PiSkorz pisze:W PiS-ie trafiają się ludzie o niejasnej przeszłości ale są to wyjątki . Natomiast w tzw. opozycji totalnej jest to regułą . Nie bez powodu Platforma , Nowoczesna , Kodziarze i PSL z taką zawziętością bronią ubeckich emerytur .

Poproszę o 10 przykładów. Nie powinieneś mieć z tym problemów skoro to reguła.

Abonament RTV

Wizualne informacje i ich czołowe postacie. Ekran daje wiele możliwości. Porozmawiaj o telewizji ->

Moderatorzy: Lolek00, Bilu1939, Marchewa, Worek, Moderator, Administrator, Super Moderator

Awatar użytkownika
Nazgul
Moderator
Moderator

Postautor: Nazgul » 09 kwietnia 2014, 19:34

no tak, tylko sekta dostąpiła jasności. reszta to ciemniaki niezdolne ujrzeć światła.
A poza tym uważam, że trzeba zakazać cyfr arabskich. ;)
"Rząd próbuje przekonać Wysoką Izbę, że konstytucja nie obowiązuje, posługując się sprostytuowanymi prawnikami" JKaczyński 2003 r.

Awatar użytkownika
mateuszjkl
Minister
Minister

Postautor: mateuszjkl » 10 kwietnia 2014, 09:13

I niestety chyba zaliczasz się do tej drugiej grupy. Chodź zrozumiałbym jakbyś był politykiem...Jak obywatel dochodzi do wniosków że realna różnica istnieje to oznacza że dobrze się towarzysz spisuje :).

Paw
Wicepremier
Wicepremier

Re: Abonament RTV

Postautor: Paw » 25 listopada 2015, 17:30

Rząd Beaty Szydło będzie musiał wprowadzić specjalny parapodatek, by sfinansować media publiczne. Opłata audiowizualna trafi do TVP, Polskiego Radia i rozgłośni regionalnych. W sumie przyniesie 1,5-2 mld zł. Ile będzie musiał zapłacić każdy z nas? (...)

PiS już zapowiedział, że chce mediów finansowanych bezpośrednio z budżetu państwa. Jego zdaniem to lepsze rozwiązanie niż obecne. TVP i PR mają być więc przekształcone w narodowe instytucje kultury. Co to oznacza? Ewentualna nowa opłata audiowizualna wpływałaby zapewne bezpośrednio do kasy państwa. Byłaby więc nowym podatkiem.

Ile by wynosiła? Jeśli przyjęlibyśmy, że płacić miałoby ją każde z 13,5 mln gospodarstw domowych, wyniosłaby ok. 12 zł. Jeśli rząd chciałby zebrać mniej, np. 1,5 mld zł, wówczas na media trzeba byłoby płacić 9 zł miesięcznie. W takim wypadku najprawdopodobniej opłata mogłaby być naliczana dla każdego mieszkania czy domu, który ma prąd.

Cały artykuł:
http://m.money.pl/wiadomosci/artykul/no ... 62802.html

Jak dla mnie OK. o ile nie okaże się że kasa pójdzie na tv trwam i programy polityczne jednej partii.

Paw
Wicepremier
Wicepremier

Postautor: Paw » 30 listopada 2015, 19:17

10 złotych miesięcznie ma wynieść opłata audiowizualna, a będzie ona pobierana z podatkiem albo razem z rachunkiem za prąd – zapowiedział w wywiadzie dla Wirtualnemedia.pl Krzysztof Czabański, pełnomocnik rządu ds. reformy medialnej.

Więcej: http://finanse.wp.pl/martykul.html?wid= ... at=1033693

Jestem za, o ile media publiczne nie zostaną przekształcone w polityczne czy wyznaniowe.

Awatar użytkownika
Marchewa
Administrator
Administrator
Kontaktowanie:

Postautor: Marchewa » 30 listopada 2015, 21:25

Czyli extra 120 zł podatku w zamian za pensje dla pana Cz. i wspólników.
Spory polityczne trwają najdłużej gdy obie strony nie maja racji.
Gonzalez Suarez

PiSkorz
Wicepremier
Wicepremier

Postautor: PiSkorz » 01 grudnia 2015, 10:12

W każdym bądź razie TVP nie może być tubą propagandową Platformy . Te czasy muszą się skończyć bezpowrotnie . Dzisiaj stan telewizji publicznej jest taki że ludzie młodzi nie oglądają tego badziewia bo jest to obciach .

Swego czasu Tusk krzyczał żeby ludzie nie płacili abonamentu a później wszyscy dostali przekazy do zapłaty .
"Upadliśmy poniżej progu cywilizacyjnego."
T. Jasudowicz

ElDario
Minister
Minister

Postautor: ElDario » 01 grudnia 2015, 10:45

W każdym bądź razie TVP nie może być tubą propagandową Platformy .

Ale rozumiem że może być tubą PISu ?
Poskrobcie z wierzchu socjalistę a znajdziecie nazistę albo komunistę.

Awatar użytkownika
Krogulec
Radny wojewódzki
Radny wojewódzki

Postautor: Krogulec » 01 grudnia 2015, 12:28

PiSkorz pisze:W każdym bądź razie TVP nie może być tubą propagandową Platformy . Te czasy muszą się skończyć bezpowrotnie . Dzisiaj stan telewizji publicznej jest taki że ludzie młodzi nie oglądają tego badziewia bo jest to obciach .

Swego czasu Tusk krzyczał żeby ludzie nie płacili abonamentu a później wszyscy dostali przekazy do zapłaty .

Za to wygłaszanie dyrdymał po forach i czytania Pudelków i robienia sweet foć na Facebookach jest ok.? Młodzież nie ogląda, bo po ichniemu nie ogarnia czegoś, co wnosi jakąś głębszą treść i zmusza do samodzielnego myślenia. Dlatego zamiast Teatru telewizji i dobrych filmów woli tance rolników szukających żony w You can't rodzinka PL.

Awatar użytkownika
Adi
Premier
Premier

Postautor: Adi » 01 grudnia 2015, 13:56

Dlatego abonament RTV to zwykłe wyłudzenie na niechciany towar.

ElDario
Minister
Minister

Postautor: ElDario » 01 grudnia 2015, 18:15

Dlatego zamiast Teatru telewizji i dobrych filmów woli tance rolników szukających żony w You can't rodzinka PL.

A kiedy TVP jakiś dobry ostatnio film wyprodukowało ? To co puszcza to na ogół badziewia albo stare filmy. Do tego nudne jak flaki w oleju seriale typu klan, plebania itp.

Paw
Wicepremier
Wicepremier

Postautor: Paw » 02 grudnia 2015, 22:24

Marchewa pisze:Czyli extra 120 zł podatku w zamian za pensje dla pana Cz. i wspólników.

Czyli 50% tego co placilem w tym roku: https://rtv.poczta-polska.pl/?action=Wy ... oplat_2015

Awatar użytkownika
mateuszjkl
Minister
Minister

Postautor: mateuszjkl » 03 grudnia 2015, 00:28

Dla ciebie ok bo zapłacisz mniej. A dlaczego mam ten podatek płacić też ja który nie korzysta z "darmowej" telewizji no i...radia, które mogliby wyłączyć w ogóle bo mój gust muzyczny i tak znacząco odbiega od tego co tam się znajduje? Tylko i wyłącznie przez czyjąś zachciankę, bo chce mieć tubę propagandową? Za telewizję swoje płacę i nie podoba mi się dodatkowy podatek na ten temat. I chyba wiekszości się nie podoba, szczególnie przy ciekawych pakietach internet+tv+telefon.

Awatar użytkownika
Adi
Premier
Premier

Postautor: Adi » 03 grudnia 2015, 00:42

Ja nie mam telewizora to dlaczego miałbym płacić?

ElDario
Minister
Minister

Postautor: ElDario » 03 grudnia 2015, 00:44

Za telewizję swoje płacę i nie podoba mi się dodatkowy podatek na ten temat. I chyba wiekszości się nie podoba, szczególnie przy ciekawych pakietach internet+tv+telefon.

Wg prawa opłata za kablówkę nie zwalnia od opłaty za TVP.

Paw
Wicepremier
Wicepremier

Postautor: Paw » 03 grudnia 2015, 07:52

mateuszjkl pisze:Za telewizję swoje płacę i nie podoba mi się dodatkowy podatek na ten temat. I chyba wiekszości się nie podoba, szczególnie przy ciekawych pakietach internet+tv+telefon.

czyli wg prawa korzystasz, tak jak ja.

Wróć do „Telewizja”