PiSkorz pisze:W PiS-ie trafiają się ludzie o niejasnej przeszłości ale są to wyjątki . Natomiast w tzw. opozycji totalnej jest to regułą . Nie bez powodu Platforma , Nowoczesna , Kodziarze i PSL z taką zawziętością bronią ubeckich emerytur .

Poproszę o 10 przykładów. Nie powinieneś mieć z tym problemów skoro to reguła.

To już dzisiaj...Komu kibicujecie?

Wszystko, co przyjdzie Tobie na myśl, wolność wypowiedzi i wolność słowa – oczywiście w granicach regulaminu forum

Moderatorzy: Lolek00, Bilu1939, Marchewa, Worek, Moderator, Administrator, Super Moderator

Awatar użytkownika
MatiZ
Senator
Senator

To już dzisiaj...Komu kibicujecie?

Postautor: MatiZ » 12 czerwca 2014, 08:26

Nadszedł, w końcu, kolejny mundial. Pomijając polityczne kwestie, łapówki, stadiony, favele itd, skupmy się po prostu na sporcie - Komu w sercu kibicujecie? U mnie:

-Australia - Kocham ten kraj i czuję się tam jak w domu, dlatego skoro nie ma Polski, kibicuję Kangurom. Niestety, zdaję sobie sprawę że w grupie nie są faworytami.
-Belgia - Idzie im świetnie, mogą być czarnym koniem
-Japonia - Wyjątkowo niedoceniany zespół, dużo strzelają...ale i dużo tracą. Mecze będą emocjonujące
-Chorwacja - Od zawsze. Dziś czeka ich ciężki mecz z gospodarzami, ale kciuki już zaciśnięte.
-Nigeria - Afrykański faworyt, zobaczymy co tego będzie.

No nic, czekać do końca pracy, kupić piwo i delektować się wspaniałymi paroma tygodniami
Błąd dzielenia przez ogórek - Zainstaluj Wszechświat ponownie.

Jansen21
Wójt
Wójt

Postautor: Jansen21 » 12 czerwca 2014, 10:02

Uwielbiam wszystko co jest związane z kulturą latynoamerykańską i językiem hiszpańskim - dlatego kibicuję ekipom z Ameryki Łacińskiej, a w szczególności zespołom Urugwaju i Argentyny.
Bardzo też lubię jak teoretycznie słabsza drużyna skopie tyłek faworytom, oczywiście o ile nie jest to zespół z Ameryki Łacińskiej.
No i w ramach - na pohybel GW i TVN trzymam kciuki za zespół Rosji.

Awatar użytkownika
Bilu1939
Moderator
Moderator

Postautor: Bilu1939 » 12 czerwca 2014, 12:23

Portugalczykom. Moja La Furja Roja, a dzisiaj (i w całym turnieju też) z całego serca Chorwatom, przede wszystkim ze względu na geniusz Luki Modrica. Szkoda, że z Kanarkami zagrają bez Mandzukica.
"Konserwatysta jest wrogiem radykalizmu, zarówno prawicowego, jak i lewicowego. Konserwatysta jest patriotą, ale nie jest nacjonalistą. Konserwatysta jest zwolennikiem autorytetu i poszanowania władzy, ale jest wrogiem despotyzmu" - Janusz Radziwiłł.

Awatar użytkownika
MatiZ
Senator
Senator

Postautor: MatiZ » 12 czerwca 2014, 12:38

O tak, za wysokie miejsce Portugalii również się nie obrażę, chociaż mówiąc szczerze, jako drużyna zeszli nieco z piedestału. Parę diamentów można tam znaleźć, ale czy wystarczy na dobre wyniki?
Ach och ech, i jeszcze w końcu dobre pory transmisji dla ludzi pracujących :)

Awatar użytkownika
Worek
Administrator
Administrator

Postautor: Worek » 12 czerwca 2014, 12:57

Matiz ma rację. Warto bardzo uważnie przyglądać się Belgii. To już jest poukładana drużyna młodych piłkarzy, która eliminacje przeszła jak burza.
"Poskrobcie z wierzchu konserwatystę a znajdziecie kogoś, kto przedkłada przeszłość nad jakąkolwiek przyszłość." - Frank Herbert

Awatar użytkownika
Bilu1939
Moderator
Moderator

Postautor: Bilu1939 » 12 czerwca 2014, 13:15

Trenerzy z dyplomami od pierwszej po czwartą ligę. Inny świat. Jakiś czas temu przebąkiwałem im medal na rozpoczynającym się Mundialu - dziś bliższym jestem wersji, że pełnię i dojrzałość osiągną za dwa lata we Francji, ale prognozę podtrzymuje i trzymam kciuki.

Awatar użytkownika
Worek
Administrator
Administrator

Postautor: Worek » 12 czerwca 2014, 13:24

Bilu1939 pisze:Trenerzy z dyplomami od pierwszej po czwartą ligę. Inny świat. Jakiś czas temu przebąkiwałem im medal na rozpoczynającym się Mundialu - dziś bliższym jestem wersji, że pełnię i dojrzałość osiągną za dwa lata we Francji, ale prognozę podtrzymuje i trzymam kciuki.

Za dwa lata spokojnie namieszają. Mają potencjał. Dzisiaj na 1/8 dadzą radę.
"Poskrobcie z wierzchu konserwatystę a znajdziecie kogoś, kto przedkłada przeszłość nad jakąkolwiek przyszłość." - Frank Herbert

Awatar użytkownika
MatiZ
Senator
Senator

Postautor: MatiZ » 13 czerwca 2014, 09:09

No i zaczęło się ciągnięcie za uszy gospodarzy do półfinałów. Chyba nawet w Korei sędziowie byli subtelniejsi. Oby wczorajszy incydent był pierwszym i ostatnim na turnieju.

Awatar użytkownika
Worek
Administrator
Administrator

Postautor: Worek » 13 czerwca 2014, 17:18

Kuźwa, jeśli po tych mistrzostwach Fifa nie dopuści do oceny na powtórkach to będzie to blamaż na maksa. Drugi mecz i 3 ewidentne błędy sędziów.
Edit.
No i kurde kolejny.

Awatar użytkownika
MatiZ
Senator
Senator

Postautor: MatiZ » 13 czerwca 2014, 17:40

To jest jakiś żart? 3 nieuznane bramki i karny z kapelusza. Nieźle jak na 120 minut Mundialu.

Awatar użytkownika
Nazgul
Moderator
Moderator

Postautor: Nazgul » 13 czerwca 2014, 17:46

to ja się wypowiem - B-Ch - powinny być powtórki. ok. ale karny był kontrowersyjny a nie z kapelusza. tak własnie mści się pilkarskie chamstwo i cwaniactwo - czyli łapanie, ciąganie za koszulki itp. gość nie musiał go łapać i ciągnąć a Brazylijczyk nie musiał udawać. sędzia mógł się w tej sytuacji po prostu pomylić co do siły jaką zastosował Chorwat.

ostatnia "bramka" dla Meksyku była na spalonym. Panowie liczy się moment wybicia z rogu a nie dolotu piłki. gość był na spalonym w momencie wybicia, a potem strzelił- strzelił wiec był spalony. gdyby strzelił kto inny to by nie było bo zawodnik na spalonym nie brał by udziału w akcji..
A poza tym uważam, że trzeba zakazać cyfr arabskich. ;)
"Rząd próbuje przekonać Wysoką Izbę, że konstytucja nie obowiązuje, posługując się sprostytuowanymi prawnikami" JKaczyński 2003 r.

Awatar użytkownika
MatiZ
Senator
Senator

Postautor: MatiZ » 13 czerwca 2014, 17:54

No to już wiem kto poza Scolarim na świecie uważa że wczorajszy karny był podyktowany słusznie - Nazgul :mrgreen:

Awatar użytkownika
Nazgul
Moderator
Moderator

Postautor: Nazgul » 13 czerwca 2014, 17:57

a gdzie tak napisałem? wiem , kto nie umie czytać ze zrozumieniem - Matiz.

a propos w sytuacji o której pisałem nie było spalonego, gość pomyliłem zawodnika. gość był na spalonym w momencie główki nie w momencie wybicia...

strzał z nogi - ewidentnie nie na spalonym. no i meksyk powinien wygrywać 2:0

powtórki Fifa kurrrrr!!!!!!

to na tyle, bo żona przełączyła na siatkę. II poł meczu pooglądam z nagrania... :)
A poza tym uważam, że trzeba zakazać cyfr arabskich. ;)
"Rząd próbuje przekonać Wysoką Izbę, że konstytucja nie obowiązuje, posługując się sprostytuowanymi prawnikami" JKaczyński 2003 r.

Awatar użytkownika
Anubis
Poseł
Poseł

Postautor: Anubis » 13 czerwca 2014, 19:51

DObrze i tak, że ten Meksyk wygrał, ostatecznie wyszło mniejsze wybaczenie już wczoraj. Mam nadzieję, że Chorwacja wyjdzie z tej grupy, zostali wczoraj skrzywdzeni, zasłużyli na remis.

Westwood
Poseł
Poseł

Postautor: Westwood » 13 czerwca 2014, 20:37

Nazgul pisze:to na tyle, bo żona przełączyła na siatkę. II poł meczu pooglądam z nagrania... :)

To jest właśnie prawdziwy mąż, który liczy się ze zdaniem swojej żony! :smile:
Na szczęście moja żona też lubi oglądać mundial i teraz oglądamy razem Hiszpanów i Holendrów. Xabi Alonso właśnie strzelił z karnego. Teraz karny był sprawiedliwie podyktowany w odróżnieniu od wczorajszego dla Brazylii, który Japoniec sobie wymyślił. Dodając dwie nieuznane przez Kolumbijczyka bramki dla Meksyku w meczu z Kamerunem, można stwierdzić, że kłania się sokole oko - tzw. chalenge, stosowane od lat w tenisie ziemnym.
Poza tym uważam, że należy ujawnić treść ostatniej rozmowy telefonicznej braci K.

Wróć do „Hyde Park”