PiSkorz pisze:W PiS-ie trafiają się ludzie o niejasnej przeszłości ale są to wyjątki . Natomiast w tzw. opozycji totalnej jest to regułą . Nie bez powodu Platforma , Nowoczesna , Kodziarze i PSL z taką zawziętością bronią ubeckich emerytur .


Poproszę o 10 przykładów. Nie powinieneś mieć z tym problemów skoro to reguła.

Europie potrzeba przywódcy na miarę Thatcher?

Wszelkie inne środki masowego przekazu, które oplatają Świat. Internet i jego siła. Co jeszcze dostarcza Ci informacji ??? W tym miejscu toczymy również dyskusje o innej "Czwartej Władzy" !!!

Moderatorzy: Lolek00, Bilu1939, Marchewa, Worek, Moderator, Administrator, Super Moderator

Skalska
Stażysta
Stażysta
Posty: 1
Rejestracja: 19 marca 2014, 23:02
Lokalizacja: Poznań

Europie potrzeba przywódcy na miarę Thatcher?

Postautor: Skalska » 19 marca 2014, 23:09

Możemy się krzywić na to, że brakuje nam polityków z krwi i kości, charyzmatycznych przywódców, ale pamiętajmy też o tym, że okoliczności są zupełnie inne, żyjemy niestety w zupełnie innym świecie.

Marek Magierowski, Tygodnik „Do Rzeczy”: Europa ma dużo poważniejszy dylemat niż Stany Zjednoczone, kiedy zastanawia się nad tym, czy i jakie sankcje zastosować wobec Rosji. Te sankcje, które zostały już ogłoszone, polegające na zamrożeniu przez Unię Europejską kont niektórych rosyjskich czy krymskich oficjeli albo zakazaniu im wjazdu na terytorium UE, nie są oczywiście warte uwagi. Można je traktować jako pewną groźbę i zapowiedź tego, iż Unia Europejska pójdzie dalej, jeżeli Rosja będzie postępować tak, jak dotychczas. Problem jednak polega na tym, że Rosja już dokonała inwazji na obcy kraj i dziś okupuje część jego terytorium. Co więcej, w sposób całkowicie bezprawny dokonała aneksji i przesunęła granice w Europie. W momencie, kiedy jedno państwo dokonuje de facto częściowego rozbioru innego państwa, a Unia Europejska gotowa jest w takiej sytuacji mówić jedynie o kolejnych czerwonych liniach i grozić ostrzejszymi sankcjami, jeśli Putin posunie się dalej, pytanie brzmi: Jak daleko ma się posunąć Putin, aby UE rzeczywiście wprowadziła poważniejsze sankcje? Podobnie jest w przypadku Stanów Zjednoczonych, które wprawdzie używają nieco ostrzejszej retoryki, zarówno jeśli chodzi o samą administrację Baracka Obamy, jak i wielu, szczególnie republikańskich kongresmenów, ale w gruncie rzeczy, realne sankcje są bardzo zbliżone do tych, wprowadzanych przez UE.

Jaki poważniejszy dylemat ma Unia Europejska?

Kraje europejskie są dużo mocniej, głębiej związane gospodarczo z Rosją niż USA. Warto wspomnieć choćby tylko o tym, że wartość wymiany handlowej pomiędzy Unią a Rosją jest mniej więcej 8-9 razy większa, niż wartość wymiany handlowej pomiędzy Stanami Zjednoczonymi i Rosją. Mówimy tu o kwotach rzędu 300-400 miliardów euro. To poważne pieniądze, ale jednocześnie trzeba pamiętać, że zaledwie 7 proc. wartości całego eksportu, wychodzącego z krajów UE trafia na rynek rosyjski. Nie jest więc tak, że Rosja jest jedynym albo najważniejszym partnerem handlowym UE. Z jednej strony, owszem, sankcje czy też konsekwencje sankcji byłyby dość bolesne dla europejskiej gospodarki, ale z drugiej strony - od wielu lat słyszymy, że wprawdzie gospodarka UE przeżywa kryzys, ale jest stabilna, ma silne fundamenty i powinna sobie poradzić z największymi zawirowaniami. Tymczasem widać wyraźnie, że nawet wprowadzenie łagodnych sankcji wobec Rosji powoduje niemalże histerię, szczególnie wśród biznesmenów niemieckich. Wiadomo, że Niemcy są krajem, który ma najwięcej do powiedzenia w Unii, tak naprawdę bez ich zgody żadne ostrzejsze sankcje wobec Rosji nie zostaną wprowadzone. Każda tego typu operacja jest jakąś pochodną polityki wewnętrznej. Proszę sobie wyobrazić, że Angela Merkel wprowadza poważne sankcje wobec Rosji, jednocześnie narażając się na gniew niemieckich biznesmenów, którzy w tej sytuacji muszą się liczyć z ewentualnymi represjami ze strony Moskwy i poważnymi stratami. Merkel nie może sobie pozwolić na zbyt gwałtowne ruchy.

Link do źródła z całym wywiadem

Wróć do „Internet i pozostałe media”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość