PiSkorz pisze:W PiS-ie trafiają się ludzie o niejasnej przeszłości ale są to wyjątki . Natomiast w tzw. opozycji totalnej jest to regułą . Nie bez powodu Platforma , Nowoczesna , Kodziarze i PSL z taką zawziętością bronią ubeckich emerytur .

Poproszę o 10 przykładów. Nie powinieneś mieć z tym problemów skoro to reguła.

Film o poitykach w sieci

Wszelkie inne środki masowego przekazu, które oplatają Świat. Internet i jego siła. Co jeszcze dostarcza Ci informacji ??? W tym miejscu toczymy również dyskusje o innej "Czwartej Władzy" !!!

Moderatorzy: Lolek00, Bilu1939, Marchewa, Worek, Moderator, Administrator, Super Moderator

Łukasz Naczas
Starosta
Starosta

Film o poitykach w sieci

Postautor: Łukasz Naczas » 26 grudnia 2011, 11:17

Co powiecie o pomyśle nakręcenia filmu o politykach w sieci? Tak od kuchni czy może nawet w rozmowach z tymi najbardziej interaktywnymi?

Kogo można by uznać za dobrego aktora do takiego filmu, kto powinien wystąpić?

Myślę nad podjęcie takiego tematu od dawna. Publikacja mogał by się odbyć na www.youtube.com , ale także miejscach specjalistycznych takich jak www.millionyou.com MillionYou.com. W tym drugim przypadku można nawet pokusić się o patronat. Można też stworzyć specjalną stronę www z takim filmem.

W zamyśle ma być nakręcony przez Internutów. Być może także forumowiczów polityka.org.pl.

Co o tym myślicie? Proszę o poważne i merytoryczne podejście do tematu. Dziękuję.
Ostatnio zmieniony 26 grudnia 2011, 13:09 przez Łukasz Naczas, łącznie zmieniany 1 raz.
*http://www.wipi.pl - studio dźwiękowe, fotograficzne, filmowe i reklamowe **************************************

Lolek00
Moderator
Moderator

Postautor: Lolek00 » 26 grudnia 2011, 13:01

Mi się podobała "Nocna Zmiana". Ale ona opowiadała o kluczowych wydarzeniach dla przyszłości kraju.

Myślę że pomysł dobry.

Np: wybrać 5 posłów, i pokazać ich dzień pracy - tylko żeby to był jeden dzień a nie wybrane dla każdego. Tak żeby ujęcia ich łapały na przemian w jednym czasie jakby. Np. podchodzi do kogoś na korytarzu to kamera razem z nim (nie wiadomo jakby inni reagowali).

Tylko że zaraz będzie z jakiej partii mają być posłowie, czy ma być 50:50 z posłankami, a źle bo ten miał przemówienie w ten dzień a inny nie i źle wypadł.

fatalna frekwencja w cyrku, brak dyżurów w biurach poselskich - to wszystko powinno być nagłaśniane w kraju.
Vivat et res publica et qui, illam regit

Łukasz Naczas
Starosta
Starosta

Postautor: Łukasz Naczas » 26 grudnia 2011, 13:11

Jak zatem dobrać apolitycznie zestaw osób, które miałyby zagrać główne role? To miałaby być forma dokumentu, stąd pomysł z kamerą podążającą za aktorami jak najbardziej na tak :)

*http://www.wipi.pl - studio dźwiękowe, fotograficzne, filmowe i reklamowe **************************************

Paw
Wicepremier
Wicepremier

Postautor: Paw » 26 grudnia 2011, 13:29

Kiedyś Janusz Weiss powiedział, że Miller jest dobrym aktorem, zanim ten został premierem. Poza tym, posłowie już uczestniczyli w różnego typu przedstawieniach - niby spektaklach teatralnych, chyba mało atrakcyjnych dla społeczeństwa.

Czasem ma się dosyć seriali granych przez tych samych aktorów...

A tak poważniej, czego ten dokument by dotyczył? Pod czyim szyldem by powstał, skoro kluczem miałby być "apolityczny dobór"?

Kto jest pomysłodawcą? :wink:

Lolek00
Moderator
Moderator

Postautor: Lolek00 » 26 grudnia 2011, 13:30

Łukasz Naczas pisze:Jak zatem dobrać apolitycznie zestaw osób, które miałyby zagrać główne role?

Każdej partii jednego - pierwszego który się zgodzi. Myślę że będzie fair. Skoro występują pod osobnymi szyldami... to można tak podzielić. A czemu każdej jeden? 1) praktyczne 2) losowy przedstawiciel jest wiarygodniejszy niż przygotowany.

Jeszcze jakby im nie mówić który to dzień będzie :mrgreen:
Vivat et res publica et qui, illam regit

Awatar użytkownika
Marchewa
Administrator
Administrator
Kontaktowanie:

Postautor: Marchewa » 26 grudnia 2011, 14:12

Co powiecie o pomyśle nakręcenia filmu o politykach w sieci? Tak od kuchni czy może nawet w rozmowach z tymi najbardziej interaktywnymi?

1. Polscy politycy w sieci aktywni są słabo bądź wcale. W porównaniu do USA żaden nie wychodzi poza "pakiet obowiązkowy minimum". Sieć jest traktowana jedynie jako taki zwy plakat wyborczy/platforma do publikowania spotów.

2. Kto miałby taki film zrobić? Ty jako nie ukrywajmy aparatczyk jednej z partii. I wierzysz że ktokolwiek np. z PiS będzie w ogóle chciał rozmawiać? Czy może to pomysł aby wrócić w łaski Leszka po tym jak Grzesiu poszedł w odstawkę?

3. Film warto zrobić np. o kampanii PiS i PO z 2005 roku. Wtedy bohaterowie moze porozmawiają bez obciążeń (PiS bo wtedy wygrali PO bo pozbierali się i wygrali później). Wyszło by ciekawie.
Spory polityczne trwają najdłużej gdy obie strony nie maja racji.
Gonzalez Suarez

Łukasz Naczas
Starosta
Starosta

Postautor: Łukasz Naczas » 26 grudnia 2011, 15:15

Myślę, że to może być ciekawy dokument. Mam osobę, którą będzie chciała podejść do tematu i na codzień stroni od polityki, bawi się w reżyserkę. Ja Marchewa zająłem się dużo bardziej działaniami zawodowymi, a nie partyjnymi, także ze spokojem. Ostatnio na światło dziennie wyszedł film Blogerzy - nacechowany dużą dawką polityki, jednak nie pokazujący polityków. Tutaj zamiar jest taki, by pokazać tych, którzy są na Ty z siecią.

Mi na myśl przychodzi Graś (lub Pomaska), Piechociński (lub Pawlak), Kalisz (lub Napieralski), Rozenek (lub Biedroń), Hofmann (lub Kamiński). To politycy,którzy wiem, że są online.

Pytanie czy miałoby to być porównanie i przeplatanie wątków, czy też po kolei każdy?

Awatar użytkownika
kaminiak33
Minister
Minister

Postautor: kaminiak33 » 26 grudnia 2011, 15:43

Tu nie trzeba nic robić wystarczy , puścić to co jest w TV , mamy ; dokument, kabaret, itd. Fakt politycy (nie wszyscy) to kiepscy aktorzy , ale za ten CYRK dostają za dużo kasy. A w 2005 roku POPiSali się jak nigdy dotąd .
http://www.forum.polityka.org.pl/viewtopic.php?t=5249
tak jak w Media Markt - nie dla idiotów

Łukasz Naczas
Starosta
Starosta

Postautor: Łukasz Naczas » 28 grudnia 2011, 22:13

Dziękuję za merytoryczne wypowiedzi. Bardzo proszę o więcej w temacie.

Jak zatem odniesiecie się do zestawu osób zaproponowanego przeze mnie powyżej?
Jak uważacie - ma być to "z kamerą wśród posłów" czy może opinie specjalistów o obecności polityków w sieci? Widzieliście Blogerów?

Awatar użytkownika
Anioł
Poseł
Poseł

Postautor: Anioł » 28 grudnia 2011, 22:56

O, mój post znikł. Skończ waść, wstydu oszczędź.

Łukasz Naczas
Starosta
Starosta

Postautor: Łukasz Naczas » 28 grudnia 2011, 22:59

Jak już to zniknął. PRZYPOMINAM o dyskusji w temacie. I przypominam, że nie ja mam zamiar podejść do tematu filmu. Dziękuję :) Wracamy zatem do tematu.

Awatar użytkownika
mrdataPL
Starosta
Starosta

Postautor: mrdataPL » 29 grudnia 2011, 01:52

Tylko po co robić filmy z udziałem marginesu społecznego? Obrazek
Chociaż na nosie szkła miał grube,ale miał dziadek oczko bystre, którym, znad biurka swego w UB, wytropić umiał wnet faszystę.Wnuczek ma nos nie od parady,taką w Gazecie ma robotę,że, wiernie dążąc w dziadka ślady,raz po raz zwęszy patriotę.

Awatar użytkownika
kaminiak33
Minister
Minister

Postautor: kaminiak33 » 29 grudnia 2011, 13:18

To się sprzedaje , i pewnie jest na to popyt
http://www.forum.polityka.org.pl/viewtopic.php?t=5249
tak jak w Media Markt - nie dla idiotów

Łukasz Naczas
Starosta
Starosta

Postautor: Łukasz Naczas » 29 grudnia 2011, 16:25

Czasami podchodzi się do tematów jako do dzieł non profit. Jednak popyt na oglądanie tego typu filmów z pewnością jest.

Awatar użytkownika
Worek
Administrator
Administrator

Postautor: Worek » 29 grudnia 2011, 17:06

Łukasz Naczas pisze:Graś (lub Pomaska)

Niezłe porównanie.

Łukasz Naczas pisze:Piechociński (lub Pawlak)

Z Piechocińskim czasem mam kontakt na konferencjach - po tym co na nich opowiada nie chcę go oglądać więcej.

Łukasz Naczas pisze:Kalisz (lub Napieralski)

Napieralski? Litości. Koleś jest idealnym przykładem karierowicza z lat siedemdziesiątych PRL'u. Blisko mu w niej to obecnych medialnych twarzy PiS. Miałkość i nic. Zero.
Kalisz - jeden z niewielu polityków mających jakikolwiek kręgosłup. Jakikolwiek, nie znaczy warty naśladowania. Cenie go jako prawnika.

Łukasz Naczas pisze:Rozenek (lub Biedroń)

Po co ich oglądać w TV skoro można się z nimi na browara umówić i pogadać?

Łukasz Naczas pisze:Hofmann (lub Kamiński)

Zwymiotowałbym. Szkoda głos zabierać.

Łukasz Naczas pisze:To politycy,którzy wiem, że są online.

Większość z nich to politykierzy a nie politycy. Ludzie nie mający kompletnie żadnego kręgosłupa czy też sprecyzowanych poglądów.
To moja opinia, nie mająca nic wspólnego z badaniami na temat czy taki materiał był by ciekawy czy też oglądalny.
"Poskrobcie z wierzchu konserwatystę a znajdziecie kogoś, kto przedkłada przeszłość nad jakąkolwiek przyszłość." - Frank Herbert

Wróć do „Internet i pozostałe media”