PiSkorz pisze:W PiS-ie trafiają się ludzie o niejasnej przeszłości ale są to wyjątki . Natomiast w tzw. opozycji totalnej jest to regułą . Nie bez powodu Platforma , Nowoczesna , Kodziarze i PSL z taką zawziętością bronią ubeckich emerytur .

Poproszę o 10 przykładów. Nie powinieneś mieć z tym problemów skoro to reguła.

Rolą państwa jest...

Wszystko, co przyjdzie Tobie na myśl, wolność wypowiedzi i wolność słowa – oczywiście w granicach regulaminu forum

Moderatorzy: Lolek00, Bilu1939, Marchewa, Worek, Moderator, Administrator, Super Moderator

Awatar użytkownika
kaminiak33
Minister
Minister

Rolą państwa jest...

Postautor: kaminiak33 » 16 lipca 2015, 12:30

Kopacz chce dopłacać do najniższej pensji http://www.bankier.pl/wiadomosc/Kopacz- ... 79358.html

hmm bo rządzić trzeba umić...POco myśleć wystarczy dopłacić...
http://www.forum.polityka.org.pl/viewtopic.php?t=5249
tak jak w Media Markt - nie dla idiotów

girge
Radny wojewódzki
Radny wojewódzki

Re: Rolą państwa jest...

Postautor: girge » 16 lipca 2015, 12:39

Dwie populistyczne partie prześcigają się w obietnicach.

Awatar użytkownika
kaminiak33
Minister
Minister

Postautor: kaminiak33 » 16 lipca 2015, 12:45

girge pisze:Dwie populistyczne partie prześcigają się w obietnicach.

idiotów nie trzeba siać hmm wystarczy na nich głosować...

Awatar użytkownika
MatiZ
Senator
Senator

Postautor: MatiZ » 16 lipca 2015, 13:06

Zastanawia wreszcie, jaka kwota obecnie to „godne życie", do którego odnosi się premier Kopacz w swych wypowiedziach. Skoro niedawno w aferze taśmowej ujawnione zostało, że tylko albo złodziej, albo idiota pracować może za mniej niż 6 tys. zł oczekiwać należy ze strony rządu na adekwatną propozycję wyrównania minimalnego wynagrodzenia.

Komentarz eksperta z samego artykułu. Ouć 8)
Błąd dzielenia przez ogórek - Zainstaluj Wszechświat ponownie.

Awatar użytkownika
kaminiak33
Minister
Minister

Postautor: kaminiak33 » 16 lipca 2015, 13:25

[

„godne życie" hmm ciekawe co "POeta" miał na myśli...

Awatar użytkownika
Cynik
Moderator
Moderator

Postautor: Cynik » 16 lipca 2015, 14:56

Ale to rynek ksztaltuje cenę godnego życia
"Patriotism is the virtue of the vicious." - O.Wilde

Awatar użytkownika
Nazgul
Moderator
Moderator

Postautor: Nazgul » 16 lipca 2015, 18:26

To czysto subiektywna kwestia...
A poza tym uważam, że trzeba zakazać cyfr arabskich. ;)
"Rząd próbuje przekonać Wysoką Izbę, że konstytucja nie obowiązuje, posługując się sprostytuowanymi prawnikami" JKaczyński 2003 r.

Awatar użytkownika
gazda
Minister
Minister

Postautor: gazda » 17 lipca 2015, 00:40

Jaka ta ewcia dobra da nam nasze własne pieniadze, buahahah. Niezła kiełbasa wyborcza.
Wszędzie tam, gdzie bezwzględny liberalizm dochodzi do stanowczej przewagi, następuje stopniowa likwidacja narodu, jego typu i indywidualności. - Zygmunt Balicki

Awatar użytkownika
gazda
Minister
Minister

Postautor: gazda » 17 lipca 2015, 00:41

Wszędzie tam, gdzie bezwzględny liberalizm dochodzi do stanowczej przewagi, następuje stopniowa likwidacja narodu, jego typu i indywidualności. - Zygmunt Balicki

Awatar użytkownika
kaminiak33
Minister
Minister

Postautor: kaminiak33 » 17 lipca 2015, 10:16

Nazgul pisze:To czysto subiektywna kwestia...

hmm Nazgul tajemniczy jak zwykle , może zdradź jakiś drobny szczegół :twisted:

„Rolą państwa jest, by temu, kto mało zarabia, dopłacić tyle, by mógł godnie żyć.”

hmm rządzący zaczęli od siebie , pewnie dlatego ustalili sobie ile mają zarabiać , żeby "godnie żyć"

Sejm to pod względem finansowym bardzo dobry zakład pracy.

Posłowie zarabiają ok. 12 tys. zł miesięcznie. Przysługuje im też wiele dodatków. Budżet państwa płaci za podróże parlamentarzystów, ich rachunki telefoniczne, a także wyposażenie biura. Do tego dochodzą bezzwrotne zapomogi, niskooprocentowane pożyczki i wysokie odprawy. Dieta poselska wynosi 25% uposażenia zarówno dla posła, jak i senatora, czyli 2569 zł. Co ważne, jest ona wolna od podatku

Ministrowie pensje na poziomie menedżerów średniego szczebla

Ministrowie mogą też liczyć na dodatek za wysługę lat, który po pięciu latach wynosi 5% wynagrodzenia zasadniczego i wzrasta o 1% każdego roku (nie może jednak przekroczyć 20% wynagrodzenia zasadniczego, w praktyce minister może liczyć maksymalnie na niewiele ponad 2 tys. zł z tego tytułu). Jeszcze więcej zarobią ci, którzy oprócz teki ministra piastują urząd posła lub senatora.

Premier

Ewa Kopacz jako premier będzie zarabiac tyle samo co dostaje na konto jako marszałek Sejmu - nieco ponad 16 tys. zł. To pensja podstawowa. Do tego trzeba doliczyć ponad 2 tys. zł za sprawowanie mandatu poselskiego i 2,5 tys. zł z diet poselskich. W sumie jest to nieco ponad 21 tys. zł.

Prezydent

Wynagrodzenie prezydenta Polski wynosi ok. 20 tys. miesięcznie brutto.

Mało to czy dużo i czy godnie ?

W porównaniu ze średnią krajową (ok. 4 tys. zł) jest to dużo. W porównaniu z zarobkami menedżerów, dyrektorów i prezesów baników i różnych firm jest to mało. Odwołany dopiero co prezes Polskich Inwestycji Rozwojowych Mariusz Grendowicz zarabiał miesięcznie ok. 60 tys. zł.

hmm jak się ma pensję miesięczną przekraczającą roczne dochody wielu z nas to można pitolić o godności...ja myślę że rolą państwa powinno być niewpierda... się w nasze życie i nie rozdawanie na lewo i prawo...

i co teraz powiecie o godności i roli państwa ?

Awatar użytkownika
Nazgul
Moderator
Moderator

Postautor: Nazgul » 17 lipca 2015, 15:04

Tak, wiem Kaminiak. Jakby Premier 40mln kraju zarabiał 4 tys to na pewno byłaby to kraina mlekiem i miodem płynąca pozbawiona nawet śladu korupcji.

typowa mentalność czytelnika Faktu, który zaje by kumpla z pracy za to, że ten ma 1zł więcej na godzinę. Widziałem to już nie raz.

Ja zarabiałem kiedyś mniej niż dziś i jakoś nie pozbawiało to mojego życia godności. a z doświadczenia wiem, że można być Grekiem i mieć 2x tyle co Polak ale ryczeć w TV, że się jest w skrajnej biedzie...
"Rząd próbuje przekonać Wysoką Izbę, że konstytucja nie obowiązuje, posługując się sprostytuowanymi prawnikami" JKaczyński 2003 r.

Awatar użytkownika
Worek
Administrator
Administrator

Postautor: Worek » 17 lipca 2015, 15:05

Typowa komunistyczna mentalność. Wszystkim po równo.
"Poskrobcie z wierzchu konserwatystę a znajdziecie kogoś, kto przedkłada przeszłość nad jakąkolwiek przyszłość." - Frank Herbert

Awatar użytkownika
Nazgul
Moderator
Moderator

Postautor: Nazgul » 17 lipca 2015, 15:06

PRL wyszedł z nazwy tego kraju ale nie z głów jego obywateli.

Awatar użytkownika
kaminiak33
Minister
Minister

Postautor: kaminiak33 » 17 lipca 2015, 18:52

Nazgul pisze:Tak, wiem Kaminiak. Jakby Premier 40mln kraju zarabiał 4 tys to na pewno byłaby to kraina mlekiem i miodem płynąca pozbawiona nawet śladu korupcji.

typowa mentalność czytelnika Faktu, który zaje by kumpla z pracy za to, że ten ma 1zł więcej na godzinę. Widziałem to już nie raz.

Ja zarabiałem kiedyś mniej niż dziś i jakoś nie pozbawiało to mojego życia godności. a z doświadczenia wiem, że można być Grekiem i mieć 2x tyle co Polak ale ryczeć w TV, że się jest w skrajnej biedzie...

Ja na biedę nie narzekam , styka mnie te prawie 9 stów i nie o to tu chodzi , skoro nie ma milionów dla dzieci które walczą o każdy dzień życia , a chcą dokładać do wszystkiego miliardy , to coś jest nie tak chyba...

A co się tyczy premiera 40mln kraju i całej reszty niech zejdą na ziemię i zobaczą jak qwa rządzą... za takie rządy wstydziłbym się brać jakiekolwiek pieniądze...

Worek pisze:Typowa komunistyczna mentalność. Wszystkim po równo.

Nie chodzi o po równo , ale sprawiedliwie hmm wiesz co to znaczy ? wątpię...

To że wam (Tobie i Nazgulowi) pasi ta komunistyczna demokracja nie oznacza że wszyscy mają się z niej cieszyć..

Awatar użytkownika
kaminiak33
Minister
Minister

Postautor: kaminiak33 » 21 lipca 2015, 13:30

Nazgul pisze:Tak, wiem Kaminiak. Jakby Premier 40mln kraju zarabiał 4 tys to na pewno byłaby to kraina mlekiem i miodem płynąca pozbawiona nawet śladu korupcji.

hmm jedyne pierdoły które czytam to nie Fakt tylko Twoje posty , co ma złotówka więcej do tych tysięcy które za damski ..... dostają politycy i wreszcie najważniejsze czy rolą państwa nie jest...pomagać ludziom którzy sami sobie nie dadzą rady z chorobami własnych dzieci... ?

Co Wy na to typowi "komuniści" , Worek , Nazgul macie jakieś sensowne argumenty ?

Wróć do „Hyde Park”