PiSkorz pisze:W PiS-ie trafiają się ludzie o niejasnej przeszłości ale są to wyjątki . Natomiast w tzw. opozycji totalnej jest to regułą . Nie bez powodu Platforma , Nowoczesna , Kodziarze i PSL z taką zawziętością bronią ubeckich emerytur .

Poproszę o 10 przykładów. Nie powinieneś mieć z tym problemów skoro to reguła.

Przez prawicowego blogera nie zagra malo znany ale wartościowy zespól

Wszelkie inne środki masowego przekazu, które oplatają Świat. Internet i jego siła. Co jeszcze dostarcza Ci informacji ??? W tym miejscu toczymy również dyskusje o innej "Czwartej Władzy" !!!

Moderatorzy: Lolek00, Bilu1939, Marchewa, Worek, Moderator, Administrator, Super Moderator

Awatar użytkownika
Cynik
Moderator
Moderator

Przez prawicowego blogera nie zagra malo znany ale wartościowy zespól

Postautor: Cynik » 11 października 2015, 13:34

Nie spodziewałem się takiego obrotu sprawy, Currentów bardzo lubię, ale chyba nie tylko ja gdyż w sieci zawrzało.
Artykuł opisuje sprawę: http://wyborcza.pl/1,75478,19004872,zlo ... ciele.html

Ciekawi mnie ile innych imprez zostało odwołanych bądź zakłóconych podobnymi wyskokami "cenzorów" moralnych. Ja i h nazywam ignorantami. I szkoda iż domysły jak zawsze biorą górę nad faktami. A wybierałem się na ten koncert. Szlag by to trafił. Życzę temu idiocie aby się zaczął leczyć na nogi, na głowę już za późno.
"Patriotism is the virtue of the vicious." - O.Wilde

Awatar użytkownika
Adi
Premier
Premier

Re: Przez prawicowego blogera nie zagra malo znany ale wartościowy zespól

Postautor: Adi » 11 października 2015, 14:05

To chyba kościól decyduje kto u nich może grać, no nie?

Awatar użytkownika
notkin
Marszałek województwa
Marszałek województwa

Postautor: notkin » 11 października 2015, 14:29

Według komunistów - nie do końca.
"Najbardziej lękam się fanatyków liberalizmu... Poskrob liberała, a znajdziesz skrytego arystokratę." - Frank Herbert

Awatar użytkownika
Clint Eastwood
Minister
Minister

Postautor: Clint Eastwood » 11 października 2015, 16:02

cyniku, nigdy nie afiszowałeś się tutaj z sympatią do tibeta i brytyjskiego undergroundu. czyżby sympatia pojawiła się po przeczytaniu artykułu w gazeta.pl, kiedy pojawiła się możliwość zjebania "prawicowego blogera" i kościoła?

po pierwsze: powiedzmy sobie szczerze: current 93 i reszta brytolskich hipisów udających nazistów, sadystów, pogan czy kogoś tam (death in june, nurse with wound, coil, sol invitcus etc.) to jest nisza. realnego wpływu na muzykę nigdy nie mięli (nie miał, przynajmniej pod szyldem current 93). słuchając ich płyt z perspektywy nie rozumiem czym mogłem się jarać jako punkujący licealista. tibet dalej wyje, mimo, że po trzydziestu latach aktywności w swoim projekcie (nie liczę throbbing gristle) mógłby się choć trochę nauczyć śpiewać, aby chociaż jego nucenie nie odrzucało. więc bez przesady z tym "wartościowym" zespołem. oprócz kilku płyt asłuchalne, pretensjonalne smuty dla hipsterów.

po drugie: zespoły post-punkowe, neofolkowe, industrialne itd. są z natury swojej prowokacyjne pod względem zarówno artystycznym jak i ideologicznym. robienie afery z tego, że ktoś tam odwołał koncert jest śmieszne. raz odwołają koncert death in june, bo 'faszystowski', raz current 93 bo 'satanistyczny'. ryzyko jest wliczone w koszta. jakby tibet chciał robić karierę, to by grał pop albo rock. tak się złożyło, że przez rozwój internetu dostępność takiej muzyki (właściwie performance'u) znacnzie się zwiększyła i umasowiła i pojawiają się propozycje grania na festiwalach, w kościołach itd. ale nie należy zapominać, że to jest przemyślany koncept. i nie należy się dziwić, że komuś ten koncept nie pasuje.

po trzecie: jak ktoś mądrze zauważył, gig miał odbywać się w kościele. więc chyba kościół ma prawo decydować kto zagra za progami świątyni.

cała sprawa to jeden wielki ZIEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEW. marudzenie redaktora gazety przypomina skargi nastoletnich metalowców, którzy obwieszeni pentagramami i innymi okultystycznymi symbolami, z koszulką z różnymi zombie i innym kiczowatym gównem płaczą, że ktoś ich nazwał satanistą i dziewczyny ich nie lubią. wszystko spoko, jak się ma 15-16 lat. dorosłemu człowiekowi nie przystoi.

Awatar użytkownika
Cynik
Moderator
Moderator

Postautor: Cynik » 11 października 2015, 17:29

Ano gustuję w psychodelii, gotyku i noisowych brzmieniach, ot odległe czasy młodości się przypominają. Ale Clincie co to ma do rzeczy? O gustach się nie dyskutuje. Nie tyle odwołanie koncertu ile siła wpisu idioty na prawicowym blogu mnie dziwi. Kościól ma prawo decydować co chcą mieć w swoim wnętrzu, ale opiniotwórczość tu jest istotna. To znaczy że jak jakiś ignorant napisze swoje fantasmagorie, to jak z prawicowego portalu to objawienie prawdy, jak z innych blogów "niezrzeszonych" w fabryce hejtu i głupoty to pewnie lewak. Rozumienie pojęcia sarkazmu wskazane. A na Currentów sobie pójdę następnym razem, w Cz albo De.

Awatar użytkownika
Adi
Premier
Premier

Postautor: Adi » 11 października 2015, 17:41

"Nazwa grupy odnosi się do pism Aleistera Crowleya – liczba 93 jest jedną z najważniejszych liczb występujących w Thelemie. Mistycyzm i okultyzm pełnią istotną rolę w większości tekstów pisanych przez Tibeta"

Awatar użytkownika
Adi
Premier
Premier

Postautor: Adi » 11 października 2015, 19:40

Adi pisze:"Nazwa grupy odnosi się do pism Aleistera Crowleya – liczba 93 jest jedną z najważniejszych liczb występujących w Thelemie. Mistycyzm i okultyzm pełnią istotną rolę w większości tekstów pisanych przez Tibeta"

https://pl.wikipedia.org/wiki/Current_93

Awatar użytkownika
Nazgul
Moderator
Moderator

Postautor: Nazgul » 11 października 2015, 19:50

niemożliwe. ale sieg hail to pozdro centurionów :D
A po za ty uważam, że trzeba zakazać cyfr arabskich. ;)
"Rząd próbuje przekonać Wysoką Izbę, że konstytucja nie obowiązuje, posługując się sprostytuowanymi prawnikami" JKaczyński 2003 r.

Awatar użytkownika
Adi
Premier
Premier

Postautor: Adi » 11 października 2015, 20:04

No i dlatego nikt nie płacze jak zespół narodowy nie zagra na woodstocku ;)

Awatar użytkownika
Clint Eastwood
Minister
Minister

Postautor: Clint Eastwood » 11 października 2015, 20:12

cyniku, jeżeli ktoś tutaj wykazał się ignorancją, to władze kościoła wówczas kiedy nie sprawdziły komu pozwalają grać w świątyni. notka blogera i reakcja czytelników być może nakierowała kościelnych decydentów na właściwy trop i podjęli słuszną decyzję. żadna tam opiniotwórczość tylko przypadek.

thelma srelma, z punktu widzenia katolika nie ma to znaczenia. działalność pana alistera "bestii 666" crowleya miała charakter ezoteryczny i okultystyczny, czyli z punktu widzenia nauki kościoła miała proweniencję demoniczną.

o gustach mówiłem co najwyżej w pierwszym punkcie mojej wypowiedzi. potem chyba jasno wskazałem o co w tym całym neofolku chodzi (w prowokacji chyba właśnie o to chodzi, aby kogoś sprowokować).

to co faktycznie nie ma znaczenia w całej dyskusji, to właśnie mądrzenie się, że nie 'satanizm' tylko 'thelma'. puryści się znaleźli. w obydwu przypadkach kościół nie jest dobrym miejscem na koncert.

ps. powyżej pomyliłem się, tibet grał wcześniej w psychick tv, a nie w throbbing gristle.
chwali się, że jako jedyny nie ma koszulki z charlesem mansonem. towarzystwo iście doborowe.
http://eu.rymimg.com/lk/o/a/4f9e2c8a4c3ed6e6f593522d073f5155/3011704.jpg
Ostatnio zmieniony 12 października 2015, 21:40 przez Clint Eastwood, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Kowa1
Wójt
Wójt

Postautor: Kowa1 » 11 października 2015, 21:21

Cynik pisze:Ano gustuję w psychodelii, gotyku i noisowych brzmieniach, ot odległe czasy młodości się przypominają.

Odległe to są czasy mojej młodości ...
I dobrze że odwołali bo byś stracił kase a najmniej czas na jakiś badziew https://www.youtube.com/watch?v=S7Wiu3Rpa2M - ja cie fakcie i po fakcie to dyletantka panów z brzuszkami, psychodelii w tym tyle ile trucizny w łebku zapałki a ich logo to lep na jeleni.
... a jeśli idzie o czasy Twojej to już raczej CTHULHU polecałbym wyższą półkę z tego rodzaju twórczości https://www.youtube.com/watch?v=PS87xpm8SoI i https://www.youtube.com/watch?v=Kk5ANvwuFns.

No i czym sie ciepło bo na starość :0 trzeba o sie dbać. :P
UWAGA OSTRZEŻENIE !
Na tym forum administratorzy i moderatorzy już mniej prześladują użytkowników o uczciwych poglądach.

Awatar użytkownika
gazda
Minister
Minister

Postautor: gazda » 11 października 2015, 21:49

Cynik pisze:Nie spodziewałem się takiego obrotu sprawy, Currentów bardzo lubię, ale chyba nie tylko ja gdyż w sieci zawrzało.
Artykuł opisuje sprawę: http://wyborcza.pl/1,75478,19004872,zlo ... ciele.html

Ciekawi mnie ile innych imprez zostało odwołanych bądź zakłóconych podobnymi wyskokami "cenzorów" moralnych. Ja i h nazywam ignorantami. I szkoda iż domysły jak zawsze biorą górę nad faktami. A wybierałem się na ten koncert. Szlag by to trafił. Życzę temu idiocie aby się zaczął leczyć na nogi, na głowę już za późno.

O jej tak mi przykro. :lol: Iż wypłakać się do mamy. Jak odwołano z Siewierza festiwal ''Orle Gnizado'' po nagonce jebanej w dupę Wyborczej to nie żaliłem się na forum. Bądź mężczyzną.
Wszędzie tam, gdzie bezwzględny liberalizm dochodzi do stanowczej przewagi, następuje stopniowa likwidacja narodu, jego typu i indywidualności. - Zygmunt Balicki

Awatar użytkownika
Cynik
Moderator
Moderator

Postautor: Cynik » 12 października 2015, 12:17

Ładna fotka profilowa, Clint.

Takie same zarzuty jak wobec Thibeta mogłbyś mieć w stosunku do Lisy Gerard czy Klausa Schulze - w tle Gothic, New Age, Krautrock, wytwórnia 4AD ale to nadal nie ma nic do rzeczy. Ta dwójka dała fenomenalny koncert, Currenci często za to właśnie grają w kościołach. Decyzja władz kościoła to jedno, z tym polemizować będzie dyrektor artystyczny festiwalu. Dyskusja jest o czymś innym: na ile opinia bloggera moźe być opiniotwórcza, skoro nie jest prawdziwa. Tylko dlatego iź pojawiła sie na Salonie24? Redakcja ją usunęła zdając sobie sprawę ze śmieszności zarzutu.

Awatar użytkownika
Marchewa
Administrator
Administrator
Kontaktowanie:

Postautor: Marchewa » 12 października 2015, 13:36

Gazda uprzejmie proszę abyś swojego prywatnego sposobu komunikowania nie przenosił na forum.
Spory polityczne trwają najdłużej gdy obie strony nie maja racji.
Gonzalez Suarez

Awatar użytkownika
Adi
Premier
Premier

Postautor: Adi » 12 października 2015, 15:38

Cynik pisze: Dyskusja jest o czymś innym: na ile opinia bloggera moźe być opiniotwórcza, skoro nie jest prawdziwa.

Że niby nie satanizm a jedynie Crowley, magia i okultyzm?
Cynik, nie bądź śmieszny.

Wróć do „Internet i pozostałe media”