PiSkorz pisze:W PiS-ie trafiają się ludzie o niejasnej przeszłości ale są to wyjątki . Natomiast w tzw. opozycji totalnej jest to regułą . Nie bez powodu Platforma , Nowoczesna , Kodziarze i PSL z taką zawziętością bronią ubeckich emerytur .

Poproszę o 10 przykładów. Nie powinieneś mieć z tym problemów skoro to reguła.

Muzyka użytkowników - wojna gustów muzycznych, czyli czego s

Wszystko, co przyjdzie Tobie na myśl, wolność wypowiedzi i wolność słowa – oczywiście w granicach regulaminu forum

Moderatorzy: Lolek00, Bilu1939, Marchewa, Worek, Moderator, Administrator, Super Moderator

Łukasz Naczas
Starosta
Starosta

Muzyka użytkowników - wojna gustów muzycznych, czyli czego s

Postautor: Łukasz Naczas » 05 września 2004, 00:01

Sugestia:

:?: Jakiej muzyki słuchacie ?
:?: Dlaczego właśnie ona ? Za co ją lubisz ?
:?: Jakiej muzyki nie lubicie ? Dalczego ?

Zobaczmy kto, czego słucha ?
Z uśmiechem oczywiście, od ucha do ucha :lol:
*http://www.wipi.pl - studio dźwiękowe, fotograficzne, filmowe i reklamowe **************************************

Awatar użytkownika
Aron
Wójt
Wójt

Postautor: Aron » 15 września 2004, 14:23

1. Ja slucham prawie wylacznie metalu, rocka i pochodnych.
2. Dlaczego? Heh tylko na taka muzyke poprostu jakos reaguje, daje mi solidnego "kopa" kiedy trzeba.
3. Nie lubie cukierkowego popu w wykonaniu sexownych laleczek albo latynowskich gwiazdorow. Zywie tez sporo niechec do hip hopu, rapu itd. bo kojarzy mi sie z ludzmi, ktorzy tego w Polsce sluchaja z bezmozgowymi blokersami itp. (nie chce oczywiscie nikogo urazic, kazdy ma prawo sluchac czego chce). Nie znosze tez muzyki narodowej w wykonaniu kapel typu Twierdza, Konkwista itp. - z powodu przekazu jaki niosa i mojego wstretu wobec rasizmu, ksenofobii itd.
Ostatnio zmieniony 13 stycznia 2005, 19:33 przez Aron, łącznie zmieniany 1 raz.

Ludzgaz
Radny gminny
Radny gminny

Postautor: Ludzgaz » 20 września 2004, 18:48

1. Słucham wszystko co wpada do ucha :) i ma mądry text ale szczególną sympatią darzę hip-hop ale tylko w Polskim starym wydaniu czyli np. Grammatik, Fenomen, O.S.T.R.
2.Lubię ją za mądre i życiowe teksty (czasami też polityczne :D )
3.Lubię każdy rodzaj muzyki od metalu przez Jazz i na Popie kończąc. Każda ma jakąś duszę :lol: .
"Za każdą wielką fortuną kryje sie zbrodnia" - Balzac

Awatar użytkownika
Behemot
Radny powiatowy
Radny powiatowy

Postautor: Behemot » 20 września 2004, 19:23

starym wydaniu czyli np. Grammatik, Fenomen, O.S.T.R.

jak nie lubie HH, ale mam pytanie czy stare dobre polskie wydanie to nie przypadkiem stary Kaliber 44? Pzrecież "w 63 minuty dookoła świata" to całkiem niezła pytła, z którą obecni twórcy nawet nie starają sie konkurować.

Poza tym: METAL i ROCK.

Iblis
Marszałek województwa
Marszałek województwa

Postautor: Iblis » 20 września 2004, 19:34

Aktualnie Kasia Kowalska hi, hi, hi...
Za zwyczaj Red Hot Chili Peppers.
Czasami Jacek Kaczmarski.

A tak w ogóle to mało słucham.

Awatar użytkownika
Adam
Radny wojewódzki
Radny wojewódzki
Kontaktowanie:

Postautor: Adam » 20 września 2004, 19:45

Ładnie z tym Kaczmarkiem Iblis. :)
Dla mnie liczy się treść piosenki, a więc lubię tylko muzykę polską. Lubię Kult, Anię Dąbrowską, Edytę Bartosiewicz, ale i bardziej doświadczone piosenkarki (z pięknych czasów PRL). Wtedy odpowiedzialność za słowo była szczególna.
Nie mam wyszukanego gustu muzycznego. Podobają mi się różne piosenki, różnych wykonawców. ostatnio do ucha wpadło mi "Trudno tak". Wyłącznie ze względu na Edytę, bo Krawczyka nie znoszę.
Pozdrawia idealistyczny realista
-----------------------------------------------
www.przeglad.gniezno.pl

Iblis
Marszałek województwa
Marszałek województwa

Postautor: Iblis » 20 września 2004, 19:53

Trudno tak też mi się bardzo podoba. I jeszcze jeden polski utwór cos mniej więcej Jesteś fajna, fajna...

W ogóle to Polska muzyka jest ostatnio coraz wyższej jakości.

Łukasz Naczas
Starosta
Starosta

Postautor: Łukasz Naczas » 20 września 2004, 20:05

Więc zaczynam:

* z polskich zespołów i wykonawców:
1) Dżem, Dżem, Dżem
2) Kazik Staszewski
3) Martyna Jakubowicz
4) Ira
* z zagranicznych:
1) uwielbiam muzykę Marilyn Manson (muzykę), a osobowość jest dla mnie bardzo interesująca - Slavador Dali w muzyce dla mnie!
2) Guns'n Roses

Lubię raczej ciężkie uderzenie. Dla mnie w muzyce równie ważne jak dzwięki są teksty - głebokie, przemyślanie, jak i te bardzo abstrakcyjne!

*http://www.wipi.pl - studio dźwiękowe, fotograficzne, filmowe i reklamowe **************************************

Ludzgaz
Radny gminny
Radny gminny

Postautor: Ludzgaz » 21 września 2004, 13:44

Behemot pisze:
jak nie lubie HH, ale mam pytanie czy stare dobre polskie wydanie to nie przypadkiem stary Kaliber 44? Pzrecież "w 63 minuty dookoła świata" to całkiem niezła pytła, z którą obecni twórcy nawet nie starają sie konkurować.

Oczywiście kaliber też sie do tego zalicza ale podałem po prostu 3 przykłady z brzegu.
"Za każdą wielką fortuną kryje sie zbrodnia" - Balzac

Wojtek Prusakiewicz

Postautor: Wojtek Prusakiewicz » 02 października 2004, 22:25

1. Do moich ulubionych wykonawców muzycznych (których - rzecz jasna - słucham najchętniej) należą z pewnością: Queen, Iron Maiden, Marilyn Manson, Deep Purple, Black Sabbath, Led Zeppelin oraz... Michael Jackson :D
2. Jak widać z powyższego, największy nacisk mimo wszystko kładę na rock z metalem włącznie. Michael Jackson był po prostu idolem z lat mojego dzieciństwa (jestem człowiekiem urodzonym w 1985 roku) i ostał się nim aż do dnia dzisiejszego :) A dlaczego właśnie taka, a nie inna muzyka?? Ponieważ lubię mocne, melodyjne kawałki i gitarowe brzmienie. Bardzo dużą uwagę zwracam, oczywiście, również na teksty piosenek, a te napisane przez "Króla Popu" należą, moim zdaniem, do jednych z najpiękniejszych, jeżeli nawet nie najpiękniejszych. Bardzo ambitne teksty piszą także panowie spod znaku "Żelaznej Dziewicy", natomiast Marilyn Manson... cóż: abstrakckja i prezentowanie własnego światopoglądu w jednym.
Ponieważ jestem jeszcze człowiekiem bardzo młodym, jak chyba każdy w takim wieku - lubię sobie od czasu do czasu nieźle poimprezować 8) A na imprezkach, wiadomo: techno, house itp., itd.
3. Nienawidzę hip hopu!! Powód jest taki: uważam po prostu, że utwory hip hopowe do mnie nie "przemawiają" i raczej na pewno już nigdy nie "przemówią", ponieważ nie odnajduję w nich tego, co opisałem powyżej. Koniec, kropka.
Niemniej jednak uważam się za osobę w stu procentach tolerancyjną muzycznie, ponieważ: każdy przecież słucha takiej muzyki, jakiej lubi słuchać najbardziej; jaka do niego najlepiej "przemawia", jaka jest dla niego najwartościowsza.

Awatar użytkownika
Pietroi
Radny gminny
Radny gminny

Postautor: Pietroi » 02 października 2004, 23:20

Ja będe dość orginalny i kontrowersyjny jak na standarty tego forum, coś mi się zdaje hie hie :?
Numer 1 jak dla mnie to ostry pogański Black Metal, takie kapelki jak: Salutus, Gontyna Kry, Graveland, Venedae, Helvetto, Dub Buk, Canis Lupus, Nokturnal Mortum i Abussivenes. Oprócz tego z metalowych klimatów troche heavy metalu, ulubiona kapelka to oczywiście ManOwaR ( już słyszę te pełne dezaprobaty pomrukiwania, hie hie ) pozatym Turbo troche i Ironów, starą Sepulture.
Siedziałem też swego czasu w klimatach Oi, obecnie preferuje tylko to w klimatach narodowych - lubię rezystencje, BTM, Legion i inne takie..
Oprócz tego oczywiście kapelki R.A.C. ( Rock Against Communism ) np. Skrewdriver z nieodżałowanym Ianem Stuartem na czele, Ultima Thule, Division 250, Kolorvat no i oczywiście Konkwiste, Szwadron 97 oraz Honor ( min. dlatego, ze to jedyna polska muza w klimatach rockowych na poziome ). Ulubione kawałki:
- Hail Victory ( Skrewdriver )
- My nowe pokolenie i Młode Lwy ( Legion )
- Sons of Odin ( Manowar )
- Lunar Poetry ( Nokturnal Mortum )
- Walcząc o Stracone i Głosy Bałtyku ( Honor )
- W walce z komunizmem 81' i RPA ( Konkwisty )
- Siła Kraju i Pamiętaj ( Szwadronu )
"Wypełnimy Polskie miasta, poruszymy cały świat!
Orły znajdą swoje gniazda tak jak Mosdorf kazał nam!!
To jest rzecz już znana, nie padamy na kolana
Falanga i ABC! teraz jeden dzierży ster ON-R!!"
ON-R - Legion

Awatar użytkownika
Behemot
Radny powiatowy
Radny powiatowy

Postautor: Behemot » 03 października 2004, 11:27

Honor i Konkwista powinny być tępione za propagowanie rasizmu. Jak dla mnie cżłonkowie tych zespołów to zwykłe ****. Zreszta podobnie jak wszystkie nazole ubrali glany i udają, ze sa kimś. Społeczne...

Awatar użytkownika
Pietroi
Radny gminny
Radny gminny

Postautor: Pietroi » 04 października 2004, 18:23

wzywasz do tępienia konkwisty i honoru... a co z eminemem, który śpiewa o jakimś zapie*** kogoś ( możliwe, ze żony ) za niewierność i lizaniu jego ****? Słuchałem kilkunastu kawałków dość dawno już i tyle zrozumiałem... a jest takich kwiatków więcej. Co z całą to bandą afro-amerykańskich raperów śpiewającą ( jeśli rap można uznać za śpiew ) o tym jakie to gangsterskie życie jest fajne, o narkotykach, o przemocy. Istnieją setki, nie-rasistowkich, apolitycznych wykonawców, którzy zasługują na potępienie z racji tematów o ktorych śpiewają i coś mi się zdaje, ze gdyby okazało się, ze ich słucham, nieodezwał byś się w tym wątku. Jeśli chodzi o Konkwiste i Honor to nie ze wszystkim się z nimi zgadzam, ale ogólnie tekstowo ( np. antysemityzm troche czasem razi w oczy ), a zwłaszcza muzycznie są naprawdę dobrzy - dają rade.
"Wypełnimy Polskie miasta, poruszymy cały świat!

Orły znajdą swoje gniazda tak jak Mosdorf kazał nam!!

To jest rzecz już znana, nie padamy na kolana

Falanga i ABC! teraz jeden dzierży ster ON-R!!"

ON-R - Legion

Arthmael
Radny gminny
Radny gminny

Postautor: Arthmael » 05 października 2004, 00:34

Ok, no to może ja ....

Więc słucham m.in. pieśni hmm religijnych :) "Siewcy Lednicy" i takie tam, lubie pieśni patetyczne, chóry, dzwięk bębnów ... wiec słucham też zespołu Ery i greckiego kompozytora Vangelisa, oraz przepięknych rosyjskich piesni pełnych patosu, w wykonaniu Russian Red Army Chorus, m.in. "Polyushka Polye". Lubię też słuchać popu, lubię francuską piosenkę, m.in. Alizee :). Spro dawnych piesni również, i ludowych i innych. I wiele wiele innej muzyki :). Aha, no i muzyka klasyczna :). Podoba mi się stary prowansalski marsz z 'Preludium' z "Arlezjanki" Georga Bizet'a. :):):) Lubię też "Stację Warszawa" Lady Pank. Dla mnie to piosenka roku :).

Nie lubię własciwie "skrajnej" muzyki czyli metalu, zwłaszcza tego typu co black, trash, death, dla mnie to hałas nie muzyka. Iron Maiden mi tez jakos nie w guscie. Metallica kilka dobrych utworów ma. Zwłaszcza "Call of Cthulhu", wspaniały utwór. (Zachęcam też do poczytania powiesci grozy Lovecrafta, własnie jeden z nich był inspiracją dla zespołu). Nie lubię też hip-hopu. Zwłaszcza polskiego. Choć niektóre utwory mi sie podobają, m.in. Liber feat. Marian "Jedna z dróg", lubię też DKA. Co do amerykanskiego tez jakos nie w moim guscie, choc tez kilka utworów moze byc :). No, i sporo innych utworów zpoza HH i metalu też nie lubię. ;)

Jakieś pytania :?: :)

Obywatel
Senator
Senator

Postautor: Obywatel » 05 października 2004, 18:24

Wszelki "metal" to i dla mnie hałas.
Brzmi to tak jakby metalowy pojemnik na śmieci leciał po schodach wieżowca, rozsypując po drodze puszki i butelki.
Muzyka "wysypiskowa", a black metal tłumaczę na "okopcona stal" np. stara rura od Robura lub przerdzewiały Junkers.
Wszystkim fanom życzę śzczęsliwego pompowania roweru dla szatana ! :lol:
"alleluja i do przodu" ! :D

Wróć do „Hyde Park”