PiSkorz pisze:W PiS-ie trafiają się ludzie o niejasnej przeszłości ale są to wyjątki . Natomiast w tzw. opozycji totalnej jest to regułą . Nie bez powodu Platforma , Nowoczesna , Kodziarze i PSL z taką zawziętością bronią ubeckich emerytur .

Poproszę o 10 przykładów. Nie powinieneś mieć z tym problemów skoro to reguła.

Najbardziej kontrowersyjna osoba na tym forum

Wszystko, co przyjdzie Tobie na myśl, wolność wypowiedzi i wolność słowa – oczywiście w granicach regulaminu forum

Moderatorzy: Lolek00, Bilu1939, Marchewa, Worek, Moderator, Administrator, Super Moderator

ROMAN1946
Starosta
Starosta

Postautor: ROMAN1946 » 24 września 2008, 16:59

GŁUPICH nie SIEJĄ!

ROMAN WYŁĄCZ CAPS LOCKA

Marchewa
Ostatnio zmieniony 25 września 2008, 06:35 przez ROMAN1946, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
baba Jaga
Starosta
Starosta

Postautor: baba Jaga » 24 września 2008, 17:24

ROMAN1946 pisze:GŁUPICH nie SIEJĄ!
Nie???? To skążeś się wziął???? :twisted:

zuikaku
Wicepremier
Wicepremier

Postautor: zuikaku » 24 września 2008, 17:44

ROMAN1946 pisze:nawet nie przeczytałem wywodów tego IPN-owca. Od razu gdy w TV pokazują jakiegoś ,,historyka" z tej instytucji zmienam kanał. Ich wywody są tak kłamliwe, że nie da się ich czytać ani słuchać.

I to jest właśnie fanatyzm - nie przeczytał, ale wie, że to wszystko kłamstwo. Skąd to wie ? Ano stąd, że treść tekstu którego nie przeczytał, jest na bakier z jego wierzeniami, więc on tego nie będzie nawet czytał, nie wspominając o merytorycznym odniesieniu się do faktów zawartych w tekście. Fanatyzm.

Zróbmy krok naprzód. Skąd się bierze fanatyzm Romana ? Najprawdopodobniej dał sobie wmówić, że "prawica potępia" ludzi, którzy w PRL pracowali. Postkomunistyczna propaganda celowo usiłuje zamazać różnicę między czymś takim jak ustrój państwowy, a zwykłym człowiekiem, który w nim żył i pracował. W ten sposób niektórzy SLD-owcy bronią PRL oskarżając kłamliwie prawicę, że ta krytykując PRL opluwa w ten sposób zwykłych obywateli. A tymczasem, jak wszyscy za wyjątkiem Romana wiemy, PRL to po prostu ustrój, mechanizm gospodarczo-polityczny, który się nie sprawdził i był niewydolny.

Jeśli krytykujemy samochod, że jest strasznym gratem, to nie znaczy że oceniamy pasażerów albo ich opluwamy. Logika, ale mamy tu przykład jak nasi czerwoni bracia jak ognia unikają tej prawdy, co widać po Romanie.

Awatar użytkownika
Nazgul
Moderator
Moderator

Postautor: Nazgul » 24 września 2008, 17:59

Oprócz 1, Twoje cytaty niemal popierają tezę Romana. Czyżbyś nie przeczytała ich zbyt dokładnie?

ie???? To skążeś się wziął???? ---z bajki babo jago
A po za ty uważam, że trzeba zakazać cyfr arabskich. ;)
"Rząd próbuje przekonać Wysoką Izbę, że konstytucja nie obowiązuje, posługując się sprostytuowanymi prawnikami" JKaczyński 2003 r.

Awatar użytkownika
baba Jaga
Starosta
Starosta

Postautor: baba Jaga » 24 września 2008, 18:10

Nazgul pisze:niemal popierają
pomiędzy niemal a popierają jest ogromnie duzo miejsca, tyle samo pewnie ile pomiędzy czytaniem a zrozumieniem :twisted:

Awatar użytkownika
Ambioryks
Poseł
Poseł

Postautor: Ambioryks » 24 września 2008, 21:33

ROMAN1946 pisze:nawet nie przeczytałem wywodów tego IPN-owca

Uwielbiam takie podejście. :???: Z góry zakładasz, że coś jest nieprawdą, choćby nie wiadomo jak dokładne i wiarygodne dane ci przytoczono. Jesteś żałosny.
Przeczytaj sobie uważnie chociażby te fragmenty - i nie myśl o autorze, tylko o jego tekście. Bo to tekst świadczy o autorze, a nie odwrotnie.
zwykli obywatele przegrywali rywalizację o spółdzielcze mieszkania z funkcjonariuszami partii, wojska, SB i MO.
Patologie te nasiliły się znacznie w latach siedemdziesiątych. W znacznej części spółdzielni panowały zwyczaje podobne do opisanej w badaniach prof. Krzysztofa Kicińskiego, gdzie 20% mieszkań oddawano do dyspozycji rad narodowych, 30% MO i wojska, a 20% przydzielało kierownictwo za łapówki. Przykład szedł z góry - wg materiałów NIK - z początku lat 80. mieszkania, wille i działki budowlane mieli nabyć lub uzyskać za darmo wszyscy członkowie ekipy rządzącej w latach 70

Pod koniec lat sześćdziesiątych milion rodzin czekało na mieszkanie. Budowano wtedy średnio 150 tys. mieszkań rocznie, ale i tak liczba oczekujących wciąż się zwiększała. Niedostatek mieszkań w drugiej połowie lat siedemdziesiątych szacowano na półtora miliona, mimo że lata te były rekordowe, jeśli chodzi o budownictwo - budowano około 230 tys. mieszkań rocznie....

ROMAN1946 pisze:Ich wywody są tak kłamliwe, że nie da się ich czytać ani słuchać.

Jakieś argumenty na poparcie tej "jakże błyskotliwej" tezy?
zuikaku pisze:Postkomunistyczna propaganda celowo usiłuje zamazać różnicę między czymś takim jak ustrój państwowy, a zwykłym człowiekiem, który w nim żył i pracował. W ten sposób niektórzy SLD-owcy bronią PRL oskarżając kłamliwie prawicę, że ta krytykując PRL opluwa w ten sposób zwykłych obywateli.

Dokładnie. Tutaj masz absolutną rację. Robotnik budowlany za PRL-u to zupenie nie ta kategoria ludzi, co przedwojenny członek KPP, współpracownik NKWD z lat II wojny światowej, absolwent kursu NKWD w Kujbyszewie (217 przyszłych ubeków w 1944 ukończyło ten kurs, i wielu z nich pracowało w bezpiece jeszcze w latach 70.) czy oficer Armii Czerwonej oddelegowany przez kierownictwo WKP(b) do pracy w Polsce. Albo ktoś, kto lubował się w pałowaniu opozycjonistów lub nawet stoosowania takich tortur, jakie w latach 1944-56 UB stosowało wobec "żołnierzy wyklętych" i w ogóle działaczy polskiego podziemia.

Awatar użytkownika
Bilu1939
Moderator
Moderator

Postautor: Bilu1939 » 31 stycznia 2011, 11:41

Od ostatniego postu w tym temacie trochę minęło. Można by zrobić jakąś małą reaktywację, ciekawie by było, byle tylko w granicach kultury oczywiście.
"Konserwatysta jest wrogiem radykalizmu, zarówno prawicowego, jak i lewicowego. Konserwatysta jest patriotą, ale nie jest nacjonalistą. Konserwatysta jest zwolennikiem autorytetu i poszanowania władzy, ale jest wrogiem despotyzmu" - Janusz Radziwiłł.

Awatar użytkownika
MatiZ
Senator
Senator

Postautor: MatiZ » 31 stycznia 2011, 14:37

Ciekawe gdzie są i co teraz porabiają te wszystkie nicki?
Błąd dzielenia przez ogórek - Zainstaluj Wszechświat ponownie.

Awatar użytkownika
Bilu1939
Moderator
Moderator

Postautor: Bilu1939 » 31 stycznia 2011, 14:42

Ciekawe, ciekawi mnie też to jak kiedyś tutaj wyglądała dyskusja czy było lepiej gorzej.
Szkoda, że już tak mało userów z tamtego okresu zostało. Tyle lat minęło a forum dalej istnieje i cały czas dobrze działa.
"Konserwatysta jest wrogiem radykalizmu, zarówno prawicowego, jak i lewicowego. Konserwatysta jest patriotą, ale nie jest nacjonalistą. Konserwatysta jest zwolennikiem autorytetu i poszanowania władzy, ale jest wrogiem despotyzmu" - Janusz Radziwiłł.

Awatar użytkownika
kaminiak33
Minister
Minister

sprawiedliwość według Nazgula

Postautor: kaminiak33 » 07 czerwca 2013, 16:28

sprawiedliwość według Nazgula miałem założyć nowy temat ale znalazłem taki

tu powód tej decyzji mam nadzieję że nie wykasujesz tego co piszę tak jak zdarzyło ci się kiedyś i pozwolisz wypowiedzieć się innym nie tylko mnie

http://www.forum.polityka.org.pl/viewto ... 963#196963

Nazgul pisze:ok. jeszcze jeden taki bezsensowny post a zaliczysz drugi punkt za spam.

po za tym to nie rozdawnictwo a celowa inwestycja obliczona na efekt. inwestycja bez której ten "most" się zawali. wtedy budowanie nowego będzie kosztowało dużo więcej. a nale jak ktoś ma wyłącznie przed nosem swój portfel w zasięgu 1-mies to nigdy tego nie zrozumie.

wiesz bawi i w... mnie twoja sprawiedliwość tego spamem nie nazwiesz tu

http://www.forum.polityka.org.pl/viewto ... 955#196955

Nazgul pisze:Lemański nigdy nawet w najgorszym tekście nie wkleił by tyle bezsensownych emotek, także byłby bezpieczny.

kolejna wypowiedź na temat tu

http://www.forum.polityka.org.pl/viewtopic.php?t=6397

Nazgul pisze:myślisz, że ktoś Cię czyta?

jest tego więcej tylko czy jest sens mówić o sprawiedliwości zę sprawiedliwym inaczej

tu tak jak w życiu są RÓWNI (tacy jak ja ) i RÓWNIEJSI (tacy jak ty)

Obrazek

moja aktywność nie ogranicza się tylko to jednozdaniowych postów i wklejania dwóch emotek, jakbyś nie zauważył. - Naz

zauważyłem , ten czerwony napis nawet taki psychiczny jak ja zauważy , tak określił mnie Marchewa tu http://www.forum.polityka.org.pl/viewto ... sc&start=0

Marchewa pisze:kaminiak33, proszę cie opanuj swoje ciągotki artystyczne. Wiem jest dużo fajnych emotek ale czy musisz je wszystkie mieścić w każdym poście? Aha i jak pogrubiasz co 2 zdanie to raczej oznaka schizofrenii niż akcentowania wypowiedzi.

tylko co to ma do rzeczy ten czerwony napis do spamów , które ja według ciebie wrzucam , jeśli ci tak bardzo zależy tych bredni które wypisujesz nie będę komentował jednym zdaniem i dwoma emotkami tylko rozpisze się na kilka stron Obrazek

[ Dodano: Pią 07 Cze, 2013 ]
Jak się pozbyć niewygodnego księdza. tak mi się skojarzyło Jak się pozbyć niewygodnego kaminiaka Obrazek
http://www.forum.polityka.org.pl/viewtopic.php?t=5249
tak jak w Media Markt - nie dla idiotów

Twoja_stara
Wójt
Wójt

Postautor: Twoja_stara » 07 czerwca 2013, 19:22

Bilu1939 pisze:Ciekawe, ciekawi mnie też to jak kiedyś tutaj wyglądała dyskusja czy było lepiej gorzej.
Szkoda, że już tak mało userów z tamtego okresu zostało. Tyle lat minęło a forum dalej istnieje i cały czas dobrze działa.

Lepiej. Było wiele mniej agresji, szkoda że wtedy nie pisałem.
Gomułka o Katyniu - "Gdybyśmy ustalili fakty i doszli do wniosku [...], że sprawcami tych zbrodni są władze radzieckie, czy rzeczywiście jest to potrzebne dla nas, dla naszych stosunków?"

Wróć do „Hyde Park”