PiSkorz pisze:W PiS-ie trafiają się ludzie o niejasnej przeszłości ale są to wyjątki . Natomiast w tzw. opozycji totalnej jest to regułą . Nie bez powodu Platforma , Nowoczesna , Kodziarze i PSL z taką zawziętością bronią ubeckich emerytur .

Poproszę o 10 przykładów. Nie powinieneś mieć z tym problemów skoro to reguła.

Hipokryzja..

Wszystko, co przyjdzie Tobie na myśl, wolność wypowiedzi i wolność słowa – oczywiście w granicach regulaminu forum

Moderatorzy: Lolek00, Bilu1939, Marchewa, Worek, Moderator, Administrator, Super Moderator

Awatar użytkownika
kaminiak33
Minister
Minister

Re: Hipokryzja..

Postautor: kaminiak33 » 22 sierpnia 2016, 13:34

Kowa1 pisze:Kaminiak powinien zaprzestać walki z hipokryzją i rozpocząć starania o lepsze prawo a przede wszystkim o jego przestrzeganie.

Tymczasem proponuje łamanie prawa przez bezprawną likwidacje praw nabytych. Każdy wybierając pracę rozważa wszelkie aspekty min. coś co Kaminiak nazywa "przywilejami" a co jest zwykłymi regułami.
Ktoś poszedł do pracy w górnictwie bo znał reguły ( deputaty, premie, trzynastki, szkodliwe, wiek emerytalny, sposób naliczania .... kto inny wybrał milicje/policje jescze kto inny stomatologie - równie dobrze można powiedzieć że ogromane wynagrodzenia jakie otrzymują stomatolodzy, nieadekwatne do kosztów i nakładów np: plomba 700 zł to także przywileje i należy odgórnie nałożyć na nich maksymalny 15% zysk - Panie Kaminiak podoba się ? ) i w oparciu o te regóły podjął decyzje a teraz mu się wyciąga stołek spod nóg.
Nowe regóły mogą dityczyć nowo zatrudnianych - hough!

Nie wiem Kowal co ma patologia do stomatologa ? skoro ten zarabia tak dobrze to czemu zamiast zostać stomatologiem młody człowiek wybiera pracę w policji , wojsku , górnictwie ? przecież przymusu nie ma... i o jakim prawie rozmawiamy , czy to że było tak za komuny (przywileje) oznacza że dalej ma tak być , ludzie podejmują pracę w tych uprzywilejowanych zawodach tylko z jednego powodu korzyści płynących z tego , np. mundurowi 10 lat wcześniej mają emeryturę itd. , ale to nie powód żeby tego nie zmienić , każdy podejmujący jakąś pracę powinien mieć jednakowe szanse i skoro wszyscy inni nie mogący pracować do 65 roku życia w swoim zawodzie , muszą znaleźć sobie inne zajęcie to kuźwa , czemu te zawody nie mogą ?

Panie Kaminiak podoba się ? ) i w oparciu o te regóły podjął decyzje a teraz mu się wyciąga stołek spod nóg.
Nowe regóły mogą dityczyć nowo zatrudnianych - hough!

w takim razie dlaczego jedni mają jakieś "reguły" , a inni muszą na te reguły zapi Obrazek

ps

"Komunistyczna demokracja" to dla mnie nic innego jak te prawa nabyte , nie możność decydowania o tym przez tych którzy za to płacą , zero odpowiedzialności rządzących przed wyborcami , rządzenie na krechę , zadłużanie nas wszystkich itd.
http://www.forum.polityka.org.pl/viewtopic.php?t=5249
tak jak w Media Markt - nie dla idiotów

Awatar użytkownika
Kowa1
Wójt
Wójt

Postautor: Kowa1 » 23 sierpnia 2016, 02:21

Nazgul pisze:LOL. nigdy nie pracowałeś w porządnej firmie czy tabletki ci się skończyły:?: :mrgreen:

Niema "porządnych" firm ni "porządnych" pracodawców tylko porządnym musi być i ten porządek wprowadzać prawo bo po

1. każdy ma rączki do siebie a nie od siebie - a jak bardzo to rewguluje prawo
2. generalne populacja jest głupia ( 70% nie rozumie 50% tekstu programów publicystycznych typu wydzrzenia, wiadomości czy News ) i to na wszystkich szczeblach, tak pracowniczych jak pracodawczych ( Kisiel stwierdzał że wśród fornali i profesorów wyższczych uczelni jest taki sam odsetek imbecyli ) nie omija to moderatorów - i na to tabletek niema.

Pracowałem w porządnej firmie ale po 1990 w ramach zmiany terendów zaczęto zmieniać prawo a firma przestała być porządną i musuiałem się z niej ewakuować w 93 jak się okazało że jak pracownicy jadą na serwis 300 km w jedną stronę to pracuje tylko ten który kieruje samochodem a reszta nie pracuje i nie otrzymuje wynagrodzenia za ten czas - prawo dopuszczało.

kaminiak33 pisze:Nie wiem Kowal co ma patologia do stomatologa ? skoro ten zarabia tak dobrze to czemu zamiast zostać stomatologiem młody człowiek wybiera pracę w policji , wojsku , górnictwie ? przecież przymusu nie ma
...
w takim razie [b]dlaczego jedni mają jakieś "reguły" , a inni muszą na te reguły zapi

...
"Komunistyczna demokracja" to dla mnie nic innego jak te prawa nabyte , nie możność decydowania o tym przez tych którzy za to płacą , zero odpowiedzialności rządzących przed wyborcami , rządzenie na krechę , zadłużanie nas wszystkich itd.

Wyobraźcie sobie kraj samych stomatologów? Wydaje mi się że ci którzy zostają policjantami, żołnierzami czy górnikami wykazują się lepszym rozumieniem państwa niż Kaminiak
...
nie muszą zapierdalać, przecież mogą zostać stomatologami
...
Kaminiak ma rozdwojenie jaźni i zapomniał o liczniku balcerowicza i faktycznym stosunku długu wtedy i teraz, odpowiedzialnośći przed wyborcami polegającej na: "biorę na siebie pełną odpowiedzialność polityczną" i spierdalam do brukseli, oraz o tym że
W kapitaliżmie którego flagową ideą jest wolna ręka rynku rząd ma narzucać regułuy? ma rządzić?!

Dzisiaj rządzi kasa, już pisałem "dyktatura pieniądza" a nie żadna demokracja.
Rządzenie było i się skończyło teraz jest jedynie lawirowanie pomiędzy wyzyskiem posiadaczy a gniewem ludu.

Przykładzik:
Kiedy ktoś rządził były ograniczenia ( np. za nadmierny nieuzasadniony zysk ) i wtedy nie było mowy o takich oszustwach:

W okrutnych czasach preparat do przygotowania pacjenta przed badaniami przewodu pokarmowego ( zmieszane trzy rodzaje soli ) robiony przez niewielką firmę farmaceutyczną kosztowa za ilość do jednego badania 3,10 PLN dzisiaj ta sama ilość kosztuje 53,20 PLN
Dawnie na opakowaniu podany skład dzisiaj nie ale karta patentowa ( tak opatentowany ) świadczy że skład identyczny. Napszecie że składniki wyjściowe podrożały, nie, staniały!

Krople do nosa dawniej miały podany skład, dzisiaj już nie. 50ml ok 20 zł.
Jak masz wiedzę i życzliwą farmaceutke w aptece ( teoretycznie tylko dla lecznictwa zamkniętego ) to 500ml kupisz za 9 zł -> 0,9 zł za 50 ml -> 2200% nieuzasadnionego zysku.

Tak się dzisiaj buduje fortuny.

Przy takich relacjach uczciwości handlowej socjalizm musiał zbankrutować.
UWAGA OSTRZEŻENIE !
Na tym forum administratorzy i moderatorzy już mniej prześladują użytkowników o uczciwych poglądach.

Awatar użytkownika
Cynik
Moderator
Moderator

Postautor: Cynik » 23 sierpnia 2016, 06:33

Ostatnie zdanie - zaraz pęknę ze śmiechu.
Zachowujesz się zupełnie jak PiSiory śmiejące się z wywrotki PO samemu siedząc w wózku gnającym wprost do przepaści. Ogarnij się chłopie, jak jesteś w tych 30% jak sam napisałeś inteligentnych, to powinieneś rozumieć iż rząd PiS wprowadził polski naród na bardzo cieńki lód.
"Patriotism is the virtue of the vicious." - O.Wilde

Awatar użytkownika
kaminiak33
Minister
Minister

Postautor: kaminiak33 » 23 sierpnia 2016, 10:36

Kowa1 pisze:Wyobraźcie sobie kraj samych stomatologów? Wydaje mi się że ci którzy zostają policjantami, żołnierzami czy górnikami wykazują się lepszym rozumieniem państwa niż Kaminiak

Czy lepszym ? na pewno pragmatycznym , na samym wejściu w dorosłe życie mają pod dupą wspomniany przez Ciebie "stołek" Obrazek wyobrażasz sobie taki sam start dla wszystkich , z zakończeniem kariery zawodowej w 55 roku życia ? kto by wtedy pracował na ten "dobrobyt" ?

nie muszą zapierdalać, przecież mogą zostać stomatologami

Albo policjantami , wojskowymi , o sędziach i politykach nie wspomnę...

Kaminiak ma rozdwojenie jaźni i zapomniał o liczniku balcerowicza i faktycznym stosunku długu wtedy i teraz, odpowiedzialnośći przed wyborcami polegającej na: "biorę na siebie pełną odpowiedzialność polityczną" i spierdalam do brukseli, oraz o tym że
W kapitaliżmie którego flagową ideą jest wolna ręka rynku rząd ma narzucać regułuy? ma rządzić?!

Właśnie tak wygląda odpowiedzialność polityków , rządzenie - "licznik Balcerowicza" , tak rządzić (zadłużając nawet niemowlaka ) potrafiłby każdy kretyn Obrazek a Ty mnie tu z rozdwojeniem jaźni wyjeżdżasz...

przykładziki od dupy nie mają nic wspólnego z tym że są "równi i równiejsi" , nieuzasadniony zysk to inna kwestia...

Awatar użytkownika
Kowa1
Wójt
Wójt

Postautor: Kowa1 » 23 sierpnia 2016, 15:42

Cynik pisze:... to powinieneś rozumieć iż rząd PiS wprowadził polski naród na bardzo cieńki lód.

To my dyskutujemy o PISie? A w którym miejscu ja o nim napisałem, albo inaczej, w którym miejscu u mnie o PISie przeczytałeś?
To jakaś https://www.youtube.com/watch?v=9j3ufaX1lwE#t01m46s ( 01min 46sek ) no i tytuł też pasuje.

Ale mogę napisać o lodzie: bezrobocie spada, PKB rośnie, ściągalność podatków też, Balcerowicz już nam nie "pomaga" ( tylko Ukrainie, biedacy a jego licznik długu zniknął

Obrazek

) - a Cynik pisze "PiS wprowadził polski naród na bardzo cieńki lód."

Ponoć to PIS podzielił naród na dwie części to pewnie tylko jedną z tych części wprowadza na cieńki lód i Cynik najwyraźniej to odczuwa. Ja osobiście takiego odczucia nie mam chociaż przyznam że czuje się oddzielony, ale to nie PIS oddzielał mnie od tej "lepszej" obecnie "zakodowanej" części.

W tej sytuacji w kwestii piSu i loda to Cynik może PISowi zrobić, jak najbardziej.

kaminiak33 pisze:... kto by wtedy pracował na ten "dobrobyt" ?

A kto pracował na dobrobyt w w ameryce w latach 70dziesiątych ubiegłego wieku? Fundusze emerytalne nie bankrutowały i emeryci nie musieli zapierdalać do śmierci, fundusze ubezpieczeniowe nie spekulowały i ponad 80% miało zagwarantowaną opiekę medyczną ( nie tak jak obecnie gdy organizuje się loterie życia na które zjeżdrzają się setki amerykanów - kto wyciągnie los jest zbadany inny dosteje leki, jeszce inny wyrok: jak nie zrobisz operacji to umrzesz w przeciągu dwóch miesięcy, operacja kosztuje 20 000 $, masz? - oglądajcie "Poor america" gdzieś wrzucaełm kilka ray bo wycinali ... aaa już wiem http://rutube.ru/video/448f0600cc0db226 ... 04f49e056/ ), emeryci latali na wakacje na Hawaje, różnice w zarobkach sięgały 40stokrotności - dzisiaj 800setkrotnoś i więcej.

Przeczytaj sobie "Najazd z przeszłości" James P.Hogan ( ale oryginał { Fantastyka 02 (29) 1985, Fantastyka 03 (30) 1985, Fantastyka 04 (31) 1985, Fantastyka 05 (32) 1985 w 4 odcinkach } nie po modyfikacjach po zawładnięciu światem przez najlepszy z ustrojów ) i obejrzyj wyciąg z filmu "W branży" ( https://www.youtube.com/watch?v=w8jIMswrLdg ) a najlepiej cały film. Możesz też obejrzeć to ( http://chomikuj.pl/Kowa1/Film/Bank+wszy ... 28video%29 ) ale nie namawiam usilnie żeby nie było o autopromocji ( grosza nie zarabiam ).

No chyba że dla Kaminiaka dobrobyt to łazienka za 1 000 000 $ lub inne takie ( http://www.cda.pl/video/911702cb ) bo dla mnie dobrobyt to podlaska ( nieistniejąca - receptury nie dało się zafauszować ) i śmietana w której jest śmietana a nie jak w 12%owej śmietanie Danoneda maślanka i tłuszcze roślinne, i wiele innych takich oznak obecnego "dobrobytu" po których ludziom bebechy wywala na lewą stronę i garściami żrą prochy różnej maści by ukoić bół, nadwagę, zgagę, wzdęcia .... http://www.youtube.com/watch?v=1afeKDG5kn8 .
No i przedewszystkim brak wybryków tytpu http://www.encyklopediafantastyki.pl - "To pierwszy tego typu projekt w Polsce, współfinansowany z funduszy europejskich." gdzie nepotyzmi i koleśiostwo pochłania grubą kasę, bezkarnie !!! http://vod.tvp.pl/25427814/09062016 43 miliardy.
UWAGA OSTRZEŻENIE !
Na tym forum administratorzy i moderatorzy już mniej prześladują użytkowników o uczciwych poglądach.

Awatar użytkownika
kaminiak33
Minister
Minister

Postautor: kaminiak33 » 23 sierpnia 2016, 19:42

Kowa1 pisze:
A kto pracował na dobrobyt w w ameryce w latach 70dziesiątych ubiegłego wieku?

Obrazek tylko tam nie ma przywilejów nie wolno ustanawiać przywilejów indywidualnych i grupowych, ... Artykuł 1. a u nas ?

Co do dobrobytu napisałem go w cudzysłowie ;)

Awatar użytkownika
Kowa1
Wójt
Wójt

Postautor: Kowa1 » 24 sierpnia 2016, 02:49

kaminiak33 pisze:Obrazek tylko tam nie ma przywilejów nie wolno ustanawiać przywilejów indywidualnych i grupowych, ... Artykuł 1. a u nas ?

Obrazek

A znasz takie tekst: "Sue me" ? i dalsza konsekwencja cytat ze "Strzał z biodra": "Może i przegram proces ale pociągne go z półtorej roku, stać mnie. A w międzyczasie faceta zjedzą wydatki na adwokatów."
Dodam http://www.youtube.com/watch?v=7U1BqUA2Gzw

Raczej nie znasz prawdziwej twarzy ani demokracji ani przywilejów tylko zpropagandyzowane.

No to sobie popatrz jak naprawdę wyglądają przywileje w RP.

Obrazek
Obrazek
Obrazek
UWAGA OSTRZEŻENIE !

Awatar użytkownika
Worek
Administrator
Administrator

Postautor: Worek » 24 sierpnia 2016, 06:22

A co to za przywileje?
"Poskrobcie z wierzchu konserwatystę a znajdziecie kogoś, kto przedkłada przeszłość nad jakąkolwiek przyszłość." - Frank Herbert

Awatar użytkownika
Kowa1
Wójt
Wójt

Postautor: Kowa1 » 24 sierpnia 2016, 08:01

Koteria - wyguglaj sobie.
UWAGA OSTRZEŻENIE !

Awatar użytkownika
Worek
Administrator
Administrator

Postautor: Worek » 24 sierpnia 2016, 08:35

Nie będę nic guglał. Postawiłeś tezę to jej broń.
"Poskrobcie z wierzchu konserwatystę a znajdziecie kogoś, kto przedkłada przeszłość nad jakąkolwiek przyszłość." - Frank Herbert

Awatar użytkownika
Kowa1
Wójt
Wójt

Postautor: Kowa1 » 24 sierpnia 2016, 10:31

Już obroniłem.
Ale jak ktoś nie wyguglał a nie zna definicji to sobie nie zdaje sprawy.
UWAGA OSTRZEŻENIE !

Awatar użytkownika
Worek
Administrator
Administrator

Postautor: Worek » 24 sierpnia 2016, 11:57

Nie chodzi mi o definicję.
Jakie przywileje?

Awatar użytkownika
Marchewa
Administrator
Administrator
Kontaktowanie:

Postautor: Marchewa » 24 sierpnia 2016, 15:04

Tort?
Spory polityczne trwają najdłużej gdy obie strony nie maja racji.
Gonzalez Suarez

Awatar użytkownika
Nazgul
Moderator
Moderator

Postautor: Nazgul » 24 sierpnia 2016, 16:11

Widać jak go dzielą... przypadek? Nie sądzę. ..
A poza tym uważam, że trzeba zakazać cyfr arabskich. ;)
"Rząd próbuje przekonać Wysoką Izbę, że konstytucja nie obowiązuje, posługując się sprostytuowanymi prawnikami" JKaczyński 2003 r.

Awatar użytkownika
Kowa1
Wójt
Wójt

Postautor: Kowa1 » 24 sierpnia 2016, 17:34

Udajecie ?
Fragment filmu "Lobbysta" ( http://www.youtube.com/watch?v=7U1BqUA2Gzw ) nie pomógł.
A może nie udajecie !
To by wyjaśniało wiele wypowiedzi i zachowań.
Definicja i komentarze do niej zawierają określenie przywileji.
Kto zrozumie definicje i komentarze pozna przywileje, no niestety nie wystarczy tylko umić czytać, lub oglądać, "lub czasopism" trzeba rozumieć ile może zmienić.

PS
Udajecie.
Kiedyś to
Obrazek
zdjęcie nie przeszło, musiałem se zrobić Avatar. Uporczywe wstawianie skończyło się banem.
Wtedy wiedzieliście czego dowodzi i bronuiliście jak dziewictwa. Dziś, kiedy już pozamiatane i nie ma czego, nie da się, bronić - amnezja.
Widać i Wasze żagle wrażliwe na wiatry historii.
UWAGA OSTRZEŻENIE !

Wróć do „Hyde Park”