PiSkorz pisze:W PiS-ie trafiają się ludzie o niejasnej przeszłości ale są to wyjątki . Natomiast w tzw. opozycji totalnej jest to regułą . Nie bez powodu Platforma , Nowoczesna , Kodziarze i PSL z taką zawziętością bronią ubeckich emerytur .

Poproszę o 10 przykładów. Nie powinieneś mieć z tym problemów skoro to reguła.

co mnie wk lalalall po za polityką

Wszystko, co przyjdzie Tobie na myśl, wolność wypowiedzi i wolność słowa – oczywiście w granicach regulaminu forum

Moderatorzy: Lolek00, Bilu1939, Marchewa, Worek, Moderator, Administrator, Super Moderator

Awatar użytkownika
Nazgul
Moderator
Moderator

co mnie wk lalalall po za polityką

Postautor: Nazgul » 04 stycznia 2015, 14:07

A po za ty uważam, że trzeba zakazać cyfr arabskich. ;)
"Rząd próbuje przekonać Wysoką Izbę, że konstytucja nie obowiązuje, posługując się sprostytuowanymi prawnikami" JKaczyński 2003 r.

Awatar użytkownika
Nazgul
Moderator
Moderator

Postautor: Nazgul » 04 stycznia 2015, 21:41

a propos ciekawe co tam u Adiego. szkoda, że nie ma bo bym zapytał jak tam jego wielka inwestycja w Bitcometa. bo coś ostatnio spadł o 50%...

co mnie jeszcze lalalala- gdzieś ktoś ginie, komuś znika dziecko.
niezawodne sępy z TVN24/Polsatnews24 itp zrobią z tego 24 godzinny szoł. "tego chcą oglądający"...
co najgorsze to prawda.
"Rząd próbuje przekonać Wysoką Izbę, że konstytucja nie obowiązuje, posługując się sprostytuowanymi prawnikami" JKaczyński 2003 r.

Awatar użytkownika
Worek
Administrator
Administrator

Postautor: Worek » 04 stycznia 2015, 21:55

Nazgul pisze:Genialny klip mediaexpert!

A ile hejtów zebrał.
"Poskrobcie z wierzchu konserwatystę a znajdziecie kogoś, kto przedkłada przeszłość nad jakąkolwiek przyszłość." - Frank Herbert

Awatar użytkownika
Anubis
Poseł
Poseł

Postautor: Anubis » 05 stycznia 2015, 00:13

Jaki sklep taki klip. Wciskają nic nie warte gwarancje na 3 lata, a jak się coś zepsuje zwalają winę na klienta. Raz kupiłem odkurzacz, po pewnym czasie zepsuł się silnik, odmówili naprawy i gwarancyjnej chcieli wymiany tego silnika za 160 zł. Ostatecznie naprawiłem w prywatnym zakładzie za 80 zł. Nigdy więcej zakupów w Mediaexpert.

Awatar użytkownika
marcinsz
Wicepremier
Wicepremier

Postautor: marcinsz » 05 stycznia 2015, 07:21

Anubis pisze:Jaki sklep taki klip. Wciskają nic nie warte gwarancje na 3 lata, a jak się coś zepsuje zwalają winę na klienta. Raz kupiłem odkurzacz, po pewnym czasie zepsuł się silnik, odmówili naprawy i gwarancyjnej chcieli wymiany tego silnika za 160 zł. Ostatecznie naprawiłem w prywatnym zakładzie za 80 zł. Nigdy więcej zakupów w Mediaexpert.

A od kiedy sklep decyduje o warunkach gwarancji ? Jeśli to robi - łamie prawo.

Awatar użytkownika
Optymista
Minister
Minister

Postautor: Optymista » 05 stycznia 2015, 07:38

Anubis pisze:Wciskają nic nie warte gwarancje na 3 lata, a jak się coś zepsuje zwalają winę na klienta.

Trzeba być asertywnym :)
"Today's gonna be a good day :)

Awatar użytkownika
Nazgul
Moderator
Moderator

Postautor: Nazgul » 05 stycznia 2015, 08:24

bo to przedłużona gwarancja marczisz. takie gówienko, które nic nie daje. ostatnio pomogłem się pewnej pani uwolnić od nagabującego sprzedawcy, chcącego wcisnąć ubezpieczenie laptopa za 600zł. oczywiście to nic nie daje.. (saturn)

Awatar użytkownika
Anubis
Poseł
Poseł

Postautor: Anubis » 05 stycznia 2015, 19:07

marcinsz pisze:
Anubis pisze:Jaki sklep taki klip. Wciskają nic nie warte gwarancje na 3 lata, a jak się coś zepsuje zwalają winę na klienta. Raz kupiłem odkurzacz, po pewnym czasie zepsuł się silnik, odmówili naprawy i gwarancyjnej chcieli wymiany tego silnika za 160 zł. Ostatecznie naprawiłem w prywatnym zakładzie za 80 zł. Nigdy więcej zakupów w Mediaexpert.

A od kiedy sklep decyduje o warunkach gwarancji ? Jeśli to robi - łamie prawo.

W zasadzie to autoryzowany serwis w Radomiu, gdzie wysyłają reklamacje chciał naciągać na tą wymianę silnika. Niemniej to sklep naciąga na te gwarancje więc jak dla mnie jest współwinny.
Na minus również SMSy informacyjne, że sprzęt wrócił z reklamacji i jest do odbioru, nie dając informacji o tym czy go w ogóle naprawiono. I tak dopiero w domu się okazało, że odkurzacz wrócił zepsuty jak był.
Miałem jeszcze odwołanie do samego sklepu (które nic nie dało), bo w instrukcji nic nie było o możliwości zepsucia silnika przez nieczyszczone filtry (a to sugerował ten serwis).
Mogłem walczyć dalej łacznie z sądem, ale raz mnie coś podkusiło do rozebrania odkurzacza i uszkodziłem niechcący płytkę z elektroniką. Bez tego bym zapłacił mniej niż 80 zł.

Jeśli chodzi o przedłużone gwarancje to dają tyle, że mógłbym wymienić ten odkurzacz na nowy, ale za jakieś 2 lata.

Awatar użytkownika
Nazgul
Moderator
Moderator

Postautor: Nazgul » 26 stycznia 2015, 11:47

kmbd pisze:Przedłużone gwarancje nie mają sensu.. Bo są po ludzku za drogie.

post kmbd wywalony - powód - złamanie regulaminu poprzez reklamę w podpisie.

proszę o zmianę podpisu.

Awatar użytkownika
marcinsz
Wicepremier
Wicepremier

Postautor: marcinsz » 26 stycznia 2015, 12:02

Nazgul pisze:bo to przedłużona gwarancja marczisz. takie gówienko, które nic nie daje. ostatnio pomogłem się pewnej pani uwolnić od nagabującego sprzedawcy, chcącego wcisnąć ubezpieczenie laptopa za 600zł. oczywiście to nic nie daje.. (saturn)

Ale ubezpieczenie i gwarancja to dwie różne rzeczy.

Oczywiście istnieją przedłużone gwarancje ale z tymi co ja miałem do czynienia (jako dostawca, monter, sprzedawca) udzielane były przez producenta urządzenia za dodatkową opłatą. Umowa gwarancyjna nadal obowiązuje pomiędzy kupującym a producentem, zmienia się jedynie termin, sklep jest tylko pośrednikiem.

Nie wiem jak działają przedłużenia gwarancji w marketach bo nigdy nie korzystałem, natomiast świadomie korzystam z ubezpieczenia jednej, intensywnie użytkowanej rzeczy ale zakres ubezpieczenia obejmuje takie zdarzenia jak kradzież czy uszkodzenia wynikłe z winy użytkownika jak zalanie wodą czy kawą.... podobno, bo nigdy też nie korzystałem :) No z gwarancją nie ma to nic wspólnego :)

Awatar użytkownika
Nazgul
Moderator
Moderator

Postautor: Nazgul » 26 stycznia 2015, 12:13

to nie moje zdanie. to jakiegoś nowego usera z reklamą w podpisie.

Awatar użytkownika
Nazgul
Moderator
Moderator

Postautor: Nazgul » 26 stycznia 2015, 18:38

Co mnie lalalalala - tzw" Eksperci". którzy przez ostatnie kilka lat przekonywali mnie, że ropa być musi droga. era taniej energii się skończyła i oczywistym jest, że skoro ropa drożeje o 30c to i na stacji na drugi dzień musi zdrożeć.

gdzie są ci Panowie? w TVN24BiS mówią, że teraz ropa będzie tania ale ceny na stacjach nie mogą tak szybko spadać bo przecieć drogi dolar, trzeba sprzedać zapasy itp.

Przykład 2? BC Szwajcarii podnosił stopę procentową? no to 15 miałeś wyższą ratę! bC obnizył? nie, nie, nie nie da się. Bank nie może mieć ujemnego oprocentowania!
wchodzi pan do studia TOK FM

Obrazek
Prezes Deutsche Banku Polska. Pan Kalicki.

i pięć minut płacze nad podłym losem banków, które kurna też przecież muszą pożyczyć franka by spłacić kredyty zaciągnięte pod danie kredytów konsumentom. i prosi, żeby to liczyć, bo są w trudnej sytuacji. kłopoty mają kurna z bilansem.
na szczęście prowadzący był przytomny (pewnie ma kredyt we Franku) i przypomniał zysk netto za zeszły rok sektora - 17mld złotych.

no i jak nie pojechać i nie wsiąść za fraki?

(nie mam kredytu we franku - jak coś)

co z tymi Panami?

Obrazek

Paw
Wicepremier
Wicepremier

Postautor: Paw » 26 stycznia 2015, 19:07

Nazgul pisze:na szczęście prowadzący był przytomny (pewnie ma kredyt we Franku) i przypomniał zysk netto za zeszły rok sektora - 17mld złotych.
I to się już rozeszło. A pomysły "uzdrowienia" sytuacji mogą kosztować sektor bankowy dwukrotnie więcej - http://pulsinwestora.pb.pl/3988256,7317 ... frankowcow
Ostatecznie Państwo za wszystko zapłaci, albo:
1. za straty banków z tytułu przewalutowania itp., albo
2. z tyt. pogorszenia sytuacji makroekonomicznej konsumentów (część z 600 tys. frankowców nie zapłaci wyższych rat).

Awatar użytkownika
Nazgul
Moderator
Moderator

Postautor: Nazgul » 26 stycznia 2015, 19:56

tylko, że to strata z zysku od kredytu na 30 lat a nie w jednym roku Paw. po za tym nie mam żadnych wątpliwości, że przesadna to liczba. przecież ludzi będą płacić raty dalej, dopłacą za to co już spłacili. tyle, że dalej nie będą płacić we franku tylko w zł. więc w bilans wpłacimy sobie nawet te -34, ale przez następne lata będziemy cały czas do przodu. ale mniej. z punktu widzenia prezesa to lepiej a nuż dokapitalizują, a premii tylko przez rok nie będzie.
wirtualne straty po to, żeby się ulitować nad biednymi bankami. bo przecież ten biznes musi się im zawsze opłacać na te 17mld...

no i ciekawe spostrzeżenie z roku 1905 - ówcześni ekonomiści dowodzili ,że postulaty robotnicze to absurd i grożą ekonomiczną katastrofą.
tj 8 godzinny dzień pracy, umowy o pracę, zakaz pracy dzieci, urlopy zdrowotne i wypoczynkowe.
:!:
:mrgreen:
historia jest piękna.

Paw
Wicepremier
Wicepremier

Postautor: Paw » 27 stycznia 2015, 17:52

Banki pożyczyły na rynku m.-bankowym franki, wzięły swapy, itp., by zabezpieczyć kredyty. Bilans musiał być zrównoważony. Skoro mają spaść aktywa (efekt przeliczenia kredytów walutowych na PLN), to po prawej stronie muszą spaść o tyle samo pasywa.
Znalazłem w necie proste, może zbyt uproszczone, naświetlenie tego problemu: http://tvn24bis.pl/blog-rafala-hirscha, ... 09681.html

Owszem banki zarobiły na kredytach "walutowych", ale zarobili też "frankowcy" na niższej racie. Podjęli ryzyko, o którym wypowiadał się też Balcerowicz (łatwo go znaleźć w necie). Ciekaw jestem jak to wytrzyma rynek finansowy. Bez względu na scenariusz rozwiązania gospodarka spowolni. Chyba że nałożą się na to inne korzystne efekty.

Wróć do „Hyde Park”