PiSkorz pisze:W PiS-ie trafiają się ludzie o niejasnej przeszłości ale są to wyjątki . Natomiast w tzw. opozycji totalnej jest to regułą . Nie bez powodu Platforma , Nowoczesna , Kodziarze i PSL z taką zawziętością bronią ubeckich emerytur .

Poproszę o 10 przykładów. Nie powinieneś mieć z tym problemów skoro to reguła.

przyczyny zgonów

Wszystko, co przyjdzie Tobie na myśl, wolność wypowiedzi i wolność słowa – oczywiście w granicach regulaminu forum

Moderatorzy: Lolek00, Bilu1939, Marchewa, Worek, Moderator, Administrator, Super Moderator

Awatar użytkownika
Nazgul
Moderator
Moderator

przyczyny zgonów

Postautor: Nazgul » 19 grudnia 2014, 07:46

kilka infografik do przemyślenia
Obrazek
Obrazek Obrazek
A poza tym uważam, że trzeba zakazać cyfr arabskich. ;)
"Rząd próbuje przekonać Wysoką Izbę, że konstytucja nie obowiązuje, posługując się sprostytuowanymi prawnikami" JKaczyński 2003 r.

Awatar użytkownika
gazda
Minister
Minister

Postautor: gazda » 19 grudnia 2014, 10:26

I co z tego wynika? To forum polityczne.
Wszędzie tam, gdzie bezwzględny liberalizm dochodzi do stanowczej przewagi, następuje stopniowa likwidacja narodu, jego typu i indywidualności. - Zygmunt Balicki

Awatar użytkownika
Nazgul
Moderator
Moderator

Postautor: Nazgul » 19 grudnia 2014, 11:13

a to dział hydepark. może dla kogoś wynika.... zresztą spokojnie dla tematów polityki mogę ci napisać na 2 strony a4. np. o tym, że całe nasze wspaniałe media i państwa akurat nie zajmują sie tym czym powinny jeśli chodzi o chronienie obywateli. Wniosek jest taki, ze amerykanom trzeba zabroń hamburgerów anie broni :)
A poza tym uważam, że trzeba zakazać cyfr arabskich. ;)
"Rząd próbuje przekonać Wysoką Izbę, że konstytucja nie obowiązuje, posługując się sprostytuowanymi prawnikami" JKaczyński 2003 r.

Lolek00
Moderator
Moderator

Postautor: Lolek00 » 19 grudnia 2014, 18:13

W tych statystykach brakuje mi śmierci naturalnej - chyba że już czegoś takiego nie ma...

Jak ktoś umrze w wieku 80 lat bo mu pikawka stanie to rozumiem że "umarł z powodu niewydolności sercowo-naczyniowej" - a jak ktoś leżąc w łóżku w wieku 85 dostanie zapalenia płuc to "umarł z powodu zakażenia".

Te statystyki są niezbyt przydatne - bo pomijają wiek umierających a szkoda.
Nazgul pisze:Wniosek jest taki, ze amerykanom trzeba zabroń hamburgerów anie broni
No tak. Bo jak ludzie są otyli to trzeba im zakazać. Po co mają mieć trochę oleju w głowie - lepiej niech administracja za nich myśli.
Vivat et res publica et qui, illam regit

Awatar użytkownika
Clint Eastwood
Minister
Minister

Postautor: Clint Eastwood » 19 grudnia 2014, 18:21

ludzie to w ogóle powinni żyć wiecznie, a nie bawić się w jakieś umieranie.

Lolek00
Moderator
Moderator

Postautor: Lolek00 » 19 grudnia 2014, 18:24

Wyobraźmy sobie że wyeliminowano choroby, i genetycznie rozwiązano problem starości. 50% ludzi ginie jak rozjedzie ich auto a drugie 50% jak gdzieś jest wojna.

Pierwsze co zrobiły by rządy to zakazały aut.

Paw
Wicepremier
Wicepremier

Postautor: Paw » 19 grudnia 2014, 18:46

Jesli dobrze zauważyłem, te dane dotyczą całego swiata. Uśredniają więc wyniki dla dwóch półkul, różnych gospodarek, ich odmiennej sytuacji geopolitycznej. Trudno na tej podstawie rekomendować rozwiązanie dla jednego kraju w danym czasie.

[ Dodano: Pią 19 Gru, 2014 ]
O!, trzecia infografika dot. krajów rozwiniętych.
Są palacze. A czemu nie ujęto biernych palaczy? Gdzieś kiedyś widziałem takie statystyki (z badań nie zlecanych przez korporacje tytoniowe).

Awatar użytkownika
Worek
Administrator
Administrator

Postautor: Worek » 19 grudnia 2014, 19:07

Lolek00 pisze:W tych statystykach brakuje mi śmierci naturalnej - chyba że już czegoś takiego nie ma...

A było kiedyś? Z medycznego punktu widzenia oczywiście.
"Poskrobcie z wierzchu konserwatystę a znajdziecie kogoś, kto przedkłada przeszłość nad jakąkolwiek przyszłość." - Frank Herbert

Lolek00
Moderator
Moderator

Postautor: Lolek00 » 19 grudnia 2014, 19:32

Worek pisze: A było kiedyś? Z medycznego punktu widzenia oczywiście.
Nie znam się na historii medycyny i filozoficznej debaty jej towarzyszącej - ale spójrz na ten niebieski wykres Worek - to wszystko może być starość potencjalnie nie znamy wieku w którym umierali ludzie z badania.

Ja wiem że dla medyków to ma pewne znaczenie - ale społecznie nie ma chyba znaczenia czy 80cio latkowi pierwsze wysiądą płuca czy serce - natomiast śmierć ludzi na raka przed 60tką - jest już rzeczą która ma wymierne znaczenie dla cywilizacji.

Szczególnie ludzie w wieku rozrodczym / produkcyjnym - ludzie których dzieci jeszcze nie dorosły etc. - bo oni nie powinni umierać a 80 latkowi który się nażył nikt się nie dziwi jak umrze.

Awatar użytkownika
Worek
Administrator
Administrator

Postautor: Worek » 19 grudnia 2014, 19:36

Lolek00, nie o to mi chodziło. Chodziło mi o definicję naturalnej śmierci w oderwaniu od wykresu. Co to jest naturalna śmieć?
Nie jest to agresywne pytanie. Sporo się na śmierć napatrzyłem (jak na mnie), więc chciałbym poznać twoje spojżenie na to. Zastanów się.
"Poskrobcie z wierzchu konserwatystę a znajdziecie kogoś, kto przedkłada przeszłość nad jakąkolwiek przyszłość." - Frank Herbert

Lolek00
Moderator
Moderator

Postautor: Lolek00 » 19 grudnia 2014, 19:42

Jakbym miał sklecić swoją definicję - to bym powiedział Worek, że naturalna śmierć (u ludzi) to jest wtedy - jak procesy starzenia w większym stopniu odpowiadają za choroby niż czynniki zewnętrzne które normalnie je wywołują.

Każdy jest poddany zużyciu i nie żyje w hermetycznych warunkach - bronimy się przed tym zużyciem ale z czasem zaczynamy przegrywać.

Jeżeli stary człowiek dostaje zapalenia płuc w czerwcu tylko dlatego że później wstaje i dłużej leży - to oczywiście, leczmy go - ale to już jest starość a nie żadne morowe powietrze.

Awatar użytkownika
Worek
Administrator
Administrator

Postautor: Worek » 19 grudnia 2014, 19:45

Lolek00 pisze:Jakbym miał sklecić swoją definicję - to bym powiedział Worek, że naturalna śmierć (u ludzi) to jest wtedy - jak procesy starzenia w większym stopniu odpowiadają za choroby niż czynniki zewnętrzne które normalnie je wywołują.

No nie wiem. Przecież wszyscy żyjemy w jakiś czynnikach zewnętrznych, które powodują naszą śmierć. Próbuję uchwycić tą naturalną.
Lolek00 pisze:Każdy jest poddany zużyciu i nie żyje w hermetycznych warunkach - bronimy się przed tym zużyciem ale z czasem zaczynamy przegrywać.

Ale zawsze jest powód naszej porażki. Naturalny? O to mi chodzi.

Wciągam Cię trochę w dyskusję w jakiej może nie chcesz uczestniczyć, ale poruszyłeś ciekawy wątek.

Lolek00
Moderator
Moderator

Postautor: Lolek00 » 19 grudnia 2014, 19:51

Zaraz ktoś napisze że każda śmierć z przyczyn biologicznych jest naturalna bo ludzi zawsze trzebiły choróbska - ale mi chodzi o coś innego o starość jako przyczynę śmierci.

chodzi oto że bez względu na środki zaradcze każdy kiedyś umrze. Jeżeli ktoś dożył wieku sędziwego jak na istotę ludzką - i nie poniósł śmierci tragicznej ani nie wpłynął na nią jakiś dający się wyszczególnić epizod - i ta osoba kiedyś się nie budzi - to można chyba zaryzykować stwierdzenie że ta osoba umarła ze starości?

Wiadomo że warunki w Warszawie są inne niż w Somalii albo na Kurylach - więc to jest względne i płynne.

Myślę że każde społeczeństwo ma jakiś styl życia, co przerzuca się na długość życia - i w każdym społeczeństwie jest jakaś bariera wieku po przekroczeniu której trudno przetrwać.

Awatar użytkownika
Worek
Administrator
Administrator

Postautor: Worek » 19 grudnia 2014, 19:55

Lolek00 pisze:chodzi oto że bez względu na środki zaradcze każdy kiedyś umrze.

Racja.
Lolek00 pisze:Jeżeli ktoś dożył wieku sędziwego jak na istotę ludzką - i nie poniósł śmierci tragicznej ani nie wpłynął na nią jakiś dający się wyszczególnić epizod - i ta osoba kiedyś się nie budzi - to można chyba zaryzykować stwierdzenie że ta osoba umarła ze starości?

Taaaaaaak. Z medycznego punktu widzenia? Nie wiem.
Lolek00 pisze:Wiadomo że warunki w Warszawie są inne niż w Somalii albo na Kurylach - więc to jest względne i płynne.

Myślę, że to nie ma znaczenia.
Lolek00 pisze:Myślę że każde społeczeństwo ma jakiś styl życia, co przerzuca się na długość życia - i w każdym społeczeństwie jest jakaś bariera wieku po przekroczeniu której trudno przetrwać.

Masz rację. Ale zawsze mamy przyczynę a nie wytłumacznie.

PiSkorz
Wicepremier
Wicepremier

Postautor: PiSkorz » 19 grudnia 2014, 19:55

Nawet najwięksi wrogowie chrześcjaństwa w końcu idą do piachu . Jaruzelski , który ponad 70 lat był wrogiem katolików na koniec swojego wszawego żywota poprosił księdza o spowiedź i komunię .

Przyczyny zgonów są jakie są ale katolik który umiera robi to z pokorą . Marksista natomiast wie że jego żywot jest przegrany i dlatego szamoce się przed śmiercią .
"Upadliśmy poniżej progu cywilizacyjnego."
T. Jasudowicz

Wróć do „Hyde Park”