba zakazać cyfr arabskich. ;)
"Rząd próbuje przekonać Wysoką Izbę, że konstytucja nie obowiązuje, posługując się sprostytuowanymi prawnikami" JKaczyński 2003 r.

suluben
Radny gminny
Radny gminny

Postautor: suluben » 14 kwietnia 2007, 14:02

Corranh pisze:Od poziomu liceum juz nie istnieja, ale w gimnazjum tez juz doskonale wiadomo kto ma talent artystyczny a kto nie. Te lekcje to jest paranoja. Ja to pamietam tak: sprawdzian z maty, a ja sie ucze grac kolendy na cymbalkach zeby nie zanizac sobie sredniej :wink:

Kto się nadgorliwie przejmuje średnią w szkole, ten jest wart tyle, co wspomniany instrument.
Jeśli nam się przedmiot nie podoba, to go olewamy. Bunt to jest podstawa. Najwyżej nas usadzą, chociaż nie przypominam sobie, aby ktoś w mojej klasie siedział rok z powodu muzyki i plastyki, nawet jeśli nic nie umiał.
Liczą się rzeczywiste osiągnięcia a nie akademickie rozgrywki.

Awatar użytkownika
Corranh
Senator
Senator

Postautor: Corranh » 14 kwietnia 2007, 14:03

Masz prawo :wink: A ja przyznaje ze jestem uprzedzony. Dla mnie osobiscie muzyka to byl horror. Nie mam za cholere poczucia rytmu, glosu tez, a co do lekcji plastyki to nie umiem prosto ludka z kresek namalowac bez liniki :wink: No ale nie jestem jedyny. Wiele osob ma takie odczucia. Przynajmniej tak to pamietam. Zreszta ja wogole jestem przeciwko ogolnemu wyksztalceniu. Uwazam ze ksztalcic ludzi powinno sie w tym w czym sa dobrzy, aby byli specjalistami w swojej dziedzinie. Podstawowka zeby zorientowac sie w czym dzieciak jest dobry a potem jazda w tym kierunku :wink:

suluben
Radny gminny
Radny gminny

Postautor: suluben » 14 kwietnia 2007, 14:24

Corranh pisze:(...) Zreszta ja wogole jestem przeciwko ogolnemu wyksztalceniu. Uwazam ze ksztalcic ludzi powinno sie w tym w czym sa dobrzy, aby byli specjalistami w swojej dziedzinie. Podstawowka zeby zorientowac sie w czym dzieciak jest dobry a potem jazda w tym kierunku :wink:

No i o to chodzi. Przecież to takie oczywiste.
Przybij pionę!

zuikaku
Wicepremier
Wicepremier

Postautor: zuikaku » 14 kwietnia 2007, 17:34

Jednakże uważam, że przedmioty typu Plastyka, Muzyka powinny być utrzymane.

Obowiązkowo. Dla wszystkich. Dla wszystkich kilku milionów dzieciaków w Polsce. Tako rzecze pelikan nazgul, mistrz zamordyzmu.

o z dziećmi muzykalnymi na siłę wciskanymi na kurs rysunku bo tatuś z mamusią są architektami??

Jak to co ? Upaństwowić je i niech nazgul decyduje na jaki kurs zapisać cudze dzieci.

Awatar użytkownika
XXviX
Senator
Senator

Postautor: XXviX » 14 kwietnia 2007, 22:46

zuikaku pisze:Obowiązkowo. Dla wszystkich. Dla wszystkich kilku milionów dzieciaków w Polsce. Tako rzecze pelikan nazgul, mistrz zamordyzmu.

Wyhamuj troszeczkę. Ociupinkę.

FAQ GOD

Wróć do „Telewizja”