PiSkorz pisze:W PiS-ie trafiają się ludzie o niejasnej przeszłości ale są to wyjątki . Natomiast w tzw. opozycji totalnej jest to regułą . Nie bez powodu Platforma , Nowoczesna , Kodziarze i PSL z taką zawziętością bronią ubeckich emerytur .

Poproszę o 10 przykładów. Nie powinieneś mieć z tym problemów skoro to reguła.

Muzyka o zabarwieniu politycznym i historycznym

Wszelkie inne środki masowego przekazu, które oplatają Świat. Internet i jego siła. Co jeszcze dostarcza Ci informacji ??? W tym miejscu toczymy również dyskusje o innej "Czwartej Władzy" !!!

Moderatorzy: Lolek00, Bilu1939, Marchewa, Worek, Moderator, Administrator, Super Moderator

DarekM
Radny gminny
Radny gminny
Kontaktowanie:

Muzyka o zabarwieniu politycznym i historycznym

Postautor: DarekM » 17 września 2014, 11:02

Witam zapraszam Was do zagłębienia się w moje hobby, kocham muzykę zaangażowaną politycznie (ale również religijną).

Zbieram muzykę dotyczącą ważnych dla Polaków wydarzeń historycznych i społecznych...

Zapraszam do posłuchania moje dotychczasowe zbiory:

Piosenki o Żolnierzach Wyklętych

Piosenki o Zbrodni Katyńskiej

Piosenki o Witoldzie Pileckim

Piosenki o Tragedii Smoleńskiej

Piosenki o Solidarności

Piosenki o Powstaniu Warszawskim

Piosenki o Grudniu 1970

Piosenki o Cudzie nad Wisłą

Piosenki Antykomunistyczne

Piosenki Polskich Narodowców

Hymny Klubów Pilkarskich

Jeśli Ci się coś z tego spodobało to może zasugeruj co mogę jeszcze dodać na stronie ? :)

Awatar użytkownika
mateuszjkl
Minister
Minister

Postautor: mateuszjkl » 17 września 2014, 13:24

Szczerze powiedziawszy to większość tych utworów jest po prostu kiepska. Tak przesłuchałem losowo wybrane i wokale są fatalne - szczególnie te rapowane ( ostatnio dużo raperów którzy przedstawiają swoją twórczość "treningową" ) . Mam kawałek rapowany o zabarwieniu politycznym :
https://www.youtube.com/watch?v=FnMu8dOYTIc
który jest na wysokim poziomie . Taka konwencja może się podobać...
Już nawet Kelthuz jest lepszy od tych niektórych raperów i śpiewaków patriotycznych
https://www.youtube.com/watch?v=C_51KWuwMBY

DarekM
Radny gminny
Radny gminny
Kontaktowanie:

Postautor: DarekM » 17 września 2014, 14:22

mateuszjkl pisze:Szczerze powiedziawszy to większość tych utworów jest po prostu kiepska. Tak przesłuchałem losowo wybrane i wokale są fatalne - szczególnie te rapowane ( ostatnio dużo raperów którzy przedstawiają swoją twórczość "treningową" ) . Mam kawałek rapowany o zabarwieniu politycznym :
https://www.youtube.com/watch?v=FnMu8dOYTIc
który jest na wysokim poziomie . Taka konwencja może się podobać...
Już nawet Kelthuz jest lepszy od tych niektórych raperów i śpiewaków patriotycznych
https://www.youtube.com/watch?v=C_51KWuwMBY

Nie ukrywajmy, spora część tych twórców nie ma wielkiego talentu wokalnego i muzycznego - w tych utworach ważniejszy jest tekst i przesłanie.

Co do Kelthuza - moim zdaniem ten człowiek jest chory. Czytałem wiele jego wypowiedzi na youtube czy forach internetowych... gość nic w życiu nie osiągnął a uważa się za jakiegoś oświeconego wieszcza...

Awatar użytkownika
mateuszjkl
Minister
Minister

Postautor: mateuszjkl » 17 września 2014, 17:36

Co do Kelthuza - moim zdaniem ten człowiek jest chory. Czytałem wiele jego wypowiedzi na youtube czy forach internetowych... gość nic w życiu nie osiągnął a uważa się za jakiegoś oświeconego wieszcza...

Ma coś pod kopułą , ale jakiś tam rozgłos ma - w środowisku. Jego się nie da czytać - ale jak gada to wariacji nie dostaje.

Westwood
Poseł
Poseł

Postautor: Westwood » 17 września 2014, 20:28

DarekM pisze:Zbieram muzykę dotyczącą ważnych dla Polaków wydarzeń historycznych i społecznych...

Ja, czyli DarekM, zapraszam moje dotychczasowe zbiory aby czegoś tam posłuchały.

Posłuchałem tego i owego i zastanawiam się nad niektórymi ważnymi dla Polaków wydarzeniami historycznymi i społecznymi - chodzi o piosenki narodowców i hymny klubów piłkarskich.

Bez hejtów, jak przy piosenkach religijnych.
Poza tym uważam, że należy ujawnić treść ostatniej rozmowy telefonicznej braci K.

Awatar użytkownika
zapominalski197
Radny wojewódzki
Radny wojewódzki

Postautor: zapominalski197 » 18 września 2014, 17:46

marcin

DarekM
Radny gminny
Radny gminny
Kontaktowanie:

Postautor: DarekM » 19 września 2014, 10:23

Westwood pisze:
DarekM pisze:Zbieram muzykę dotyczącą ważnych dla Polaków wydarzeń historycznych i społecznych...

Ja, czyli DarekM, zapraszam moje dotychczasowe zbiory aby czegoś tam posłuchały.

Posłuchałem tego i owego i zastanawiam się nad niektórymi ważnymi dla Polaków wydarzeniami historycznymi i społecznymi - chodzi o piosenki narodowców i hymny klubów piłkarskich.

Bez hejtów, jak przy piosenkach religijnych.

Piosenki narodowców - to jest strona patriotyczna a ja uważam się za narodowca zatem to chyba nic dziwnego, że na mojej prywatnej stronie zebrałem takie piosenki ?

Awatar użytkownika
gazda
Minister
Minister

Postautor: gazda » 21 września 2014, 13:13

Wszędzie tam, gdzie bezwzględny liberalizm dochodzi do stanowczej przewagi, następuje stopniowa likwidacja narodu, jego typu i indywidualności. - Zygmunt Balicki

Awatar użytkownika
Adi
Premier
Premier

Postautor: Adi » 22 września 2014, 11:52

Z Nordici to jest świetne:

http://www.youtube.com/watch?v=N-Vv6brUKR0

Awatar użytkownika
Nazgul
Moderator
Moderator

Postautor: Nazgul » 22 września 2014, 15:22

rozumiem, że tekst się wam podoba.

ale goście z nordici (a jakże) nie umieją grać ani śpiewać. a sztuka tworzenia tekstów to dla nich wiedza tajemna.
A po za ty uważam, że trzeba zakazać cyfr arabskich. ;)
"Rząd próbuje przekonać Wysoką Izbę, że konstytucja nie obowiązuje, posługując się sprostytuowanymi prawnikami" JKaczyński 2003 r.

Awatar użytkownika
Adi
Premier
Premier

Postautor: Adi » 22 września 2014, 16:09

Skoro Nordica nie umie tworzyć tekstów to co sądzić o poprawnym politycznie mainstremowym syfie do kotleta typu Malenczuk którym się zachwycasz? Maleńczuk zresztą śpiewać faktycznie zupełnie nie umie.

Co do tekstów, tekst nordici jeden z lepszych jakie ostatnio słyszałem, co do wykonania wokalista nie fałszuje, nie ma gejowskiego głosu a akompanianent minimalistyczny, jest zupełnie ok, zwłaszcza wobec tego co w radiu leci, ale musiałeś się czepić w obronie politpoprawności.

Zresztą zróbmy doświadczenie:

http://www.youtube.com/watch?v=DCfp56X-D6c

Co sądzisz? Też nie umie śpiewać ta pani może?

Awatar użytkownika
Nazgul
Moderator
Moderator

Postautor: Nazgul » 22 września 2014, 17:21

Skoro Nordica nie umie tworzyć tekstów to co sądzić o poprawnym politycznie mainstremowym syfie do kotleta typu Malenczuk którym się zachwycasz? Maleńczuk zresztą śpiewać faktycznie zupełnie nie umie.
buahahaha.

Co do tekstów, tekst nordici jeden z lepszych jakie ostatnio słyszałem, co do wykonania wokalista nie fałszuje, nie ma gejowskiego głosu a akompanianent minimalistyczny, jest zupełnie ok, zwłaszcza wobec tego co w radiu leci, ale musiałeś się czepić w obronie politpoprawności.
teks nie dość, że koślawy bo pisany tak aby wymienić "wszystko" to na błędy gramatyczne i logiczne. wokalista i zespół zaś po prostu fałszują. "ja z mojej stroony, chciałem zapytać" , brawo. piękny fałsz.
nawet w logo nie używają polskich znaków... :)

nie oceniałem, jakże głupiego tekstu a czystą merytorykę.

Pani? umie. mój drogi jakże patriotyczny miłośniku Werhmachtu. :lol:

A propos - jak ci się podobał ten koncert w marcu (min. tej kapeli) i skandowanie całą salą Sieg Hail... kto wtedy był na scenie ? AgreSSiva Heil Hitler?
A po za ty uważam, że trzeba zakazać cyfr arabskich. ;)
"Rząd próbuje przekonać Wysoką Izbę, że konstytucja nie obowiązuje, posługując się sprostytuowanymi prawnikami" JKaczyński 2003 r.

Awatar użytkownika
Adi
Premier
Premier

Postautor: Adi » 22 września 2014, 18:01

Nazgul pisze:Teks nie dość, że koślawy bo pisany tak aby wymienić "wszystko" to na błędy gramatyczne i logiczne.

Obawiam się że błędy logiczne/gramatyczne to ma Twoja wypowiedź.

Co na błedy gramatyczne i logiczne i jaki teks?

Nazgul pisze:
wokalista i zespół zaś po prostu fałszują. "ja z mojej stroony, chciałem zapytać" , brawo. piękny fałsz.

Czepiasz się totalnie bo naszym klasycznym "bardom" zdarza się fałszować dużo bardziej.

Nazgul pisze:Pani? umie. mój drogi jakże patriotyczny miłośniku Werhmachtu. :lol:

Dlaczego miałbym być miłośnikiem wehrmachtu? Co sobie znowu ubzdurałeś?
Jestem po prostu obiektywny.

Nazgul pisze:A propos - jak ci się podobał ten koncert w marcu (min. tej kapeli) i skandowanie całą salą Sieg Hail... kto wtedy był na scenie ? AgreSSiva Heil Hitler?

Nie słucham takiej muzyki oprócz wybranych utworów.

Awatar użytkownika
gazda
Minister
Minister

Postautor: gazda » 22 września 2014, 23:02

Nazgul pisze:ale goście z nordici (a jakże) nie umieją grać ani śpiewać. a sztuka tworzenia tekstów to dla nich wiedza tajemna.

Nie tobie to oceniać. Sam nie stworzyłeś w życiu żadnego tekstu więc nie masz prawa na ten temat się wypowiadać.

Poza tym wokalnie i tekstowo i tak biją na głowę wiele polskich ''gwiazd''.

Nazgul pisze:A propos - jak ci się podobał ten koncert w marcu (min. tej kapeli) i skandowanie całą salą Sieg Hail... kto wtedy był na scenie ? AgreSSiva Heil Hitler?

Gazeta Wyborcza popierająca banderowców czyli ukraińskich nazistów, wybielająca masowe mordy UPA tekstami grzesia motyki, gazeta w której roi się od potomków żydokomunistycznych bandytów naprawdę nie jest poważnym żródłem informacji.
Wszędzie tam, gdzie bezwzględny liberalizm dochodzi do stanowczej przewagi, następuje stopniowa likwidacja narodu, jego typu i indywidualności. - Zygmunt Balicki

Awatar użytkownika
Worek
Administrator
Administrator

Postautor: Worek » 23 września 2014, 06:56

gazda pisze:Nie tobie to oceniać. Sam nie stworzyłeś w życiu żadnego tekstu więc nie masz prawa na ten temat się wypowiadać.

A kto mu to prawo odbiera?
"Poskrobcie z wierzchu konserwatystę a znajdziecie kogoś, kto przedkłada przeszłość nad jakąkolwiek przyszłość." - Frank Herbert

Wróć do „Internet i pozostałe media”