PiSkorz pisze:W PiS-ie trafiają się ludzie o niejasnej przeszłości ale są to wyjątki . Natomiast w tzw. opozycji totalnej jest to regułą . Nie bez powodu Platforma , Nowoczesna , Kodziarze i PSL z taką zawziętością bronią ubeckich emerytur .

Poproszę o 10 przykładów. Nie powinieneś mieć z tym problemów skoro to reguła.

Kawały (polityczne)

Dowcipy o politykach, śmieszne sytuacje i skojarzenia. Baw się z nami i podziel się kawałami. Bardzo wolne wypowiedzi z przymróżeniem oka, jednak pamiętamy o przyzwoitości!

Moderatorzy: Lolek00, Bilu1939, Marchewa, Worek, Moderator, Administrator, Super Moderator

Łukasz Naczas
Starosta
Starosta

Kawały (polityczne)

Postautor: Łukasz Naczas » 17 września 2004, 13:51

Tutaj zamieszczamy kawały związane z polityką !!!

Uwaga - nie pękamy ze śmiechu :):):)
Ostatnio zmieniony 17 września 2004, 13:57 przez Łukasz Naczas, łącznie zmieniany 1 raz.
*http://www.wipi.pl - studio dźwiękowe, fotograficzne, filmowe i reklamowe **************************************

Awatar użytkownika
Aron
Wójt
Wójt

Postautor: Aron » 17 września 2004, 13:55

Jasio pyta się ojca:
- Tato, co to jest POLITYKA???
- Ja przynoszę do domu pieniądze, więc jestem KAPITALISTĄ, mama zarządza pieniędzmi, więc jest RZĄDEM, dziadek pilnuje, żeby wszystko było dobrze, więc jest ZWIĄZKIEM ZAWODOWYM, nasza pokojówka jest KLASĄ ROBOCZĄ. My wszyscy chcemy, żeby było tobie jak najlepiej, tak, ty jesteś LUDEM, a twój młodszy brat, który leży jeszcze w pieluchach jest PRZYSZŁOŚCIĄ. Rozumiesz synku???
Jasio powiedział, że musi się z tym przespać.
Nagle Jasia w nocy budzi płacz młodszego brata, który zrobił w pieluchy. Idzie do pokoju rodziców, gdzie mocno śpi matka. Nie mógł jej obudzić, więc poszedł do pokoju pokojówki, która właśnie zabawiała się z ojcem, a temu wszystkiemu zza okna przyglądał się dziadek. Chłopiec ignorowany przez wszystkich postanowił, że pójdzie spać i o tym zapomni.
Rano ojciec pyta się Jasia:
- Możesz powiedzieć mi własnymi słowami co to POLITYKA???
-TAK!!! KAPITALIŚCI wykorzystują KLASĘ ROBOCZĄ, gdy RZĄD śpi, a ZWIĄZEK ZAWODOWY się temu przygląda. LUD jest ignorowany a PRZYSZŁOŚĆ leży w g****!!! To jest POLITYKA!!!

Awatar użytkownika
Aron
Wójt
Wójt

Postautor: Aron » 18 września 2004, 08:31

Na Białorusi w najbliższym czasie odbędzie się demokratyczne referemdum. Będzie jedno pytanie i dwie możliwe odpowiedzi

-Czy nie masz nic przeciwko wyborowi prezydenta Łukaszenki na kolejną kadencję ?

- Tak, nie mam nic przeciwko

- Nie, nie mam nic przeciwko

Awatar użytkownika
MIKI
Radny gminny
Radny gminny
Kontaktowanie:

Postautor: MIKI » 20 września 2004, 11:04

Autentyczne :!: z debaty na żywo na antenie TVP :!:
Renata Beger: ...Pan Przewodniczący Andzrej Lepper wysłał już w tej sprawie pismo do Prezydenta USA G. Busha, a także do Sekretarza Generalnego ONZ Pana KOFANA ANANA :!: :!: :!: :!: :D
www.fms.gniezno.pl PRAWDZIWY GŁOS MŁODEGO POKOLENIA!!!!

pruchny
Stażysta
Stażysta

Postautor: pruchny » 24 września 2004, 10:54

Siedzą dwie działaczki Ligi Polskich Rodzin naprzeciwko wejścia do Agencji Towarzyskiej (przepraszam za wyrażenie) dla Kochających Inaczej. Wychodzi z niej dresiarz.
- „A to łajdak, wstydu nie ma, męt społeczny! Przez takich nasze państwo tak wygląda!”
Z Agencji wychodzi dostatnio ubrany businessman.
- „A to cham i prostak! Przez takich zapisali nas do Unii Europejskiej! Tracimy dumę narodową!”
Z Agencji wychodzi Żyd.
- „To świnia! Manipuluje naszym niepodległym narodem i jeszcze każe się za wszystko przepraszać! Za pieniądze wszystkich kupuje!”
Z drzwi wysuwa sie chyłkiem dostojny brzuchacz, rozgląda się ostrożnie na prawo i lewo.
- „Oooo, nasz Ksiądz Proboszcz, Dobrodziej! Jak on sie potrafi poświęcać! Pewnie któryś z tych gejów jest umierający...” :P

pruchny
Stażysta
Stażysta

Postautor: pruchny » 24 września 2004, 10:56

02:00 w nocy - do drzwi Leppera puka narąbany jak bela gość. Endrju otwiera ...
- (piiiiiiiip) , czego pan chce o tak późnej porze?!
- Chccęę wstąpić do Samoobrony i to od zaraz - chwiejnym głosem zakomunikował...
- Panie jest druga w nocy, przyjdź pan jutro rano do biura poselskiego to się pan zapiszesz, przynieś pan zdjęcie i nie będzie problemu, ale nie o drugiej w nocy
- Nie ma mowy, ja chcę teraz i już, od zaraz - zdjęcie mam przy sobie..
- Nie no ale panie daj pan spokój - tłumaczy się przewodniczacy nie mam w domu druków, pieczątek itd (zapomniał wspomnieć o kłopotach z pisaniem) - przyjdź pan do biura
- Nie ruszę się stąd, do rana będę stał a zostanę członkiem Samoobrony ....
Przekomarzał się tak bitą godzinę - Endrju zmiękł, wyciągnął z szafki wszystkie niezbędne dokumenty - gość je wypełnił, otrzymał legitymację i zadowolony jak dziecko już miał iść do domu - przewodniczący jednak zatrzymał go i pyta gościa, dlaczego mu tak zależało na wstąpieniu w szeregi Samoobrony...
- A bo panie to było tak: Wróciłem wcześniej z delegacji, wchodzę do domu, patrzę a tu żona na środku pokoju bzyka się z sąsiadem, wchodzę do pokoju córki a ta ostro zabawia się z dwoma facetami na raz, wpadam do pokoju syna a ten w najlepsze ze swoim kolegą z ławki... Stanąłem na środku pokoju i wrzasnąłem na całe gardło
TO JA WAM TERAZ WSTYDU NAROBIĘ!

Wojtek Prusakiewicz

Postautor: Wojtek Prusakiewicz » 26 września 2004, 10:19

Amerykański dziennikarz:
- Nie ma u was wolności. U nas każdy może wyjść na ulicę i wołać: Precz z prezydentem Trumanem!
Stalin:
- U nas też każdy może wyjść na ulicę i wołać: "Precz z prezydentem Trumanem".

(za: Jurij Boriew - "Prywatne życie Stalina"; Oficyna Literatów "Rój"; Warszawa, 1989; str. 26)

Łukasz Naczas
Starosta
Starosta

Postautor: Łukasz Naczas » 29 września 2004, 16:49

:lol: Eistein przychodzi do bram nieba. Święty Piotr otwiera bramę i pyta go: - Musisz mi udowodnić, że jesteś Einsteinem. Chcę mieć pewność, że wpuszczam właściwą osobę. - Rozumiem. Poproszę o tablicę i kredę. Po chwili Einstein zaczyna kreślić na tablicy skomplikowane wzory i objaśnia zasady fizyki i matematyki. - Wchodź, już mam pewność, że to ty - mówi Świety Piotr. Następnie do bram nieba przychodzi Pisasso i ten też musi Świetemu Piotrowi udowodnić kim jest. Prosi o tablicę i kredę, po czym zaczyna malować piękny obraz. Oczywiście został wpuszczony do nieba. Następnie przychodzi Lepper. Świety Piotr mówi: - Byli tu już Einstein i Picasso i musieli udowodnić kim są, więc i ciebie to czeka. - A kto to Einstein i Picasso? - Wchodź, Andrzej!

*http://www.wipi.pl - studio dźwiękowe, fotograficzne, filmowe i reklamowe **************************************

krismel
Radny gminny
Radny gminny

Postautor: krismel » 11 października 2004, 16:53

Jedną z zalet demokracji jest to, że nikt kto zostal wybrany nie jest glupszy niż ci co go wybrali. Im glupszy jest ten wybrany, tym glupsi sa ci co go wybierali.

Czacha
Stażysta
Stażysta
Kontaktowanie:

Postautor: Czacha » 12 listopada 2004, 23:42

Podobno autentyk:

Początek lat 90-tych, dziennikarka przeprowadza wywiad z Mazowieckim i na koniec na rozluźnienie zadaje pytanie:
- Panie Premierze, a co dla Pana jest ważniejsze: seks czy święta Bożego Narodzenia?
Na co Mazowiecki, dostojnie i bardzo powoli odpowiada:
- No ważniejszy jest seks, ale... święta są częściej :lol:

Awatar użytkownika
XXviX
Senator
Senator

Re: KAWAŁY polityczne

Postautor: XXviX » 24 listopada 2004, 09:49

Po goracej dyskusji nt. doktryn politycznych i gospodarczych przyda sie cos na luzie :D

FEUDALIZM: Masz dwie krowy. Opiekujesz się nimi, a Twój senior zabiera Ci część mleka.

USTRÓJ NIEWOLNICZY: Twój pan ma dwie krowy. Ty się nimi opiekujesz, on daje Ci część mleka.

CZYSTY SOCJALIZM: Masz dwie krowy. Rząd je zabiera i umieszcza w oborze razem z krowami innych. Ty musisz opiekować się wszystkimi krowami. Rząd wydaje Ci tyle mleka, ile potrzebujesz.

SOCJALIZM BIUROKRATYCZNY: Masz dwie krowy. Rząd zabiera je i umieszcza w oborze razem z krowami innych. Zajmują się nimi dawni hodowcy kurczaków.
Ty musisz zajmować się kurczakami, które rząd odebrał ich hodowcom. Rząd daje Ci tyle mleka i jajek, ile zgodnie z przepisami potrzebujesz.

FASZYZM: Masz dwie krowy. Rząd zabiera obie, wynajmuje Cię, żeby się nimi opiekował i sprzedaje Ci mleko.

CZYSTY KOMUNIZM: Masz dwie krowy. Sąsiedzi pomagają Ci się nimi opiekować i wszyscy dzielicie się mlekiem.

KOMUNIZM RADZIECKI: Masz dwie krowy. Musisz się nimi opiekować, a rząd zabiera całe mleko.

DYKTATURA: Masz dwie krowy. Rząd zabiera obie i zostajesz rozstrzelany.

DEMOKRACJA SINGAPURSKA: Masz dwie krowy. Rząd karze Cię grzywną za trzymanie dwóch zwierząt hodowlanych w mieszkaniu bez zezwolenia.

MILITARYZM: Masz dwie krowy. Rząd zabiera obie i wciela Cię do armii.

CZYSTA DEMOKRACJA: Masz dwie krowy. Twoi sąsiedzi decydują, kto dostaje mleko.

DEMOKRACJA PRZEDSTAWICIELSKA: Masz dwie krowy. Twoi sąsiedzi wybierają kogo , kto powie Ci, czyje jest mleko.

DEMOKRACJA AMERYKAŃSKA: Rząd obiecuje Ci dwie krowy, je li na niego
zagłosujesz. Po wyborach prezydent zostaje odwołany za spekulacje na rynku terminowych transakcji na krowy. Prasa rozdmuchuje aferę "Cowgate".

DEMOKRACJA BRYTYJSKA: Masz dwie krowy. Karmisz je mózgami owiec tak długo, aż zwariują. Rząd nic nie robi.

DEMOKRACJA WŁOSKA: Masz dwie krowy. Przed rannym udojem słuchasz radia, żeby dowiedzieć się, kto jest dzisiaj premierem.

BIUROKRACJA: Masz dwie krowy. Najpierw rząd wydaje przepisy, które mówią kiedy możesz karmić i doić swoje krowy. Potem płaci Ci, żeby ich nie doił. Następnie zabiera obie krowy, jedną zabija, drugą doi i wylewa mleko do cieków. Na koniec domaga się od Ciebie wypełnienia formularzy
wyja niających zaginięcie jednej z krów.

ANARCHIA: Masz dwie krowy. Albo sprzedajesz mleko po dobrej cenie, albo Twoi sąsiedzi będą próbowali Cię zabić i przejąć krowy.

KAPITALIZM: Masz dwie krowy. Sprzedajesz jedną i kupujesz byka.

KAPITALIZM DALEKOWSCHODNI: Masz dwie krowy. Sprzedajesz je swojej spółce giełdowej, korzystając z akredytywy nieodwołalnej poręczonej przez bank szwagra. Następnie wykonujesz transakcję swapową z funduszem powierniczym, dzięki czemu odzyskujesz wszystkie swoje cztery krowy i dostajesz ulgę podatkową za hodowanie pięciu krów. Prawa do mleka sze ciu krów sprzedajesz na rynku transakcji terminowych przez po rednika z Panamy firmie z Kajmanów, której ukrytym udziałowcem jest żona szwagra. Prawa do mleka wszystkich siedmiu krów odkupuje Twoja spółka giełdowa, która w rocznym sprawozdaniu wykazuje osiem krów na stanie z opcją na zakup jeszcze jednej. W tym samym czasie zabijasz swoje dwie krowy, bo miały złe Feng Shui.

PROEKOLOGIZM: Masz dwie krowy. Rząd zabrania Ci je doić i zabijać.

FEMINIZM: Masz dwie krowy. Pobierają się i adoptują cielaka.

TOTALITARYZM: Masz dwie krowy. Rząd zabiera obie i zaprzecza, by one
kiedykolwiek istniały. Mleko jest objęte zakazem produkcji i konsumpcji.

LIBERTYNIZM: Masz dwie krowy. Jedna przeczytała konstytucję, wierzy w nią i ma kilka dobrych pomysłów na rządzenie. Startuje w wyborach i podczas gdy większo ć ludzi uważa, że krowa jest najlepszym kandydatem, nikt oprócz drugiej krowy na nią nie głosuje, bo wszyscy sądzą, że byłoby to wyrzucanie ich głosu w błoto.

SURREALIZM: Masz dwie żyrafy. Rząd wymaga, by brały lekcje gry na
harmonijce.

Awatar użytkownika
.:Feniks:.
Radny gminny
Radny gminny

Postautor: .:Feniks:. » 24 listopada 2004, 21:51

Student podczas egzaminu z systemów politycznych nie umie kompletnie nic, myla mu się podstawowe pojęcia. W końcu profesor zmęczony niewiedzą studenta postanawia mu zadać "pytanie ostatniej szansy".
- Dobrze, niech chociaz powie pan, jaki w Polsce panuje ustrój polityczny?
- Kleptokracja... - odpowiada student. *

* - kleptokracja (łac.) klepto - kraść, cratio - rządzić,

Awatar użytkownika
.:Feniks:.
Radny gminny
Radny gminny

Postautor: .:Feniks:. » 24 listopada 2004, 21:52

Pani w szkole podstawowej pyta małego Kulczyka:
- Jasiu, kim chcesz zostać jak dorośniesz?
- Biznesmenem!
- Jasiu, u nas nie ma biznesmenów. A Ty, Olku? - pyta pani Kwaśniewskiego.
- Prezydentem!
- Ależ Olku, u nas nie ma prezydentów! A Ty Wołodia? - pyta pani Ałganowa.
- A ja to wszystko kolegom załatwię!

Awatar użytkownika
Aron
Wójt
Wójt

Postautor: Aron » 13 grudnia 2004, 21:42

Każdy z Nas chciałby znać pytania na klasówkę bądź kartkówkę.
Tutaj macie pytania na kartkówkę, które przydadzą się naszym dzieciom lub wnukom na historii współczesnej za jakieś 50 a może 100 lat.

Wchodzi nauczyciel dzieli klasę na rzędy

- polecenie 1:
"Pierwszy rząd omowi mi Aferę Orlenu, drugi Aferę Rywina a trzeci Aferę w Łódzkim pogotowiu.

- polecenie 2
Wyjaśnij pojęcia: skóry, pawulon, lobbing, kurwiki, wąglik

- polecenie 3
Połącz ze sobą punkty 1 2 3 z A B C

1. Anita Błochowiak
2. Leszek Miller
3. Poseł Ziobro

A - "jest pan zerem"
B - "Mężczyznę poznajemy po tym jak kończy"
C - "pedały noszą kolorowe skarpetki"

- pytanie nr 4
Uzupełnij cytat Andrzeja Leppera: "......... musi odejść"

- pytanie 5
Skreśl nie pasujące słowo: arc. Petz, Andrzej S., Michał Wiśniewski, Dyrektor Chóru Słowiki

- I zadanie dodatkowe na szóstkę:
Wymień z każdej partii politycznej po trzech polityków, którzy nie mieli konfliktu z prawem (dla ułatwienia możesz przyjąć, że jazda po pijanemu nie jest przestępstwem).

Awatar użytkownika
Aron
Wójt
Wójt

Postautor: Aron » 15 grudnia 2004, 01:28

Wychodzi facet do pracy. Bierze aktówkę, zakłada kapelusz. W progu zatrzymuje się na chwilę i mówi do żony :
- Kochanie w połowie obrad wyślij mi sms-a z pogróżkami ...

Oczywiście "bez skojarzeń"!! ;)

Wróć do „Humor”