PiSkorz pisze:W PiS-ie trafiają się ludzie o niejasnej przeszłości ale są to wyjątki . Natomiast w tzw. opozycji totalnej jest to regułą . Nie bez powodu Platforma , Nowoczesna , Kodziarze i PSL z taką zawziętością bronią ubeckich emerytur .

Poproszę o 10 przykładów. Nie powinieneś mieć z tym problemów skoro to reguła.

Filmy - Widzieliście ostatnio coś wartego uwagi?

Wszystko, co przyjdzie Tobie na myśl, wolność wypowiedzi i wolność słowa – oczywiście w granicach regulaminu forum

Moderatorzy: Lolek00, Bilu1939, Marchewa, Worek, Moderator, Administrator, Super Moderator

Awatar użytkownika
Nazgul
Moderator
Moderator

Re: Filmy - Widzieliście ostatnio coś wartego uwagi?

Postautor: Nazgul » 18 stycznia 2016, 23:16

http://is.o2.pl.sds.o2.pl/5951563210720 ... ie_hq.webm

"zjawa" coś mi mówi, że to będzie absolutny hit.
A po za ty uważam, że trzeba zakazać cyfr arabskich. ;)
"Rząd próbuje przekonać Wysoką Izbę, że konstytucja nie obowiązuje, posługując się sprostytuowanymi prawnikami" JKaczyński 2003 r.

Awatar użytkownika
MatiZ
Senator
Senator

Postautor: MatiZ » 19 stycznia 2016, 11:42

"Zjawę" widziałem. Klimat fajny, film strasznie nudny i rozwlekły. Nic specjalnego. Nawet Tom Hardy nie porwał.
Widziałem też Spectre. I podobnie, nuda, głupoty i luki w fabule. Tak naprawdę zbiór skeczy, górnolotnych dialogów i dosyć bezsensownych scen akcji plus totalnie nietrafiony Waltz jako czarny charakter. Dziwne to czasy, filmy coraz dłuższe (ponad 2h) a treści w nich niewiele.
Błąd dzielenia przez ogórek - Zainstaluj Wszechświat ponownie.

Awatar użytkownika
Worek
Administrator
Administrator

Postautor: Worek » 19 stycznia 2016, 13:03

A ja obejrzałem sobie ostatnio "Zupełnie nowy testament". Po obejrzeniu zwiastuna wydawało mi się, że to komedia a okazało się, że nie. Mimo to polecam każdemu, kto lubi sobie po obejrzeniu filmu trochę podumać. Francuski luz w podejściu do religii a jednocześnie do natury ludzkiej.
"Poskrobcie z wierzchu konserwatystę a znajdziecie kogoś, kto przedkłada przeszłość nad jakąkolwiek przyszłość." - Frank Herbert

Awatar użytkownika
Nazgul
Moderator
Moderator

Postautor: Nazgul » 19 stycznia 2016, 14:27

Ja się na zjawe wybieram i wydaje mi się że to będzie jeden z najlepszych filmów ostatnich lat.

Moim zdaniem ten film trzeba obejrzeć w kinie bo głównym aktorami są w nim reżyser, operator i montarzysta.
"Rząd próbuje przekonać Wysoką Izbę, że konstytucja nie obowiązuje, posługując się sprostytuowanymi prawnikami" JKaczyński 2003 r.

Awatar użytkownika
Adi
Premier
Premier

Postautor: Adi » 20 stycznia 2016, 19:15

Legend - Lata 60-te, gangsterska historia braci Kray, gdzie w obydwie głowne role wcielił się Tom Hardy. Jeden świr i psychopata, drugi lekki opanowany psychopata. Popis aktorski Hardyego no i cały film udany.

The Lobster(Colin Farrel) - rzeczywistośc gdzie samotni ludzie mają 40 dni na odnalezenie partnera w pensjonacie, w przeciwnym razie zostaną zamienieni w zwierzę.
Film surrealistyczny, filozoficzny, niekiedy absurdalny ale i niezwykły. Dla lubiących oryginalne klimaty.

ponad
Marszałek województwa
Marszałek województwa

Postautor: ponad » 20 stycznia 2016, 20:26

Nowy film Patryka Vegi ,,Pit Bull, Nowe Porządki'' premiera 22 stycznia 2016.
https://www.youtube.com/watch?v=ZHobTrFUFe4
Rozczarowałem się trailerem (za dużo bluzg,przemocy).Nawet podłóg jego dotychczasowych filmów ,ale wydaję się jednym z tych , na których prędzej przetrze bryle, a nie pójdę w kimę.
-,,do czasów,w których istnieje prawda,a tego co się stało, nie można zmienić.
Z epoki identyczności, epoki samotności, z epoki Wielkiego Brata, z epoki dwójmyslenia -pozdrawiam was!"

Awatar użytkownika
mateuszjkl
Minister
Minister

Postautor: mateuszjkl » 23 stycznia 2016, 11:22

"Karbala" hucznie zapowiadany, przez znajomych oglądany i polecany.
Obejrzałem i się zawiodłem. Fabuła oklepana, gra aktorów bez wyrazu, monotematyczna że aż nudna. Niczym szczególnym nie zaskakuje, ot opowiedziana historia bez klimatu.
Mogliby się zainspirować serialem "Over There" ale gdzie tam tam koleś od "Na dobre i na złe" wie czym jest klimatyczne kino, potrafi opowiadać wyłącznie historie.

Awatar użytkownika
Marchewa
Administrator
Administrator
Kontaktowanie:

Postautor: Marchewa » 23 stycznia 2016, 13:53

Mi się akurat bardzo podobał. Zarówno w kwestii materialnych motywacji żołnierzy jak i samej akcji. Nawet dysproporcja w liczbie ofiar była świetnie pokazana.
Spory polityczne trwają najdłużej gdy obie strony nie maja racji.
Gonzalez Suarez

Awatar użytkownika
Cynik
Moderator
Moderator

Postautor: Cynik » 24 stycznia 2016, 15:13

"Za jakie grzechy ...." - poplamiłem sie winem ze śmiechu, obejrzałem to w towarzystwie płacząc dosłownie ze śmiechu nad wzajemnymi docinkami róznych imigrantów. Mocno zarysowane różnice kulturowe ale także niezłe lekarstwo na współczesne prawicowe spojrzenie na kwestię imigrantów.

"72 godziny" - umierający na raka agent ma do rozwiązania kilka spraw, w tym relacje z własną córką i byłą żoną. Pomagają mu jego ofiary, których torturuje w domu, a który to fom sam wynajmuje rodzinie imigrantów z afryki. Luźny, ale ciekawy obraz.

"Marsjanin" czyli Matt Damon koniecznie chce lecieć w kosmos. A powiem szczerze lepiej się go ogląda niż Interstellar. Jednak R. Scott to nie Nolan, nie zanudza.

"Syriana" to chyba obowiązkowy obraz dla osób chcących zrozumieć co się dzieje na bliskim wschodzie. Clooney podchodząc do obrazu starał się pokazać od strony zaplecza decyzyjnego i pracy agenta CIA, którego sam gra. Podkreślone elementy tworzenia polityki. Polecam!

"Furia". Mocny.
"Patriotism is the virtue of the vicious." - O.Wilde

Awatar użytkownika
Krogulec
Radny wojewódzki
Radny wojewódzki

Postautor: Krogulec » 30 stycznia 2016, 15:03

Marsjanin - poczatek cienki, bajera. Srodek taki sobie, byloby lepiej gdyby tej roli nie gral Mat, koncowki juz nie zmeczylem.
Song of the sea - bardzo ciekawa opowiesc. Nietuzinkowa i przemyslana animacja oraz styl. Bardzo ciekawe porzeslanie.

Awatar użytkownika
mateuszjkl
Minister
Minister

Postautor: mateuszjkl » 30 stycznia 2016, 23:12

"Downsizing" Alexandra Payne'a data premiery w 2017. Ciekawe czy pokaże swoją umiejętności jak w tytułach takich jak "Nebraska", "Schmidt" czy "Bezdroża"...To były hektabomby kina ;). Od niego przyjmę wszystko w ciemno.

Awatar użytkownika
Nazgul
Moderator
Moderator

Postautor: Nazgul » 31 stycznia 2016, 12:00

Zjawa - absolutnie przepiękne zdjęcia i tu wszystkie laury są i będą zasłużone, jak ktoś oglądał to na 5 rzędnej kopi z netu to zrobił sobie krzywdę.

akcja prosta i o to chodzi, nastrój i sens najbardziej przypomina mi "czas apokalipsy" - ten film też wydałby się współczesnemu widzowi za długi, za nudny i po cholerę ta filozofia skoro chcę pooglądać transformers.

Rola diCaprio jest o tyle ciekawa że zrywa z naturalna dla niego koncepcją cwaniaczka. to rola której nie było w kinie z całą pewnością..

czy od razu Oskar... ja wiem, aż takie super to nie było.

filmowi brakuje jednak jakiegoś końcowego błysku, idei która by porwała

dlatego jak dla mnie 5-

Awatar użytkownika
MatiZ
Senator
Senator

Postautor: MatiZ » 27 kwietnia 2016, 08:23

https://www.youtube.com/watch?v=iaB-_b3_YIw
Zajawka "WOŁYNIA". Biere w ciemno, bo Smarzowski.
Błąd dzielenia przez ogórek - Zainstaluj Wszechświat ponownie.

Awatar użytkownika
Worek
Administrator
Administrator

Postautor: Worek » 13 lipca 2016, 20:55

"Człowiek z wysokiego zamku" - wyprodukowany przez Amazona serial przy współpracy z Ridley'em Scotem.
Jako fan Dick'a, ekranizacja jego jednej z gorszych "wypocin", zanim chyba jeszcze na potęgę ćpał, zrobiona przez Amazona, w konwencji typowych seriali, ..... mnie się podoba.
Ciekawa, dosadna, wyrazista ekranizacja różnych postaw ludzkich żyjących w państwach totalitarnych. Oparta w realiach tego co stworzył Dick ale tylko oparta. Tak mi się wydaję. Książkę czytałem dawno.
Generalnie polecam.
"Poskrobcie z wierzchu konserwatystę a znajdziecie kogoś, kto przedkłada przeszłość nad jakąkolwiek przyszłość." - Frank Herbert

Awatar użytkownika
Nazgul
Moderator
Moderator

Postautor: Nazgul » 13 lipca 2016, 23:04

o tak fajna, choć nieco naiwna momentami. Wiesz coś o 2 sezonie?

Wróć do „Hyde Park”