PiSkorz pisze:W PiS-ie trafiają się ludzie o niejasnej przeszłości ale są to wyjątki . Natomiast w tzw. opozycji totalnej jest to regułą . Nie bez powodu Platforma , Nowoczesna , Kodziarze i PSL z taką zawziętością bronią ubeckich emerytur .


Poproszę o 10 przykładów. Nie powinieneś mieć z tym problemów skoro to reguła.

NaTemat.

Wszelkie inne środki masowego przekazu, które oplatają Świat. Internet i jego siła. Co jeszcze dostarcza Ci informacji ??? W tym miejscu toczymy również dyskusje o innej "Czwartej Władzy" !!!

Moderatorzy: Lolek00, Bilu1939, Marchewa, Worek, Moderator, Administrator, Super Moderator

Awatar użytkownika
Nazgul
Moderator
Moderator
Posty: 26668
Rejestracja: 15 stycznia 2006, 15:39
Lokalizacja: Wrocław :)

Re: NaTemat.

Postautor: Nazgul » 23 stycznia 2016, 20:35

zanim znowu się zaśmiejesz nad podkręconym newsem to pomyśl czy przypadkiem nie głosowałeś na ludzi, którzy z kłamstwa w mediach nie zrobili reguły. Zrób wysiłek i od czasu do czasu wrzuć coś z drugiej strony. bez trudu znajdziesz.
Bo jak na razie widzę, że obowiązek rzetelności ma tylko jedna strona.

A krytyka PIS kończy się tak:

http://solidarni2010.pl/32440-marek-bat ... entow.html

http://www.fronda.pl/a/bezprzykladny-at ... 62960.html

http://www.fronda.pl/blogi/arturlesnodo ... 44172.html

Czyli szanowanej socjolog do agentki, głupiej staruchy. Na blogach już jest dziwką i wariatką. Pańcia która wspiera córeczkę (wypowiadała się publicznie, że absolutnie nie akceptuje jej wyboru politycznego ale kto by się tam we Wprost i Frondzie tym przejmował)
wkleję kilka fajnych cytatów z 2011.
Tradycji stało się zadość. Prezesem TVP znów został polityk, tym razem byly poseł Unii Demokratycznej Unii Wolności, dziś Przygarnięty przez PO. .V długim szeregu czysto Doli tycznych prezesów Juliusz Braun stanął za Ryszardem Miazkiem (PSL), Piotrem Farfałem (LPR) i paroma innymi, mniej znaczącymi wykonawcami partyjnych poleceń.
Czy naprawdę kręgi rządzące Polską, uzyskawszy dominujący wpływ na telewizję, nie mogły oszukać jakiegoś menedżera :zy dziennikarza? Już nawet nie wymagam, żeby był całkiem obiektywny, aby starał się zachować równowagę między wrażliwością konserwatywną a liberalną. Niechby miał swoje Doglądy - nikomu nie wolno ich nakazywać - ale też potrafił
czasem oderwać się od swoich sympatii w imię dobra TVP.
Najwyraźniej jednak ludzie PO obawiali się takiej odrobiny niezależności. Woleli wybrać byłego posła, człowieka przyzwyczajonego do partyjnej dyscypliny, a więc takiego, który nie będzie hamletyzował, gdy dostanie zlecenie pozbycia się niepokornego dziennikarza.
Czy przesadzam? Wszak Juliusz Braun to człowiek kulturalny, lubiany, grubych słów nie używa... Dlaczego miałby być wTVP bezwzględnym politrukiem? Ano dlatego, że nigdy dotąd nie zabiegał o równowagę poglądów w mediach, choć miał wiele okazji (był szefem KRRiT i przewodniczącym sejmowej komisji medialnej) i jakoś nie przeszkadzało mu członkostwo w partii, która przez lata niszczyła swobodę debaty w Polsce. ■

Dominik Zdort


Igor Zalewski

Także Myśliwym Roku, Komandosem Roku, Wielorybem Roku, Rzeźbiarzem Roku, Linoskoczkiem Roku, Rokiem Roku. Niewykluczone też, że dostanie nagrodę literacką Nike oraz będzie mistrzem świata Formuły 1.

My, Polacy, nie powinniśmy jednak poprzestać na przyznawaniu pani Henryce – osobie absolutnie renesansowej – tytułów „czegoś tam” roku. To stanowczo za mało. Powiedzmy sobie wprost – osób o takich talentach i osiągnięciach nie jest w Polsce zbyt wiele. A tak po prawdzie – w ogóle ich nie ma. Skoro tak, naszym obowiązkiem jest czcić tę postać i czym prędzej włączyć ją do narodowego panteonu, obok Emilii Plater i Marii Skłodowskiej-Curie.

Co zatem trzeba robić? Przyznaję – mam kilka pomysłów. Chętnie się nimi podzielę, pod jednym wszakże warunkiem. Kiedy już zostaną wcielone w życie, proszę pamiętać, kto je wymyślił. Byłbym też wdzięczny za jakiś tytuł. Na przykład Inicjator Krajowego Programu Czczenia Pani Henryki. Na wizytówce będzie się prezentował imponująco.

Ale do rzeczy. Wielość talentów naszej wielkiej rodaczki daje ogromne możliwości. Zatem po pierwsze, trzeba zmienić nazwy kilku istniejących już obiektów, które do znudzenia eksploatują te same historyczne postaci. Centrum Nauki Kopernik trzeba przechrzcić na Centrum Nauki Krzywonos, a Port Lotniczy im. Fryderyka Chopina na Lądowisko Krzywonos Jeden. Natomiast Stadion Narodowy winien stać się Stadionem Krzywonosowym. Nie łudźmy się, żadnego ważnego meczu tam nie wygramy, a tak przynajmniej cudzoziemcy wbiją sobie do łba, że ta słynna, niesamowita postać to córa naszego kraju. Aha, no i Pałac Kultury i Nauki powinien stać się Pałacem Kultury i Nauki im. Henryki Krzywonos. Wszak te dwie dziedziny łączą się w tej postaci jak mało w kim.

Oczywiście pani Henryka powinna być nie tylko patronką wielkich obiektów. Także szkoły muszą aktywnie włączyć się w działania Krajowego Programu Czczenia, by uzmysłowić dziatwie, że istnieje polska odpowiedź na Lady Gagę. Niech popiersie naszej bohaterki stanie w co drugiej placówce oświatowej! Choć może raczej nie w szkołach podstawowych. Mniejsze dzieci mogą rozmaicie reagować na posągi Kobiety Roku.

Co poza tym? Oczywiście ulice, parki i jednostki wojskowe, a może raczej jakiś okręt wojenny. ORP „Krzywonos” strzeże naszego wybrzeża – brzmi nieźle, nieprawdaż? A może lepiej jakiś nowy typ wozu bojowego lub samolotu szturmowego? „Potężne krzywonosy miażdżyły swymi gąsienicami opór talibów”. Albo „Eskadra krzywonosów odpaliła rakiety i wkrótce terroryści poczuli się jak Jarosław Kaczyński na zjeździe »Solidarności«” – takie komunikaty z misji wojskowych na pewno korzystnie wpłyną na morale armii. Gdybyśmy mieli atomowy lodołamacz, warto by go tak nazwać, ale chyba nie mamy. No to chociaż reaktor w Żarnowcu.

Na koniec chciałbym przeprosić panią Henrykę i wyjaśnić, że tak naprawdę żartuję sobie nie z jej – godnej szacunku – osoby, lecz z mediów, które stadnie zapadły na krzywonosomanię i rozdęły zacną panią Henrykę do rozmiarów zeppelina. I – skoro już tak sobie nazywamy – może warto tego typu zjawisko nazwać „efektem Krzywonos”.


Kłamstwo za kłamstwem, podąża dziś pluton egzekucyjny dziennikarzy bez odwagi i polityków bez wstydu

Krzysztof Feusette

Coraz częściej wydaje mi się, że całą tę wojnę polsko-polską musi ocenić historia. Może to naiwne, ale wierzę, że tak, jak obeschły łzy po śmierci Stalina, a ci, którzy je ronili wiedzą już, że był pławiącym się we krwi tyranem, tak przejrzą na oczy dzisiejsze małolaty karmione Palikotem. Jak pozostały po sowieckim ludobójstwie przestrzelone czaszki i guziki polskich oficerów, tak przetrwają dokumenty mówiące całą prawdę o katastrofie smoleńskiej, także te będące zapisami rozmów rosyjskich kontrolerów ze swoimi przełożonymi. Jak zatonęła Polska Zjednoczona Partia Robotnicza, tak szambo, które wylało za sprawą strachu przed lustracją, wciągnie kiedyś tych, którzy wypełnili odchodami polską politykę i historię. Ale przede wszystkim wierzę, że ów osławiony układ, którego nie udało się, nie wiem czemu, odsłonić nawet Kaczyńskiemu, złamie w końcu swój postsowiecki kręgosłup pod ciężarem własnych kłamstw, mataczeń, zniszczonych życiorysów, obłudy, hipokryzji, zastraszeń, nigdy nieodnalezionych zwłok i tych, które wciąż pozostają bezczeszczone.

Redaktor naczelny pierwszej niezależnej od komuny gazety wyciągnął z piekła historii ludzi odpowiedzialnych za śmierć tych, dzięki którym doszedł do swojej wpływowej pozycji. Kłamstwo za kłamstwem – bez skrupułów i zasad – podąża dziś pluton egzekucyjny kobiet bez twarzy, mężczyzn bez jaj, dziennikarzy bez odwagi, polityków bez wstydu. Liczą się tylko efekt marketingowy i własne cztery litery. Nie ma rzeczy, której by nie sprzedano za miejsce w pierwszym szeregu. Katyń to nie ludobójstwo, krzyż to symbol nienawiści, patriotyzm jest faszyzmem, a Smoleńsk – wynikiem nacisków na pilotów. Jak teraz wyglądacie Wałęso z Palikotem i wszyscy, którzy powtarzaliście te brednie? Proszę, przyznajcie sami przed sobą, czy nie podpisalibyście się pod tekstem, który za chwilę zacytuję. Został wysłany do „Rzeczpospolitej” w pierwszą rocznicę tragedii smoleńskiej. „Pamiętam, że właśnie ledwo wstałem w ten sobotni poranek, robiłem sobie śniadanie, a tu nagle telefon od brata, który mieszka w innej części miasta: »Słyszeliście, niezłe jaja! Kaczyński się rozbił!«. Se myślę, ha ha, ale joke z samego rana. Prima aprilis był dziesięć dni temu. – »No, jak nie wierzysz, to włącz telewizor«. Włączam TVN 24. Faktycznie, leci już na żółtym wtedy pasku. Wołam matkę, żeby spojrzała razem ze mną w telewizor. Na naszych twarzach jakieś takie niezdrowe podniecenie, mieszanka szoku z fascynacją tym, co się dzieje. W pewnym momencie matka rzuca: »Tyyy, synku, nie ma PIS-u«. Po czym oboje wybuchamy dzikim, zwierzęcym śmiechem. Po chwili odzyskujemy »fason« i przejmujemy się już żałobą, jak trzeba. Ale z 10 kwietnia do końca życia będzie mi się kojarzyła ta jakże trzeźwa konstatacja – wtedy myśleliśmy jeszcze, że oba Kaczory leciały tym samolotem, potem okazało się, że tylko jeden”. A teraz siusiu, bez paciorka i spać. Bo co złego, to nie wy, nieprawdaż?
A poza tym uważam, że trzeba zakazać cyfr arabskich. ;)
"Rząd próbuje przekonać Wysoką Izbę, że konstytucja nie obowiązuje, posługując się sprostytuowanymi prawnikami" JKaczyński 2003 r.

Awatar użytkownika
notkin
Marszałek województwa
Marszałek województwa
Posty: 1234
Rejestracja: 16 czerwca 2014, 17:05
Lokalizacja: Zooropa

Re: NaTemat.

Postautor: notkin » 23 stycznia 2016, 21:18

Staniszkis chyba nigdy nie wypowiadała się jednoznacznie pozytywnie o PISie. Ewentualnie powinieneś wkleić jakieś przykłady, bo na chwile obecną nie udowodniłeś żadnej manipulacji.
"Najbardziej lękam się fanatyków liberalizmu... Poskrob liberała, a znajdziesz skrytego arystokratę." - Frank Herbert

Awatar użytkownika
Nazgul
Moderator
Moderator
Posty: 26668
Rejestracja: 15 stycznia 2006, 15:39
Lokalizacja: Wrocław :)

Re: NaTemat.

Postautor: Nazgul » 23 stycznia 2016, 22:34

powyższego postu wnoszę, że nie słyszałeś żadnych wypowiedzi Staniszkis ani nie wiesz kim ona jest i kim była dla PIS. ;)


A no, zapomniałem o obiektywnej Dorocie Kani, która znalazła nowe resortowe dziecko, tym razem z resortu GRU. Oczywiście to nic przy jakimś kolesiu z NT co dopiero studia skończył ale na laur sprostowania od rzecznika samego Prezydenta zasłużył.
A poza tym uważam, że trzeba zakazać cyfr arabskich. ;)
"Rząd próbuje przekonać Wysoką Izbę, że konstytucja nie obowiązuje, posługując się sprostytuowanymi prawnikami" JKaczyński 2003 r.

Awatar użytkownika
Nazgul
Moderator
Moderator
Posty: 26668
Rejestracja: 15 stycznia 2006, 15:39
Lokalizacja: Wrocław :)

Re: NaTemat.

Postautor: Nazgul » 24 stycznia 2016, 18:11

Zanim się Bilu znowu oburzy na porównania:

Staram sie nie kląć, ale zwolennicy PO maszerujący "przeciwko inwigilacji" to jakby kurwa weterani SA i SS przeciw antysemityzmowi wyszli
- Ziemkiewicz o KOD
A poza tym uważam, że trzeba zakazać cyfr arabskich. ;)
"Rząd próbuje przekonać Wysoką Izbę, że konstytucja nie obowiązuje, posługując się sprostytuowanymi prawnikami" JKaczyński 2003 r.

kajzer
Marszałek województwa
Marszałek województwa
Posty: 1039
Rejestracja: 13 listopada 2014, 11:35
Lokalizacja: Polska

Re: NaTemat.

Postautor: kajzer » 24 stycznia 2016, 18:49

Z Ziemkiewiczem rzadko się zgadzam. Ale o KOD-ach napisał prawdę.!!
Pisze jak Jest...!!

Awatar użytkownika
Worek
Administrator
Administrator
Posty: 17362
Rejestracja: 17 grudnia 2009, 09:37
Lokalizacja: Tannenberg

Re: NaTemat.

Postautor: Worek » 24 stycznia 2016, 19:27

Czyją prawdę? Ziemkiewiczowską? Debila, który nie ma nic do powiedzenia poza nienawiścią.
"Poskrobcie z wierzchu konserwatystę a znajdziecie kogoś, kto przedkłada przeszłość nad jakąkolwiek przyszłość." - Frank Herbert

Awatar użytkownika
Marchewa
Administrator
Administrator
Posty: 12231
Rejestracja: 14 września 2004, 13:11
Lokalizacja: Toruń
Płeć: Mężczyzna
Kontaktowanie:

Re: NaTemat.

Postautor: Marchewa » 24 stycznia 2016, 19:45

Ostatnio pisał o tym żeby nie wykopać między stronami takiego rowu którego nie da się zakopać (czytaj jak PiS przegra to trzeba się będzie z nową władza dogadać żeby nie wywalili z TV).
Spory polityczne trwają najdłużej gdy obie strony nie maja racji.
Gonzalez Suarez

Awatar użytkownika
Nazgul
Moderator
Moderator
Posty: 26668
Rejestracja: 15 stycznia 2006, 15:39
Lokalizacja: Wrocław :)

Re: NaTemat.

Postautor: Nazgul » 24 stycznia 2016, 19:47

To rów genetyczny przecież :)
A poza tym uważam, że trzeba zakazać cyfr arabskich. ;)
"Rząd próbuje przekonać Wysoką Izbę, że konstytucja nie obowiązuje, posługując się sprostytuowanymi prawnikami" JKaczyński 2003 r.


Wróć do „Internet i pozostałe media”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość