PiSkorz pisze:W PiS-ie trafiają się ludzie o niejasnej przeszłości ale są to wyjątki . Natomiast w tzw. opozycji totalnej jest to regułą . Nie bez powodu Platforma , Nowoczesna , Kodziarze i PSL z taką zawziętością bronią ubeckich emerytur .

Poproszę o 10 przykładów. Nie powinieneś mieć z tym problemów skoro to reguła.

INFORMATYZACJA i problem niewykrywalnych BOTÓW

Wszystko, co przyjdzie Tobie na myśl, wolność wypowiedzi i wolność słowa – oczywiście w granicach regulaminu forum

Moderatorzy: Lolek00, Bilu1939, Marchewa, Worek, Moderator, Administrator, Super Moderator

Awatar użytkownika
aspagnito
Poseł
Poseł

Re: INFORMATYZACJA i problem niewykrywalnych BOTÓW

Postautor: aspagnito » 07 października 2017, 11:50

Ustalmy jedno. Ty mówisz, że to bujda na resorach. Po tym co piszesz, ja mówię, że nie wiem, ale w momencie gdy coraz częściej w mediach podawane są niespójne komunikaty o atakach hackerskich, mogą się tworzyć "teorie spiskowe".
No właśnie z tym bitcoinem to najbardziej śmierdzi, bo w filmiku, który Ci podałem etyczny hacker tak właśnie twierdzi. Że trzeciorzędny atak (nazwany "major cyber attack"), który zaatakował tylko kilkanaście tysięcy komputerów (w innym filmiku pokazane jest, że były to głównie szpitale i że ten atak przykuł uwagę polityków europejskich, w tym Angeli Merkel), że ten atak jest tak groźny, że nie wiadomo jak sobie z nim radzić. Podczas gdy po prostu na ekranie pojawił się komunikat, że jak się zapłaci przez bitcoin, to wirus się odblokuje. To w tym najbardziej śmierdzi, że wielcy specjaliści i eksperci, którzy niby tego typu rzeczy załatwiają w try miga w telewizji twierdzą, że skoro pieniądze mają być przekazane na bitcoin, to to całkowicie zapewnia anonimowość i niewykrywalność dla hackera. O to tu chodzi i podobnie jak Ty, ja i autorzy tego newsa widzimy w tym bzdurę. Dlatego też powstała ta teoria, która najprawdopodobniej jest teorią spiskową, ale tego typu bzdur w przekazach medialnych jest coraz więcej i tworzone są komunikaty, które tak jak ten nie trzymają się kupy i ostatnio coraz częściej, bo nawet raz na tydzień, czy dwa.
Google jest aż zbyt nadgorliwy w cenzurze i ostatnio nawet YouTube wydał komunikat (chyba z rok temu), że jeśli użytkownicy wulgaryzują i wchodzą na kontrowersyjne tematy, to nie będą mieli możliwości zarabiać na swoich filmach. Nie wiem czemu tak jest z google, tłumaczyłbym to odgórnymi dyrektywami, ale tak jest. Chciałbym żeby było inaczej, ale nie jest i google tłumaczy się że dla każdego użytkownika personalizuje wyniki wyszukiwań, ale jak kiedyś chciałem znaleźć ten oto obrazek:
Obrazek
to szukałem go kilka dni, choć dokładnie wiedziałem jak go szukać i dopiero wtedy, gdy wykazałem się frustracją klnąc z całych sił w google, google zdecydowało mi się po kilkudziesięciu próbach każdego dnia (co najmniej) go odnaleźć. Niby nic, a to genialna koncepcja polskiego inżyniera - samolot który mógłby być genialnym dronem, bo wykazuje o wiele lepsze parametry lotu od standardowej konstrukcji. Temat odłożony do szuflady przez polską zbrojeniówkę, ale widocznie ludzie tacy jak ja nie powinni mieć do tego dostępu.
W kwestii tej dużej pojemności komputera. Ten bot jest najprawdopodobniej do pewnego stopnia formą prostą, która może szybciej ewoluować, bo jest bardziej inwazyjna. Nie ma sposobu szukać wszystkiego wszędzie i naraz i to tylko mój domysł, ale ta forma (którą ja nazwałbym "demonem" - ale to tylko moje określenie - obok robaka, trojana i wirusa) jeśli jest z natury niewykrywalna, to zapewne potrafi migrować z miejsca na miejsce również podczas procesu wykrywania zagrożeń i najprawdopodobniej jest wtedy w stanie się maskować, na przykład zmieniając się. Ale to tylko moje domysły. Jeśli jest więcej przestrzeni, to jest i więcej miejsca, gdzie można się schować, ale nikt o tym tak nie pisał tam, gdzie ja to przeczytałem.
Bez kompleksów w stronę jutra.

Awatar użytkownika
Adi
Premier
Premier

Re: INFORMATYZACJA i problem niewykrywalnych BOTÓW

Postautor: Adi » 07 października 2017, 12:09

aspagnito pisze:No właśnie z tym bitcoinem to najbardziej śmierdzi, bo w filmiku, który Ci podałem etyczny hacker tak właśnie twierdzi. Że trzeciorzędny atak (nazwany "major cyber attack"), który zaatakował tylko kilkanaście tysięcy komputerów (w innym filmiku pokazane jest, że były to głównie szpitale i że ten atak przykuł uwagę polityków europejskich, w tym Angeli Merkel), że ten atak jest tak groźny, że nie wiadomo jak sobie z nim radzić. Podczas gdy po prostu na ekranie pojawił się komunikat, że jak się zapłaci przez bitcoin, to wirus się odblokuje. To w tym najbardziej śmierdzi, że wielcy specjaliści i eksperci, którzy niby tego typu rzeczy załatwiają w try miga w telewizji twierdzą, że skoro pieniądze mają być przekazane na bitcoin, to to całkowicie zapewnia anonimowość i niewykrywalność dla hackera. O to tu chodzi i podobnie jak Ty, ja i autorzy tego newsa widzimy w tym bzdurę.

Manipulujesz, bit coin zapewnia anonimowość szantażystom ogólnie na etapie śledzenia pieniędzy a nie sprawia że " sprawca ataku nigdy nie zostanie wykryty".To są 2 różne bajki.

aspagnito pisze:W kwestii tej dużej pojemności komputera. Ten bot jest najprawdopodobniej do pewnego stopnia formą prostą, która może szybciej ewoluować, bo jest bardziej inwazyjna. Nie ma sposobu szukać wszystkiego wszędzie i naraz i to tylko mój domysł, ale ta forma (którą ja nazwałbym "demonem" - ale to tylko moje określenie - obok robaka, trojana i wirusa) jeśli jest z natury niewykrywalna, to zapewne potrafi migrować z miejsca na miejsce również podczas procesu wykrywania zagrożeń i najprawdopodobniej jest wtedy w stanie się maskować, na przykład zmieniając się. Ale to tylko moje domysły. Jeśli jest więcej przestrzeni, to jest i więcej miejsca, gdzie można się schować, ale nikt o tym tak nie pisał tam, gdzie ja to przeczytałem.

:roll: :roll: :roll: :roll: :roll: :roll: :roll: :roll: :roll: :roll: :roll: :roll: :roll: :roll: :roll: :roll: :roll: :roll: :roll: :roll: :roll: :roll: :roll: :roll: :roll:

Na poważnie to piszesz?

Wróć do „Hyde Park”