PiSkorz pisze:W PiS-ie trafiają się ludzie o niejasnej przeszłości ale są to wyjątki . Natomiast w tzw. opozycji totalnej jest to regułą . Nie bez powodu Platforma , Nowoczesna , Kodziarze i PSL z taką zawziętością bronią ubeckich emerytur .

Poproszę o 10 przykładów. Nie powinieneś mieć z tym problemów skoro to reguła.

co mnie wk lalalall po za polityką

Wszystko, co przyjdzie Tobie na myśl, wolność wypowiedzi i wolność słowa – oczywiście w granicach regulaminu forum

Moderatorzy: Lolek00, Bilu1939, Marchewa, Worek, Moderator, Administrator, Super Moderator

ElDario
Minister
Minister

Re: co mnie wk lalalall po za polityką

Postautor: ElDario » 08 grudnia 2015, 22:14

Najlepsze że rowerzysta mandat jeszcze dostał.
Poskrobcie z wierzchu socjalistę a znajdziecie nazistę albo komunistę.

Awatar użytkownika
Nazgul
Moderator
Moderator

Postautor: Nazgul » 18 listopada 2016, 09:58

Dziś mnie wkllalal staczanie się Polskich mediów

Czym żyje net- wszystkie portale i gazety antyPIS wpadły na szalona wypowiedź. otóż pewna posłanka PIS podobno chce wyrzucać w Polski wszystkich ateistów.

przeczytajcie sobie te dwa artytuły - są reprezentatywne do tego co pisze GW, Newsweek itp na ten temat.
http://natemat.pl/194785,poslanka-pis-c ... h-wartosci
http://natemat.pl/194831,poslanka-mateu ... -co-chodzi

Straszenie głupie, nie? no po prostu kretyńska wypowiedź. Ale ja mam taką zasadę że sięgam do źródła

http://wpolityce.pl/historia/315441-wyd ... sprzed-lat

Mam prawo oczekiwać od rządu i rządzącej partii polityki otwartych oczu i rozwiązywania rzeczywistych problemów. Wolni w swoim myśleniu i działaniu powinniśmy żądać od mieszkających i pracujących w Polsce cudzoziemców legalizowania pobytu i stworzyć skuteczniejszy mechanizm bezwzględnego egzekwowania tego obowiązku przez państwowe służby. Ale także, powinniśmy wymagać od ateistów, prawosławnych czy muzułmanów oświadczeń, że znają i zobowiązują się w pełni respektować polską Konstytucję i wartości uznawane w Polsce za ważne. Niespełnianie tych wymogów powinno być jednoznacznym powodem do deportacji.

Czyli moje zdolność czytanie wskazują mi iż od początku do końca chodzi o imigrantów. oczywiście o tym wiedzą, więc cytat nigdzie nie poszedł w całości aby żaden "lemming" nie nabrał wątpliwości.

Jak rozumiem redaktorzy czytają w języku polskim tak dobrze jak ja a ich teksty to... obrzydliwa kłamliwa manipulacja.

Gratulacje Newsweeku, GW i NT - upodobniacię się do gadzinówek typu: Wsieci, niezależna.pl. na razie to jeszcze poziom kłamstwa jak w "Do rzeczy".

a ludzie? ufają,przeczytali i są święcie przekonani, że Pani chce wypędzać ateistów z Polski.

a tekst posłanki jest w sumie słaby bo Pani posłanka nie zdołała jak widzę zauważyć, że Polska nie jest krajem wyznaniowym.
A poza tym uważam, że trzeba zakazać cyfr arabskich. ;)
"Rząd próbuje przekonać Wysoką Izbę, że konstytucja nie obowiązuje, posługując się sprostytuowanymi prawnikami" JKaczyński 2003 r.

Awatar użytkownika
Nazgul
Moderator
Moderator

Postautor: Nazgul » 18 listopada 2016, 10:14

ps. TVN24 trzyma jednak poziom poza pewnym naciągnieciem w nagłówku. Podaje fakty.

http://www.tvn24.pl/poslanka-pis-chce-o ... 691,s.html
"Rząd próbuje przekonać Wysoką Izbę, że konstytucja nie obowiązuje, posługując się sprostytuowanymi prawnikami" JKaczyński 2003 r.

Awatar użytkownika
marcinsz
Wicepremier
Wicepremier

Postautor: marcinsz » 19 listopada 2016, 13:42

Dobre z tego, że ludzie się dowiedzą w końcu, że deportacja może dotyczyć tylko cudzoziemca.

Natomiast - napisanie takiego tekstu (tyczącego imigrantów) w demokratycznym państwie prawa przez poslankę i jeszcze powolywanie się w tym temacie na rzekome zapisy konstytucji - powinno z automatu kończyć karierę.

Ale ludzie w Polsce wiedzą tyle o konstytucji, tyle o swoich prawach, ile ten PISowski paszczet. Stąd adoracja, zamiast ostra reakcja.
Art. 45. Każdy ma prawo do sprawiedliwego i jawnego rozpatrzenia sprawy bez nieuzasadnionej zwłoki przez właściwy, niezależny, bezstronny i niezawisły sąd.
Art. 174. Sądy i Trybunały wydają wyroki w imieniu Rzeczypospolitej Polskiej.

NIE PREZYDENT!

Awatar użytkownika
mateuszjkl
Minister
Minister

Postautor: mateuszjkl » 19 listopada 2016, 15:35

Nie od dziś wiemy że NT jest nic niewarte. Nie wybielałbym jednak posłanki Mateusiak bo jej słowa obrazują ogólny stosunek do nie-katolików i wypowiedź ta jest bełkotem.

Ale także, powinniśmy wymagać od ateistów, prawosławnych czy muzułmanów oświadczeń, że znają i zobowiązują się w pełni respektować polską Konstytucję i wartości uznawane w Polsce za ważne. Niespełnianie tych wymogów powinno być jednoznacznym powodem do deportacji.

Nie wiem na jakiej podstawie twierdzi że katolik-imigrant zna Polską konstytucję, wartości i będzie je respektował. Na dobrą sprawę to nawet Polacy nie znają w pełni konstytucji, poza wyrywkami...Nie wiem też dlaczego zostały wymienione tylko trzy grupy ludzi pomijając przy tym cały wachlarz możliwości. Czyżby osobiste uprzedzenia? Prawosławie- Ukraina, muzułmanie- imigranci, ateiści-???

Awatar użytkownika
Nazgul
Moderator
Moderator

Postautor: Nazgul » 19 listopada 2016, 20:55

wypowiedź jest głupia. I bez sensu. Nie widzę wybielania. Bardziej logicznym były by egz. Itp dla wszystkich imigrantów w ogóle.

Tylko że po przeczytaniu notki na Facebooku na Newsweeku, tok fm, gw poziom był taki że pani poseł wypedza ateistów z kraju. Polaków też. Jedynie tvn24 nie zmanipulował wypowiedzi.

Prof. HARTMAN zaś stwierdził na blogu że to faszyzm i powołał się oburzony na konstytucję którą to łamie. A nie do końca tak jest. Nie będę powtarzał postu ale mu też nieco pojechałem w komentarzu (mam w nosie czy przeczytał. ) niezgodne jest tylko wydzielanie grup pod względem religii ale nie np. Egzaminy dla cudzoziemców przy pobycie stałym. Art 37 punkt 2 konstytucji.

Awatar użytkownika
Nazgul
Moderator
Moderator

Postautor: Nazgul » 20 listopada 2016, 14:05

a w polityce także wtórni analfabeci

https://www.polityka.pl/tygodnikpolityk ... zycie.read

Awatar użytkownika
Cynik
Moderator
Moderator

Postautor: Cynik » 21 listopada 2016, 01:09

Nazgul, nie broń Pieluchy, napisała co napisała i tego nie odkręci. A Mateuszjki oznaczył ci fragment - w tym zdaniu nie masz słowa o imigrantach, to zdanie nie dzierżawi podmiotu z poprzedniego zdania. To się wyraźnie tyczy nie-katolików, nie tylko imigrantów. Jako poseł powinna ponieść konsekwencje, zwłaszcza że sama nie zna konstytucji (art 53~56 w całości brzmienia). Już raz były ustawy norymberskie.
A swoją drogą to przy PiSowskim stosunku do konstytucji, powinna razem z kolegami i koleżankami z partii wyjechać pierwszym transportem.

Swoją drogą zgodnie z konstytucją PiS powinien być zdelegalizowany. (Art 13 Konstytucji RP)
Zakazane jest istnienie partii politycznych i innych organizacji odwołujących się w swoich programach do totalitarnych metod i praktyk działania nazizmu, faszyzmu i komunizmu, a także tych, których program lub działalność zakłada lub dopuszcza nienawiść rasową i narodowościową, stosowanie przemocy w celu zdobycia władzy lub wpływu na politykę państwa albo przewiduje utajnienie struktur lub członkostwa.
http://www.sejm.gov.pl/prawo/konst/polski/kon1.htm
"Patriotism is the virtue of the vicious." - O.Wilde

Awatar użytkownika
Nazgul
Moderator
Moderator

Postautor: Nazgul » 21 listopada 2016, 05:50

Sorry, piszesz nieprawdę dla mnie oczywistą. Nie uważam ja za kretynke a moja znajomość języka mi mówi ze jak ktoś mówi o czym mowa zdaniu 1 do i 2.

Panią mam głęboko, chodzi o zasady.

Po drugie jak ktoś się bawi w dziennikarkę to wie że nie takie rzeczy wychodzą w wywiadach. Po to wywiady są dogrywane, redagowane i autoryzowane.

Po trzecie jeśli ktoś ma wątpliwości to wystarczy spytać zainteresowana a rzetelność i uczciwość mówi że trzeba to przyjąć. Hartman mimo bzdur o faszyzmie jakoś zdołał przeczytać ze zrozumieniem.

Całość to więc prymitywny atak ba zasadzie plemiennej.

Awatar użytkownika
Cynik
Moderator
Moderator

Postautor: Cynik » 21 listopada 2016, 07:27

Nazgul, sorry - co ty pleciesz?! W polskim prawie prasowym jako jedynym w europie obowiązuje konieczność autoryzacji wywiadu! No nie wmówisz nam że ta pani nie bierze odpowiedzialności za to co puszcza w wywiadzie!? Zasady są jasne - masz kropkę i zdanie od nowej litery. Logiki zdań nie oszukasz.

Awatar użytkownika
Nazgul
Moderator
Moderator

Postautor: Nazgul » 21 listopada 2016, 09:57

Przecież wzięła. To że zulusi drugiego plemienia czytają partyjnie. Cóż. ..

Autoryzacja jest po to, że rzeczy które mówisz wydają się oczywiste a piśmie już takie nie są
To naturalne bo nie ma gestykulacji, tonu itp.

Awatar użytkownika
marcinsz
Wicepremier
Wicepremier

Postautor: marcinsz » 21 listopada 2016, 14:07

Nie tylko jest kropka..... zdanie zaczyna się od A TAKŻE

Chodź za pewne racją jest, że intencją autorki była myśl o tych, których mowa w zdaniu pierwszym. To z samej formy zapisu przyjąć jednoznacznie tego nie można ale jak się ani nie myśli co się pisze i do tego nie myśli JAK SIĘ PISZE. To pretensje niech ma do samej siebie.
Art. 45. Każdy ma prawo do sprawiedliwego i jawnego rozpatrzenia sprawy bez nieuzasadnionej zwłoki przez właściwy, niezależny, bezstronny i niezawisły sąd.
Art. 174. Sądy i Trybunały wydają wyroki w imieniu Rzeczypospolitej Polskiej.

NIE PREZYDENT!

Awatar użytkownika
Nazgul
Moderator
Moderator

Postautor: Nazgul » 21 listopada 2016, 15:29

Wszystko opiera się na wierze w to iz pani poseł jest kretynka i chce deportowac Polaków nie-katolików. Dziękuję ale to nie moje wyznanie.

Jasne marczisz- na tym polega zululand który spbwie sprawiamy. Nie liczu się o co chodziło albo czy to ma sens tylko jak dopier... sąsiednim zulusom.

Kłamstwo polega na tym, że stado lemmingow już lata po świecie świecie przekonana że pani chce deportowac ateistów z Pl.

To standardy wsieci i niezależnej.

Awatar użytkownika
Cynik
Moderator
Moderator

Postautor: Cynik » 22 listopada 2016, 01:39

Standardem w/w przykładów marnotrawienia zasobów leśnych i prądu jest niedopowiedzenie. Tzw prowokacyjna luka do interpretacji. Za taki stan rzeczy nie wiń ludzi tak odczytujących sens zdania ale autora za nieskładną wieloznaczną i dającą możliwość nadinterpretacji wypowiedź. Choć nadal uważam że niepotrzebnie jej bronisz, gdyż sens zdania wskazuje że jasno napisała to co chciała przekazać.

Awatar użytkownika
Nazgul
Moderator
Moderator

Postautor: Nazgul » 22 listopada 2016, 07:18

Za chwilę ktoś dowali w drugą stronę.

A zuluantypis nagonka była bardzo skuteczna (już są przeprosiny autorki) więc spodziewać się należy kolejnych kreatywnych odczytów po obu stronach.

Wróć do „Hyde Park”