PiSkorz pisze:W PiS-ie trafiają się ludzie o niejasnej przeszłości ale są to wyjątki . Natomiast w tzw. opozycji totalnej jest to regułą . Nie bez powodu Platforma , Nowoczesna , Kodziarze i PSL z taką zawziętością bronią ubeckich emerytur .

Poproszę o 10 przykładów. Nie powinieneś mieć z tym problemów skoro to reguła.

Rzetelność mediów.

Wizualne informacje i ich czołowe postacie. Ekran daje wiele możliwości. Porozmawiaj o telewizji ->

Moderatorzy: Lolek00, Bilu1939, Marchewa, Worek, Moderator, Administrator, Super Moderator

Awatar użytkownika
Optymista
Minister
Minister

Rzetelność mediów.

Postautor: Optymista » 08 września 2011, 10:38

Od jakiegoś czasu zastanawia mnie nagonka PISu na TVN i inne stacje telewizyjne, które zdaniem posłów tej partii zakłamują rzeczywistość, są nieobiektywne i jeszcze na dodatek są na usługach PO. Podobnie sprawa tyczy się Radia Zet czy Radia TOK FM.

Ja oglądam TVN24, oglądam Polsat News, oglądam TVP info. Czy ktoś może podać przykłady takich jawnych manipulacji, dyskryminacji i zakłamania? Zastanawia mnie to dlatego, że w przeciwieństwie do mediów, które sympatyzują z PISem np. TVN emituje całe konferencje prasowe na żywo, zaprasza gości do studia i rozmawia z nimi na żywo, umożliwia na swych stronach internetowych dodawanie komentarzy przez użytkowników itp. Natomiast TV Trwam, Gazeta Polska itp podają gotowe już i obrobione teksty, bez możliwości komentowania, które następnie jota w jotę powtarzane są przez ich zwolenników (np. Anna FS na naszym forum).

Jak to w końcu jest?

Paw
Wicepremier
Wicepremier

Postautor: Paw » 08 września 2011, 11:07

Ze słownika pojęć pisowsko-polskiego:

Nierzetelność dziennikarska - to przejaw ataku na PiS, to przedstawianie gołych faktów, takich jakimi są, bez odpowiedniej obróbki zatwierdzonej przez działaczy PiS-u. Przykładami nierzetelności dziennikarskiej są wywiady na żywo w TVN, Polsacie, TVP (od jakichś dwóch lat), w których są zadawane niewygodne pytania każdemu politykowi na niesprawiedliwie równych warunkach wobec każdej formacji. Przykładami rzetelności są RM, TV Trwam, URze, DP. Atakują wszystkie inne formacje polityczne, zwłaszcza PO.

zuikaku
Wicepremier
Wicepremier

Postautor: zuikaku » 08 września 2011, 16:20

Optymista pisze:Czy ktoś może podać przykłady takich jawnych manipulacji, dyskryminacji i zakłamania?
No, mogę. Na przykład to :
http://www.youtube.com/watch?v=DwwXA-yoZLs

Optymista pisze:Od jakiegoś czasu zastanawia mnie nagonka PISu na TVN i inne stacje telewizyjne, które zdaniem posłów tej partii zakłamują rzeczywistość
Odwrotnie, nagonka to jest na partię Kaczyńskiego, a media istotnie zakłamują ile się da.

Lolek00
Moderator
Moderator

Postautor: Lolek00 » 08 września 2011, 16:32

Nierzetelności w mediach nie wynikają z powodu obecności złej politycznej ręki która steruje widzami.

Nierzetelność mediów wynika z samych zasad na jakich oparte są media:

1) jaki widz takie media (parcie na sensacje)
2) ograniczony czas (redaktor wybiera 3 tematy, 7 pomija)
3) naturalne szumy informacyjne, przekłamania w parafrazowaniu wypowiedzi etc
4) pojawiające się w mediach opinie za które redaktorzy nie są odpowiedzialni - wypowiedzi osób trzeci proszonych o komentarz etc.
5) "informacja w pigułce" bardzo często prowadzi do czarno-białego przestawienia problemu - np: spór lokatorski medialnie wygrywa ten który pierwszy wezwie reporterów uwagi, łowców sensacji etc.

Te wszystkie zjawiska sprawiają że sformułowanie - "telewizja kłamie" często jest prawdziwe. Sam się o tym przekonałem kiedy w mojej miejscowości trąba zerwała dachy - i dziennikarze kręcili horror o piekle, ludziach bez domów itd. W realu wszystko ubezpieczone, dachy na 3 ulicach spadły...

Awatar użytkownika
marcinsz
Wicepremier
Wicepremier

Postautor: marcinsz » 08 września 2011, 16:45

zuikaku pisze:No, mogę. Na przykład to :

buhahaha

zuikaku pisze:Odwrotnie, nagonka to jest na partię Kaczyńskiego, a media istotnie zakłamują ile się da.

Biedny kaczorek... że tak po nim wszyscy niesprawiedliwe jadą.

PiSkorz
Wicepremier
Wicepremier

Postautor: PiSkorz » 08 września 2011, 17:12

Telewizji od 3lat nie oglądam- chyba że gdzieś przypadkowo- jestem spokojniejszy, mniej denerwuję się- same plusy. TV nie przybliża nas do poznania świata, nie daje nam wzorów osobowych z których moglibyśmy brać przykład. Telewizja przekazuje nam zafałszowany obraz świata. Ted Turner z TV CNN powiedział: każdy nadawca telewizyjny jest przestępcą. Oglądanie po kilka godzin telewizji musi powodować u człowieka otępienie, bezmyślność, brak własnych poglądów. Brak samodzielnego myślenia przekłada się na brak samodzielnego działania. Człowiek telewizyjny zrobi to co każe mu jego idol z ekranu. Telewizja- mieniąca się publiczną- tak naprawdę służy do kierowania masami. Jest to narzędzie w rękach polityków służące do utrzymania się przez nich u władzy. Cała plejada różnorakich redaktorów jest głównie po to by politykom tym pomagać. Profesor Bogdan Suchodolski powiedział: dziennikarz to chudopachołek co rządzić doradza temu przy którym jest pieniądz i władza.
"Upadliśmy poniżej progu cywilizacyjnego."
T. Jasudowicz

Awatar użytkownika
Anioł
Poseł
Poseł

Postautor: Anioł » 08 września 2011, 18:03

A może to materiał TVP jest nieprawdziwy, skąd wiesz? Co do filmiku to można zauważyć pewną małą manipulację ze strony autora:

Przypisuje TVN "polsko rosyjska współpraca układa się doskonale" natomiast w raporcie można usłyszeć "Według Jerzego Millera polsko rosyjska współpraca układa się doskonale".

nagonka to jest na partię Kaczyńskiego

Pfff... ta, brzydkie media zadają Kaczyńskiemu niewygodne pytania i czepiają się go gdy tylko popełni jakąś gafę. Nie na tym przypadkiem polega praca mediów, na czepianiu się polityków?

brak własnych poglądów.

Czyli tak jak u Ciebie, jesteś za pan brat z ideologią PiS'u.

Telewizja- mieniąca się publiczną- tak naprawdę służy do kierowania masami.

Bardzo dobrym przykładem będzie TV Trwam, czy też niezależna.tv, które zwykle pokazują tylko jedną stronę medalu, to przychylną PiS. Chyba się jeszcze nie zdarzyło, aby kiedykolwiek napisali coś złego na temat PiS. Ostatnio pojawiły się informacje na temat Fotygi, czy też choćby dzisiejszy wyrok sądu wobec PiS, na niezaleznej.pl ciuchutko o tym. Ale na temat Smoleńska, rządu Tuska czy też Prezydenta to aż huczy. PiS jest tam przedstawiany tylko w dobrym świetle. Natomiast na stronach TVN czy też TVP cały czas pojawiają się informację nieprzychylne czy to Rządowi czy to opozycji.

Te wszystkie zjawiska sprawiają że sformułowanie - "telewizja kłamie" często jest prawdziwe. Sam się o tym przekonałem kiedy w mojej miejscowości trąba zerwała dachy - i dziennikarze kręcili horror o piekle, ludziach bez domów itd. W realu wszystko ubezpieczone, dachy na 3 ulicach spadły...

To bym raczej nazwał podkoloryzowaniem sytuacji aniżeli kłamstwem.

zuikaku
Wicepremier
Wicepremier

Postautor: zuikaku » 08 września 2011, 19:09

Anioł pisze:Nie na tym przypadkiem polega praca mediów, na czepianiu się polityków?
Polega, natomiast kierowanie ostrza krytyki w opozycję już jest manipulacją, bo zawsze należy walić głównie w rząd, skoro to on bierze odpowiedzialność za państwo rządząc. Zachwianie tej proporcji między atakowaniem opozycji a grupy rządzącej jest dowodem na nierzetelność mediów.

marcinsz pisze:buhahaha
To jest właśnie reakcja fanatyka. Mamy podany przykład czarno na białym manipulacji medialnej, a ten się śmieje. Bo co ma zrobić, przecież racji nie przyzna, za słaby jest na to.

Awatar użytkownika
Anioł
Poseł
Poseł

Postautor: Anioł » 08 września 2011, 19:17

Polega, natomiast kierowanie ostrza krytyki w opozycję już jest manipulacją,

A dlaczego nie mają krytykować opozycji? Posłowie opozycji również dostają pensje ze skarbu państwa, są posłami i media mają prawo ich krytykować.

bo zawsze należy walić głównie w rząd

TVN wali po politykach równo, czy to po opozycji czy to po rządzie, tam gdzie jest sensacja, tam idą.

Zachwianie tej proporcji między atakowaniem opozycji a grupy rządzącej jest dowodem na nierzetelność mediów.

Bezkrytyczna postawa wobec opozycji również jest zachwianiem równowagi, bo wówczas można powiedzieć że media są po prostu nieobiektywne, tak właśnie jest z niezalezna.tv bądź też mediami Rydzyka.

To jest właśnie reakcja fanatyka.

Po prostu Cię wyśmiał, ot co.

Mamy podany przykład czarno na białym manipulacji medialnej,

Jeszcze raz się zapytam, skąd wiesz że to TVN przeinacza fakty a nie TVP?

Awatar użytkownika
marcinsz
Wicepremier
Wicepremier

Postautor: marcinsz » 08 września 2011, 19:36

zuikaku pisze:Polega, natomiast kierowanie ostrza krytyki w opozycję już jest manipulacją, bo zawsze należy walić głównie w rząd, skoro to on bierze odpowiedzialność za państwo rządząc. Zachwianie tej proporcji między atakowaniem opozycji a grupy rządzącej jest dowodem na nierzetelność mediów.

No i co jeszcze za teorie wymyślisz? A opozycja nie aspiruje do rządzenia krajem czy co? To tak walić w rząd i po cichu podprowadzać opozycję do wygranej?

Wymyśl coś człowieku bardziej z logiką bo jak na razie to krucho.

To jest właśnie reakcja fanatyka. Mamy podany przykład czarno na białym manipulacji medialnej, a ten się śmieje. Bo co ma zrobić, przecież racji nie przyzna, za słaby jest na to.

A oglądałeś materiał czy przeczytałeś tylko komentarz na niebieskich stronach?

Jak tak to w której sekundzie relacji TVN chociażby pada stwierdzenie:

- "policjanci pilnie strzegą terenu i nikogo nie wpuszczają na teren"

Ja słyszę wyraźnie że co najwyżej się POJAWILI i to na wyraźną prośbę strony Polskiej co chyba raczej nie jest komplementem w stronę Rosji.

Wyraźnie też mowa jest o dobrej współpracy ale "po za tym incydentem".

Ponadto:

Oba materiały mają różną długość i ten z TVP jest zdecydowanie dokładniejszy ale oba mają wiele cech wspólnych:

- oba materiały krytycznie odnoszą się do jakości zabezpieczenia miejsca zdarzenia
- oba materiały mówią iż dochodziło do wielu wejść osób postronnych na miejsce katastrofy
- oba materiały wskazują na nieodpowiednią współpracę Rosjan w tym aspekcie.

Co najwyżej mogą różnić się oceną sytuacji która w tego typu informacjach zawsze następują. Przekaz faktycznych danych jest niemal identyczny.

zuikaku
Wicepremier
Wicepremier

Postautor: zuikaku » 09 września 2011, 09:52

marcinsz pisze:A opozycja nie aspiruje do rządzenia krajem czy co? To tak walić w rząd i po cichu podprowadzać opozycję do wygranej?
Widać, żeś nie liberał, bo dla liberała rząd to zło mniejsze lub większe, więc należy go kontrolować i na ręce mu patrzeć, natomiast wedle ciebie media mają walić w opozycję głównie.

Anioł pisze:Po prostu Cię wyśmiał, ot co.
Po prostu fanatyzm, ot co.

Anioł pisze:Jeszcze raz się zapytam, skąd wiesz że to TVN przeinacza fakty a nie TVP?
Tak się składa, że skądś wiem, więc wkleiłem tego linka jako przykład. Autor wątku chciał się dowiedzieć, to się dowiedział i jest na pewno teraz wdzięczny.

Anioł pisze:Bezkrytyczna postawa wobec opozycji również jest zachwianiem równowagi
Jest mniej szkodliwa, bo opozycja nie rządzi.

Anioł pisze:TVN wali po politykach równo, czy to po opozycji czy to po rządzie, tam gdzie jest sensacja, tam idą.
Nie, pewne sensacje sobie odpuszczają, gdy są niewygodne. Na przykład z przejściem posła Arłu... coś tam, nie pamiętam nazwiska. Parę lat wcześniej w podobny sposób przeciągano posłów od Leppera do PiSu i wtedy to była sensacja godna specjalnych wydań serwisów informacyjnych. Teraz sensacji nie ma. I tak dalej, nie będę tu kroniki sporządzał. Nie zmuszaj mnie do tego bo to żenada o oczywistościach opowiadać.

marcinsz pisze: Przekaz faktycznych danych jest niemal identyczny.
Bzdura, powołali się na autorytet ministra by przemycić, że teren jest już zabezpieczony i współpraca jest dobra. Na tym polega propaganda, że łże się wprost tylko od czasu do czasu, a najczęściej działa się białych rękawiczkach, miesza prawdę z fikcją, stwarza wrażenia i tak dalej. W tym wypadku podkreślono wypowiedź Millera. Dowiedziałem się o tym czym jest propaganda już w dzieciństwie, ale tobie to trzeba tłumaczyć teraz, bo ci się myślenie wyłącza ilektroć idzie o klubik, w którym jesteś zakochany jak młoda panienka w supermenie.

Awatar użytkownika
Anioł
Poseł
Poseł

Postautor: Anioł » 09 września 2011, 10:21

Po prostu fanatyzm, ot co.

Od kiedy fanatyzmem jest wyśmianie kogoś? Jeżeli ktoś powiedział coś idiotycznego i druga osoba go wyśmiała, to oznacza że jest fanatykiem? Puknij się w głowę.

Jest mniej szkodliwa, bo opozycja nie rządzi.

Szkodliwa, nie szkodliwa, opozycja to również posłowie których opłacamy z budżetu państwa.

Na przykład z przejściem posła Arłu... coś tam

Sporo o tym było na TVN.

Parę lat wcześniej w podobny sposób przeciągano posłów od Leppera do PiSu i wtedy to była sensacja godna specjalnych wydań serwisów informacyjnych.

No nie dziwię się że było o tym głośno -> http://pl.wikipedia.org/wiki/Afera_ta%C5%9Bmowa

zuikaku
Wicepremier
Wicepremier

Postautor: zuikaku » 09 września 2011, 10:45

Anioł pisze:Szkodliwa, nie szkodliwa, opozycja to również posłowie których opłacamy z budżetu państwa.
Dobra, dobra - to rząd trzyma odpowiedzialność i władzę, więc to na nim ma spoczywać główny ciężar krytyki i uwagi, opozycja to druga kolejność. Wam ta prosta prawda ucieka sprzed oczu, bo za bardzo wielbicie tę swoją frakcję. Emocje wami powodują.

Anioł pisze:Sporo o tym było na TVN.
O wiele mniej niż gdy przeciągano Beger do PiS-u.

No a tu wrzucę ciąg dalszy medialnych manipulacji:

http://www.youtube.com/watch?v=JD-LKUrc ... re=related

Przecież takie zachowanie prezydenta Komorowskiego też się nadaje, by to rozdmuchać jako sensację. Podobno TVN goni za sensacjami nie bacząc w kogo uderzają. No, tym razem jakoś nie pogonił.
Ostatnio zmieniony 09 września 2011, 10:55 przez zuikaku, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Optymista
Minister
Minister

Postautor: Optymista » 09 września 2011, 10:48

Dobrze. Przedstawiono mi jak na razie jeden dowód, który ja uważam za bardzo słaby i łatwy do podważenia. Tak naprawdę nie jesteśmy w stanie stwierdzić, czy prawdę opisuje TVN czy TVP. Widać natomiast, że zupełnie inaczej interpretują wydarzenia w oparciu o ten sam materiał. Zastanawia mnie także kuchnia dziennikarska tj. czy jest możliwe, że np. materiały nie zostały sporządzone w tym samym dniu? Np. jedna ze stacji nakręciła zdjęcia dzień wcześniej i w dniu emisji zmontowała materiał, a druga nakręciła materiał i zmontowała taśmy w dniu emisji.

Podsumowując - w tym konkretnym przypadku ciężko stwierdzić czy jest manipulacja i jeśli jest, to kto jej dokonał. Ale dziękuję za przykład i proszę o więcej.

Ja osobiście jeśli chodzi o TVN to widziałem jeden na maksa nieobiektywny materiał pana Cebuli, który skompromitował się w Uwadze. Od tego czasu zaprzestałem oglądania tego beznadziejnego programu i wcale nie żałuję. Rzecz dotyczyła krów i jakichś tam spraw weterynaryjnych. Redaktor Cebula myślał, że zaprosi gościa, zaatakuje go i wszystko pójdzie jak po maśle. Problem polegał jednak na tym, że jak już łaskawie dopuścił lekarza weterynarii do głosu, to ten drugi pokazał jego kompletne nieprzygotowanie i nieznajomość tematu i podał kilka argumentów nie do poważenia świadczące na jego korzyść. Nie zdążył skończyć, gdy redaktor Cebula mu przerwał, wypowiedział zdanie typu" widać, że Pan dalej nie widzi w tym nic złego" i skończył rozmowę pod pretekstem brakiem czasu (program szedł live). Drugi raz czegoś takiego w TVN nie widziałem.
"Today's gonna be a good day :)

Awatar użytkownika
exiled
Wójt
Wójt

Postautor: exiled » 09 września 2011, 10:55

zuikaku pisze:Widać, żeś nie liberał, bo dla liberała rząd to zło mniejsze lub większe, więc należy go kontrolować i na ręce mu patrzeć, natomiast wedle ciebie media mają walić w opozycję głównie.

Jeśli ma się taką opozycję, która co rusz robi coś kontrowersyjnego to nie dziwne, że spora część krytyki idzie w jej stronę. Ale w rząd też walą w TVN-ie, starają się patrzeć na ręce.

zuikaku pisze:Bzdura, powołali się na autorytet ministra by przemycić, że teren jest już zabezpieczony i współpraca jest dobra. Na tym polega propaganda, że łże się wprost tylko od czasu do czasu, a najczęściej działa się białych rękawiczkach, miesza prawdę z fikcją, stwarza wrażenia i tak dalej. W tym wypadku podkreślono wypowiedź Millera. Dowiedziałem się o tym czym jest propaganda już w dzieciństwie, ale tobie to trzeba tłumaczyć teraz, bo ci się myślenie wyłącza ilektroć idzie o klubik, w którym jesteś zakochany jak młoda panienka w supermenie.

Nie zauważyłeś, że materiał TVN-u został pocięty.

Wróć do „Telewizja”