PiSkorz pisze:W PiS-ie trafiają się ludzie o niejasnej przeszłości ale są to wyjątki . Natomiast w tzw. opozycji totalnej jest to regułą . Nie bez powodu Platforma , Nowoczesna , Kodziarze i PSL z taką zawziętością bronią ubeckich emerytur .


Poproszę o 10 przykładów. Nie powinieneś mieć z tym problemów skoro to reguła.

Reputacja TVN

Wizualne informacje i ich czołowe postacie. Ekran daje wiele możliwości. Porozmawiaj o telewizji ->

Moderatorzy: Lolek00, Bilu1939, Marchewa, Worek, Moderator, Administrator, Super Moderator

Awatar użytkownika
wuzetka
Minister
Minister
Posty: 4773
Rejestracja: 18 grudnia 2006, 20:02
Lokalizacja: Częstochowa

Reputacja TVN

Postautor: wuzetka » 14 lutego 2011, 22:37

Poczytajcie komentarze ludzi na temat TVN. Niedługo pewnie będą musieli zmienić nazwę bo mają tak już złachaną reputację że nikt tego nie słucha, albo jak słucha to i tak nie bierze na poważnie. Skończą się razem z Platformą.
http://forum.gazeta.pl/forum/w,90,12215 ... _.html?v=2

Awatar użytkownika
MatiZ
Senator
Senator
Posty: 2248
Rejestracja: 05 lipca 2010, 13:28
Lokalizacja: Elbląg

Postautor: MatiZ » 14 lutego 2011, 22:41

Co dziwi, bo, o ile rzadko ogladam tv (nie mam, czasem u rodzicow) to TVN24 zdrowo loi tylek obu partiom. Rozumiem ze niestety bezkrytycznie nie wychwalaja twojej partii pod niebiosa, ale z tego co widzialem poprawili sie i sa dosc obiektywni. A juz na pewno na wysokim poziomie jako studio.
Błąd dzielenia przez ogórek - Zainstaluj Wszechświat ponownie.

Awatar użytkownika
piter1989
Wójt
Wójt
Posty: 470
Rejestracja: 08 grudnia 2008, 21:51
Lokalizacja: Gdynia

Postautor: piter1989 » 14 lutego 2011, 22:52

MatiZ pisze:Co dziwi, bo, o ile rzadko ogladam tv (nie mam, czasem u rodzicow) to TVN24 zdrowo loi tylek obu partiom. Rozumiem ze niestety bezkrytycznie nie wychwalaja twojej partii pod niebiosa, ale z tego co widzialem poprawili sie i sa dosc obiektywni. A juz na pewno na wysokim poziomie jako studio.


Teraz muszą być obiektywni bo jakby zachwalali obecny rząd, to ludzie traktowali by tą stacje jako satyre :lol:

Tak czy siak oprócz oglądania i wpajania informacji z mediów trzeba mieć dystans do tego co 4 władza przekazuje,aby nie dać sobie wody z mózgu zrobić.
POPiS=AWS bis

Awatar użytkownika
Waga
Minister
Minister
Posty: 3455
Rejestracja: 27 października 2009, 15:45
Lokalizacja: Łódź

Postautor: Waga » 15 lutego 2011, 00:03

wuzetka pisze:Poczytajcie komentarze ludzi na temat TVN

Niezłe po nich jeżdżą na forum GW. :shock:
"Nie ma takiego okrucieństwa ani takiej niegodziwości, której nie popełniłby skądinąd łagodny i liberalny rząd, kiedy zabraknie mu pieniędzy." Alexis de Tocqueville

Awatar użytkownika
wuzetka
Minister
Minister
Posty: 4773
Rejestracja: 18 grudnia 2006, 20:02
Lokalizacja: Częstochowa

Postautor: wuzetka » 15 lutego 2011, 00:09

To w jednym z komentarzy:
W ujawnionym w lutym 2007 r. raporcie autorstwa Macierewicza napisano m.in., że wywiad wojskowy PRL "podejmował wysiłki powołania firmy telewizyjnej". Celem powołania tego rodzaju firmy "miało być ułatwienie plasowania agentury na Zachodzie". W raporcie podano, że związany z wywiadem wojskowym dyrektor generalny FOZZ Grzegorz Żemek miał pod koniec lat 80. podjąć na zlecenie wywiadu rozmowy w tej sprawie z firmą ITI i reprezentującymi ją Janem Wejchertem i Mariuszem Walterem. W czerwcu 2008 r. Klich przeprosił Wejcherta, Waltera i grupę ITI za zamieszczenie w raporcie "nieuprawnionych, krzywdzących i podważających wiarygodność biznesową" informacji, iż współpracowali oni z wojskowymi służbami PRL. Był to wynik ugody zawartej w procesach wytoczonych przez nich MON za raport. Sąd Apelacyjny w Warszawie orzekł prawomocnie, że Macierewicz nie musi przepraszać Wejcherta za swe słowa o związkach ITI i Wejcherta z wojskowymi służbami PRL. Utrzymując wyrok I instancji z kwietnia 2008 r., SA uznał, że Macierewicz działał w granicach prawa jako urzędnik państwowy. Wcześniej prawomocnie oddalono powództwo ITI.

Lolek00
Moderator
Moderator
Posty: 9325
Rejestracja: 26 lipca 2009, 16:14
Lokalizacja: woj. śląskie

Postautor: Lolek00 » 15 lutego 2011, 00:40

Wszelkie poszczególne przypadki niekompetencji czy kłamstwa rozpatruje rada etyki mediów i może ukarać dane medium i jego pracowników. Przykładem jest dziennikarz gazety Fakt. Który podał się za jedną z rodzin ofiar katastrofy żeby dostać się do busa. Nie słyszałem żeby ta komisja kiedykolwiek atakowała TVN. Ale fakt wściubiają nochal gdzie mogą.

W ogóle ja nie rozumiem jak media mogą robić takie rzeczy jak np. publikacja kogoś bez jego zgody. Puszczą to w telewizji zasłaniając twarz - przepisy obejmować powinny też czyjś głos. Bo ile razy robią z kogoś głupa tylko dlatego że nie chciał z nimi gadać?

Co do TVNu to ten proces to już stara śpiewka. Informacja o tym że ITI współpracowało z agenturą nie została uznana za kłamstwo.
Vivat et res publica et qui, illam regit

Awatar użytkownika
Bilu1939
Moderator
Moderator
Posty: 6099
Rejestracja: 09 lipca 2010, 18:16
Lokalizacja: Polska B

Postautor: Bilu1939 » 15 lutego 2011, 09:44

Przykładowo, Juliusz Kaszyński, on robi w tvn24 takie jakby prezentacje, pokazuje obrazy, mapy. Wczoraj przedstawiał drogi które są w budowie i których rząd jednak nie wybuduje. I co zdanie zauważyłem, jak próbuje bronić Platformy, tekstami to nie jest tylko ich wina, to i tak jest dużo i tak dalej. Nie przeszkadzało mu że czerwony kolor oznaczający drogi których nie będzie walił mocno po oczach. To tylko przykład. Z półki tych najsłabszych. Wielu innych swoim zachowaniem pokazywało że w ogień by za PO wskoczyli.

Awatar użytkownika
Bilu1939
Moderator
Moderator
Posty: 6099
Rejestracja: 09 lipca 2010, 18:16
Lokalizacja: Polska B

Postautor: Bilu1939 » 15 lutego 2011, 12:53

Brawissimo!

Stacja TVN24 podała wczoraj z rana, że stan Roberta Kubicy pogorszył się - zarówno fizycznie jak i psychicznie. Wiadomość natychmiast rozpowszechniły polskie media, a w ślad za nimi poszły media za granicą. Obóz Kubicy szybko zareagował. Opublikowano oficjalne dementi i wyrzucono ekipę TVN-u ze szpitala, o czym jako pierwszy w Polsce poinformował portal Niezależna.pl.

Pogoń za wiadomościami na temat zdrowia Roberta Kubicy staje się niebezpieczna. Manipulacją w wykonaniu TVN 24 oburzona jest m.in. rodzina polskiego kierowcy. Także lekarze i menedżer szybko zdementowali te plotki. "Ta informacja jest fałszywa, bo Robert ma się dobrze. Jego stan jest stabilny. Obecnie przebywa na oddziale intensywnej opieki do środy, kiedy podda się zabiegowi łokcia. Lekarze chcą go mieć po prostu cały czas na oku" - tłumaczył wyraźnie zirytowany Daniele Morelli.

Szpital szybko podjął stosowne kroki wobec dziennikarzy odpowiedzialnych za poranną plotkę. Ekipa telewizji TVN24 została usunięta z terenu ośrodka. Reporterów stacji miała poza jego teren odeskortować policja.

Manipulacja stacji odbiła się szerokim echem na całym świecie. O rzekomo pogarszającym się stanie Kubicy pisały m.in. media włoskie, niemieckie, austriackie czy fachowe anglojęzyczne serwisy o Formule 1. Dziennikarze na całym świecie są oburzeni postawą stacji TVN 24, która w pogoni za sensacją rozpowszechniła nieprawdziwe informacje. Tymczasem - jak poinformowali w biuletynie medycznym przedstawiciele szpitala w Pietra Ligure - ogólny obraz stanu zdrowia Roberta jest na tyle satysfakcjonujący, że umożliwia zaplanowanie ostatniej operacji łokcia na najbliższą środę. Nasz kierowca nadal jest bardzo dobrze nastawiony do dalszego leczenia, chętnie rozmawia, żartuje, a nawet mówi o powrocie na tor, więc o pogorszeniu kondycji psychicznej - jak sugerowali dziennikarze TVN 24 - nie może być mowy.http://niezalezna.pl/5929-swiat-oburzony-postawa-tvn-u

Awatar użytkownika
aspagnito
Poseł
Poseł
Posty: 1674
Rejestracja: 16 lutego 2007, 15:13
Lokalizacja: Królestwo Polski

Postautor: aspagnito » 26 marca 2011, 10:58

No to popatrzcie, która teraz jest godzina - o której napisałem tego posta i kiedy?
Idę o kolejny zakład, że na TVN24 w drugim śniadaniu mistrzów dziś o dwunastej (jest ok. godzina przed) wszyscy będą się jąkać, będą niewiarygodni i będzie wyglądało, jakby przygotowano premiera do odpowiedzi na pytania, które się mu zadaje... co zresztą pokrywa się z prawdą... bo to nie artyści zadają pytania premierowi, a TVN24, który premierowi sprzyja.
Coś jednak może nie wyjść i będzie to właśnie wiarygodność tej "debaty" w TVN24.
Wielka wtopa TVN24!
Dobrze, że Orzeł jest na straży.

Awatar użytkownika
marcinsz
Wicepremier
Wicepremier
Posty: 5059
Rejestracja: 17 marca 2011, 11:40
Lokalizacja: PL

Postautor: marcinsz » 26 marca 2011, 12:33

TVN24 podał te informacje powołując się na "przyjaciółkę" kierowcy Edytę Witas.

Jak widać popełnili bardzo poważny błąd lecz do słowa manipulacji jeszcze daleko.

Należy zauważyć że brak jest w TVN24 osób prowadzących wszelkiego typu programy osób popierających PIS. Zresztą - nie ma co się dziwić. Z drugiej strony stacja ta najczęściej i w dużej mierze wypełnia czas przekazując informację. (czyjąś wypowiedź, wywiad) rzadziej stosowane są tam autorskie interpretacje faktów (jak ND, GP, Niezależna).

Fakt faktem przekazywane są informacje w pierwszej kolejności o dużej wartości medialnej. Odnośnie zdarzeń losowych niejednokrotnie do obrzydzenia i z bardzo słabą przygotowaną "fachowością" przede wszystkim dziennikarskiej. W przypadku polityków na pierwszym miejscu wypowiedzi głośne, kontrowersyjne. Stąd tak dużo PIS i w takim tonie na antenie tej stacji.

PIS także kompletnie nie radzi sobie z trudnymi dla nich tematami. Widać wyraźnie że PO i inni nie korzystne sytuacje dla siebie "wycisza", nie komentuje, powołuje się na prokuraturę, robi wszystko co może by nie by nie dać się z prowokować do kontrowersyjnych tłumaczeń, wypowiedzi w tematach dla nich nie korzystnych itp.

PIS natomiast "wybiela się" się jak dziki,konferencje, niepodparte niczym zarzuty wobec dziennikarzy, kierownictwa i wszystkich i wszystkiemu co tylko możliwe byle tylko jak najgłośniej się wybielić tworząc w rzeczywistości dalszą pożywkę dla mediów. Sprawa nawet bzdurna staje się głośna aż do przesady.

Ale taka to mentalność i podejście do sprawy.

Awatar użytkownika
MatiZ
Senator
Senator
Posty: 2248
Rejestracja: 05 lipca 2010, 13:28
Lokalizacja: Elbląg

Postautor: MatiZ » 26 marca 2011, 15:17

aspagnito pisze:Wielka wtopa TVN24!

Śmieszny jesteś. Debata jak najbardziej w porządku, ale już oczywiście trzeba napisać że będzie wygodna dla premiera, jeszcze przed samym spotkaniem.
To nie Trwam że trzęsą jajami przed wielkim gościem Jarosławem czy innym jego klakierem.
Błąd dzielenia przez ogórek - Zainstaluj Wszechświat ponownie.

maribot
Senator
Senator
Posty: 2087
Rejestracja: 12 stycznia 2010, 15:29
Lokalizacja: Lublin

Postautor: maribot » 26 marca 2011, 15:25

Najlepiej wśród instytucji publicznych oceniane są media, policja i wojsko, najgorzej - związki zawodowe i ZUS - wynika z najnowszego sondażu CBOS. 36 proc. respondentów pozytywnie ocenia prokuraturę, a 32 proc. sądy. Sejm zebrał 21 proc. ocen pozytywnych, a Senat 25 proc.

Najlepsze oceny respondentów uzyskały telewizje i radio. Najbardziej popularny jest TVN, pozytywnie oceniany przez 83 proc. respondentów, telewizja publiczna uzyskała 82 proc. pozytywnych ocen, a Polsat 79 proc. Krytycznie o tych stacjach wypowiadało się odpowiednio: 6, 12 i 9 proc. respondentów; reszta nie miała opinii na ten temat.
http://lex.pl/?cmd=artykul,11138

Awatar użytkownika
gazda
Minister
Minister
Posty: 3060
Rejestracja: 24 listopada 2010, 20:25
Lokalizacja: Lwów

Postautor: gazda » 26 marca 2011, 16:58

MatiZ pisze:To nie Trwam że trzęsą jajami przed wielkim gościem Jarosławem

Za to trzęśli jajami przed Kwaśniewskim. :cool:
Wszędzie tam, gdzie bezwzględny liberalizm dochodzi do stanowczej przewagi, następuje stopniowa likwidacja narodu, jego typu i indywidualności. - Zygmunt Balicki

Awatar użytkownika
Bilu1939
Moderator
Moderator
Posty: 6099
Rejestracja: 09 lipca 2010, 18:16
Lokalizacja: Polska B

Postautor: Bilu1939 » 27 marca 2011, 12:41

Oglądał ktoś dzisiaj przed 11 cotygodniową Kawę na Ławę?

Awatar użytkownika
biddkrrr
Radny wojewódzki
Radny wojewódzki
Posty: 304
Rejestracja: 07 marca 2011, 15:03
Lokalizacja: Śląsk
Kontaktowanie:

Postautor: biddkrrr » 27 marca 2011, 12:50

Jakby się okazało, że dzisiaj 11 to 11 a nie 12 to bym oglądała, ale niestety.


Wróć do „Telewizja”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość