PiSkorz pisze:W PiS-ie trafiają się ludzie o niejasnej przeszłości ale są to wyjątki . Natomiast w tzw. opozycji totalnej jest to regułą . Nie bez powodu Platforma , Nowoczesna , Kodziarze i PSL z taką zawziętością bronią ubeckich emerytur .


Poproszę o 10 przykładów. Nie powinieneś mieć z tym problemów skoro to reguła.

Telewizja Polska

Wizualne informacje i ich czołowe postacie. Ekran daje wiele możliwości. Porozmawiaj o telewizji ->

Moderatorzy: Lolek00, Bilu1939, Marchewa, Worek, Moderator, Administrator, Super Moderator

Awatar użytkownika
Bilu1939
Moderator
Moderator
Posty: 6099
Rejestracja: 09 lipca 2010, 18:16
Lokalizacja: Polska B

Telewizja Polska

Postautor: Bilu1939 » 09 lutego 2011, 19:38

Już nie tylko PO TV, ale także SLD TV. Nie przestraszcie się jak jutro jaką to melodię poprowadzi Kalisz, a TeleExpress Grzesiu Napieralski.

"Ludzie bliscy SLD biorą telewizję. – Wraca nowe – kpią dziennikarze

Mieli rządzić telewizją do Bożego Narodzenia 2010 r. Na firmowych wigiliach tryskali jednak optymizmem i umawiali się już na "firmowe" wielkanocne jajeczko. Dziś niemal pewni są, że zostaną na Woronicza do jesiennych wyborów parlamentarnych. A potem? Potem się zobaczy. Bo jeśli po wyborach rządzić będzie koalicja PO – SLD, to już nikt ich stąd nie usunie.

Dla ludzi lewicy w TVP przyszły złote dni. Wracają tu nie tylko ci zwolnieni w czasach prezesury Bronisława Wildsteina czy Andrzeja Urbańskiego, ale nawet ci, którym przed laty podziękował związany z PO Jan Dworak (dziś szef KRRiT). Tak odradza się telewizja w stylu Roberta Kwiatkowskiego, za którego rządów na wizji królował Sojusz Lewicy Demokratycznej i przychylni mu dziennikarze.

Wraca nowe lewicowe

Przyczółkiem lewicy jest kierowana przez Łukasza Kardasa TVP Info. To tu zobaczymy każdą konferencję Grzegorza Napieralskiego. I tu obejrzymy np. program Mariusza Łapińskiego, byłego ministra zdrowia z SLD. Przedwczoraj nowym kierownikiem serwisów informacyjnych TVP Info została zaś Ewa Godlewska, wieloletnia dziennikarka "Panoramy" w TVP 2.

Prywatnie to żona Sławomira Jeneralskiego, byłego polityka SLD, który był twarzą "Wiadomości" za czasów Kwiatkowskiego. Wcześniej, jak informował m.in. Presserwis, próbowano ją umieścić w "Wiadomościach" TVP 1.

Na Godlewską i inne kandydatury forsowane przez kojarzonego z lewicą p.o. prezesa Bogusława Piwowara nie wyraziły zgody dyrektor Jedynki Iwona Schymalla i szefowa "Wiadomości" Małgorzata Wyszyńska.

W TVP Info można było też ostatnio zobaczyć zapomnianego nieco Krzysztofa Rogalę. Ten przyjaciel Aleksandra Kwaśniewskiego i Józefa Oleksego wrócił do telewizji we wrześniu 2010 r. jako szef redakcji zagranicznej Agencji Produkcji Audycji Informacyjnych. Przed laty było o nim głośno, gdy jedna z gazet zarzucała mu, iż jako korespondent TVP nadawał relacje z różnych stron świata, nie ruszając się z hotelowego pokoju w Zurychu. Proces w tej sprawie Rogala wygrał.

Dwa tygodnie temu Rogala w roli reportera pojechał na Światowe Forum Ekonomiczne. – Sam się tam wysłał – mówi "Rz" jeden z dziennikarzy. Relacje Rogali z Davos można było zobaczyć w "Panoramie" i TVP Info.

Jak wynika z informacji "Rz", przyjęcia jego materiałów odmówiły "Wiadomości". Wśród dziennikarzy TVP jego relacje, w których czyta z kartki przyklejonej pod kamerą i nazywa prezydenta Ukrainy "Nanukowyczem", robią furorę.

– Pokazujemy to sobie jak jakieś śmieszne filmiki na YouTubie – mówi "Rz" jeden z nich. Krzysztof Rogala nie odpowiedział na pytania "Rz" o to, dlaczego pojechał do Davos i kto o tym zdecydował. Nieoficjalnie dowiedzieliśmy się, że uznał pytania za "zbyt obcesowe".

Obok Rogali jest też "młodzieżówka Snopkiewicza". Tak złośliwie nazywa się w TVP osoby z otoczenia Jacka Snopkiewicza, dyrektora biura koordynacji programowej, a wcześniej dyrektora TVP Info.

– To weterani z lat 70., którzy zresztą zatrzymali się na tamtym etapie wiedzy o robieniu telewizji – mówi nasz rozmówca. I wymienia m.in. Edwarda Mikołajczyka, Kazimierza Żórawskiego, Stanisława Pieniaka czy Janusza Wołcza.

Kto za SLD, kto za PO

Ale dla części współpracowników Napieralskiego Snopkiewicz jest już za mało lewicowy, a może po prostu za mało "sojuszowy". – Gra na Platformę – słychać coraz częściej z ust polityków SLD. Dlatego zarząd TVP nie wsparł planu Snopkiewicza, który miał proponować skupienie nadzoru nad wszystkimi antenami w Biurze Koordynacji Programowej.

Z informacji "Rz" wynika, że Snopkiewicz chętnie objąłby stanowisko szefa Akademii Telewizyjnej.

Akademia zajmuje się m.in. organizacją szkoleń medialnych zarówno dla pracowników TVP, jak i klientów zewnętrznych. Dziś p.o. jej szefa jest Andrzej Kwiatkowski – kolejna gwiazda lewicowej telewizji, która wróciła do TVP. Prowadził w latach 1999 – 2004 program "Tygodnik polityczny Jedynki". Zasłynął tym, że zdjęcia go z wizji domagał się ówczesny szef KRRiT Juliusz Braun. Prasa pisała o Kwiatkowskim per "komisarz". Gdy wybuchła afera Rywina, na oczach widzów przeprowadzał nagonkę na członków komisji śledczej, którzy wyjaśniali, kto z lewicy stał za korupcyjną ofertą dla Adama Michnika i Agory. Do telewizji publicznej ściągnął go ponownie w marcu 2010 r. właśnie Jacek-Snopkiewicz.

To nie koniec. Wielki powrót ludzi, którzy pracowali w TVP za czasów rządów SLD, trwa. Jak dowiedziała się "Rz", w ostatnich dniach nowym doradcą zarządu został Andrzej Serdiukow, który za Kwiatkowskiego był szefem produkcji Telewizyjnej Agencji Produkcji Teatralnej i Filmowej TVP i dyrektorem Agencji Filmowej. Z telewizji wyrzucił go Jan Dworak w związku z informacjami, że kierowana przez niego agencja nie wypłaca obiecanych pieniędzy producentom filmowym.

Wiosną zeszłego roku z własnym programem "Punkt widzenia" w Dwójce powrócił także Grzegorz Nawrocki, współautor kontrowersyjnego filmu "Dramat w trzech aktach", oskarżającego braci Kaczyńskich i polityków Porozumienia Centrum o przyjmowanie pieniędzy z FOZZ. Za film w 2001 r. Nawrocki dostał tytuł dziennikarskiej Hieny Roku.

Napieralski rządzi

Dwójką kieruje dziś Rafał Rastawicki. To on w 2001 r. jako wiceszef Jedynki zdecydował o emisji "Dramatu w trzech aktach". Jesienią ubiegłego roku Nawrocki zadebiutował także na antenie TVP Info z programem. Producentem obu programów Nawrockiego – w TVP Info i w TVP 2 – jest zaś Przemysław Orcholski – laureat Hieny Roku w 2003 r. za "liczne manipulacje faktami i wypowiedziami oraz niegodne dziennikarza komentarze w "Wiadomościach" TVP".

Kiedy Jedynka emitowała "Dramat", jej szefem był z kolei Sławomir Zieliński. On także pojawia się na giełdzie nazwisk, o których mówi się, że mają niebawem powrócić do TVP. Kto będzie następny?

– Ciągle się o kimś słyszy. Mówi się o tym u nas na korytarzach, ale co my możemy zrobić – mówi "Rz" długoletni pracownik TVP. Może robić dobrą minę do złej gry. W minioną sobotę na Charytatywnym Balu Dziennikarza to nie politycy rządzącej PO, ale Grzegorz Napieralski, szef SLD, cieszył się największym zainteresowaniem obecnych na imprezie pracowników TVP. Bo karuzela na Woronicza kręci się dziś tylko w lewą stronę."


http://www.rp.pl/artykul/2,609810_W-TVP ... trone.html
"Konserwatysta jest wrogiem radykalizmu, zarówno prawicowego, jak i lewicowego. Konserwatysta jest patriotą, ale nie jest nacjonalistą. Konserwatysta jest zwolennikiem autorytetu i poszanowania władzy, ale jest wrogiem despotyzmu" - Janusz Radziwiłł.

Awatar użytkownika
Hakim Dugin
Radny powiatowy
Radny powiatowy
Posty: 115
Rejestracja: 21 lutego 2010, 11:57
Lokalizacja: Mother North

Postautor: Hakim Dugin » 09 lutego 2011, 19:41

Telewizja publiczna bywa także areną walk politycznych - żadna tajemnica. PiS też miał swoje 5 minut. O analizę kto bardziej beztrosko obstawiał swoimi ludźmi się nie pokuszę, na tyle uważnie nie śledzę personalnych zawirowań.
SEMPER FIDELIS

Awatar użytkownika
Bilu1939
Moderator
Moderator
Posty: 6099
Rejestracja: 09 lipca 2010, 18:16
Lokalizacja: Polska B

Postautor: Bilu1939 » 09 lutego 2011, 19:42

Przeczytaj bardziej uważnie artykuł. A po drugie, co trzeba często przypominać PiS już nie rządzi.
"Konserwatysta jest wrogiem radykalizmu, zarówno prawicowego, jak i lewicowego. Konserwatysta jest patriotą, ale nie jest nacjonalistą. Konserwatysta jest zwolennikiem autorytetu i poszanowania władzy, ale jest wrogiem despotyzmu" - Janusz Radziwiłł.

Awatar użytkownika
Worek
Administrator
Administrator
Posty: 17363
Rejestracja: 17 grudnia 2009, 09:37
Lokalizacja: Tannenberg

Postautor: Worek » 09 lutego 2011, 21:31

Hakim Dugin pisze:PiS też miał swoje 5 minut.


I o mało co nie zarżnął tej organizacji finansowo.
"Poskrobcie z wierzchu konserwatystę a znajdziecie kogoś, kto przedkłada przeszłość nad jakąkolwiek przyszłość." - Frank Herbert

dROMAS
Radny gminny
Radny gminny
Posty: 11
Rejestracja: 05 lutego 2011, 18:18
Lokalizacja: Goerlitz

Postautor: dROMAS » 09 lutego 2011, 21:59

WOLNYCH MEDIÓW W POLSCE JUŻ NIE MA... TVP 1 "wyświetla bajki PiS'u", zaś TVP 2, POLSAT i TVN - "szczekają dla PO"...

NIEZALEŻNE W POLSKICH MEDIACH POZOSTAŁY JEDYNIE REKLAMY...

Awatar użytkownika
Marchewa
Administrator
Administrator
Posty: 12231
Rejestracja: 14 września 2004, 13:11
Lokalizacja: Toruń
Płeć: Mężczyzna
Kontaktowanie:

Postautor: Marchewa » 10 lutego 2011, 11:10

dROMAS, netykieta. Wyłącz caps locka. To nie boli...
Spory polityczne trwają najdłużej gdy obie strony nie maja racji.
Gonzalez Suarez

Awatar użytkownika
Bilu1939
Moderator
Moderator
Posty: 6099
Rejestracja: 09 lipca 2010, 18:16
Lokalizacja: Polska B

Postautor: Bilu1939 » 10 lutego 2011, 11:30

dROMAS pisze:WOLNYCH MEDIÓW W POLSCE JUŻ NIE MA... TVP 1 "wyświetla bajki PiS'u", zaś TVP 2, POLSAT i TVN - "szczekają dla PO"...


Bzdury kompletne. Ale cóż, zostawmy go. Po co takiego ewangelizować..
"Konserwatysta jest wrogiem radykalizmu, zarówno prawicowego, jak i lewicowego. Konserwatysta jest patriotą, ale nie jest nacjonalistą. Konserwatysta jest zwolennikiem autorytetu i poszanowania władzy, ale jest wrogiem despotyzmu" - Janusz Radziwiłł.

Awatar użytkownika
Bilu1939
Moderator
Moderator
Posty: 6099
Rejestracja: 09 lipca 2010, 18:16
Lokalizacja: Polska B

Postautor: Bilu1939 » 10 marca 2011, 18:27

Wystarczy napisać że jest się człowiekiem od prezydenta :lol:
:arrow: http://www.rp.pl/artykul/624250_Jak-Paw ... o-TVP.html

Awatar użytkownika
Clint Eastwood
Minister
Minister
Posty: 3333
Rejestracja: 04 grudnia 2008, 12:36
Lokalizacja: k.

Postautor: Clint Eastwood » 10 marca 2011, 21:22

heh, właśnie wpadłem, żeby o tym napisać.
http://www.tvn24.pl/-1,1695406,0,1,odpo ... omosc.html
mistrzowski walek.

Awatar użytkownika
Bilu1939
Moderator
Moderator
Posty: 6099
Rejestracja: 09 lipca 2010, 18:16
Lokalizacja: Polska B

Postautor: Bilu1939 » 26 marca 2011, 15:21

Gościa, który dokonał (jak to ujął Clint) mistrzowskiego wałka pobili nieznani sprawcy i ostrzegli przed kontaktami z prasą.

- Zostałem poobijany, wybito mi przedni ząb i przekazano ostrzeżenie, żebym uważał z kim rozmawiam i nie kontaktował się już z prasą — powiedział portalowi Ksd. media. pl Paweł Miter. Do pobicia doszło na jednym ze strzeżonych osiedli wrocławskich 23 marca 2011 r. Dzień wcześniej w tygodniku „Nasza Polska" ukazał się wywiad z Pawłem Miterem, w którym powiedział on po raz pierwszy, że otrzymywał SMS-y z pogróżkami. Pobicie zostało zgłoszone policji.
http://www.rp.pl/artykul/632824_Bohater ... awcow.html

Awatar użytkownika
Bilu1939
Moderator
Moderator
Posty: 6099
Rejestracja: 09 lipca 2010, 18:16
Lokalizacja: Polska B

Postautor: Bilu1939 » 28 kwietnia 2011, 14:22

Odpolitycznienia mediów publicznych odsłona kolejna. Tym razem na Woronicza rządzić będzie Juliusz Braun, były poseł Unii Wolności, Marian Zalewski, zaufany współpracownik wicepremiera Pawlaka i kojarzony z lewicową organizacją Ordynacka Bogusław Piwowar. To najbardziej upolityczniony i upartyjniony zarząd TVP do tej pory :shock:

Awatar użytkownika
Worek
Administrator
Administrator
Posty: 17363
Rejestracja: 17 grudnia 2009, 09:37
Lokalizacja: Tannenberg

Postautor: Worek » 28 kwietnia 2011, 16:00

Bilu1939 pisze:To najbardziej upolityczniony i upartyjniony zarząd TVP do tej pory :shock:


Od jakiej pory? Od roku? Pół roku? Bilu nie pierdziel.
"Poskrobcie z wierzchu konserwatystę a znajdziecie kogoś, kto przedkłada przeszłość nad jakąkolwiek przyszłość." - Frank Herbert

Awatar użytkownika
Nazgul
Moderator
Moderator
Posty: 26668
Rejestracja: 15 stycznia 2006, 15:39
Lokalizacja: Wrocław :)

Postautor: Nazgul » 28 kwietnia 2011, 17:11

No co , na S24 i Rzepie płaczą, więc i on płacze bo skończyła się dola dla kolegów z poprzedniego rozdania.
W Uwarzam Rze jeden komentarzy opłakuje upolitycznienie ludźmi typu Farfrał i Ci nowi bo polityczni - o nowym zarządzie w 1 noc zapomniał, o Urbańskim i koledze "niezależnym" Wildsteinie też.

Ci ludzie nie mają żadnego wstydu ani honoru, to plenie wyznawców-Kali - ich politycy to dobrzy politycy - reszta to źle politycy w mediach...

ps... muszę w końcu powklejać co ciekawsze kometrze tuzów URze na forum - otchań chamstwa, buractwa, insynuacji, kalizmu, nienawiści...
a potem się dziwimy jakimiś komentarzami na S24 - tam jest to samo, tylko zgodnei z poprawnością.
A poza tym uważam, że trzeba zakazać cyfr arabskich. ;)
"Rząd próbuje przekonać Wysoką Izbę, że konstytucja nie obowiązuje, posługując się sprostytuowanymi prawnikami" JKaczyński 2003 r.

Awatar użytkownika
Worek
Administrator
Administrator
Posty: 17363
Rejestracja: 17 grudnia 2009, 09:37
Lokalizacja: Tannenberg

Postautor: Worek » 28 kwietnia 2011, 17:15

Poproszę o te komentarze. Nie mam za bardzo czasu łazić wszędzie.
"Poskrobcie z wierzchu konserwatystę a znajdziecie kogoś, kto przedkłada przeszłość nad jakąkolwiek przyszłość." - Frank Herbert

Awatar użytkownika
Nazgul
Moderator
Moderator
Posty: 26668
Rejestracja: 15 stycznia 2006, 15:39
Lokalizacja: Wrocław :)

Postautor: Nazgul » 28 kwietnia 2011, 17:37

wklejam...
A poza tym uważam, że trzeba zakazać cyfr arabskich. ;)
"Rząd próbuje przekonać Wysoką Izbę, że konstytucja nie obowiązuje, posługując się sprostytuowanymi prawnikami" JKaczyński 2003 r.


Wróć do „Telewizja”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość