PiSkorz pisze:W PiS-ie trafiają się ludzie o niejasnej przeszłości ale są to wyjątki . Natomiast w tzw. opozycji totalnej jest to regułą . Nie bez powodu Platforma , Nowoczesna , Kodziarze i PSL z taką zawziętością bronią ubeckich emerytur .

Poproszę o 10 przykładów. Nie powinieneś mieć z tym problemów skoro to reguła.

Czy politycy powinni wyjeżdżać ?

Wszystko, co przyjdzie Tobie na myśl, wolność wypowiedzi i wolność słowa – oczywiście w granicach regulaminu forum

Moderatorzy: Lolek00, Bilu1939, Marchewa, Worek, Moderator, Administrator, Super Moderator

Awatar użytkownika
Pawełek
Radny gminny
Radny gminny

Czy politycy powinni wyjeżdżać ?

Postautor: Pawełek » 18 sierpnia 2004, 13:55

Czy politycy powinni wyjeżdżać za nasze pieniądze na Igrzyska Olimpijskie. Myślę że nie, bo za często się to zdarza - między innymi pan Prezydent Łodzi przez swoją kadencję już kilkanaście wyjechał za granicę ze swoją rodzina np. do Hiszpanii i nie tylko...

Awatar użytkownika
cactus
Radny gminny
Radny gminny

Postautor: cactus » 18 sierpnia 2004, 14:06

Ciekawa sprawa. Ja osobiście myślę, że jeśli chodzi o Prezydenta RP to nie można zabraniać, żeby wyjeżdżał na Igrzyska za pieniądze podatników, gdyż już u zarania dziejów wszystkie głowy stanu wyższego mogły podziwiać Igrzyska Olimpijskie kosztem poddanych... Z drugiej strony jest to swego rodzaju reprezentant Polski i miło oglądać jak Prezydent cieszy się z sukcesów naszej reprezentacji. Natomiast, jeśli jakiś radny z niezbyt zamożnej gminy wyjeżdża sobie na Olimpiadę i to jeszcze wraz ze swoją rodziną i traktuje to jak urlop to coś jest tu nie tak...
Obrazek

Awatar użytkownika
Pawełek
Radny gminny
Radny gminny

Postautor: Pawełek » 18 sierpnia 2004, 14:25

Oczywiście ze jakiś radny z jakiejś małej miejscowości nie powinien wyjeżdżać za nasze pieniądze, ale tak to wynika ze każdy radny, prezydent itd. Może sobie wyjechać na igrzyska ale nikt z nas im nie zabroni bo nie mamy do tego prawa. Takie jest moje zdanie!!!!!!!

Awatar użytkownika
Iśka
Radny powiatowy
Radny powiatowy
Kontaktowanie:

Postautor: Iśka » 18 sierpnia 2004, 17:54

Pawełek napisał:
pan Prezydent Łodzi

Pawełku - jak mówią Łodzianie jest to "Kropidło", które więcej zabiera temu biednemu miastu niż daje!!!!!!!!! Narozrabiał w Warszawie, a jak stał się tam persona non grata to wrócił do Łodzi i teraz tu niszczy wszystko wokół siebie... Zero klasy... Zero poprawności politycznej... Nic dodać - nic ująć...
Ostatnio zmieniony 19 sierpnia 2004, 11:03 przez Iśka, łącznie zmieniany 1 raz.
"Władza zabija tych, którzy nie umieją jej unieść" (Ojciec Chrzestny III)

Awatar użytkownika
Pawełek
Radny gminny
Radny gminny

Postautor: Pawełek » 18 sierpnia 2004, 20:59

Iśka- wiem ale nie chciałem obrazać przecież jest to prezydent wycieczkowy!!! i wyciąga kase od mieszkanców :lol: :lol:

Awatar użytkownika
Adam
Radny wojewódzki
Radny wojewódzki
Kontaktowanie:

Postautor: Adam » 19 sierpnia 2004, 08:41

Pawełek pytał:
Czy politycy powinni wyjeżdżać za nasze pieniądze na Igrzyska Olimpijskie.

Jasne, że nie. Prezydent Gniezna wprowadził takie zasady, że urzędnicy jadący np. na Węgry sami opłacają koszty przejazdu. Poza tym Przewodniczący Rady Miasta Gniezna pojechał za swoje pieniądze reprezentować Gniezno w zaprzyjaźnionym mieście w Szwecji.
Radni z Gniezna pojechali do Watykanu, by wręczyć papieżowi tytuł Honorowego Obywatela Gniezna za swoje pieniądze.

Jak widać wystarczy chcieć.

Pan Belka jest na urlopie. Nie minęło nawet 100 dni Jego rządu, a ten Pan już urlopuje. Dwaj poprzedni premierzy od urlopów stronili.

Awatar użytkownika
Ukasz
Radny gminny
Radny gminny

Postautor: Ukasz » 19 sierpnia 2004, 15:52

cactus'SS pisze:Ja osobiście myślę, że jeśli chodzi o Prezydenta RP to nie można zabraniać, żeby wyjeżdżał na Igrzyska za pieniądze podatników, gdyż już u zarania dziejów wszystkie głowy stanu wyższego mogły podziwiać Igrzyska Olimpijskie kosztem poddanych...

całkowice sie zgadzam :!: Prezeydent pełni głównie funkcje reprezentacyjna wiec on moze i naprawde fajnie to wyglada gdy głowa panstwa cieszy sie z sukcesow swoich rodakow :!:
bede ksiedzem! jak moj ojciec!

Iblis
Marszałek województwa
Marszałek województwa

Postautor: Iblis » 18 września 2004, 01:04

Urzędnicy państwowi wszystkich szczebli są w godzinach pracy urzędnikami, a w czasie wolnym zwykłymi obywatelami. Jako urzędnicy powinni w godzinach pracy wykonywać swoje urzędnicze obowiązki, co stoi w jawnej sprzeczności z wyjazdami na wszelkiej maści imprezy kulturalne, sportowe lub rozrywkowe. Z kolei jako obywatele (po godzinach pracy) mogą sobie jeździć na wszelkie imprezy na takich samych zasadach jak każdy inny obywatel, czyli za własne pieniądze.

Wyjątek od tych reguł stanowi sytuacja, gdy urzędnik może wykonywać swoją pracę będąc obecnym na jakiejś imprezie. Dotyczy to przede wszystkim urzędników pełniących funkcje reprezentacyjne. Należy jednak głęboko się zastanowić czy np. na Igrzyskach Olimpijskich Prezydent RP reprezentuje nasz kraj, czy też reprezentują go nasi sportowcy?

Wróć do „Hyde Park”