PiSkorz pisze:W PiS-ie trafiają się ludzie o niejasnej przeszłości ale są to wyjątki . Natomiast w tzw. opozycji totalnej jest to regułą . Nie bez powodu Platforma , Nowoczesna , Kodziarze i PSL z taką zawziętością bronią ubeckich emerytur .

Poproszę o 10 przykładów. Nie powinieneś mieć z tym problemów skoro to reguła.

Jak SAMODZIELNIE napisać prace o polityce

Wszystko, co przyjdzie Tobie na myśl, wolność wypowiedzi i wolność słowa – oczywiście w granicach regulaminu forum

Moderatorzy: Lolek00, Bilu1939, Marchewa, Worek, Moderator, Administrator, Super Moderator

Awatar użytkownika
Marchewa
Administrator
Administrator
Kontaktowanie:

Jak SAMODZIELNIE napisać prace o polityce

Postautor: Marchewa » 21 kwietnia 2007, 17:13

Ponieważ z dużą regularnością padają na forum prośby o pomoc, źródła, materiały do pisania prac gimnazjalnych/licealnych/studenckich postanowiłem otworzyć temat gdzie userzy m,ogli by zamieszczać prośby o pomoc. A życzliwi (lub nie :twisted: ) userzy dzielili by się swoja wiedza i doświadczeniem ew. kazali iść do.... biblioteki i samemu poszukać.

Co wy na to :?:
Spory polityczne trwają najdłużej gdy obie strony nie maja racji.
Gonzalez Suarez

Awatar użytkownika
Marchewa
Administrator
Administrator
Kontaktowanie:

Postautor: Marchewa » 20 maja 2007, 13:15

Do tematu dorzucam poniższy link:

Jak mądrze zadawać pytania?
Spory polityczne trwają najdłużej gdy obie strony nie maja racji.

Gonzalez Suarez

iwona
Stażysta
Stażysta

hej

Postautor: iwona » 03 czerwca 2007, 21:25

hej .moze ktos mi pomoze .mam napisacv prace ale nie moge nic znalec . temat brzmi: JAK OBECNA WŁADZA SPRAWUJE FUNKCJE WŁADZY POLITYCZNEJ (W ODNIESIENIU DO FUNKCJI INTEGRACYJNEJ,DYSTRYBUCYJNEJ,OCHRONNEJ I STRUKUROTWÓRCZEJ) .Bede wdzieczna za pomocne linki.dzieki

Pasztecik
Stażysta
Stażysta

Postautor: Pasztecik » 05 listopada 2007, 17:49

A ja mam inne pytanie :) Nie wiedziałem gdzie to napisać , lecz nie chce tworzyć nowego tematu . Czy mógłby ktoś mi doradzić co podczas debaty o co mogę pytać ? do czego się przyczepić i co robić żeby ją wygrać . Gram w grę polityczną i mam debatę we wtorek z przewodniczącym partii . Ogólnie to wiem jak to rozegrać ale fachowa pomoc także by się przydała :) O to program tej partii :

1. Dążymy to zwiększenia rygoru na forum. Najmniejsze wykroczenie 21zostanie zgłoszone do sądu.
2. Chcemy zmienić szablon + dodać stronę główną, oczywiście wszystko wpłynie na lepsze funkcjonowanie serwisu.
3. Kupimy reklamy na forach/stronach co zwiększy zabawę dla wszystkich użytkowników forum, a także zwiększy rywalizację między partiami, co jak najbardziej jest na pozytywnej stronie.
4. Staramy się do zawarcia ugody z innymi serwisami, co także [b]umożliwi wzrost liczby użytkowników.
5. Akceptujemy każde zasady ustrojowe Rzeczpospolitej Polskiej (Zasada suwerenności narodu, zasada podziału władz, zasada pluralizmu politycznego, zasada państwa prawnego).
6. Staramy się podwyższyć ilość działów oraz rozwinąć fora i ich treści.
7. Usuniemy anonimowe obrady sejmu. Chcemy, aby każdy obywatel wiedział nad czym obradujemy!
8. Ludzie z naszego rządu będą sprawowali w Parlamencie Forumowym
9. Elektorat przy głosowaniu, musi podać powód dlaczego ta a nie inna partia. To zmniejszy głosowanie typu - bo mi kazał na gg.
10. Każdy użytkownik jest ważny na forum. Każda jego propozycja będzie brana pod uwagę!
11. Każdy jest równy - nie istnieje podział na równych i równiejszych. Każdy, po ukończeniu 18stu dni od daty rejestracji ma prawo wyborcze.
12. Tworzymy 'państwo' demokratyczne.
13. Poprawienie stosunków międzynarodowych. Jest to jeden z ważniejszych punktów naszego programu.
14. 15% podwyżka płac dla nauczycieli/górników/nauczycieli oraz 10% podwyżka płac na ministerstwo zdrowia.
15. Wprowadzamy zmiany dotyczące górniczej emerytury, po ukończeniu 50 lat i 15 lat pracy, powinna ona mu przysługiwać.
16. Rozwój kultury w państwie. Budowa nowych teatrów, muzeów itd.
17. Wycofanie wojsk polskich z Iraku.
18. Odnowa i budowa nowych stadionów/hal na Euro 2012 oraz inne rozgrywki.
19. Za pomocą CBA będziemy podejmowali próby likwidacji korupcji oraz handlu narkotykami.
20. Jesteśmy przeciwni legalizacji eutanazji.
21. Zmniejszenie kosztów paliwa/węgla/gazu itd.
22. Zmniejszenie podatków o kilka procent.
23. Budowa zakładów pracy. Walka z bezrobociem.

Awatar użytkownika
Dziadek Mróz
Senator
Senator
Kontaktowanie:

Postautor: Dziadek Mróz » 05 listopada 2007, 22:10

Nie bardzo możemy ci pomóc, skoro nie wiemy jak ta debata ma wyglądać.
Yo, she-bitch! Let's go!

Pasztecik
Stażysta
Stażysta

Postautor: Pasztecik » 06 listopada 2007, 09:28

No będziemy debatować o sprawach gospodarki , podatków , spraw zagranicznych itd. Można powiedzieć , że będziemy się ,,czepiać" programów . Każdy będzie pierw pytał a później odpowiadał

Awatar użytkownika
Dziadek Mróz
Senator
Senator
Kontaktowanie:

Postautor: Dziadek Mróz » 06 listopada 2007, 09:29

Nie znamy przecież jego programu. A ten który podałeś jest niedopracowany i wygląda jakby był pisany na kolanie.
Yo, she-bitch! Let's go!

Pasztecik
Stażysta
Stażysta

Postautor: Pasztecik » 04 grudnia 2007, 13:58

Może mi ktoś wyjaśnić dlaczego podatek liniowy jest lepszy od progresywnego lub odwrotnie ? bo mi osobiście wydaję się że podatek progresywny jest lepszy

Awatar użytkownika
Nazgul
Moderator
Moderator

Postautor: Nazgul » 04 grudnia 2007, 14:58

bo zależy jak patrzyć... :)
A po za ty uważam, że trzeba zakazać cyfr arabskich. ;)
"Rząd próbuje przekonać Wysoką Izbę, że konstytucja nie obowiązuje, posługując się sprostytuowanymi prawnikami" JKaczyński 2003 r.

zuikaku
Wicepremier
Wicepremier

Postautor: zuikaku » 04 grudnia 2007, 17:50

No dobra. Wyobraź sobie, Pasztecik, że wynajmujesz z kumplem pokój za miesięcznie 500zł. Jednak twój kumpel zarabia o wiele mnie od ciebie, wiec mówi tak - :słuchaj no, kolego Pasztecik, ja zapłacę tylko 200 zł, bo mniej od ciebie zarabiam, a ty zapłać za pokój 300zł, bo przecież masz więcej kasy, nie ? "

To jest opodatkowanie progresywne.
Ostatnio zmieniony 04 grudnia 2007, 17:52 przez zuikaku, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
XXviX
Senator
Senator

Postautor: XXviX » 04 grudnia 2007, 21:21

W tym samy schemacie: zarabiasz mniej, no 1000 zł i ledwo starcza Ci na kupienie chleba po opłatach za pokój, niż Twój kolega (5000 zł). Obaj płacicie liniowo 15%, ale nie masz żadnych ulg, socjal jest ścięty do minimum. Łamiesz sobie nogi i musisz przejść rehabilitację. Powodzenia.
Rząd, w duchu liberalnym, ma pomysł na rozwiązanie problemu głodu i bezrobocia. Proponuje, żeby głodni zjedli bezrobotnych.

FAQ GOD

Pasztecik
Stażysta
Stażysta

Postautor: Pasztecik » 05 grudnia 2007, 07:51

A jeśli chodzi o inwestorów ? czy przez podatek progresywny , nie będą odstraszani i będą prowadzić swoją działalność w Polsce?

Awatar użytkownika
Corranh
Senator
Senator

Postautor: Corranh » 05 grudnia 2007, 10:56

Może mi ktoś wyjaśnić dlaczego podatek liniowy jest lepszy od progresywnego lub odwrotnie ? bo mi osobiście wydaję się że podatek progresywny jest lepszy

Już nie wnikając w gospodarkę to jest najzwyczajniej w świecie sprawiedliwy.

[ Dodano: Sro 05 Gru, 2007 ]

A jeśli chodzi o inwestorów ? czy przez podatek progresywny , nie będą odstraszani i będą prowadzić swoją działalność w Polsce?

Ja jestem mocno niewyspany ale czy tylko mi się wydaje że on sam sobie przeczy?

To ty uważasz że jest lepszy czy nie?

podatek progresywny To sposób na finansowanie świadczeń socjalnych dla najbiedniejszych z kasy bogatych. Niektórzy tu mówią o "sprawiedliwości społecznej". IMO głupota... Sprawiedliwe to by było gdyby każdy płacił TYLE SAMO i to nie w procentach, a identyczną kwotę, bo czyż zapewnienie bogatemu ochrony państwa, czy opieki zdrowotnej, czy bezpieczeństwa, czy też edukacji kosztuje więcej niż zapewnienie tego samego biednemu? To czemu za te same świadczenia ktoś płaci mniej a ktoś więcej? Oczywiście taki układ to głupota - państwo by padło. Nie ma więc czegoś takiego jak sprawiedliwość. Przy podatku liniowym też bogaci będą finansować biednych, ale przynajmniej nikt nie będzie zabierał im w tym celu połowy uczciwie zarobionych pieniędzy. Wnerwia mnie jak słyszę panią w moherowym berecie gardłującą jak to biznesmen, kapitalista będzie płacił taki sam podatek jak ona i to niesprawiedliwe. Taki sam? 15% od 10tys czy więcej to tyle samo co 15% z 1000zl? Ktoś tu się powinien podciągnąć z matematyki.
Pan stworzył ludzi, a Samuel Colt uczynił ich równymi.

Awatar użytkownika
Nazgul
Moderator
Moderator

Postautor: Nazgul » 05 grudnia 2007, 14:28

podatek progresywny To sposób na finansowanie świadczeń socjalnych dla najbiedniejszych z kasy bogatych.
Ale żeś walnął..... aż zahuczało. Śpij lepiej dalej a jak sie obudzisz to sprawdź jakie dochody przynoszą SP dwie wyższe stawki podatku...
Sprawiedliwe to by było gdyby każdy płacił TYLE SAMO
Nie nie było by... to byłoby po prostu głupie. Jak sam zauważyłeś...

Co def,. podatku liniowego jako sprawiedliwszego to się zgadzam...

1. Przede wszystkim podatek liniowy motywuje do wyższych zarobków i nie ukrywania swoich dochodów w szarej strefie
2.prosty system podatkowy (nie musi być liniowy) zmniejsza koszty obsługi firm oraz niweluje wiele z ryzyka inwestycyjnego.
3. Niski podatek zachęca inwestorów - bo płacą mniej. - już mamy taki podatek CIT 19%.
4. Podatek liniowy zachęca warstwy wyżej uposażone do wydawania lub inwestowania pieniędzy w kraju...
Ostatnio zmieniony 05 grudnia 2007, 15:04 przez Nazgul, łącznie zmieniany 1 raz.
A po za ty uważam, że trzeba zakazać cyfr arabskich. ;)
"Rząd próbuje przekonać Wysoką Izbę, że konstytucja nie obowiązuje, posługując się sprostytuowanymi prawnikami" JKaczyński 2003 r.

Awatar użytkownika
Corranh
Senator
Senator

Postautor: Corranh » 05 grudnia 2007, 15:55

Nazgul pisze:Nie nie było by... to byłoby po prostu głupie. Jak sam zauważyłeś...

Byłoby sprawiedliwe i głupie. Jednym słowem sprawiedliwość, czy może raczej dążenie do sprawiedliwości społecznej jest głupie.

Ale żeś walnął..... aż zahuczało. Śpij lepiej dalej a jak sie obudzisz to sprawdź jakie dochody przynoszą SP dwie wyższe stawki podatku...

Wiem wiem. Niewielkie, bo mało ludzi je płaci. Część ucieka w szarą strefę, a poza tym jest ich po prostu mało. Ale jaki niby inny cel przyświeca podatkowi progresywnemu? Zwiększenie wpływów do budżetu. Nawet jeśli to wcale nie są prawdziwe pieniądze to i tak bogaci tracą. A kto z budżetu bierze najwięcej? Ano biedni. Więc w uproszczeniu jest to finansowanie biednych za pieniądze bogatych. Bogatemu wystarczy jeśli państwo zapewni mu sprawnie działający wymiar sprawiedliwości, ochronę policji i armii oraz pogotowie, straż pożarną, zbuduje parę dróg itp. To biedny potrzebuje do tego jeszcze szkoły, pełnej opieki zdrowotnej, emerytury itd... Kto jest w najwyższym progu płaci najwięcej a korzysta z tych pieniędzy najmniej. Nie da się tego zmienić z czym się obaj zgadzamy, ale 40% ?? To jest paranoja.
Pan stworzył ludzi, a Samuel Colt uczynił ich równymi.

Wróć do „Hyde Park”