PiSkorz pisze:W PiS-ie trafiają się ludzie o niejasnej przeszłości ale są to wyjątki . Natomiast w tzw. opozycji totalnej jest to regułą . Nie bez powodu Platforma , Nowoczesna , Kodziarze i PSL z taką zawziętością bronią ubeckich emerytur .

Poproszę o 10 przykładów. Nie powinieneś mieć z tym problemów skoro to reguła.

„Mieszkanie dla Młodych”

Wszystko, co przyjdzie Tobie na myśl, wolność wypowiedzi i wolność słowa – oczywiście w granicach regulaminu forum

Moderatorzy: Lolek00, Bilu1939, Marchewa, Worek, Moderator, Administrator, Super Moderator

ElDario
Minister
Minister

Re: „Mieszkanie dla Młodych”

Postautor: ElDario » 16 października 2015, 20:44

Nic co ma związek z tematem.
Poskrobcie z wierzchu socjalistę a znajdziecie nazistę albo komunistę.

Awatar użytkownika
kaminiak33
Minister
Minister

Postautor: kaminiak33 » 16 października 2015, 20:50

Nazgul pisze:Brawo zdołałeś przeczytać pół, co pisze poniżej?

Nie pisze tylko jest napisane hmm co nie oznacza że ElDario nie ma racji , siedzi w tym to wie , a ty tylko na średnich wyliczeniach się opierasz i uważasz je za pewnik :twisted:
http://www.forum.polityka.org.pl/viewtopic.php?t=5249
tak jak w Media Markt - nie dla idiotów

Awatar użytkownika
kaminiak33
Minister
Minister

Postautor: kaminiak33 » 16 października 2015, 21:39

ElDario pisze:
A więc, jeżeli średni 2500 to da się za 2000 i nie pitol głupot nie mając pojęcia ile pustak kosztuje.

W tym rzecz ElDario on w życiu nic ni postawił hmm oprócz klocka pewnie :lol: a mądrzy się...

Awatar użytkownika
Nazgul
Moderator
Moderator

Postautor: Nazgul » 17 października 2015, 00:01

Nic co byś potrafił zrozumieć. koszty na 2tys to nie wszystko o tym jest napisane poniżej.
A poza tym uważam, że trzeba zakazać cyfr arabskich. ;)
"Rząd próbuje przekonać Wysoką Izbę, że konstytucja nie obowiązuje, posługując się sprostytuowanymi prawnikami" JKaczyński 2003 r.

Awatar użytkownika
kaminiak33
Minister
Minister

Postautor: kaminiak33 » 17 października 2015, 12:21

Nazgul pisze:
Nic co byś potrafił zrozumieć. koszty na 2tys to nie wszystko o tym jest napisane poniżej.

Nie każdy ma taki rozum jak ty ;) co do kosztów szuka się ich wszędzie tylko nie wszyscy z nimi schodzą w dół...

banki te muszą zarobić i dlatego przydałby się taki "fundusz" o którym wspomniałem , nie nastawiony na zysk tylko na pomoc w zdobyciu swojego lokalu...

Obecnie deweloperzy mogą być zadowoleni z 15-25-proc. marży. Czy to dużo? Na pewno tak, skoro dość ochoczo rozpoczynają kolejne inwestycje. Czy mogliby się oni zadowolić niższymi marżami? Obawiam się, że żaden bank nie udzieliłby im kredytu na budowę, gdyby w swoim planie biznesowym przyjęli np. 10-proc.

do tego jeszcze to...

Dochodzą tzw. dodatkowe koszty inwestycyjne, czyli m.in. projektu, wszelkiego rodzaju badań i analiz oraz nadzoru. Swoje bierze też fiskus, bo mieszkania obciążone są 8-proc. stawką VAT. Do kosztów budowy trzeba jeszcze doliczyć m.in. koszty finansowe (obsługa kredytu) i marketingu (biura sprzedaży) oraz koszty zakupu i zagospodarowania działki.

noooooooo tu kosztów się nie obcina , a to są też koszta i to wcale nie małe , słowem nic do budowy nie dołożą ale zarobić też muszą... pośrednicy to jest problem...

ps

kiedyś budowałem ogrodzenie i na słupki potrzebne mnie były daszki betonowe w Obi chyba wtedy kosztowała sztuka 5 dych , u producenta 15 zeta tylko on sprzedawał hurtem i u niego nie kupisz za tyle , kupiłem formę (100 zł) i daszki na słupki zrobiłem sam , cena jednego z robocizną to jakieś 5 złotych , jeśli na wszystkich materiałach budowlanych jest takie przebicie to nie ma dziwne że mkw mieszkania kosztuje tysiące...

Awatar użytkownika
Nazgul
Moderator
Moderator

Postautor: Nazgul » 17 października 2015, 12:31

Jesteś ekspert - zrobiłeś płotek. Zgłoś się do Macierewicza, zrobi Cię min. Budownictwa.
"Rząd próbuje przekonać Wysoką Izbę, że konstytucja nie obowiązuje, posługując się sprostytuowanymi prawnikami" JKaczyński 2003 r.

Awatar użytkownika
kaminiak33
Minister
Minister

Postautor: kaminiak33 » 17 października 2015, 12:56

Nazgul pisze:Jesteś ekspert - zrobiłeś płotek. Zgłoś się do Macierewicza, zrobi Cię min. Budownictwa.

Nie tylko płotek , dom też postawiłem , z kredytu tylko nie bankowego , a ty dalej tylko "klocki" stawiasz i produkujesz się jakbyś radio połknął...

do takiego eksperta jak ty mnie daleko , ale w przeciwieństwie do ciebie , myślę samodzielnie , rozróżniam rozdawnictwo od oszczędzania , a ty masz z tym problem :lol:

Skoro jest tak dobrze jak sądzisz to czemu miliony sssssssssssssss.... stąd jak najdalej , czyżby nie chcieli żyć w takim dobrobycie , gdzie mieszkania czekają na nich , państwo dopłaca do wszystkiego , nooooooooooo żyć nie umierać , przed 67 rokiem życia :lol:

ElDario
Minister
Minister

Postautor: ElDario » 17 października 2015, 13:06

Mówimy cały czas o kosztach budowy.
Poskrobcie z wierzchu socjalistę a znajdziecie nazistę albo komunistę.

Awatar użytkownika
kaminiak33
Minister
Minister

Postautor: kaminiak33 » 17 października 2015, 13:42

ElDario pisze:

Dobrze że nazgulowi o tym przypominasz , tylko co on może o tym wiedzieć poza tym co przeczyta z pracy ;)

Awatar użytkownika
Nazgul
Moderator
Moderator

Postautor: Nazgul » 17 października 2015, 16:50

Fajnie. i wybudujesz np. blok bez przyłączy do prądu i wody, bez chodnika itp. aha i nie zapomnij, że mówisz o stanie "deweloperskim" czyli gołych ścianach nośnych.

mówimy o zbudowaniu bloku nadającego się do życia - a ten koszt zapewne oscyluje wokół 3,5 tys, i tyle. teza o 2 padła.

Awatar użytkownika
Cynik
Moderator
Moderator

Postautor: Cynik » 17 października 2015, 17:42

Nazgul, ale tu naprawdę nie ma co rzucać sarkazmów. Aktuakny układ deweloper-bank nie jest zdrowy, warto powrócić do wspomnianego przez Kaminiaka funduszu. Książeczki mieszkaniowe działały z sukcesem, czemu nie przyjąć funduszu spółdzielczego na podobnych zasadach. Jest jeden minus - kolejna przechowalnia dla partyjnych pociotków. Wszystko co państwowe niestety takim jest. Ale odpowiednie regulacje sądzę powinny ograniczyć patologię aby np ta kasa nie wypływała weźmy do Luksemburga albo wspierała po cichu jakichś lewackich gazetek. Co do cen surowców to można reaktywować wielką płytę czy robić prefabrykaty z tego nowego materialu. Niemcy tak zrobili. Przynajmniej tanie budownictwo nie będzie zwiększało popytu na materiały, to odbije się korzystniej na cenach.
"Patriotism is the virtue of the vicious." - O.Wilde

Awatar użytkownika
kaminiak33
Minister
Minister

Postautor: kaminiak33 » 17 października 2015, 20:22

Cynik pisze:Nazgul, ale tu naprawdę nie ma co rzucać sarkazmów. Aktuakny układ deweloper-bank nie jest zdrowy, warto powrócić do wspomnianego przez Kaminiaka funduszu. Książeczki mieszkaniowe działały z sukcesem, czemu nie przyjąć funduszu spółdzielczego na podobnych zasadach. Jest jeden minus - kolejna przechowalnia dla partyjnych pociotków. Wszystko co państwowe niestety takim jest. Ale odpowiednie regulacje sądzę powinny ograniczyć patologię aby np ta kasa nie wypływała weźmy do Luksemburga albo wspierała po cichu jakichś lewackich gazetek. Co do cen surowców to można reaktywować wielką płytę czy robić prefabrykaty z tego nowego materialu. Niemcy tak zrobili. Przynajmniej tanie budownictwo nie będzie zwiększało popytu na materiały, to odbije się korzystniej na cenach.

Jeśli nasze państwo (a raczej ci którzy nas reprezentują ) nie jest tylko od pisania prawa to minusów nie widzę , każdego można do pionu postawić (nawet partyjnych pociotków ) , co do "funduszu" może ma też wady , ale zalet więcej i nie wyklucza nikogo , zamiast rozdawać państwo powinno raz pomóc...

Awatar użytkownika
Nazgul
Moderator
Moderator

Postautor: Nazgul » 17 października 2015, 20:34

Ok Cynik, tylko ja prosiłam o nie wmyślanie cen z kosmosu na poziomie 50% obecnych. o ile zbijesz cenę? 20%? ok. dla mnie realne.

a nie bajki o kredytach za darmo itp. ktoś za o będzie płacił żeby blok był już a kasa spłacona za xx lat -tym kimś będzie podatnik.

Awatar użytkownika
kaminiak33
Minister
Minister

Postautor: kaminiak33 » 17 października 2015, 20:44

Nazgul pisze:Ok Cynik, tylko ja prosiłam o nie wmyślanie cen z kosmosu na poziomie 50% obecnych. o ile zbijesz cenę? 20%? ok. dla mnie realne.

a nie bajki o kredytach za darmo itp. ktoś za o będzie płacił żeby blok był już a kasa spłacona za xx lat -tym kimś będzie podatnik.

Nim Cynik ci odpowie , to jeśli chodzi o ceny , są dwa sposoby o jednym pisałem są nim państwowe firmy zajmujące się wytwarzaniem materiałów budowlanych , tam można regulować ceny tak żeby ich ceny nie były z kosmosu , drugim jest rynek hmm tylko ten jakby trochę przesadzał i mają ceny z dupy , przykład betonowe daszki o których pisałem a ty wyśmiałeś Obrazek

Awatar użytkownika
Marchewa
Administrator
Administrator
Kontaktowanie:

Postautor: Marchewa » 17 października 2015, 20:51

Państwowe firmy? Kaminiak chłopie za Bugiem będziesz miał raj.
Spory polityczne trwają najdłużej gdy obie strony nie maja racji.
Gonzalez Suarez

Wróć do „Hyde Park”