PiSkorz pisze:W PiS-ie trafiają się ludzie o niejasnej przeszłości ale są to wyjątki . Natomiast w tzw. opozycji totalnej jest to regułą . Nie bez powodu Platforma , Nowoczesna , Kodziarze i PSL z taką zawziętością bronią ubeckich emerytur .

Poproszę o 10 przykładów. Nie powinieneś mieć z tym problemów skoro to reguła.

Filmy - Widzieliście ostatnio coś wartego uwagi?

Wszystko, co przyjdzie Tobie na myśl, wolność wypowiedzi i wolność słowa – oczywiście w granicach regulaminu forum

Moderatorzy: Lolek00, Bilu1939, Marchewa, Worek, Moderator, Administrator, Super Moderator

Awatar użytkownika
Optymista
Minister
Minister

Postautor: Optymista » 09 grudnia 2014, 09:23

MatiZ pisze:Chyba dawno nie widziałeś Ronaldo na boisku.

Zanurkował ostatnio w meczu Celtą Vigo, tak więc Nazgul ma jak najaktualniejsze dane :)

O proszę: https://www.youtube.com/watch?v=bv-M2gRVmZ0
"Today's gonna be a good day :)

Awatar użytkownika
MatiZ
Senator
Senator

Postautor: MatiZ » 09 grudnia 2014, 09:49

Nazgulowi podoba się kolarstwo, więc nie powinien mieć prawa głosu :razz: :twisted:

STRAŻNICY GALAKTYKI - Wszechobecny hype w odniesieniu do tego filmu jest moim zdaniem ostro przesadzony. Film jest moim zdaniem na jeden raz, nie wybija się jakoś strasznie ponad dość słaby poziom ostatnich sci-fi (chociaż nie widziałem jeszcze INTERSTELLAR). Dużo kosmitów, wybuchów i szybkich statków mnie nie przekonało, chociaż od dzieciństwa uwielbiam Star Wars. Mi seans się dłużył, postaci nie w pełni do siebie przekonały, a i fabuła ciągnięta była moim zdaniem na siłę. Ode mnie 6/10

SIN CITY 2 - Słabsza od jedynki, ale dalej niezła. Więcej dosyć czerstwych dialogów, akcji i, niestety, zbotoksowanej twarzy Rourke'a. Klimat noir, który rozsławił tę komiksową serię, mimo wszystko zachowany. 7/10
Błąd dzielenia przez ogórek - Zainstaluj Wszechświat ponownie.

Awatar użytkownika
Nazgul
Moderator
Moderator

Postautor: Nazgul » 09 grudnia 2014, 11:11

hhheheheh kurde nie ma emotki z palcem ;)

SG - taka przyjemna bajeczka. na pewno lepsza od "świetnych" Avengersów itp

SC2 - tak naprawdę wielka jest tylko opowiastka o karciarzu i ta wprowadzająca. Damulka mocno średnia a Zemsta na Roarku bezsensowna. no ale podobnie było w 1. ogólnie słabsza.

Na skraju jutra - zdumiewająco dobra... świetne sceny Toma Cruise.... ta rano i ta na "koniec dnia" - kto oglądnie ten będzie wiedział o co chodzi.,
A poza tym uważam, że trzeba zakazać cyfr arabskich. ;)
"Rząd próbuje przekonać Wysoką Izbę, że konstytucja nie obowiązuje, posługując się sprostytuowanymi prawnikami" JKaczyński 2003 r.

Awatar użytkownika
Adi
Premier
Premier

Postautor: Adi » 09 grudnia 2014, 13:46

Fury - tak do połowy całkiem fajne kino wojenne z klimatem, od połowy gniot klasy B w stylu "niezniszczalnych".

Awatar użytkownika
MatiZ
Senator
Senator

Postautor: MatiZ » 09 lutego 2015, 21:07

BIRDMAN - Historia aktora, który w latach 80tych był na topie grając superbohatera, a obecnie, z posypanym życiem zawodowym i prywatnym, próbuje wrócić na szczyt za pomocą sztuki na Broadwayu. W roli głównej Michael Keaton który gra tam praktycznie siebie.
Znakomicie nakręcony film (zwróćcie uwagę na pracę kamery, całość jest praktycznie jednym ujęciem), w którym każdy aktor przechodzi samego siebie, od samego Keatona po Edwarda Nortona chociażby. Polecam każdemu, dawno nie widziałem filmu który tak dobrze łączyłby komedię, dramat czy film akcji (sekwencja w środku filmu, kto zobaczy ten będzie wiedział). Dodatkowo smakowite ujęcia pracy za kulisami teatru i ogólnie w show biznesie. Warto!

Awatar użytkownika
Nazgul
Moderator
Moderator

Postautor: Nazgul » 30 marca 2015, 17:44

Interstellar - 9/10. wspaniała fantastyka NAUKOWA. fajnie oddana psychologia dalekich wypraw w przestrzeń.

uwaga film przez część widzów uznawany za długi i nudny. tylko ich żałować. nigdy nie obejrzą arcydzieł typu Odyseja Kosmiczna 2001.

a propos odysei - kiedy główny bohater wchodzi do kopi swojego domu/muzeum na ekranie widać nieżyjącego już A. C. Clarka a co najmniej jeden z staruszków to były prawdziwy astronauta. widać w filmie spory hołd dla dzieła Clarka i Kubricka

https://www.youtube.com/watch?v=6c_CW3Iv6j4 - nauka w interstellar.
"Rząd próbuje przekonać Wysoką Izbę, że konstytucja nie obowiązuje, posługując się sprostytuowanymi prawnikami" JKaczyński 2003 r.

Awatar użytkownika
Optymista
Minister
Minister

Postautor: Optymista » 30 marca 2015, 18:12

Pozycja obowiązkowa dla nas politycznych forumowiczów - House of Cards :)
"Today's gonna be a good day :)

Awatar użytkownika
Marchewa
Administrator
Administrator
Kontaktowanie:

Postautor: Marchewa » 30 marca 2015, 18:51

Optymista pisze:Pozycja obowiązkowa dla nas politycznych forumowiczów - House of Cards :)

Który? Bo jest brytyjski oryginał bijący amerykański na głowę. A gdzieś tam test jeszcze duo "Yes minister/Yes Prime Minister" czyli seriale po obejrzeniu których możesz zorientować się że House of Cards nie jest właściwie o polityce.
Spory polityczne trwają najdłużej gdy obie strony nie maja racji.
Gonzalez Suarez

Awatar użytkownika
mateuszjkl
Minister
Minister

Re: Filmy - Widzieliście ostatnio coś wartego uwagi?

Postautor: mateuszjkl » 26 kwietnia 2015, 23:50

http://www.filmweb.pl/Absolwent

Klasyk.

House of card - wydawał mi się ciekawy ale jakoś lekką ręką go odstawiłem po pierwszym sezonie i nie chce mi się do niego wracać.
Z seriali to polecam
http://www.filmweb.pl/serial/Better+Cal ... 015-697645 - styl Breaking Bad, warty obejrzenia.

Awatar użytkownika
Nazgul
Moderator
Moderator

Postautor: Nazgul » 02 maja 2015, 23:55

Byłem na "drugim" wyświetleniu Americam Sniper. Nieznośnie patetyczna historia o dobrym herosie-kowboju co doprowadza sprawy do końca.

tylko, że nikt nie wspomniał o tym, że się chlubił tym ilu ludzi zabił oraz że sporo kresek budziło spore kontrowersje bo miał "parcie na wynik"

ale jeśli oderwiemy od faktów i wyłączymy mózg - może być.

Niestety film nie sprawił, żebym szanował gościa. niestety jestem przyzwyczajony do twardych gości z Polski, którzy ostatnią rzecz jaką powiedzą w mediach to fakt ilu ludzi zabili i w jakich okolicznościach.

Awatar użytkownika
mateuszjkl
Minister
Minister

Postautor: mateuszjkl » 15 maja 2015, 19:35

Awatar użytkownika
Cynik
Moderator
Moderator

Postautor: Cynik » 15 maja 2015, 20:35

System / child 44 .... Amerykanie próbują zrozumieć ZSRR. Film w Rosji zakazany. 6/10
"Patriotism is the virtue of the vicious." - O.Wilde

Awatar użytkownika
MatiZ
Senator
Senator

Postautor: MatiZ » 15 maja 2015, 21:07

Łyknijcie nowy serialik od Marvela - Daredevil. Naprawdę smaczny, bez patosu i spiny, a w porównaniu z kiczowatą komedią z Benem Assfleckiem w roli głównej to w ogóle majstersztyk. W drugim odcinku chyba najlepsza scena walki w serialach ever, na dodatek kręcona ciągiem. Polecam :)

Awatar użytkownika
Nazgul
Moderator
Moderator

Postautor: Nazgul » 12 sierpnia 2015, 22:17

Obrazek

Absolutny strzał. Genialne. Dla całej rodziny, także tej dorosłej bez opierania się na gagach. Oskara nie będzie bo to francuskie. a powinno dostać z 5.

Awatar użytkownika
MatiZ
Senator
Senator

Postautor: MatiZ » 13 sierpnia 2015, 07:54

Byliśmy z żoną (wielką fanką Exupery'ego) przedwczoraj - Co ciekawe, wszyscy dorośli chlipali na seansie, a dzieciaki nie wiedziały o co chodzi :)
Film przepiękny (zwłaszcza momenty znane z książki, zrobione z animacji...hm...materiałowej? Kto widział, wie) i ruszający. Jedyna rzecz jaka mnie trochę raziła, to SPOJLER SPOJLER SPOJLER pokazanie dorosłego Księcia jako typowego nieudacznika-śmieszka który wywala się o miotłę i jeździ na tyłku. Trochę to zniszczyło jego wcześniejsze przedstawianie, a zwłaszcza moment powrotu na asteroidę poprzez śmierć od ukąszenia żmii. Można było ten fragment fabuły rozwiązać trochę inaczej, na szczęście pod koniec film wrócił na właściwe tory. KONIEC SPOJLERA.
A, i byłem ciekawy czy pokażą postać pijaka. Nie pokazali, tylko gdzieś tam mignęła jego asteroida. Szkoda :twisted:

Ogólnie chyba najlepsza kinowa animacja jaką widziałem od czasów Gdzie Jest Nemo. Polecam, podobnie jak Nazgul.

Wróć do „Hyde Park”