PiSkorz pisze:W PiS-ie trafiają się ludzie o niejasnej przeszłości ale są to wyjątki . Natomiast w tzw. opozycji totalnej jest to regułą . Nie bez powodu Platforma , Nowoczesna , Kodziarze i PSL z taką zawziętością bronią ubeckich emerytur .

Poproszę o 10 przykładów. Nie powinieneś mieć z tym problemów skoro to reguła.

Aż 80% mediów w Polsce jest niemieckie !!!

Wizualne informacje i ich czołowe postacie. Ekran daje wiele możliwości. Porozmawiaj o telewizji ->

Moderatorzy: Lolek00, Bilu1939, Marchewa, Worek, Moderator, Administrator, Super Moderator

Awatar użytkownika
gazda
Minister
Minister

Aż 80% mediów w Polsce jest niemieckie !!!

Postautor: gazda » 19 lipca 2014, 14:09

Niemcy nie muszą zbrojnie zajmować naszego terytorium żeby nas podbić. Wystarczy, że mają w swoich rękach polską gospodarkę i polskie media.

Obrazek
Ostatnio zmieniony 18 marca 2015, 19:00 przez gazda, łącznie zmieniany 1 raz.
Wszędzie tam, gdzie bezwzględny liberalizm dochodzi do stanowczej przewagi, następuje stopniowa likwidacja narodu, jego typu i indywidualności. - Zygmunt Balicki

Lolek00
Moderator
Moderator

Postautor: Lolek00 » 20 lipca 2014, 20:44

Pluralizm medialny kończy się tam gdzie zaczyna się art 491 KSH :neutral:
Vivat et res publica et qui, illam regit

Marek K.
Poseł
Poseł

Postautor: Marek K. » 20 lipca 2014, 23:21

Niemcy nie muszą zbrojnie zajmować naszego terytorium żeby nas podbić. Wystarczy, że mają w swoich rękach polską gospodarkę i polskie media.

To zle czy dobrze wg. Ciebie?

mars
Radny gminny
Radny gminny

Postautor: mars » 21 lipca 2014, 01:07

Marek K. pisze:To zle czy dobrze wg. Ciebie?

Patrząc po popieranej przez kolegę gazda partii, to raczej źle.

A co do tematu: Ojej, to straszne! Oglądam TVN24, żeby być na bieżąco ze sprawami. Potem i tak doczytuję w internecie. Myślę, że nie jestem jedynym, który tak robi. Nie uważam, by TVN jakkolwiek manipulował informacjami. Przekazuje je i tyle. Nie jest stronniczy jako stacja (grupa). Można się przyczepić do paru wypowiedzi redaktorów, albo stylu prowadzenia rozmowy. O ile program Moniki Olejnik jest ok, często rzuca trudne pytania, ale rodzi to ryzyko zajścia za daleko. No i czasem jej się to zdarza. Ale taka formuła. Ma być ostrzej, ma być z atakiem. Polityk powinien wiedzieć, na co się godzi. Jak nie wie, to jego problem. Czasem jednak p. Olejnik zdaje się wyciągać zbyt daleko idące wnioski. Lubię Szkło Kontaktowe, bo jest z jajem. A ludzie i tak dzwonią i spinają.

bytrek
Radny wojewódzki
Radny wojewódzki

Postautor: bytrek » 21 lipca 2014, 04:49

mars, jedyna rzecz do, której można się doczepić u redaktorów TVN to, że często dokładają własne zdanie na temat, który właśnie przedstawiają, to mnie trochę irytuje. Bo w ten sposób mówią co mam myśleć.

Awatar użytkownika
Worek
Administrator
Administrator

Postautor: Worek » 21 lipca 2014, 06:24

bytrek pisze:Bo w ten sposób mówią co mam myśleć.

Nie. Ty odbierasz to tak, jakby ci mówili co masz myśleć.
"Poskrobcie z wierzchu konserwatystę a znajdziecie kogoś, kto przedkłada przeszłość nad jakąkolwiek przyszłość." - Frank Herbert

Awatar użytkownika
Nazgul
Moderator
Moderator

Postautor: Nazgul » 21 lipca 2014, 07:27

akurat największa gazeta i tygodnik w PL jest czysto polski... ale to raczej gazdzie też nie pasuje :D
A po za ty uważam, że trzeba zakazać cyfr arabskich. ;)
"Rząd próbuje przekonać Wysoką Izbę, że konstytucja nie obowiązuje, posługując się sprostytuowanymi prawnikami" JKaczyński 2003 r.

Awatar użytkownika
Anubis
Poseł
Poseł

Postautor: Anubis » 21 lipca 2014, 07:41

mars pisze:

A co do tematu: Ojej, to straszne! Oglądam TVN24, żeby być na bieżąco ze sprawami. Potem i tak doczytuję w internecie. Myślę, że nie jestem jedynym, który tak robi. Nie uważam, by TVN jakkolwiek manipulował informacjami. Przekazuje je i tyle. Nie jest stronniczy jako stacja (grupa). Można się przyczepić do paru wypowiedzi redaktorów, albo stylu prowadzenia rozmowy. O ile program Moniki Olejnik jest ok, często rzuca trudne pytania, ale rodzi to ryzyko zajścia za daleko. No i czasem jej się to zdarza. Ale taka formuła. Ma być ostrzej, ma być z atakiem. Polityk powinien wiedzieć, na co się godzi. Jak nie wie, to jego problem. Czasem jednak p. Olejnik zdaje się wyciągać zbyt daleko idące wnioski. Lubię Szkło Kontaktowe, bo jest z jajem. A ludzie i tak dzwonią i spinają.

Jest pewna manipulacja bo tą samą treść można przekazywać na różne sposoby - co za tym idzie przedstawiać je tak, aby wymusić na widzu określoną opinię na dany temat.

Jansen21
Wójt
Wójt

Postautor: Jansen21 » 21 lipca 2014, 09:23

mars pisze:

Postaraj się niekiedy dobrze wsłuchać w sposób przedstawiania i komentowania konkretnych wydarzeń w TVN to być może wyłapiesz manipulacje komentatorów: na przykład - jakiś czas temu pokazywano relację ze spotkania Macierewicza z wyborcami PIS, w komentarzu na początku zacytowano to co powiedział Macierewicz i do tego momentu była to prawda, a potem dalsza część komentarza zaczynała się mniej więcej od słów: według Macierewicza coś tam, coś tam - czyli sugerowano, że Macierewicz coś jeszcze powiedział - oczywiście niezbyt fajnego podczas gdy faktycznie była to tylko zgadywanka komentatora pod tytułem: co Macierewicz miał na myśli.

Co do pochwalonej przez ciebie: "Kropki nad i" to pamiętaj, że zadawanie przez Monikę Olejnik jak napisałeś: "trudnych pytań" to żadna sztuka i dowód na wysoki poziom tej audycji - prawdziwym wyzwaniem byłby znalezienie odpowiedzi na te pytania.

"Szkło kontaktowe" - może i jest OK, ale w mojej opinii kiedyś było lepsze.

Awatar użytkownika
Nazgul
Moderator
Moderator

Postautor: Nazgul » 21 lipca 2014, 09:56

Postaraj się niekiedy dobrze wsłuchać w sposób przedstawiania i komentowania konkretnych wydarzeń w TVN to być może wyłapiesz manipulacje komentatorów: na przykład - jakiś czas temu pokazywano relację ze spotkania Macierewicza z wyborcami PIS, w komentarzu na początku zacytowano to co powiedział Macierewicz i do tego momentu była to prawda, a potem dalsza część komentarza zaczynała się mniej więcej od słów: według Macierewicza coś tam, coś tam - czyli sugerowano, że Macierewicz coś jeszcze powiedział - oczywiście niezbyt fajnego podczas gdy faktycznie była to tylko zgadywanka komentatora pod tytułem: co Macierewicz miał na myśli.
to moe manipulacja tylko relacja. żadne medióm w wiadomościach nie cytuje całych wypowiedzi bo na temat ma zwykle najwyżej 30s do minuty. a nie 15 minut na wynurzenia.

manipulacje TVN przy tym co robią takie media jak Urz, Sieci, GP, TV republika to nic, kompletnie nic.
A po za ty uważam, że trzeba zakazać cyfr arabskich. ;)
"Rząd próbuje przekonać Wysoką Izbę, że konstytucja nie obowiązuje, posługując się sprostytuowanymi prawnikami" JKaczyński 2003 r.

Jansen21
Wójt
Wójt

Postautor: Jansen21 » 21 lipca 2014, 12:41

Nazgul pisze:to moe manipulacja tylko relacja. żadne medióm w wiadomościach nie cytuje całych wypowiedzi bo na temat ma zwykle najwyżej 30s do minuty. a nie 15 minut na wynurzenia.

manipulacje TVN przy tym co robią takie media jak Urz, Sieci, GP, TV republika to nic, kompletnie nic.

Popatrz sobie na "Fakty" TVN i z łatwością zauważysz, że kolejne tematy nie trwają jak napisaleś: "najwyżej 30s do minuty", ale znacznie dłużej - co najmniej do 5 minut.

Nie wiem jak manipulują tamte media bo ich nie oglądam i nie słucham.

Awatar użytkownika
mateuszjkl
Minister
Minister

Postautor: mateuszjkl » 22 lipca 2014, 22:16

Tyle co ona miała wpadek to już nawet zliczyć się nie da...

Co do pochwalonej przez ciebie: "Kropki nad i" to pamiętaj, że zadawanie przez Monikę Olejnik jak napisałeś: "trudnych pytań" to żadna sztuka i dowód na wysoki poziom tej audycji - prawdziwym wyzwaniem byłby znalezienie odpowiedzi na te pytania.

Powątpiewam w jej inteligencję. Myślę że jej pewne rzeczy dyktują , bo jak sama zaczyna gadać to kompletnie jej się coś miesza , kręci , zaprzecza sama sobie.

Wróć do „Telewizja”