PiSkorz pisze:W PiS-ie trafiają się ludzie o niejasnej przeszłości ale są to wyjątki . Natomiast w tzw. opozycji totalnej jest to regułą . Nie bez powodu Platforma , Nowoczesna , Kodziarze i PSL z taką zawziętością bronią ubeckich emerytur .

Poproszę o 10 przykładów. Nie powinieneś mieć z tym problemów skoro to reguła.

Swobodny dostęp do broni palnej w Polsce

Wszystko, co przyjdzie Tobie na myśl, wolność wypowiedzi i wolność słowa – oczywiście w granicach regulaminu forum

Moderatorzy: Lolek00, Bilu1939, Marchewa, Worek, Moderator, Administrator, Super Moderator

Czy jesteś za swobodnym dostępem do broni palnej w Polsce?

Tak
27
47%
Nie
29
51%
Nie mam zdania
1
2%

Liczba głosów: 57

Awatar użytkownika
Marchewa
Administrator
Administrator
Kontaktowanie:

Swobodny dostęp do broni palnej w Polsce

Postautor: Marchewa » 09 sierpnia 2006, 00:43

Jak sądzicie co zmieniłoby upowszechnienie w Polsce dostepu do broni palnej. Czy spadłaby przestępczość? Czy zwiększyło by się bezpieczeństwo na ulicach? A moze wprost przeciwnie?

Zapraszam do dyskusji :)
Spory polityczne trwają najdłużej gdy obie strony nie maja racji.
Gonzalez Suarez

zuikaku
Wicepremier
Wicepremier

Postautor: zuikaku » 09 sierpnia 2006, 01:04

Przede wszystkim wzrósłby zakres wolności obywateli i choćby z tego powodu należałoby umożliwić posiadanie broni.

Awatar użytkownika
Corranh
Senator
Senator

Postautor: Corranh » 09 sierpnia 2006, 01:37

http://www.miasik.net/articles/snyder.html

To tak dla uzupelnienia dyskusji. Znalazlem szukajac czegos na potwierdzenie tego mojego przykladu z Australia.. o Australii niestety nic nie wyhgrzebalem tzn chyba znalazlem w archiwum "Polityki" ten artykul ale chce 2.44PLN za dostep, a ja jestem skapy i im ni zaplace :wink:

Awatar użytkownika
Maverick
Poseł
Poseł

Postautor: Maverick » 09 sierpnia 2006, 02:11

Ja jestem za. Mafia i tak i tak ma bron. A drobni przestepcy nie beda jej tak uzywac jak to sie powszechnie wydaje. Poza tym nie ma w zasadzie jakichs konkretnych przeciwskazan ku temu by bron nie miala byc legalna.
Przesladowany przez dziadka mroza za poglady polityczne.
Tylko prawda jest ciekawa!

Awatar użytkownika
Marchewa
Administrator
Administrator
Kontaktowanie:

Postautor: Marchewa » 09 sierpnia 2006, 05:04

Corranh pisze:o Australii niestety nic nie wyhgrzebalem

http://www.chronwatch.com/content/conte ... p?aid=8073
Spory polityczne trwają najdłużej gdy obie strony nie maja racji.

Gonzalez Suarez

SXMan

Postautor: SXMan » 06 września 2006, 21:58

Co macie na myśli mówiąc "upowszechnienie"?

Zdawało mi się że każdy obywatel posiadający pełnię praw, może sobie sprawić broń.
Oczywiście wiąże się to z badaniami psychotechnicznymi oraz rejestracją no i z niemałym wydatkiem.

zuikaku
Wicepremier
Wicepremier

Postautor: zuikaku » 06 września 2006, 22:01

Policja może odmówić przyznania prawa do posiadania broni bez podania żadnych przyczyn. Taka jest polityka państwa - sprawić by obywatele nie byli uzbrojeni. To należałoby zmienić.

SXMan

Postautor: SXMan » 06 września 2006, 22:06

Zaznaczyłem w ankiecie "Tak", ale...
Uważam że osoby które miały by posiadać broń powinny być przeszkolone w zakresie jej użytkowania.
Nie chciałbym aby u nas było podobnie jak w USA, gdzie praktycznie każdy obywatel może wejść sobie do sklepu i kupić "gnata" - jak w markecie.
Gdyby przyszli posiadacze byli przeszkoleni, wiedzieli by jakie zagrożenie wiąże się z posiadaniem broni, jak unikać wypadków z jej udziałem, jak skutecznie zranić, a nie zabić napastnika, itd.
Bez tego mielibyśmy rzeź na ulicach.

Awatar użytkownika
Nazgul
Moderator
Moderator

Postautor: Nazgul » 06 września 2006, 22:07

Polityką państwa jest to, żeby obywatelom nie pomagać w zabijaniu sie wzajemnie....

Powszechny dostęp do broni? Bez ograniczeń? Koszmar Policjanta.....
A po za ty uważam, że trzeba zakazać cyfr arabskich. ;)
"Rząd próbuje przekonać Wysoką Izbę, że konstytucja nie obowiązuje, posługując się sprostytuowanymi prawnikami" JKaczyński 2003 r.

SXMan

Postautor: SXMan » 06 września 2006, 22:21

Może nie bez ograniczeń, bo wtedy bandyci, recydywiści i inna czarna masa mogła by mieć broń całkiem legalnie, i całkiem legalnie robić z niej użytek, tłumacząc się np. że mafia X napadła na mafię Y ,a że czuli się zagrożeni to strzelali :D

zuikaku
Wicepremier
Wicepremier

Postautor: zuikaku » 06 września 2006, 22:26

Póki co to polityką państwa jest pomaganie panom bandytom by nie stała im się zbytnia krzywda.

Awatar użytkownika
Nazgul
Moderator
Moderator

Postautor: Nazgul » 06 września 2006, 22:45

Panowie bandyci mają zdolność do szybszego wyciągania broni...
A przykład USA, w którym postrzał jest drugą lub trzecią pozycją na liście przyczyn zgonów odstręcza (w kategorii nastolatki i dzeici jest pierwszą)
A po za ty uważam, że trzeba zakazać cyfr arabskich. ;)
"Rząd próbuje przekonać Wysoką Izbę, że konstytucja nie obowiązuje, posługując się sprostytuowanymi prawnikami" JKaczyński 2003 r.

Awatar użytkownika
Maverick
Poseł
Poseł

Postautor: Maverick » 06 września 2006, 23:27

To wez za przyklad Kanade gdzie ludzie maja wiecej broni niz w USA i obchodza sie z nia zupelnie inaczej.
Jak widac co kraj to obyczaj wiec nie sprowadzaj wszystkiego do USA.

Awatar użytkownika
Corranh
Senator
Senator

Postautor: Corranh » 06 września 2006, 23:27

Sa i inne kraje gdzie bron jest w pelni legalna i nei ma takich statystyk. USA to ewenement. Nawet jak bys zdelegalizowal bron to liczba strzelanin spadlaby o polowe przy dobrych wiatrach za to kilkukrotnie wzroslaby liczba zgonow od ran klutych. Pozwolenia na bron maja sie do tego nijak.

zuikaku pisze:Policja może odmówić przyznania prawa do posiadania broni bez podania żadnych przyczyn. Taka jest polityka państwa - sprawić by obywatele nie byli uzbrojeni. To należałoby zmienić.

Blad. Policja nawet napewno odmowi prawa do posiadania broni jesli tego nie umotywujesz. Musisz udowodnic ze zagrozone jest twoje bezpieczenstwo lub mienie, a i wtedy szanse ze dostaniesz pozwolenie sa niewielkie. Polityka panstwa sprowadza sie do tego, ze najpierw musisz zaczekac az cie napadna, najlepiej z bronia palna(postrzal mile widziany :wink: ) i jesli nie umrzesz w skutek odniesionych ran to masz jakotaka mozliwosc udowodnienia ze bron jest ci potrzebna.
Pan stworzył ludzi, a Samuel Colt uczynił ich równymi.

Awatar użytkownika
Maverick
Poseł
Poseł

Postautor: Maverick » 06 września 2006, 23:30

A najlepsze jest to ze jak sie kupi bron i cofna pozwolenie to trzeba albo ja zniszczyc albo oddac policji. Gdzie tu prawo wlasnosci?

Wróć do „Hyde Park”