PiSkorz pisze:W PiS-ie trafiają się ludzie o niejasnej przeszłości ale są to wyjątki . Natomiast w tzw. opozycji totalnej jest to regułą . Nie bez powodu Platforma , Nowoczesna , Kodziarze i PSL z taką zawziętością bronią ubeckich emerytur .

Poproszę o 10 przykładów. Nie powinieneś mieć z tym problemów skoro to reguła.

Nie biorę udziału w wyborach do PE

Wszystko, co przyjdzie Tobie na myśl, wolność wypowiedzi i wolność słowa – oczywiście w granicach regulaminu forum

Moderatorzy: Lolek00, Bilu1939, Marchewa, Worek, Moderator, Administrator, Super Moderator

Lolek00
Moderator
Moderator

Nie biorę udziału w wyborach do PE

Postautor: Lolek00 » 07 maja 2014, 02:05

Ciężka sprawa kiedy ludzie bez danych ambicji muszą krytykować tych którzy je mają. Właśnie to zamyka usta wielu obywatelom kiedy przychodzi do "konstruktywnej krytyki" polityków. Czasami jednak ambicje są na tyle chore że aż bije z nich brak elementarnej przyzwoitości. O ile pajacowanie po stronie SLD nikogo nie dziwi, PO uchodziło w ogólnym mniemaniu - za coś co można jednak nazwać poważną partią polityczną. Jako radykał dodam "jak na pewne standardy".

W ostatnim czasie w sieci pojawia się wiele wypowiedzi "kandydatów" do PE - można doprecyzować i stwierdzić że te wypowiedzi w zasadzie są żałosną próbą obrony stanu swojej wiedzy i jednocześnie manifestacją swojej bezczelnej beztroski.

Można powiedzieć - że jak tylu się ubiega to zawsze znajdzie się jakiś niepoważny, że wybory są spoko, a to że kandyduje jakiś niedzielny to jakby "efekt uboczny demokracji". No ale niestety tak nie jest - każdy kto wie o demokracji i partiach cokolwiek - wie, że to po prostu pewna forma politycznej egzystencji elit społecznych i przede wszystkim "jawna" działalność określonych frakcji - które nie powstają od tak.

http://wiadomosci.onet.pl/kraj/wpadka-j ... wiem/s2dwn

Odnośnie linku: i tak im nie dorównam w beztrosce i ignorancji, więc będę lakoniczny. Wypadali jak idioci i bardzo prawdopodobne jest że nimi są.

Wiedza o UE to szeroka sprawa - i moja rezerwa do tej organizacji na pewno w pewnej części wynika ze sporych luk w tej wiedzy - europeistykiem się stawał nie będę bo to już by zakrawało na ideologiczne niewolnictwo i edukacyjny masochizm (dobra wymówka co) - no ale w końcu ja na litość boską nie kandyduje do PE.

Platforma pokazała że poważną partią nie jest - bo ewidentnie próbuje wprowadzić do PE osoby których obecność tam stanowiła by zagrożenie dla bezpieczeństwa ponad 300 milionów ludzi (i właśnie dlatego w pewnym sensie sam fakt istnienia PE jest takim zagrożeniem). Nie ma najmniejszego sensu zwalać tego na "problem kobiecy" w polityce, bo byle jaka oportunistyczna żmija była by często lepszą kandydatką - dobrzy oportuniści mają do siebie to, że nie tylko umieją udawać ale też coś tam wiedzą.

Było by to śmieszne gdyby od głosowania w wyborach do PE odwiódł mnie jeden krótki wywiadzik z onetu z kandydatami partii na które nie miałem zamiaru wcześniej głosować. Niestety ale frakcja z którą sympatyzuję (jeszcze) ma podobny problem - tym problemem jest obłudna prostytucja której nie zamaskuje żadna gimnastyka. Dostałem dzisiaj ładną i dobrze zaprojektowaną ulotkę KNP na ulicy. Nie wspomniano w niej nawet o tym o jakie wybory chodzi - a i sama perswazja mimo wad nie taka zła.

Gdyby mnie nie podobały się żeńskie parytety - to bym manifestował ich bzdurność zamiast się na nie godzić środowisko widziało by że coś nie jest tak. Jeżeli nie podoba mi się PE to robię to samo. "Bezkompromisowy" Mikke ma jednak na to wyjebane, już w PRL zresztą miał jako antykomunistyczny członek komunistycznej organizacji.

--- wracając do PO - bo to chyba dotyczy większej ilości mieszkańców Polski; myślałem że demokracja w Polsce się rozwija a komitety robią się srogie i coraz poważniejsze. Kolejny raz jako ktoś wyrozumiały dla tego ustroju się pomyliłem. Pamiętajcie że głosując na tę partię pozwalacie jej na więcej ruchów na jeszcze gorszym poziomie.

Opozycji nie pozostaje nic innego jak wyszkolić jakąś PiSówę i iść na debatę z nowym nabytkiem partii Tuska. Szansa na takie rodeo nie zdarza się często a głupotę która świeci trzeba karać.
Vivat et res publica et qui, illam regit

bytrek
Radny wojewódzki
Radny wojewódzki

Postautor: bytrek » 07 maja 2014, 04:46

To że nie wiedzą co to jest Porozumienie z Kioto, oznacza że są idiotami?

Awatar użytkownika
Clint Eastwood
Minister
Minister

Postautor: Clint Eastwood » 07 maja 2014, 08:53

oznacza, że brakuje im kompetencji.

ElDario
Minister
Minister

Postautor: ElDario » 07 maja 2014, 09:52

Nie wspomniano w niej nawet o tym o jakie wybory chodzi

Dzisiaj rano rozmowiałem z kilkoma koleżankami (studentki ekonomi !) i nie wiedziały jakie są teraz wybory i do czego. W dodatku, jak im powiedziałem że do europaralemntu to sie zapytały czy to się czymś różni :lol:
Poskrobcie z wierzchu socjalistę a znajdziecie nazistę albo komunistę.

Awatar użytkownika
Clint Eastwood
Minister
Minister

Postautor: Clint Eastwood » 07 maja 2014, 10:41

ElDario pisze:jak im powiedziałem że do europaralemntu to sie zapytały czy to się czymś różni :lol:
- czym się różni od czego?

Lolek00 pisze:--- wracając do PO - bo to chyba dotyczy większej ilości mieszkańców Polski; myślałem że demokracja w Polsce się rozwija a komitety robią się srogie i coraz poważniejsze. Kolejny raz jako ktoś wyrozumiały dla tego ustroju się pomyliłem. Pamiętajcie że głosując na tę partię pozwalacie jej na więcej ruchów na jeszcze gorszym poziomie.
- to właśnie świadczy o tym, że demokracja się rozwija. w klasycznej demokracji decyzję podejmowali obywatele, dzisiaj podejmują niezainteresowane sprawami publicznymi masy, które są obywatelami "de jure", ale nie "de facto". w demokracjach bardziej dojrzały cyrk jest jeszcze większy (vide np. wybory gubernatora kaliforni kilka lat temu) i do takiego stanu dążymy.

Lolek00 pisze:Platforma pokazała że poważną partią nie jest - bo ewidentnie próbuje wprowadzić do PE osoby których obecność tam stanowiła by zagrożenie dla bezpieczeństwa ponad 300 milionów ludzi (i właśnie dlatego w pewnym sensie sam fakt istnienia PE jest takim zagrożeniem).
- bez przesady. przecież istnienie parlamentu europejskiego to tylko przykrywka, mająca za zadanie mydlić oczy obywatelom państw członkowskich, że w unii europejskiej podejmuje się decyzje demokratycznie. a znaczące decyzje zachodzą w zamkniętych gronie urzędników, komisji europejskiej, rady etc. [1].

ElDario
Minister
Minister

Postautor: ElDario » 07 maja 2014, 11:05

- czym się różni od czego?

Zapewne od wyborów do polskiego sejmu.
Poskrobcie z wierzchu socjalistę a znajdziecie nazistę albo komunistę.

Awatar użytkownika
Bilu1939
Moderator
Moderator

Postautor: Bilu1939 » 07 maja 2014, 13:09

Clint, dodałbym pozatraktatowe ciało, jakim jest unia frankfurcka (tylko 2 z ośmiu/dziesięciu jej członków zostało wyłonionych w drodze demokratycznych wyborów), w której skład wchodzą przywódcy Niemiec, Francji, szef banku centralnego i kilku innych wysokich urzędników typu Barosso czy Juncker, która może decydować na przykład o ustąpieniu ze stanowiska greckiego premiera. Ta sytuacja była o tyle niezrozumiała, że (wybrany i nie odwołany demokratycznie) Papandreu otrzymał przed dymisją od parlamentu krajowego wotum zaufania. W skrócie oświecona północ powie wam (trzeciemu światu UE) jak rządzić, co może i już ma fatalne skutki dla woli i integracji europejskiej (poczucie bycia eksploatowanym na południu i łaskawemu zapewniania bytu słabym na północy), nad którą tak namiętnie rozprawiają biurokraci. A jak mówi księga przysłów i w tytule swojej książki dr Żurawski "duch pyszny poprzedza upadek".

Awatar użytkownika
Nazgul
Moderator
Moderator

Postautor: Nazgul » 07 maja 2014, 16:14

Papandreu nie musiał składać dymisji. Trojka mu nie kazała. ten zarzut to niezrozumienie sytuacji - pożyczasz komuś 1000 zł a ten ktoś mówi, że nie wie czy ci odda. pożyczasz dalej? no to koledzy z partii mu podziękowali.

- to właśnie świadczy o tym, że demokracja się rozwija. w klasycznej demokracji decyzję podejmowali obywatele, dzisiaj podejmują niezainteresowane sprawami publicznymi masy
demokracja pośrednia tym różni się od bezpośredniej iż nie zakłada nieprawdziwie, że obywatel zna się na wszystkim. ongiś obywatele głosowali głównie na ideologie, które były bardzo wyraziste. to nie znaczy, że znali się na gospodarce czy nauce. dziś na szczęście takiej potrzeby nie ma, więc głosuje się na emocje (większość) lub merytorykę (ta mniejszość, która na polityce się zna ). Tak jak wszędzie zasób wiedzy do przyswojenia rośnie wykładniczo, to się również tyczy państw, które przecież muszą to jakoś ogarniać.
oczywiście można po mikkowsku twierdzić, że zarządzanie 10mln ludzi XIXw jest tym samym co 40 XXIw ale do czego to prowadzi?
A po za ty uważam, że trzeba zakazać cyfr arabskich. ;)
"Rząd próbuje przekonać Wysoką Izbę, że konstytucja nie obowiązuje, posługując się sprostytuowanymi prawnikami" JKaczyński 2003 r.

wawakiBUK
Stażysta
Stażysta
Kontaktowanie:

Postautor: wawakiBUK » 29 maja 2014, 15:26

Serdecznie witam. Studiuje jeszcze. Temat - "Nie biorę udziału w wyborach do PE" i ciekawe wypowiedzi. Kazdy ma prawo iść na wybory lub pozostać w domu. :???: Ja na wybory chodzę i liczyłam, ze PIS już w tych wyborach wygra z małą przewagą. Co do partii Palokota- nie pomyliłam się. A dla mnie wejście K. Mike do parlamentu PE - to ządne zskoczenie.

Wróć do „Hyde Park”