PiSkorz pisze:W PiS-ie trafiają się ludzie o niejasnej przeszłości ale są to wyjątki . Natomiast w tzw. opozycji totalnej jest to regułą . Nie bez powodu Platforma , Nowoczesna , Kodziarze i PSL z taką zawziętością bronią ubeckich emerytur .

Poproszę o 10 przykładów. Nie powinieneś mieć z tym problemów skoro to reguła.

offtop system edukacyjny w Polsce

Wszystko, co przyjdzie Tobie na myśl, wolność wypowiedzi i wolność słowa – oczywiście w granicach regulaminu forum

Moderatorzy: Lolek00, Bilu1939, Marchewa, Worek, Moderator, Administrator, Super Moderator

Awatar użytkownika
Otaku
Starosta
Starosta

Postautor: Otaku » 13 lipca 2013, 18:31

Adi pisze:Panstwowy dom dziecka czy poprawczak to właśnie taki łagier.

Uwierz mi Nazgul, też - dom dziecka to nie miejsce dla dzieci...
Wiem jak to jest...
Nazgul pisze:oczywiście w końcu tylko 50 x napisałem, że nie są niczyją własnością i mają także swoją własną wolność, której pseudo liberałowie nie uznają

I będę Ci pisał 50x
Otaku pisze:To w rodzinie rodzą się dzieci i rodzice mają nie tylko przywilej,ale i obowiązek dziecko wychować.

Prywatne szkoły z własnym programem ( nie narzuconym przez ministerstwo) będą mieć lepszą efektywność bo zachodzi wśród nich selekcja naturalna.

Awatar użytkownika
Nazgul
Moderator
Moderator

Postautor: Nazgul » 14 lipca 2013, 00:06

Prywatne szkoły z własnym programem ( nie narzuconym przez ministerstwo) będą mieć lepszą efektywność bo zachodzi wśród nich selekcja naturalna.
:lol:
Darwinizm edukacyjny :lol: jezusie, wyznawcy mikkego naprawdę pasuja do ZSRR - wszystko pod ideologię.
A po za ty uważam, że trzeba zakazać cyfr arabskich. ;)
"Rząd próbuje przekonać Wysoką Izbę, że konstytucja nie obowiązuje, posługując się sprostytuowanymi prawnikami" JKaczyński 2003 r.

Atylla
Senator
Senator

Postautor: Atylla » 14 lipca 2013, 10:39

Darwinizm edukacyjny jezusie, wyznawcy mikkego naprawdę pasuja do ZSRR - wszystko pod ideologię.

Tak samo jak padają drogie sklepy, zle puby i restaracje, partacze budowlańce, tak samo padną słabe szkoły. Teraz jest wszystko uśrednione.
"Nie daj się naprawiać hałastrze cienkoszyich, łysiejących wodzów. Nie proś, nie melduj, nie awanturuj się, nie ukorz, nie płaszcz, nie pełzaj."

Awatar użytkownika
Nazgul
Moderator
Moderator

Postautor: Nazgul » 14 lipca 2013, 11:00

szkoła to nie pub jakbyś nie zauważył :lol:
"Rząd próbuje przekonać Wysoką Izbę, że konstytucja nie obowiązuje, posługując się sprostytuowanymi prawnikami" JKaczyński 2003 r.

Atylla
Senator
Senator

Postautor: Atylla » 14 lipca 2013, 11:02

A co jest bardziej skomplikowane ? Szkoła czy stocznia ? Jakoś stocznie słabe padają.
"Nie daj się naprawiać hałastrze cienkoszyich, łysiejących wodzów. Nie proś, nie melduj, nie awanturuj się, nie ukorz, nie płaszcz, nie pełzaj."

Aleksy865
Radny powiatowy
Radny powiatowy
Kontaktowanie:

Postautor: Aleksy865 » 14 lipca 2013, 17:03

Nazgul pisze:rodzic nie ma takiego prawa edukować widzimisię.
A państwo ma prawo edukować dziecko wedle widzi-mi-się?

[ Dodano: Nie 14 Lip, 2013 ]
Nazgul pisze:Darwinizm edukacyjny jezusie, wyznawcy mikkego naprawdę pasuja do ZSRR - wszystko pod ideologię.
To jest ciekawe, że wolną edukację porównuje do ZSRR ktoś, kto popiera model sowiecki w edukacji, tzn. przymus państwowy.

[ Dodano: Nie 14 Lip, 2013 ]
Nazgul pisze:szkoła to nie pub jakbyś nie zauważył
Dlatego kiepskie puby padają, a kiepskie szkoły są dotowane.

Awatar użytkownika
Nazgul
Moderator
Moderator

Postautor: Nazgul » 14 lipca 2013, 17:53

A państwo ma prawo edukować dziecko wedle widzi-mi-się?
nie. dlatego są wybory i konstytucja oraz kontrola społeczna.
To jest ciekawe, że wolną edukację porównuje do ZSRR ktoś, kto popiera model sowiecki w edukacji, tzn. przymus państwowy.
kiepsko się uczyłeś bo to pomysł cesarza Wilhelma II i króla Dani Christiana IV :mrgreen: oczywiście, zaraz wykażesz jakiej to ideologii ulegli :twisted:

szkoła to nie pub jakbyś nie zauważył
Dlatego kiepskie puby padają, a kiepskie szkoły są dotowane.
nie zauważyłem. bo szkoła to nie pub i nie podlega prawom rynkowym czego dowodzi dziesiątki przypadków szkół społecznych nieopłacalnych ekonomicznie. (głównie po wioskach)
jakbyś nie zauważył szkoła ani szpital nie mają na celu przynosić zysku. jeśli przynoszą to kończy się taką patologią jak w USA czyli płacimy 3 do 10x więcej za to samo.

Awatar użytkownika
Malory
Marszałek województwa
Marszałek województwa

Postautor: Malory » 14 lipca 2013, 21:32

Oczyszczalnia ścieków przyniesie dochody?

Oczywiście. Myślisz że czemu się je instaluje?

Jeśli mówimy o przydomowych oczyszczalniach ścieków to ich eksploatacja jest kilkakrotnie tańsza od eksploatacji szamba, oraz tańsza od kosztów eksploatacyjnych zbiorczej kanalizacji ścieków zainstalowanej na terenach niezurbanizowanych. W ten sposób wymiana szamba na oczyszczalnię ścieków pozwala tworzyć zysk, który zwraca instalację oczyszczalni w 1-4 lat w zależności od zastosowanego rozwiązania i kosztów działania wozu asenizacyjnego.

Jeśli mówimy o zbiorczej oczyszczalni ścieków dla miasta to przynosi ona dwa rodzaje zysków:

a) Przychody dla spółki pod postacią opłat od metra sześciennego oczyszczonych ścieków,
b) Chronią one wody powierzchniowe i podziemne co pozwala unikać problemów zdrowotnych, obniża koszta uzdatniania, wody powierzchniowe udzielają więcej usług i lepszej jakości.

Czasem dodatkowo osady wytwarzane w obu typach oczyszczalni można wykorzystywać gospodarczo np. jako nawóz. Podobnie z wodą po wylocie z oczyszczalni.
System pracy zarobkowej jest wynikiem przywłaszczenia indywidualnego narzędzi produkcji i ziemi; jest on zarazem koniecznym warunkiem rozwoju produkcji kapitalistycznej: wraz z nią musi też zginąć.
- Piotr Kropotkin

Aleksy865
Radny powiatowy
Radny powiatowy
Kontaktowanie:

Postautor: Aleksy865 » 15 lipca 2013, 14:53

Nazgul pisze:nie. dlatego są wybory i konstytucja oraz kontrola społeczna.
A kwiatki rosną w dół. Dyktatura większości i tyle.

Nazgul pisze:kiepsko się uczyłeś bo to pomysł cesarza Wilhelma II i króla Dani Christiana IV oczywiście, zaraz wykażesz jakiej to ideologii ulegli
Ucieczka przed swoimi słowami? Super, przegrałeś.

Nazgul pisze:nie zauważyłem. bo szkoła to nie pub i nie podlega prawom rynkowym czego dowodzi dziesiątki przypadków szkół społecznych nieopłacalnych ekonomicznie. (głównie po wioskach)
Szkoła jako taka potrzebna nie jest. Można dziecko wysyłać na kursy, które i tak są efektywniejsze, co widać po nauce języków obcych.

Awatar użytkownika
Nazgul
Moderator
Moderator

Postautor: Nazgul » 15 lipca 2013, 15:49

A kwiatki rosną w dół. Dyktatura większości i tyle.
nie w liberalnej demokracji. a co wolisz dyktaturę mniejszości?

przegrałem? co? że nie jesteś w stanie udowodnić swojej tezy o ideologi? ja udowodniłem, że się nią kierujesz w tym temacie.

Szkoła jako taka potrzebna nie jest. Można dziecko wysyłać na kursy, które i tak są efektywniejsze, co widać po nauce języków obcych.
Pan profesor z 40letnim stażem z pedagogice :) mogę bez trudu uzyskać w szkole taką prawie taką lub taką samą skuteczność w dowolnym przedmiocie. wystarczy, że zredukuję klasy z 25-30 na 10 i zacznę lepiej opłacać nauczycieli z jednoczesnym rozliczaniem ich za efekty. prawie pojawiło się dlatego, że jak rodzicie płacą 1,5tys za kurs to wywierają o wiele większą presję na dziecko a przedmiot jest 1 wiec łatwiej się skupić głownie na nim.
wszystko to co napisałem wymaga PIENIĘDZY. a to oznacza zwiększenie wydatków państwa. nic z darmo nie ma ale rodzicom wyjdzie to dużooooooo taniej niż posyłać dzieci do prywaciarzy na kursy.

Aleksy865
Radny powiatowy
Radny powiatowy
Kontaktowanie:

Postautor: Aleksy865 » 15 lipca 2013, 17:53

Nazgul pisze:nie w liberalnej demokracji. a co wolisz dyktaturę mniejszości?
Ani jedno, ani drugie. Preferuję wolność.

Nazgul pisze:przegrałem? co? że nie jesteś w stanie udowodnić swojej tezy o ideologi? ja udowodniłem, że się nią kierujesz w tym temacie.
Nie moja wina, że nie trafiają do ciebie argumenty, a przegrałeś, ponieważ kiedy argument sowiecki stał się niewygodny, to przerzuciłeś się na Danię i Niemcy.

Nazgul pisze:Pan profesor z 40letnim stażem z pedagogice mogę bez trudu uzyskać w szkole taką prawie taką lub taką samą skuteczność w dowolnym przedmiocie. wystarczy, że zredukuję klasy z 25-30 na 10 i zacznę lepiej opłacać nauczycieli z jednoczesnym rozliczaniem ich za efekty.
Można to zrobić bardzo łatwo. Wprowadzić wolną edukację. Kiedy szkoła będzie musiała rywalizować o ucznia, to się poprawi jakość.

Awatar użytkownika
Malory
Marszałek województwa
Marszałek województwa

Postautor: Malory » 15 lipca 2013, 18:07

Można to zrobić bardzo łatwo. Wprowadzić wolną edukację. Kiedy szkoła będzie musiała rywalizować o ucznia, to się poprawi jakość.

Jakieś dane statystyczne?
System pracy zarobkowej jest wynikiem przywłaszczenia indywidualnego narzędzi produkcji i ziemi; jest on zarazem koniecznym warunkiem rozwoju produkcji kapitalistycznej: wraz z nią musi też zginąć.
- Piotr Kropotkin

Awatar użytkownika
Nazgul
Moderator
Moderator

Postautor: Nazgul » 15 lipca 2013, 18:22

ideologia tak powiedziała a ona się nie może mylić. zresztą ideologia, to już para religia.

cosik chyna wymyślasz Aleksy :grin:

Aleksy865
Radny powiatowy
Radny powiatowy
Kontaktowanie:

Postautor: Aleksy865 » 15 lipca 2013, 20:26

Malory pisze:Jakieś dane statystyczne?
Prawa rynku na przykładzie służby zdrowia. Choćby weterynaria, która działa nieporównywalnie lepiej od rządowej opieki zdrowotnej dla ludzi.

Nazgul pisze:ideologia tak powiedziała a ona się nie może mylić. zresztą ideologia, to już para religia.
Cały czas opierasz się na ideologii szkolnictwa rządowego... Teza, że można coś robić bez ideologii, to demagogia.

Awatar użytkownika
Nazgul
Moderator
Moderator

Postautor: Nazgul » 15 lipca 2013, 20:50

nie ma ideologi szkolnictwa państwowego. :lol:

Wróć do „Hyde Park”